Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 33 - 34 - 35

Alamar PW
8 maja 2008, 14:32
Jedną poszlakę - grafikę z Wojowników. I to wszystko.
Co do reszty, to jesteś osamotniony w twierdzeniu Przodkowie=Starożytni - choć już kilka innych osób miało podobne pomysły, to jednak wyszło, że są to różne istoty.

Lunar PW
8 maja 2008, 17:43
Yyy... ale World Tree i Fiery Moon czasem nie traktuje o łudząco podobnych stosunkach Starożytnych, Strażników oraz Kreatorów? :> Przecież to aż samo pcha sie w oczy. Kim w takim razie był Vorr?
Choć mi wcale nie przeszkadza zgrabne zatuszowanie s-f. Nutka tajemnicy trwa przez całą serię.

Acid Dragon PW
8 maja 2008, 18:53
Cytat:
Jedną poszlakę - grafikę z Wojowników. I to wszystko.
Co do reszty, to jesteś osamotniony w twierdzeniu Przodkowie=Starożytni - choć już kilka innych osób miało podobne pomysły, to jednak wyszło, że są to różne istoty.

No to niestety wyszło który z nas ma problemy z pamięcią....
Przede wszystkim jest cytat z Intro HC, który dość jednoznacznie definiuje - Przodkowie = Zgromadzenie Starożytnych.

Po więcej odsyłam do mojego postu sprzed 2 lat ;P, nie będę w kółko wałkował tego samego.

Nie wiem kąd żeś sobie ubzdurał, że
Cytat:
to jednak wyszło, że są to różne istoty.
Może jakikolwiek dowód? Jakiekolwiek wnioskowanie logiczne? Bo śmiem twierdzić, że to po prostu nieprawda.

A skoro przewaga dalej jest po mojej stronie, to prosiłbym, byś Forum nie wprowadzał innych *W BŁĄD*. Masz prawo do swojego zdania i własnych teorii - nie wykluczam, że może jednak masz rację (nie tylko w tej kwestii) - ale nie masz prawa przedstawiać ich jako jedynej, obiektywnej prawdy, dopóki jej jasno i definitywnie nie udowodnisz.

Alamar PW
8 maja 2008, 19:01
Cytat:
Yyy... ale World Tree i Fiery Moon czasem nie traktuje o łudząco podobnych stosunkach Starożytnych, Strażników oraz Kreatorów? :> Przecież to aż samo pcha sie w oczy. Kim w takim razie był Vorr?
Nie - po pierwsze nie mamy w HC Strażników. Po drugie Kreatorów też nie (w sumie nie wiadomo nic o nich, ale z tych kilku słów można wywnioskować, że są jakoś powiązani z Kreeganami, a może są ich stwórcami - ale to tylko spekulacje).
Rozumiem, że chodziło Ci o diabły z Fiery Moon, które łudząco przypominają Kreegan. To kwestia do rozstrzygnięcia.

Co do Vorra, to był on jednym z trzech Przodków - to imię przybrał razem z mocą od wyznawców, po tym jak oszalał. Dodam tylko, że jego wyznawcy czcili tak naprawdę starożytnego króla, który pokonał króli magów (czy jak to tam przetłumaczyłeś). ;)
Aha, co do World Tree - to najpierw jego opiekunami były elfy (które na Antagarich przybyły przed Ciszą), a później Przodkowie. To właśnie w jakiś sposób Drzewo Życia jest związane z tym, że Przodkowie opiekują się Antagarichem.

Co do reszty - kontakt ze Starożytnymi (bogami jak ich nazywali mieszkańcy tej planety) urwał się podczas Ciszy. I sądząc po notkach z MM6, był to kontakt przez "radio" (czytaj: jakieś urządzenie do kontaktu między tą kolonią a światami Starożytnych). Opiekę nad planetą sprawował Strażnik Melian. I tu nagle pojawiają się Przodkowie - a dokładniej na Antagarichu (nigdzie indziej), w których wierzą barbarzyńcy (typu: "czy wysłać barbarzyńcę do raju, czy też w zapomnienie"). Oni też urządzają sąd nad Tarnumem i obdarzają go nieśmiertelnością.
Kłopot w tym, że 1000 lat później (od czasu sądu nad Tarnumem) pojawiają się Kreeganie. I przodkowie nic z tym faktem nie robią. Tak samo w przypadku Escatona, który chciał zniszczyć tę planetę - jeśli byliby Starożytnymi, to powinni zareagować, choćby wydając rozkaz Escatonowi. Jeśli zaś przyjmiemy, że diabły z Ognistego Księżyca to Kreeganie, to dziwne, że Przodkowie (jeśli byliby Starożytnymi) pozostali przy życiu.
Dodatkowo z H4 wynika, że Przodkowie objęli znów piecze nad barbarzyńcami - tym razem na nowej planecie (gdzie Starożytni i Kreeganie dawno temu już walczyli). Jak się przenieśli i czemu pojawiają się tylko u barbarzyńców?

Wszystko można zwalić na luki w fabułach poszczególnych części (scenarzysta HC i H4 zapewne pominął wątki z MM-ek). Ale jeśli historia ma tworzyć logiczna całość, to trzeba wziąć pod uwagę wszelkie nieścisłości.

Postaram sie w najbliższej przyszłości poszukać cytatów odnośnie Przodków, może to trochę rozjaśni ich sprawę. Do tej pory z mojej strony koniec rozważań, bo już sie powtarzam.


Acid, może te ostatnie posty w odpowiedniejsze miejsce?


EDIT:
Skoroś pisał w tym samym czasie:
Cytat:
ale nie masz prawa przedstawiać ich jako jedynej, obiektywnej prawdy
Jakiej obiektywnej? :P
Gdzieś sugerowałem, że jest to obiektywne? Napisałem tylko, że jeszcze kilka osób nie podziela Twojego punktu widzenia na tę sprawę.

Acid Dragon PW
8 maja 2008, 19:10
Cytat:
Jakiej obiektywnej? :P
Gdzieś sugerowałem, że jest to obiektywne? Napisałem tylko, że jeszcze kilka osób nie podziela Twojego punktu widzenia na tę sprawę.

W porządku. I masz do tego święte prawo, którego nawet Starożytni Ci nie odbiorą. Tak jak do pisania "wg mnie...", "z moich źródeł wynika...", "uważam...", "mam teorię...". Ale jeśli w postach i innych wypowiedziach jednoznacznie stwierdzasz, że ktoś mówiący o tym, że Przodkowie to Starożytni nie ma racji, no to coś jest nie tak. Skoro już o tym mowa, to mam nadzieję, iż rozumiesz, że nie uwzględnię Twego pierwszego pytania z testu o planetach, jako, że w teście mogą znajdować się tylko bezsprzeczne i udowodnione fakty - nie tylko wg Ciebie.

Alamar PW
8 maja 2008, 19:17
Co do pytań, to napisałem wyraźnie aby sugerować co usunąć.
I w tym akurat przypadku nie masz racji:
MM2:
I am Sheltem, ruler of the planet Terra of which this CRON and all of its VARNs have been programmed by the Ancients to populate.

MM3:
Interstellar Transport Vehicle
Codename
Cargo
Destination - Third Sphere of (usunięte) System

MM3 outro

I przypominam, że nie dało sie "wypaść" teleportacją poza granicę krainy (jak było w przypadku MM4-5).

Acid Dragon PW
8 maja 2008, 19:20
Alamar.... no ja rozumiem, żeby nie pamiętać słów sprzed 2 lat.... ale sprzed kilku dni??

Planeta w światach fantasy nie musi być okrągła.
Wg mnie wszystkie światy z MM1-5 można nazwać planetami, a bardziej poprawnie - planetoidami.
Co do kształtu Terry - Ty masz outro, ja mam intro.

Ile razy będziemy to powtarzać?

Znowu użyłeś sformułowania "nie masz racji"... zaczynam tracić do Ciebie siły po prostu...

Alamar PW
8 maja 2008, 19:27
Więc wg Ciebie (intro) Terra to sześc palm na krzyż, na trzech parcelach ziemi unosząca się w przestworzach? A gdzie w takim razie śnieżne, pustynne czy ogniste wyspy? A Sheltem to sama głowa?
I pominąłeś słowo sphere. ;P
Możesz obalić każdy z moich dowodów osobno, ale wszystkie razem dają ten sam wynik - kula, a nie płaski świat.

Cytat:
Wg mnie wszystkie światy z MM1-5 można nazwać planetami, a bardziej poprawnie - planetoidami.
To czemu nie ma słowa planetoid? Tylko wrzucono planet? Varny opisane są jako platform modules.

Acid Dragon PW
8 maja 2008, 19:39
- Nie można dostać się z jednego końca mapy na drugi.
- Ma analogiczny kształt prostokątu, oraz podobne przedstawienie świata, jak mapa XEEN, który to świat de facto był prostokątny.
- Brak wyniosłości terenu (choć to akurat dość oczywiste przez wzgląd na technologię cyfrową ;P - nie mniej jednak różnice w wysokościach terenu pojawiły się dopiero, gdy światy z MM przestały być płaskie)
- Głowa Sheltema to wizja, a nie jego ciało. Przy Twoim rozumowaniu należy albo uznać intro MM6 za nieprawdziwe, albo przyjąć, że naszą planetę przebił wielki miecz ;P. Tak Intro MM3 nie przedstawia fotograficznej dokładności, ale pewną ideę.
- Wg mnie Terra jest planetoidą bez względu na jej kształt - mimo wszystko jest "trochę" za mała na planetę, skoro można przebiec z jej jednego końca na drugi w ok. dzień ;P. Dlaczego użyto mniej precyzyjnego określenia - nie wiem.
- Odnośnie textu ze słowem "sphere" - nie mam na to fabularnego wyjaśnienia, ale text był bardzo poboczny i nie wykluczałbym po prostu przeoczenia autorów.

Nie mniej jednak tak, jak Ty nie możesz obalić twierdzenia o Przodkach i dość oczywistych dowodów, tak i ja nie mogę do końca podważyć Twojej teorii o tym, jakoby Terra miała być okrągła. Ale żeby uznawać ją jako obiektywną prawdę, choć "kilka osób nie podziela Twojego punktu widzenia na tę sprawę."? No wybacz... hipokryzja lekka?

Alamar PW
8 maja 2008, 19:54
Cytat:
- Nie można dostać się z jednego końca mapy na drugi.
- Ma ona kształt prostokątu - tak samo, jak mapa XEEN, który to świat de facto był prostokątny.
MM6 ma wszystko to samo, a jednak płaskim światem nie jest.

Cytat:
- Głowa Sheltema to wizja, a nie jego ciało. Przy Twoim rozumowaniu należy albo uznać intro MM6 za nieprawdziwe, albo przyjąć, że naszą planetę przebił wielki miecz ;P. Tak Intro MM3 nie przedstawia fotograficznej dokładności, ale pewną ideę.
Więc może te wysepki to też idea, a nie rzeczywistość? ;P

Cytat:
- Wg mnie Terra jest planetoidą bez względu na jej kształt - mimo wszystko jest "trochę" za mała na planetę, skoro można przebiec z jej jednego końca na drugi w ok. dzień ;P. Dlaczego użyto mniej precyzyjnego określenia - nie wiem.
Enroth też można przebiec (z zachodu na wschód) w 4 dni (choć opłynięcie zajmuje już 21 dni).

Cytat:
- Odnośnie textu ze słowem "sphere" - nie mam na to fabularnego wyjaśnienia, ale text był bardzo poboczny i nie wykluczałbym po prostu przeoczenia autorów.
Jasne - przeczytaj mój edit. Dwa, masz wspomniane w MM2 planet, w MM3 sphere i platforms, a w outrze WoX masz także planetę. Myślisz, że to tylko przeoczenie i to w dwóch częściach gry?

Aha, może drobiazg, ale przed przybyciem oryginalnego Cronu z Varnami, Terra byłą już zamieszkana. Jeśli byłaby to płaska platforma (masło maślane), to wątpię, by Starożytni umieścili tam inną rasę (bo poprzednie krainy były dziełami Starożytnych).

I owszem, hipokryzja ciężka, ale poparta faktami z gry (i to wiecej niż jednej). :P


I na koniec odnośnie Przodków:
Corlagon:
And then we have logic... why would godlike beings go around spreading technology and creating human-like robots? Why would they battle Kreegans when they could just make humans immortal and send them off to fight? Why concern themselves with minerals the Kreegan might seek and use so much electronic jargon? Why would Melian, Escaton and history itself suggest that they have been gone from Enroth with no correspondence for centuries when they are clearly pretty active? Where would they cast Sword of Frost so that it would never be found (Sword of Frost, last mission)? And why would one of their kind go renegade just because Barbarians worshipped him?
Może odpowiesz na te pytania? Jeśli tak, to zawsze znajdę więcej. ;P

Acid Dragon PW
8 maja 2008, 20:25
Możemy się tak powymieniać.

Teraz ja mogę odpowiedzieć na te pytania i powiedzieć, że mam fakty z gry, owszem.
Jak naprawdę chcesz, a zapewniam, że na każde z tych pytań da się odpowiedzieć, to zrobię to gdy będę miał więcej czasu na analizę i wałkowanie tego tematu po raz osiemdziesiąty, a przy okazji nie będę miał zaległych programów do oddania i kolokwium na głowie.

Moim celem dziś nie było stwierdzenie, że ja mam rację, a moja prawda jest najprawdziwsza. Toteż nie czas, żeby ją udowadniać.

Jedynie sprzeciwiam się stanowczo temu, byś swe niedomówione teorie przedstawiał w świetle faktów - tego robić nie możesz.

PS. Słowo sphere padło raz. Co do planety, to już mówiłem.


Ptakuba PW
8 maja 2008, 20:28
Nie no, żeby admin zrobił taki offtop ;P Sugerowałbym ostrożnie przeniesienie. (i ow korz usunięcie mojego postu)

Acid DragonAcid DragonPilnuj siebie, admin siebie pilnować potrafi ;P. Posty będą przeniesione i to chyba w dwóch kategoriach, bo to o sci-fic też nijak się ma do H6, ale z lekkim opóźnieniem (patrz: poprzedni post)

Lunar PW
9 maja 2008, 16:22
Alamar:
Może odpowiesz na te pytania? Jeśli tak, to zawsze znajdę więcej. ;P

A to bardzo ciekawy tekst i pytania. To monolog, czy ktoś odpowiedział Corlangonowi?

Alamar PW
9 maja 2008, 19:47
Fragment dłuższej dyskusji czy Przodkowie to Starożytni. I nie, nikt nie odpowiedział na nie.

Smok:
PS. Słowo sphere padło raz.
Zarówno sphere jak i planet jest także wspomniane w dzienniku Coraka w MM5:
MM5:
Log Entry 11: I have arrived on Terra once again, and the landscape is a bit different from my last visit. Four VARNs descended on the planet while I was in stasis and Sheltem is busy assimlating the people, plants, and animals into the existing biosphere

MM5:
I wil use the matter transfer device to achieve planetfall once again on Terra.
Choć w tym przypadku planetfall może zwyczajnie oznaczać lądowanie (bez względu gdzie), choć trochę dziwne, że jest to planetfall a nie np. varnfall. ;P

MM3:
The Grand Experiment of the Ancients: to use the technology of Elemental Manipulation to create a completebly viable ecological and social microcosm. This microcosm was then to be transported to a distant shpere (Terra) to supplant its indigenous ecosystem. The need was acknowledged for a central controlling unit capable of compensating for unexpected anomalies.

Lunar PW
10 maja 2008, 11:43
Stawiam emeryture przeciwko paczce fistaszków, że Przodkowie to wymysł, który powstał podczas niedokończonej, nieudanej unifikacji starego MM z HoMMem. Dlatego wiele faktów się nie zgadza i nie pokrywa. Toteż możemy sądzić z tego, że Prastarzy =/= Przodkowie, ale tutaj odrzucałbym już chłodne logiczne myślenie, które prowadzi.. do nikąd.

Alamar PW
10 maja 2008, 17:30
Smok:
No to niestety wyszło który z nas ma problemy z pamięcią....
Przede wszystkim jest cytat z Intro HC, który dość jednoznacznie definiuje - Przodkowie = Zgromadzenie Starożytnych.

Are you sure?

HC 1 intro:
Tarnum was a Barbarian King before he became the Immortal Hero. For years, no-one could stop his reign. But all things must come to an end.

Upon his death, he entered the legendary Hall of Judgement to stand before the Ancient Council. There, the Ancestors found him unworthy of entering Paradise. So they cast him back among the mortals where...
Może się czepiam, ale raz, że jest tam liczba pojedyncza (zawsze byłą mowa o Ancients jak już), dwa że Ancient Council chyba bardziej odpowiada słowom Starożytna Rada (w tym przypadku sformułowanie Rada Starożytnych może być mylące).
Po trzecie - już nie raz naciąłem się na polskich wersjach tłumaczeń HoMM-a czy Might and Magic (niezależnie kto która firma to tłumaczyła).

EDIT:
Jeśli dobrze widzę w intrze, to Przodkowie są wzrostu mniej więcej bogów z MM9 (więksi od ludzi). Wprawdzie nie wiemy nic o Starożytnych, ale znani Strażnicy mieli ludzkie rozmiary, co może podpowiadać (a może i nie) o prezentacji ich władców.

Quba Drake PW
10 maja 2008, 20:00
Ilu było Starożytnych(tych takich od VARNów)?

Na "demku"(w Wojownikach Pustkowi) czy fimiku chyba było ich trzech.

moonman PW
16 maja 2008, 12:06
z zainteresowaniem przeczytalem caly watek... podam troche swoich życzeń odnośnie h6

patrząc (realnie) na praktyki UBI - H6 będzie pewnie (jeśli w ogóle) bliżej do H5 niż do pozostałych części - więc jako punkt odniesienia - przyjmuję H5


moja lista pobożnych życzeń:
- opcja grania po IP
- hybrydowy tryb TCP/IPX (net/hotseat) - np. dwie osoby przy jednym kompie vs. dwie osoby przy innym (pisałem o tym jako życzenie do h5 - ale jak wiemy w h5 nie ma czegos takiego)
- edytor w grze - szczegolnie edytor bohaterow duelowych (tak jak to jest w Warhammer Mark of Chaos - edytor armii)
- mapy random generowane w locie - bez zapisu (tak jak to jest w h3)
- animacje w tle menu glownego - dostosowane do sprzetu (tak jak w Bitwie o Środziemie)
- możliwość przeglądania królestwa, bohaterów itd. podczas tury przeciwnika
- możliwość zapisu całej gry (nie tylko bitwy)
- możliwość wysyłania komunikatów do znajomych z listy ubi
- dodatkowe opcje zwycięstwa dla map random (np. tylko jeden bohater, drużyny itd, opcja niszczenia miast a'la kampania orkow z h5)
- w mapach random - rodzimy teren w rodzimej strefie dla wybranego miasta
- dla mnie nie ma znaczenia czy to będzie działo się w Ashan, Erathii, Enroth itd... chociaż pewnie będzie w Ashan - ale nie chciałbym w Herosach zobaczyć elementów science-fiction - znanych z fabuły M&M


Dragonar PW
5 lipca 2008, 12:07
Ja bym tylko chciał, że jak ma już wyjść H6, to żeby było podobne do H3. H4 było okropnie nudne (najbardziej mi przeszkadzała muzyka w mieście Natura: Doon Caritas! :P).
PS: Może Moc Ojca Smoków zstąpi na Ubisoft i nie pójdą w zupełnie innym kierunku. :P

Goldenraz PW
5 lipca 2008, 13:30
Zamiast popracować nad grywalnością, fabułą itp., zrobią pewnie "lepszą" grafikę. Bo przecież w/w nie pokaże się na screenach, a grafikę tak. Chodzi o to, żeby gra się sprzedała, znudziła, a gracze kupili następną część, dodatki. Po co, dla Ubisoftu, ktoś miałby grać 10 lat w Heroes VI?

Ja połączyłbym H3 z H2 (różna ilość ulepszeń stworzeń), tylko to wymaga dużo pracy nad zbalansowaniem. Ewentualnie alternatywne ulepszenia, jak w H4 (tu nie jestem przekonany, bardzo mało grałem w H4, więc nie wiem, czy pierwsze wrażenie nie jest takie, że alternatywne ulepszenia "są fajne"). Reszta podobnie (bo jedno H3 już mamy :D ) jak w H3.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel