Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 33 - 34 - 35

Acid Dragon PW
3 listopada 2009, 17:27
Cytat:
Przypuszczam, że nawet Acid, mimo pewnych dawnych zajść, zgodzi się, że w porównaniu z tym czymś Fabrycy był naprawdę w porządku i podchodził do fanowskich sugestii profesjonalnie, w ramach swoich możliwości decyzyjnych.

Nie słuchał krytyki :P. Ale fakt, wyglądało to lepiej.

Cytat:
Z drugiej strony, skrót "HoMM" z pewnością zostanie. Jest wygodniejszy i bardziej jednoznaczy, więc ludzie będą go używać do określania następnej gry z mechaniką HoMM, jakkolwiek producent by jej nie nazwał.

Ja bym powiedział, że jednak fani po prostu przesuną się w stronę streszczania nazwy gry do "H6" lub "Heroes VI" całkowicie już pomijając literki MM. No ale zobaczymy.

Cytat:
Zastanawiam się też, czy wrzucenie na początek "Might and Magic" nie zwiększy, choćby minimalnie, szanst na dodatkowe zainteresowanie oryginalnymi MM. To w sumie zależy głównie od tego, jakie informacje się będą pojawiać na dużych stronach, jak to poindeksuje Google i jakie wyniki będzie zwracać dla odpowiednich zapytań, ale możliwość jest.

O indexach w google też myślałem. To akurat może wyjść i jednej, i drugiej serii gier na plus (mówię oczywiście o seriach NWC-3DO i made by Ubisoft).

Cytat:
BTW, "powered by phpQui" is so 90s. W czasach Ruby on Rails, PHP On Tracks i tym podobnych, sugeruję przemianować to na Weazel on Acid - pasowałoby nawet do kolorystyki generowanych stron...

Ani mi słowa o ruby on rails... mam na to alergię odkąd to zobaczyłem i byłem zmuszony do zapoznania się...

Trang Oul PW
3 listopada 2009, 17:53
Acid Dragon:
Faktycznie, przez moment mnie to zastanowiło dlaczego "Might and Magic" przeniosło się na górę, ale uznałem pewnie to jako mało warte uwagi, bo przecież to bardzo wczesne fazy i zwyczajnie ktoś walnął taki, a nie inny projekt.

Przy okazji następnego screenu efektem ubocznym będzie dopatrywanie się teorii spiskowych w każdym szczególe :P .

Elia PW
3 listopada 2009, 19:27
Cytat:
Ja bym powiedział, że jednak fani po prostu przesuną się w stronę streszczania nazwy gry do "H6" lub "Heroes VI" całkowicie już pomijając literki MM. No ale zobaczymy.

Mówiąc o konkretnej części, tak. Ale o całej serii? "HoMM" się przyjęło i raczej zostanie, jest charakterystyczne choćby z powodu kapitalizacji, tak samo jak "LoTR". Or razu wiadomo o co chodzi. Na dodatek akronimy trzyliterowe mają znacznie większą szansę na potwórzenie, gorzej się indeksują i dopasowują przy wyszukiwaniu, a w wielu CMSach i silnikach for dyskusyjnych w ogóle nie są indeksowane. Ludzie piszący o H6 prędzej czy później to zauważą w praktyce.

Co do samej realizacji H6... Cóż, ja bym nie miał nic przeciwko, gdyby zrobili kolejnego klona H3. H5 się w tej roli sprawdza. Nie dość, że gra się w to nawet przyjemnie (jeśli już przeboleć fabułę i trochę zbyt pstrokatą grafikę - a w scenariuszach i grze przez sieć tylko to drugie), to jeszcze jest na tyle podobne do H3 (zresztą, H1 i H2 też), że bardzo ułatwia nowym graczom zapoznanie się z historią serii. Jeszcze lepiej, jeśli do tego czasu VCMI będzie w miarę kompletne i grywalne, żeby dało się grać we współczesnych rozdzielczościach (ważne na coraz popularniejszych laptopach, LCD w nienatywnej rozdzielczości dają paskudny, rozmyty obraz) i z backportem paru drobnych udogodnień w stylu jawnej kolejki ruchu i prognozowanych efektów ataku, bez których może być w H3 trochę ciężko komuś kto zaczął od H5.

Acid Dragon PW
4 listopada 2009, 00:03
Trith:
A ja obawiam się czegoś wręcz odwrotnego. HVI będzie najprawdopodobniej tak różne od swego poprzednika, jak HoMM4 od HoMM3, ale raczej nie będzie to odwzorowanie czwartej części, jak to było z trójką, lecz pójdą w innym, niespodziewanym kierunku.

Myślę, że to też będzie prawdą.
Przy wychodzeniu H5 już Ururam-Tururam w JB pisał podobnie - że H5 jest (i bardzo sprytnie z punktu widzenia marketingowców) celowo bardzo podobne do H3, a prawdziwe rewolucje zostawili sobie na H6.

W H5 chodziło o to, żeby pokazać, ze to wciąż "Heroes of Might and Magic" - że wszystko jest po staremu, tylko że więcej, ładniej, w pełnym trójwymiarze, z "lepszą" fabułą. Ale tak naprawdę wiedzieli, że gdyby zdecydowali się na rewolucję, to musieliby praktycznie od nowa tworzyć tę markę. A nie po to ją kupowali.

Ale jestem prawie pewien, że H6 to już nie będzie kolejna kopia. Teraz mają już uwagę i uznanie (sic!) fanów serii, więc można przejść do tworzenia gry takiej, jaka im się podoba i jednocześnie wyjść do nowych graczy. Jednocześnie będzie w tym samym świecie fabularnym, co H5, więc zyskują połączenie do całej serii.

Chodzi o pewne wrażenie. H5 łączy się z H3 poprzez mechanikę gry, ale nie fabułę. Jeśli H6 połączy się z H5 poprzez fabułę, ale nie mechanikę, to cel zostanie osiągnięty - H6 będzie sprawiało wrażenie, że łączy się z całą serią, choć nie będzie z H3 miało wspólnej już ani fabuły, ani mechaniki. Ubisoft będzie mógł więc stworzyć kompletnie nową grę pod szyldem "Might and Magic" a jednocześnie sprawiać wrażenie, że to kontynuacja (bo skoro A łączy się z B, a B łączy się z C, to A łączy się z C prawda?).

Przyznaję, że z punktu widzenia marketingowego to genialne - jednocześnie mieć ciasto i zjeść je. Jednocześnie stworzyć kompletnie nową grę przyciągając nowych fanów i trzymając starych, jak i nie narażając się na krytykę w recenzjach.

I tylko niektórym starym weteranom, na których czar "iluzja" nie działa, będzie trochę smutno, że tak się potoczyły losy jednej z najlepszych sag gier komputerowych w historii...
No ale bądźmy realistami - czy oni dla producenta inwestującego miliony dolarów w grę (i chcącego zapewne dziesiątki milionów w odpowiedzi) mają jakiekolwiek znaczenie?

Najlepsze (najmniej złe?) co może się wydarzyć, to to, że jednak nie mam racji i że H6 będzie rozbudowaną wersją H5 z nowymi pomysłami. Więcej zamków, więcej machin wojennych, nowe jednostki, nowe umiejętności, etc. Ale wątpię ;P.

Radek PW
4 listopada 2009, 15:27
No ale biorąc pod uwagę,, sukces`` części IV, raczej nie będą chcieli robić rewolucji, a przynajmniej nie od razu.

Trith PW
4 listopada 2009, 16:16
Nie będą chcieli robić rewolucji podobnych do tych z HoMM4, lecz zapewne będą chcieli wprowadzić inne...

PowerOfDead PW
12 listopada 2009, 21:30
Powiem krótko.
HoMM powinien mieć:
-Cechy starych części.
-Zamki z HoMM3
-Dowódcy
-Nowe zamki np.Miasto drowów(mrocznych elfów)
-(Patrz poprzednie pytanie)A co za tym idzie nowe jednostki
-Lepsza grafika
-Możliwość kierowania jednostkami bez bohaterów
-Edytor map czego w podstawce HoMM5 "dziwnym trafem" brakowało
I chyba tyle.
Wszytko według mnie

AmiDaDeer PW
12 listopada 2009, 21:50
Cytat:
-Cechy starych części.
H2 wykorzystywało cechy H1, H3 wykorzystywało cechy H2, H5 wykorzystywało cechy H3. Gdyby H6 wykorzystywało cechy H1, H2, H3 i H5 jednocześnie, wyszłoby nader ciekawie... Jeszcze dodać H4 i już mamy niezły bigos.

Cytat:
-Zamki z HoMM3
Znowu kopiowanie? To chyba nie jest aż tak trudne wymyślić coś oryginalnego...
...prawda?

Cytat:
-Nowe zamki np.Miasto drowów(mrocznych elfów)
Nowy zamek toto właściwie nie jest - patrz H5. :P

Cytat:
-Lepsza grafika
Superrealistyczna pseudomanga! Popłakałbym się po ujrzeniu czegoś takiego.

Cytat:
I chyba tyle.
Chyba? :P

A tak poza tym to mnie już dawno przestało obchodzić, jak będzie wyglądać H6, co tam będzie się dziać i czemu będzie tam nie x, ale x+1 smoków. Dla mnie sprawa wygląda jasno - to już nie będzie prawdziwe HoMM pod żadnym względem.

Bo o ile H5 jeszcze do kanonu jako tako można zaliczyć (z bólem, ale jednak) ze względu na klimat i bardzo podobną do H3 mechanikę, o tyle H6 - jak już tu ktoś (bodajże Acid Dragon, ale jak coś poplątałem to krzyczeć) zauważył - będzie najprawdopodobniej już tylko do H5. I to niekoniecznie pod względem mechaniki. Sad but (I guess) true.

Dlatego też zwracam się z prośbą, ażeby w Grocie omijać wszelkie newsy na temat H6, ewentualnie traktować je tylko jako ciekawostkę. To jest strona o grach z serii Might and Magic - a dzisiejsze produkcje pod tymże tytułem mają wspólny z dziełami NWC tylko tytuł.

Mitabrin PW
12 listopada 2009, 22:15
Gosh! Nic oprócz nazwy tak naprawdę nie wiadomo a wszyscy już się rozpisują, że Homm6 MM:H6 będzie taką zupełnie inną niż poprzednie części grą i jak to Soft: Ubi zepsuł, rozwalił, popsuł i na koniec nasikał na to co zostało. A tak naprawdę nic nie wiemy o tym, jaka ta gra będzie, co się będzie w niej znajdować, ja rozumiem, że spekulacje i teorie spiskowe się dobrze czyta/pisze, ale nie przesadzajmy...

Btw. Hobbicie, jak Alamar pisał newsy o KB: Xeena to jakoś nie narzekałeś (a przecież ta gra ma (prócz mechaniki, ale tak samo jest z MM:6) tyle ze światem M&M wspólnego (special apologies for Vinius) co piernik do wiatraka).

AmiDaDeer PW
13 listopada 2009, 21:37
A czy ja kiedykolwiek narzekałem na jakiekolwiek newsy w Grocie? Narzekania to jedno, a apele to zupełnie co innego.

I mniejsza o to, że piernik do wiatraka ma sporo. :P

Mitabrin PW
13 listopada 2009, 22:19
No właśnie napisałem, że nie narzekałeś. :P

Btw. sam napisałeś, "zwracam się z prośbą" a nie "apeluję". :3

AmiDaDeer PW
14 listopada 2009, 19:55
Może inaczej, skoro nie zrozumiałeś: nie narzekałem też o HV mimo, że jestem przeciwny o pisaniu o tym w Grocie. A słów "prośba" i "apel" to są w takich przypadkach synonimy.

Ale koniec tego małego offtopu, bo się jeszcze rozrośnie i nas pochłonie...

Field PW
10 stycznia 2010, 14:53
No i Soft: Ubi zaprezentował nam pierwszy trailer z HVI. Enjoy.

Osobiście uważam, że całkiem ulepszyli grafikę - przestała być taka niemiłosiernie cukierkowa. Menu - znośne, za to walki bohaterów? :/ W gruncie rzeczy - skoro HV jest klonem H3, to HVI może dublować czwórkę :P
A z drugiej strony fajnie, że summony stały się integralną częścią gry :P

No i muzyka świetna :P

Haregar PW
10 stycznia 2010, 15:08
Muzyka - piękna. Grafika to fotorealizm, piękne! No i czy ja w tle Forge nie widzę czasem? ^^

Mitabrin PW
10 stycznia 2010, 17:41
Widać, że Soft: Ubi posłuchało starych fanów i powróciło do starego świata. Nie jestem tego pewien, ale widać, że gra będzie się dziać w czasach na krótko po rozpoczęciu ciszy i ludy, które popadały już w barbarzyństwo walczą w tle istot korzystających z dorobku technologii Starożytnych. Wróże miasta "Forge-elfów", "Barbarzyńców korzystających z miotaczy jak z maczug" i kilku innych podobnych.

Ps. Czy ten jegomość w tej machinie w tle pod koniec nie przypomina wam Sandro?

Haregar PW
10 stycznia 2010, 18:16
Nie zauważyłem tego "jegomościa", ale zdawało mi się, czy w tym pojeździe - zaraz na początku - nie jadą Yog i Craig Hack?! To w jakim okresie będzie się w końcu dziać akcja gry?

Mitabrin PW
10 stycznia 2010, 18:23
A może to nie był Yog tylko jego ojciec... A ponoć Crag Hack to tak naprawdę Tarnum, któremu spadła pochodnia na twarz i go oszpeciła...

Haregar PW
10 stycznia 2010, 18:29
A może ten Yog to tak na prawdę wnuk "tego" Yoga, któremu ojciec Yog kazał dać imię po dziadku... kto wie, ale smakowicie się zapowiada! :) I ten rendering, ach!

Field PW
5 kwietnia 2010, 14:45
No dobra, parę plot/przecieków od Elvina z heroescommunity, które, dziękować Bogu, okazały się być przedwczesnym prima aprilis. I, tak, Alek, to jeszcze z 30 marca, ale może warto byłoby to puścić.

A zapowiadała się wręcz apokalipsa. Na samym wstępie jednak chciałbym poinformować, że 90% z tego to akurat nic konkretnego i dowcip, do którego (prawie) się przyznał Elvin. Z drugiej strony Elvin powiedział, że w ciągu miesiąca Ubi ma coś więcej powiedzieć na temat HVI... i jeszcze jedna sprawa: tak Dexter jak i Elvin (przede wszystkim Elvin) znani są w fandomie z tego, że nie rzucają słów na wiatr. Jak ktoś napisał - post Elvina to w 90% prawda. Pytanie, czy od obrazka w górę, czy w dół :P Najbardziej jednak pradopodobna zdaje się zapowiedź czterech miast... i mnie to osobiście przeraża, bo o ile HI się broniło bez problemu z czterema miastami, to jednak wyglądało zupełnie inaczej - znaczy, gdyby patrzeć z perspektywy nowej serii Heroes, mielibyśmy Haven, Sylvan, Stronghold i Dungeon. Tyle że Stronghold było neutralną odmianą Sylvan, no i widzieliśmy już ten koszmarek z Inferno na t-shircie. Wygląda na to, że Inferno stanie się wizytówką Herosów, co mi osobiście się nie podoba, bo idea miasta skręciła w diametralnie inny kierunek w porównaniu z H3 i M&M.

Coś z tych "newsów" może być prawdą. Strach mówić, co.

according to Elvin:
H6 wyszło z fazy koncepcyjnej i jest już powoli opracowywane. Co mamy zatem:

1. Fabuła ma miejsce po wydarzeniach z Dark Messiah, Sareth przeszedł na złą stronę i urządza apokalipsę. Z tym, że fabuła nie będzie "wszyscy na jednego", ale będzie można wybierać stronę, po której się stanie. Decyzje podjęte w trakcie gry będą miały wpływ na to, jak się będzie rozwijać kampania (inne scenariusze dla innych decyzji i zawartych sojuszy?).

2. Lineup jednostek zostanie przearanżowany w wielkim stopniu - zostanie tylko kilka pierwotnych (między innymi płomienna świnia
Acid:
znana nam z wideowywiadu). Pojawi się parę jednostek z Dark Messiah (zakład, że wróciłyby pao-kai? - f.) Nawiasem mówiąc - tutaj mamy artwork mrocznego rycerza:
Elvin:

...z Disciples III :P

3. A teraz gorzej: brak alternatywnych ulepszeń (to akurat było jedno z niewielu sensownych rozwiązań, no, ale to Ubi w końcu i brzmi naprawdę prawdopodobnie...), przynajmniej nie w podstawce. A system będzie ewolucją tego z H2 - niektóre jednostki nie będą miały ulepszeń, a niektóre mogą mieć kilka.

4. Magia będzie teraz wynajdywana, a nie losowana w gildiach magów (nie wiem, czemu, ale od razu mi się kojarzy np. research ze Starcrafta). Oznacza to, o zgrozo, że co tydzień pojawi się losowy zestaw czarów, których można się nauczyć, a których to nauka potrwa kilka dni (zależnie od klasy bohatera).

5. A co do bohaterów - będą mogli ginąć na polu walki. Właściwie to wrócą na nie w stylu H4. Pojawią się za to znów dwie klasy postaci z możliwymi specjalizacjami (czyli system H4 na całego).

6. Ponieważ było mało czarów i neutralnych potworów w HV, to ich ilość się zwiększy. Potwory będą również mogły wędrować po mapie i atakować tak bohaterów jak i miasta.

7. Aha, i będzie DRM. Przerwa w połączeniu i wywala Cię do głównego menu. Nawet w trakcie kampanii.

Co napisał potem Dexter:

according Dexter:
Tekst Elvina to całkiem przyjemny dowcip na 1 IV (...). A jednak to może was zainteresować i jest prawdopodobne: nie spodziewajcie się zbyt wielu zamków w podstawce. Planowane są cztery, trzy są zatem raczej oczywiste z jednym już wskazanym (tak, ta słynna płomienna świnia na t-shircie wyżej). Dwie dobre, dwie złe.

A teraz gorzej. Widać, że Elvin zauważył, że odchodzimy od stylu Disciples - w odpowiedzi na informację, że będą 4 miasta. W rzeczy samej - styl jest różny, bardziej groteskowy (jeśli myśleliście, że anioł w HV miał duży miecz, to nie widzieliście jeszcze niczego). (nie chcę widzieć miecza anioła... :P - f.)

Na razie tyle. Elvin - mogłeś się postarać o mniej oczywisty art rycerza śmierci. Ale faktycznie, pojawi się trochę nowych jednostek (niektóre będą nowe w perspektywie całej serii, inne będą miały swój comeback) i nastąpią przetasowania w systemie miast i bohaterów.

Alamar PW
5 kwietnia 2010, 15:00
Czyli w sumie nic nie powiedzieli/napisali o czym samemu można by się nie domyślić na podstawie znanych już informacji.

Cytat:
4. Magia będzie teraz wynajdywana, a nie losowana w gildiach magów (nie wiem, czemu, ale od razu mi się kojarzy np. research ze Starcrafta).
A Master of Magic, Lords of Magic, Age of Wonders czy Disciples kojarzysz? ;P
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel