Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 33 - 34 - 35

Alamar PW
31 sierpnia 2010, 20:49
Niepotwierdzone i nie wiadomo czy prawdziwe wieści, ale:

- Czwarta frakcja - elfy (Sylwan?)
- Chińszczyzna - nagi?

vinius PW
31 sierpnia 2010, 21:10
[potrzebne źródło]

Mitabrin PW
1 września 2010, 01:20
Szczerze mówiąc wątpię, by w grze znalazła się frakcja nag (chyba, że w dodatku).
Z tego co mi wiadomo, to w kampanii każda frakcja ma mieć własnego reprezentanta w rodzinie. No chyba, że będziemy mieli ekscentrycznego brata żyjącego wśród azjatyckich węży lub "jesteś adoptowany, stąd masz wężowy ogon zamiast nóg".

Field PW
1 września 2010, 06:35
Może istnieć jeszcze tzw. czynnik neutralny, czyli piąta frakcja, która chce się wmieszać (albo nie chce, tylko ktoś ją miesza). Ew. przyjazd kogoś z rodziny, np. zaginionego wujka.

Źródła? Proszę:

Trop na temat nag.

Trop na temat Iriny (lekko przekombinowany, bo w ten sposób Irina może być również u Nag).

Aayren PW
1 września 2010, 10:30
Ja na początku pewny prawie byłem że będą to magowie ze Srebrnych miast i elfy z Irollan'u, ale teraz, skoro sami twórcy stwierdzili że 5 rasa będzie całkiem nowa stawiam na magów i nagi.
Czemu magów nie elfy - oto kilka argumentów.
1. Elfy - to elfy. A magowie to także ludzie. A braciszek ma być w końcu człowiekiem.
2. Spójrzmy na mapę Ashan - Elfy mieszkają daleko, po drodze jeszcze mroczno-elfi Ygg Chall, (w którym niedawno była wojna i pewnie obie nacje liżą rany niegotowe do toczenia bitew - ale to nie jest argument tylko fabularna zgadywanka) zaś magowie są zaraz pod bokiem i pasują fabularnie - to przez nich Heresh nie ma aktualnie stolicy, a mieszkańcy to skryci sekciarze.
3. Sami twórcy wspominają o wojskach magów, np. dżinach.

dambibi PW
1 września 2010, 12:41
Ja chcę Faceless - tajemnicza frakcja, którą przecież może sterować człowiek(bo czemu nie ;p?).

Artov PW
1 września 2010, 12:46
Ten, no... na A:
A magowie to także ludzie
Wcalenie zawsze. Tj. nie mam pewności jak jest w świecie M&M ale w wielu opowieściach ew. grach magowie to (jak to ująłeś w stosunku do elfów) magowie, a nie ludzie

Ale kłucić się nie będę:P bo sam nie jestem do końca tego pewien

noname PW
1 września 2010, 14:08
Magowie to magowie nawet goblin może się nauczyć magi i być magiem . Magowie to nii rasa nii ludzie, to coś jak zawód .

dambibi PW
1 września 2010, 14:13
Profesja

noname PW
1 września 2010, 14:17
No właśnie ! ... To jest profesja .

Artov PW
1 września 2010, 15:59
Ale np. u Tolkiena magowie nijak się mają do innych ras. Są to po prostu Istari. Może w M&M też jest coś takiego? (mówię tu o zamku magów, a nie ogrzych szamanach itp)

Mitabrin PW
1 września 2010, 16:53
Nie jest.
Tak samo lisze nie są odrębną rasą (sorry Trang).

Alamar PW
1 września 2010, 19:34
Cytat:
i elfy z Irollan'u
A gdzie leży ten Irollan'u? :P

Cytat:
skoro sami twórcy stwierdzili że 5 rasa będzie całkiem nowa stawiam na magów i nagi.
Czemu magów nie elfy - oto kilka argumentów.
Przed "że" stawiamy przecinek.
"Czemu magowie" lub "czemu [stawiam] na magów, a nie na elfy".

Cytat:
1. Elfy - to elfy. A magowie to także ludzie. A braciszek ma być w końcu człowiekiem.
Zobaczmy: nekromanta = mag, runemaster = mag, czarnoksiężnik = mag, druid = mag, demonolog = mag, wiedźma = mag. Tak, magowie to tylko ludzi. :P
Nie wspomnę już o dżinnach w Akademii z HV.
A w rodzinie Gryfów ma być tez jeden pół-brat (czy tam braciszek przyrodni/adoptowany).

Cytat:
2. Spójrzmy na mapę Ashan - Elfy mieszkają daleko, po drodze jeszcze mroczno-elfi Ygg Chall, (w którym niedawno była wojna i pewnie obie nacje liżą rany niegotowe do toczenia bitew - ale to nie jest argument tylko fabularna zgadywanka)
Co to jest mroczno-elfi? :P
Ygg Chall jeszcze nie istnieje. A przyszłe mroczne elfy wciąż żyją w Irollanie.

Cytat:
zaś magowie są zaraz pod bokiem i pasują fabularnie - to przez nich Heresh nie ma aktualnie stolicy, a mieszkańcy to skryci sekciarze.
Elfy są jeszcze bliżej - wszak rycerze niedawno najeżdżali ich lasy.
A nekromanci nie mają stolicy, bo nadal żyją pośród magów i w zgodzie z nimi (jako tako zapewne).

vinius PW
1 września 2010, 19:39
Cytat:
demonolog = mag
Demonolog to mag? Myślałem, że demonolog to demonolog (nawiasem mówiąc mocno polecam książkę "Polska demonologia ludowa", moja ulubiona), chyba, że w jakimś universum fantastycznym robi za egzorcystę, ale ja nic o tym nie wiem (co nie oznacza, że tak nie jest, po prostu nie interesuję się Fantasy tak mocno).

Alamar PW
1 września 2010, 19:41
Mag od demonów (w większości przypadków przyszła ofiara opętania :P), specjalizujący się w ich przyzywaniu i takie tam rzeczy.

Aayren PW
1 września 2010, 20:36
Irollan - http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=11316 - patrz na mapkę. Nie miałem innego źródła więc zrzynałem stamtąd. Chyba, że chodzi o dodanie "u"?

Elfy to elfy (jak spojrzeć na bohaterów z 5, to w większości tylko przedstawiciele tej rasy), zaś magowie (czyt. czarodzieje ze srebrnych miast) to między innymi przedstawiciele rasy ludzi. O to mi chodziło.

Dzięki za naprowadzenie mnie na właściwy trop! :) Myślałem że "Około 400 lat" to po lub w trakcie wydarzeń takich jak "wojna złamanego kostura" czy "Dzień płonących łez" (Czyli wygnanie nekromantów ze Srebrnych Miast i wygnanie mrocznych elfów z Irollan'u). To więc oznacza, że może twórcy pozwolą nam brać udział w tych wydarzeniach? :)
I to popiera mój pogląd - możliwym, acz bardzo dziwnym by było, gdyby w grze byli nekromanci mieszkający na co dzień w Srebrnych miastach, bez samych czarodziei.

Ponowne dzięki za poprawianie mnie:) Naprawdę długą drogę przeszedłem w przygodzie z ortografią, ale jak widać długa droga jeszcze przede mną. Póki co wspieram się firefoxem i jego podkreślaniem błędów, ale to niestety nie wystarcza na poprawę błędów nie-ortograficznych (i odróżnianie wierzeń od wież;) ). Także poprawiać jak się da, ale nie złościć się, bo ja naprawdę wciąż się uczę:)

SubArrin PW
1 września 2010, 21:06
Jeśli nekromanci żyją w zgodzie z magami to albo magowie nie biorą udziału w konflikcie (i wtedy nie potrzeba ich miasta w grze), albo stoją po stronie nekromantów. Pierwsza wersja wydaje mi się bardziej realna.

Elfy są bardzo podobne do ludzi. Człowiek dowodzący elfami pasuje dla mnie lepiej niż (były) człowiek dowodzący nieumarłymi, czy (opętany) człowiek dowodzący demonami. Do tego przecież może to być półelf, np. wygnany do elfów bękart.

A co do "Irollan'u" chodzi o apostrof, powinno się pisać Irollanu.

Mitabrin PW
1 września 2010, 21:44
Możliwe, że jestem w błędzie, ale o ile pamiętam, to magami w akademii nigdy nie byli elfowie... I to w ogóle byli sami ludzie + kilka dżinów...
Przy okazji, Alamar jaki to z ciebie mistrz poprawnej polszczyzny, skoro nie znalazłeś polskiej nazwy "runemastera"? :P

Cytat:
Póki co wspieram się firefoxem i jego podkreślaniem błędów

To przy okazji pamiętaj, że przy odmianie słów zakończonych na x to zakończenie wyrazu piszemy "fonetycznie". np. firefoksa, firefoksem, firefoksowi. :)

Korrigan PW
2 września 2010, 15:04
Hm, jako posiadacz windy 2000 i adekwatnego chronologicznie komputera nie brałem się nawet za H5, więc H6 tym bardziej mnie ominie, ale z ciekawości troszkę śledzę temat. Zastanawiam się czy tą nieznaną frakcją nie byliby jednak Faceless (bezgębni?). Nagi zostały chyba porzucone, w końcu ponoć miały być w dodatku do piątki. Towarzystwo nie miało jakby sensownej koncepcji, jak zmontować tą frakcję.
Faceless dają ciekawe możliwości, klimaty mitów Cthulhu w mangowej oprawie mogą się sprzedać całkiem nieźle ;) A i wzmianka o pradawnym wrogu archanioła też swoje sugeruje. W każdym razie nie zdziwiłbym się, gdyby miejsce wielce oryginalnych drowów z sejmitarami w kolejnej odsłonie na powrót zajęli troglodyci i beholdery. Część jednostek mogłaby zresztą zostać niezmieniona, w końcu hydry i tyranozaury u mrocznych elfów to prawdopodobnie spadek po poprzednich lokatorach. Do tego bezgębni mogliby zaadoptować parę nieudanych(?) wynalazków typu harpie czy meduzy.
Oczywiście wszyscy możemy się mylić, i nie można wykluczyć, że kolejną frakcją będą nie bezgębni, nagi czy wolne miasta a np. niziołki:)

dambibi PW
3 września 2010, 13:38
Prędzej "FreeWolne Miasta Teletubów" .
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel