Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 33 - 34 - 35

Alamar PW
4 listopada 2010, 15:58
Google Translator:
The Beta test will be obligatory, and "extending circles", gradually covering all most part of "fans". And these "circles" will start with offices Ubisoft to France and the USA, and also from Hungary (where Heroes are developed) and Romania (where they are "plentifully tested).

A odnośnie tych nowin:

- Drzewko - może być (w KB działa dobrze), ale wrzucanie tam magii to głupota. Tak samo jak usunięcie gildii magii.

- Reputacja i klasy zaawansowane - i tak, i nie. Na razie za mało szczegółów, zobaczymy w praniu jak to wygląda.

- Smoki jako bossowi. Ech... głupota. Zawsze posiadanie smoka w armii było prestiżem, nawet w serii Disciples można było je nająć (zależnie od autora mapy), a tu...? Coś widzę, że liczba neutrali będzie tak samo wielka, jak w HV. :P

- Osłabienie magii... tak, bo w HV to byłą potęga, więc trzeba ją jeszcze bardziej osłabić :P
Odsyłam do KB, by zobaczyć jak wyrównać szanse między bohaterem magii a mocy.

- Uproszczenia - poproszę jeszcze autorozgrywkę, bym tylko kliknął jeden przycisk, a komputer sam za mnie grał. Po co mam się męczyć? :P

Alamar PW
5 listopada 2010, 11:27
Kolejne info targów:

O jednostkach Nekropolii:

- Szkielety będą rzucać oszczepami (ktoś się tego nie domyślił?).
- Ghule zastąpiły zombi (j.w.).
- Duchy mogą wspierać jednostki czarami, straciły też swą niematerialność ("pudła" z HV).
- Lisze także rzucają wspierające czary, a zadane przez nie obrażenia odnawiają punkty zdrowia innego sojuszniczego oddziału.
- Zwykłe Wampiry także posiadają zdolność teleportacji.
- O sfinksie i jego ewentualnej nazwie na razie cicho.
- Pół pająk, pół ludź, który ma mieć możliwość występowania pod dwiema formami (zapewne ludź i tkacz pajęczyny).

Inne rzeczy:
- Pikujący gryf teraz za cel obiera konkretną jednostkę, a nie pole na polu bitwy. Przemieszczenie takiego celu nie powinno spowodować spudłowania przez gryfa (taktyka znana z HV).
- Do tej pory stworzono dziesięciu bossów, a także tyle samo zestawów artefaktów.

EDIT:
Na postawie filmiku i Heroes Community:

Zdolności stworów:
- All undead are vulnerable to light magic
- Skeleton have 10% resistance against physical ranged attack (Hollow Bones), ability called Webbing Spears (something about creating 3x3 zone to slow movement, the zone disappear immediately but the debuff last for 2/3 turns), Emotionless (no morale), Undead (immune to poison spell, water spell, not sure what is the third spell), Allegiance to Asha (undead units can't be controlled by the enemy)
- Ghoul have Dead Flesh (more resistant to physical damage), Rage against the living (+30% damage and +1 movement when attacking living targets), and of course emotionless, undead, AtA
- Ghost have Incorporeal (move through obstacles, physical damage reduce by 35% I think), Death Seal (In addition to taking shadow damage, the target is flagged with 50% resurrection healing efficiency debuff for 3 turns), seems to be able to heal/resurrect friendly undead too
- Lich has no range penalty, can seemingly drain life - the lich drains energy from enemy he destroyed automatically and then can transfer it to his allies (activated)
- Vampire have Vampiric Embrace (drain +10% damage), Out of Time (when the vampire choose to defend, the new attack targeting it will automatically fail), teleports

Czary: Decay, Weakness, Quicksand, Despair, Curse of the Netherworld, Slow, Purge

Alamar PW
10 listopada 2010, 17:41
Taka krótka informacja - Tlaloc na łamach Jaskini Behemota "wspomniał przypadkiem", że prócz Przystani, Inferna i Nekropolii będzie jeszcze Akademia i (niespodzianka :P) miasto Nag.

Field PW
15 listopada 2010, 17:58
AlamarAlamarprzeniesione skądinąd


Nerevar:
tak jak reszta smoczego towarzystwa.

W zamkach będzie PRZYNAJMNIEJ jeden smok.

Alamar PW
15 listopada 2010, 18:14
...albo smoczy golem. :P

Nerevar PW
15 listopada 2010, 18:17
Cytat:
W zamkach będzie PRZYNAJMNIEJ jeden smok.
Czyżbym coś przegapił? W informacjach z Igromiru była i taka:

Cytat:
Dragons will disappear in Heroes VI as units of 7th level, but will appear in it as "bosses". It is made intend: too strong units dragons turn out but if absolutely to clean them from game it turns out boringly (and doesn't match the game Universe).

AlamarAlamarOwszem, coś przegapiłeś.


f!eldf!eldI możesz nam wierzyć, bo Alamar śledzi dokładnie, a mi się udało tę informację (po jakiejś godzinie podchodów) wydostać z pierwszej ręki :P Najpóźniej w dodatku dojrzysz smoka :P

Nerevar PW
15 listopada 2010, 19:57
Cytat:
Owszem, coś przegapiłeś.
A, to przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Cytat:
Najpóźniej w dodatku dojrzysz smoka :P
Czyli jednak w podstawce nie jest pewny? ;P

Field PW
15 listopada 2010, 22:31
Nerevar:
Czyli jednak w podstawce nie jest pewny? ;P

Nie :P Po prostu nie pamiętam dokładnie tego, co usłyszałem :P

Tlaloc PW
16 listopada 2010, 19:23
Nie wierzcie we wszystko co czytacie... :D

Field PW
16 listopada 2010, 19:31
Tlaloc - biorąc pod uwagę fakt, że niektóre informacje mam od Tristana, który raczył być ze mną na kawie i o którym WIEM, że jest w teamie...

...sam rozumiesz :P

Tlaloc PW
17 listopada 2010, 02:25
Aj, czaję ja czaję, to i owo. :)
Wiem, że była mowa o smoku w jakiejś rasie, tego nie neguję. Mówiłem tak bardziej ogólnie aby nie zawierzać wszystkiemu co różni ludzie postują..._:)
Uprzedzam tylko, że info które podaje Ubi nawet VIP-om czasem także zawiera w sobie ziarenka półprawd lub zwykłych ściemek, aby odwrócić uwagę i ładnie sobie badać reakcje na forach. :D
Tak było z jedną informacją, którą rozprzestrzenił mój online buddy na HC. Dopiero potem go oświecili, że jest nieco inaczej. :)
Zawsze to jest potem, że to fani robili w balona, co nawiasem mówiąc zawsze ma miejsce, aby było nieco ciekawiej lub po prostu for fun i dla jaj. :D

Alamar PW
17 listopada 2010, 14:05
Pozwolę sobie skopiować obrazek z HC:



Znajdźcie różnice. :P

EDIT:
Zobaczymy co jutro w Playu wysmarują. Mam wrażenie, iż podobnie jak ostatnim razem, wiarygodność informacyjna będzie znikoma.

Alamar PW
19 listopada 2010, 15:23
Pytania i odpowiedzi z Heroes Community:

1. Kiedy możemy się spodziewać nowin o dwóch nieopublikowanych jeszcze frakcjach?

Wkrótce. Myślę, że uaktualnienie będzie w grudniu.


2. Możesz coś powiedzieć o jednostkach z już ujawnionych frakcji? Jakiekolwiek zdjęcia byłby przydatne.

Rzeczywiście, prezentujemy je na naszej stronie na Facebooku. W nadchodzących tygodniach zaprezentujemy ostatnie z nich.


3. Wiemy, że będzie 7 szkól magii, 6 szkół żywiołów (wliczając m. światła i m. ciemności) oraz m. pierwotna. Jakiekolwiek informacje, które możesz nam ujawnić, jak np. zmiany czy opisy byśmy mieli pojęcie, czego się spodziewać?

Na razie nie, ale wkrótce.


4. Skoro o tym mowa, ile szkół będzie dostępnych dla każdej z frakcji? Niektóre oczywiście będą miały ulubione szkoły, ale czy inne będą dostępne i/lub efektywne dla danej frakcji?

Wszelkie szkoły magii będą dostępne. Każda z frakcji będzie miała swoją ulubioną szkołę magii ponad innymi.


5. Wspomniano o tworzeniu bohaterów od podstaw. Czy nadal jednak dostaniemy "bohaterów z tawern" z unikatową historią, umiejętnościami i specjalnościami?

Tak. Tworzenie bohaterów jest dla trybu wieloosobowego, dla bohatera początkowego. Nadal jednak można wybrać innych bohaterów i nająć ich w mieście. W trybie jednoosobowym, tworzenie będzie ograniczone.


6. Czy armia stworzeń w HVI pozostanie rasowa (jak w HV) czy też będzie bazować wokół motywu przewodniego frakcji (jak w H1-IV)?

Heroes VI jest bardziej zbalansowane wokół tego. Dostaniecie po trochę obu rodzajów; czasem stworzenia rasowe a czasem wokół motywu.


7. Czy jakakolwiek z klasycznych jednostek nie przypisana do żadnej z frakcji wróci jako stworzenie neutralne?

Jeśli chodzi o stwory neutralne, to zobaczycie nowe i stare twarze. Dla przykładu feniks, którego mogliście już widzieć na koszulce producentów.


8. Czego możemy oczekiwać po klasach zaawansowanych? Czy będą działać tak samo jak w HIV?

Nie do końca, są inne od tych z HIV. Wkrótce podamy więcej szczegółów. Jedyne co mogę teraz powiedzieć, to że każda z klas zaawansowanych będzie mieć dwie unikatowe zdolności, wliczając zdolność ostateczną.


9. Jak na ruch bohatera wpłynie mapa przygód?

Będziecie mieli umiejętności i artefakty powiązane z przemieszczaniem. Stwory w armii nie będą miały na to wpływu. Teren jednak będzie miał.


10. W jaki sposób będzie można nauczyć się czarów w HVI? Czy wrócą gildie magów? Jeśli nie, czy zamiast tego będzie wykorzystane drzewko umiejętności?

Heroes VI będzie miał nowy system umiejętności, o którym powiemy niedługo (patrz punkt 3).


11. Jakiego rodzaju budynków unikatowych dla poszczególnych ras możemy się spodziewać w HVI?

Będziecie mogli wybudować 2 z 4 dostępnych. Budynki te powiązane są ze strategią danej frakcji.
Kilka przykładów:

- Przystań: Posąg Objawienia, który raz na tydzień usuwa mgłę wojny z zaznaczonego terenu.

- Nekropolia: Ołtarz Wiecznej Służby, który gromadzi (za odpowiednią cenę) pozostałości po stworzeniach gracza z Nekropolii poległych w walce, by mogły znów zostać najęte.


12. Jaka jest przewidziana całkowita ilość map (kampanijnych, jedno- i wieloosobowych) podczas premiery Heroesa VI?

24 mapy kampanijne i 10 wieloosobowych.


13. Jeśli większość z kopalń i siedlisk zewnętrznych stworzeń została usunięta w HVI, co je zastąpi? W jaki sposób mapa przygód ma być interesująca?

Nadal macie skarby, artefakty i miejsca do odwiedzenia. Poza tym, skupienie gry na strefach kontroli i strategii, spowoduje uatrakcyjnienie mapy przygód.


14. Czy wrócą mieszane oddziały stworzeń z HIV i ToE? Proszę, powiedz, że tak.

Tak.


15. Czy możesz szczegółowo powiedzieć o systemie reputacji, o którym wspomniano?Jak on działa? Jak wpłynie na grę? Jakie akcje określają twoją reputację? jakie są korzyści z posiadania danej reputacji nad inną?

Powiemy o tym kiedy indziej.


16. Czy uwielbiane dialogi i okienka z tekstem z H1-IV powrócą w HIV? Czy kampanie będą zawierały dużo soczystych opowiadań jak w H3 i HIV czy tylko cut-scenki jak w HV?

W kampanii, będą cut-scenki i okienka dialogowe. Nie będzie długich tekstów jak w HIV, ale dla ciekawskich graczy będzie wiele szczegółowych tekstów do przeczytania w historii bohaterów, stworzeń, miast, itd. Poza tym, twórcy map będą mogli użyć okienek tekstowych jak tylko zapragną na swych mapach.


17. Zgodnie z historią, nekromancja została odkryta w roku 461 RSS a wzrost potęgi nekromantów miały miejsce 50 lat po HVI, w roku 610 RSS. Jak to możliwe, że nekromanci są tak potężną siła w owym czasie?

W czasach HVI nekromanci są tylko grupką czarodziei, nie pełnoprawnym narodem. Są częścią Siedmiu Miast. Ale ich sekta ma już 100 lat. HVI jest punktem przełomu, gdy nekromanci wysuną się na pierwszy plan.


18. Czy będzie możliwe stworzenie dynamicznych bitew w edytorze map?

Patrz punkt 3.


19. W notce prasowej było: "Might and Magic: Heroes VI będzie zawierać wszystkie postacie i składniki, które zapewniły tej marce światowy sukces." Czy to możliwe, że powróci jakikolwiek bohater z poprzednich części w jakiejkolwiek formie w HVI?

To była prośba silnie wyrażana na forum dla VIP-ów. Jak wiecie, rok 2011 będzie 25. rocznicą M&M, więc oczekujcie niespodzianek.


20. Mamy obawy, że fabuła ostatecznie będzie ponowną przeróbką Demonów kontra Reszta Świata. Czy demony będą głównymi przeciwnikami w HVI?

Tak, będzie inwazja demonów w HVI.
Nie, nie jest to najważniejszy element fabuły.
Chociaż większość frakcji myśli głównie o inwazji demonów, polityczne oblicze Ashanu kieruje się o wiele dalej niż to zagrożenie.

Nathie PW
23 listopada 2010, 21:25
Matka Namtaru w lepszej jakości:
http://s192.photobucket.com/albums/z199/Cepheus_03/?action=view¤t=Mother_Namtaru.jpg

Nerevar PW
23 listopada 2010, 21:48
I screen tejże mateczki z gry.

http://www.celestialheavens.com/homm6/images/Campaign_2.jpg

Alamar PW
23 listopada 2010, 22:25
Widzę, widzę...

EDIT:
Nius wysmarowany.

Trang Oul PW
24 listopada 2010, 00:15
No nie! Byłyby takie piękne screeny z nieumarłymi, a jednak musieli wcisnąć tam żywe kwiaty...

Xardas PW
24 listopada 2010, 19:44
Heroes 6 to w_ogóle duże zmiany w świecie Heroesów. Ciekawe czy ta inowacjia będzie miała dobry skutek w kontynuacji sagi? :PP

MCaleb PW
24 listopada 2010, 20:12
Xardas, trochę się z tym spóźniłeś. To piątka wprowadziła zmiany w uniwersum, szóstka to tylko prequel do niej.

Zombie PW
25 listopada 2010, 11:41
Poezja!
Jak zobaczyłem te nowe screeny, to byłem w szoku, ta niesamowita grafika, koniecznie muszę sobie zmienić albo podkręcić PC, żeby ta gra mi chodziła na najwyższych detalach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel