Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: HoMM5: Farmers of Hate [Kuźnia Przeznaczenia]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

MCaleb PW
13 grudnia 2006, 12:46
Zaklęcia runiczne zostają wyświetlone gdy dana jednostka ma się ruszać (są one na górze dolnego pasku z kolejnością ruchu kreatur). Oczywiście wpierw trzeba mieć odpowiednią umiejętność i się nauczyć tych run (skoro masz je w księdze, to znaczy, że bohater je zna).

Alamar PW
13 grudnia 2006, 13:35
Kathrin (oraz reszta zainteresowanych) - jeśli dobrze wyczytałem na pewnym forum - to niedługo powinna wyjść porządna instrukcja do HV i dodatku w języku polskim (a dokładniej to tłumaczenie Fan's Manual z Age of Heroes).
Tam powinno być wszystko opisane (łącznie z procentowymi szansami nauczenia się danej umiejętności przez bohatera). O ile pamiętam, to poradnik w ang. wersji ma gdzieś z 50 MB.

Kathrin PW
13 grudnia 2006, 18:07
Dzięki MCaleb, spostrzegawczość mam na poziomie giermka:) faktycznie są tam gdzie trzeba.
Jutro pewnie skończę trzecią kampanię, ale już dziś napiszę, że mnie w przeciwieństwie do niedawnego przedkomentatora (Adziq) ten dodatek wydaje się fajny. Filmiki nie nudzą, teksty też ciekawe i dowcipne. Poziom trudności niższy (tak mi się wydaje) od kampanii z wersji podstawowej (wyłączając oczywiście kampanię nr1 z HV), jednak w tym przypadku nie jest to zarzut. Gra się na luzie, jednak bez znużenia.
Nie wiem tylko co jest grane z tym brakiem autozapisu? Mam legalną płytę (prezent urodzinowy:))tak więc nie sądzę by była zdefektowana; czy może znowu coś przegapiam?
Natomiast wróciły statystyki (mam rangę ulepszonego niebieskiego (?) smoczusia); w wersji podstawowej takowych nie widziałam.

MCaleb: O autozapisie zapytałaś, Królowo, w tym temacie, a ja w tym samym temacie na nie odpowiedziałem.

Korios PW
21 grudnia 2006, 16:59
Mam problem.
W edytorze map nie ma śniegu.
Ale są te nowe podziemia.
Dlaczego u mnie nie ma śniegu?

Kathrin PW
30 grudnia 2006, 11:52
Dziś ukończyłam dodatek (łza mi się zakręciła, gdyż nie wiem jak długo będzie trzeba czekać na następny) i pora odszczekać wszystkie złe opinie, jakie wygłosiłam na temat H5:)
Dodatek krasnoludzki będzie miał (wg mnie oczywiście) lepszą grywalność niż "podstawa", gdyż więcej tu prawdziwej strategii, mniej przypadkowości, no i jest nieco łatwiejszy, bardziej przewidywalny, co nie znaczy, że nudny.
Zamek krasnoludzki do obrony nadaje się znakomicie, dlatego szkoda, że nie stworzono scenariusza, w którym celem (jedynym) byłaby obrona (zalążki tego pomysłu są w kampaniach, ale zawsze jednak trzeba wykonać dodatkowy cel, czyli dopaść kogoś:))
Pojedyncze scenariusze są zbliżone do tych z H3; nie umiem tego wyjaśnić, ale grało mi się niemal identycznie. Mam już swój ulubiony zamek (i nie jest to Przystań) i bohaterkę.
Chętnie posłucham opinii innych forumowiczów w tym temacie.



Alamar PW
2 stycznia 2007, 14:57
W Farmerów trochę grałem u znajomego, więc zbytnio nie wiem w pełni, czy dodatek jest dobry czy zły. Ale po kolei:

- Sztuczna Inteligencja (poziom ciężki) - nadal "myślący inaczej" jakich mało! Kranolud kapłan run, z rozwiniętą magią zniszczenia i odpowiednimi umiejętnościami potrzebnymi na zdolność ostateczną (czyli w praktyce powinien porządnie walić armageddonem lub kulą ognia), rzucał czar implozja (czyli powinno boleć) na (poszczególne tury walki):
1. swój namiot
2. swój oddział krasnali
3. mój oddział (do tego czasu było już praktycznie po bitwie)

- Generator - równie wspaniały co w H3, jeśli chodzi o oddalenie od siebie przeciwników (o kilka dni drogi od siebie). Mapki także podzielone na regiony dostępne teleportami (nie da się do nich normalnie dojechać) i oczywiście na każdej mapce musiał być zamek krasnali.
Poza tymi błędami, nie wypadł generator jednak aż tak źle, choć niestety mapki tworzył bardzo podobne.

- Karawany i kumulacja stworzeń w siedliskach - szkoda, że w podstawce nie dali tego ulepszenia, od razu inaczej się gra. Choć i w tej kwestii jest pewien zgrzyt - czemu nie mogę przejechać przez swoją karawanę, podczas gdy ona swobodnie przemieszcza się przez bohatera?

- Kurduple - niby fajne, ale jednak nie to - bardzo dobre do obrony, ale atak słaby. W sumie nie są aż tak tragicznie zrobione jak myślałem (kwestia run, przyrostu, statystyk oraz potrzebnych zasobów całkiem dobrze wyważona).
Oczywiście bez błędów Nival nie potrafi zrobić niczego - zarówno kurduplom jak i nowym neutralnym jednostką nie przypisano żywiołów, więc Lochy mają gorzej w walce z tymi jednostkami.
Nowe budynki też ciekawe, ale oczywiście zapomniano dodać w nich odnawialność skarbów.

- Edytora nie widziałem...

Podsumowanie - gdyby nie karawany, które znacznie zmieniają rozgrywkę, to dodatek nic specjalnego by nie prezentował (no, może tylko nowe jednostki do wyrżnięcia ;) i generator - choć już lepiej poszukać mapek w sieci).


>>>Mam już swój ulubiony zamek (i nie jest to Przystań) i bohaterkę

A u mnie zarówno ulubiona bohaterka jak i zamek pozostają te same od czasów bety HV (gdzie niestety były silniejsze). :)

Adziq PW
3 stycznia 2007, 07:05
No tak, tylko, że u mnie jedna karawana dotarła, ale do wroga XD. Wtedy nawet takie "myślące inaczej" SI mogło mnie rozwalić (chyba, że w 1 dzień bym znalazł tyle smoków, ile wysłałem :P)

Kathrin PW
3 stycznia 2007, 09:11
Co do inteligencji, w dodatku do H5 komputerowy przeciwnik grał ze mną bardzo dobrze (mam na myśli scenariusze kampanijne i te dla jednego gracza). Magię runów wykorzystywał bezbłędnie (ja tego nie potrafię).
Chyba różnica w ocenach między Alamarem a mną bierze sie stąd, że inne rzeczy są dla nas ważne. Ja w ogóle nie gram w trybie hot-cośtam:), nie tworzę też losowych map. Gram w kampanie i scenariusze dla pojedynczego gracza na poziomie heroicznym i oceniam czy rozgrywka jest interesująca, w miarę sprawiedliwa -tj. zależy od umiejętności graczy, a nie jakichś widzimisię Autorów, czy gram z przyjemnością czy się męczę:)) no i czy fabuła jest fajna - ale czy nie takie właśnie subiektywne wrażenia wpływają na grywalność?
Pod tymi wzgledami dodatek wydaje mi się ciekawszy od podstawy.

Wczoraj próbowałam grać w trybie dla wielu graczy ("Panowie wojny"), ale jakoś nie porywa mnie taka gra; skończyłam w dwa miesiące, nawet nie zobaczywszy całej mapki.
Co do karawan, są mi one doskonale obojętne (nie stosuję).
I jeszcze, żeby wszystko było jasne gram Lochem i Yrwanną.

Acha, o co chodzi z tymi "przypisanymi żywiołami"? Szczerze mówiąc wiele jeszcze mam do odkrycia, wczoraj przez przypadek zrozumiałam do czego służy "plac ćwiczeń" w Przystani:)) serio.



Alamar PW
3 stycznia 2007, 09:32
>>>Co do inteligencji, w dodatku do H5 komputerowy przeciwnik grał ze mną bardzo dobrze (mam na myśli scenariusze kampanijne i te dla jednego gracza).

Bo akurat w przypadkach tych map (kampanie i scenariusze), komputer został zaprogramowany prze twórców map i nie miał zbyt wiele pola "do popisów".


>>>Wczoraj próbowałam grać w trybie dla wielu graczy ("Panowie wojny")

Akurat ta mapka jest bardzo nudna (według mnie).


>>>I jeszcze, żeby wszystko było jasne gram Lochem i Yrwanną.

Ciekawy zbieg okoliczności. ;)


>>>Acha, o co chodzi z tymi "przypisanymi żywiołami"?

Każdy bohater lochu może zdobyć zdolność Elemental Vision (Widzenie Żywiołów - czy jak to "oryginalnie" przetłumaczono Podstawowe widzenie), zaś w mieście wybudować Ołtarz Podstawowych Żywiołów (czy jakoś tak - to coś na schemacie miasta pod gildią magów).
Dzięki temu jednostki lochu (bądź czary bohatera) mogą zadać dodatkowe obrażenia wrogom - muszą tylko uderzyć przeciwnym żywiołem (np. Krwawa Furia ma w danej turze przypisany ogień, a jej cel wodę, to wtedy zada dodatkowe obrażenia) - na pasku inicjatywy widać ikonki żywiołów na ikonach jednostek, ewentualnie można nacisnąć prawym klawiszem myszki na daną jednostkę i pod statystykami powinien być wyszczególniony przypisany żywioł.

Screnny:
http://img354.imageshack.us/img354/9121/scrnshot030107100236zn3.jpg
http://img92.imageshack.us/img92/2818/scrnshot030107100246ai8.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/7681/scrnshot030107100452am2.jpg
http://img152.imageshack.us/img152/1518/scrnshot030107100454hg3.jpg
http://img234.imageshack.us/img234/410/scrnshot030107100506cu6.jpg

Kathrin PW
3 stycznia 2007, 13:12
Dzięki już rozumiem. No to odkrywam wciąż nowe smaczki w piąteczce.
Obejrzałam sobie Twoje armie, faktycznie imponujące. Ja niemal nigdy nie przekraczam czterech miesięcy (właściwie trzy to tak w sam raz), a że w każdej niemal turze walczę, tak więc mój bohater prowadzi zwykle jakieś "resztki":)
Inna sprawa, że w kampanijnych scenariuszach wymagających oszczędzania każdego wojownika nie mam najmniejszych problemów.
Niemniej czuję się zachęcona do spróbowania innego stylu gry. Nigdy nie widziałam 57 smoków w swojej armii, a niech to...

Alamar PW
3 stycznia 2007, 14:32
E tam, smoki to nic takiego. ;P

Ważne są furie, jeźdźcy czy hydry (Teleportacyjny Szturm jest w ich wykonaniu wspaniały), czasem zabójcy ze swoją trucizną. Matrony i smoki to tylko dodatek do armii (choć dzięki czarowi spowolnienie, można uzyskać sporą przewagę).
Zaś minotaury to mięso armatnie i zazwyczaj po pierwszym tygodniu, idą u mnie pod nóż na ołtarzu (w końcu dodatkowe furie się przydadzą).
Aha, nie do każdej walki opłaca się wystawiać furie - lepiej potracić zabójców.

Korios PW
3 stycznia 2007, 15:31
Dodatek jest fajny.

Kampania:Zadziwiła mnie.
Muzyka jest fajna, ale muzyka Wulfstana jest kiepska.
Nowe zdarzenia mnie zadziwiły: walka jednostek na mapie przygody, efekty.
Też mi się podobają nowe cutsceny.

Karawany to był dobry pomysł: Nie trzeba już dalekiej podróży do innych miast i siedlisk.

Edytor map: dobrze że dodano narzędzie „craigs”, mam tylko jeden problem, nie ma śniegu w edytorze.

Adziq PW
4 stycznia 2007, 06:57
Miałem ten sam problem. Wejdź w menu start i w dodatek do HOMM V i tam powinien być osobny edytor.

Korios PW
4 stycznia 2007, 09:23
Właśnie włączam osobny edytor.
Są angielskie napisy, jest narzędzie "craigs", są obiekty HOFa, ale nie ma śniegu.>:(

Kathrin PW
4 stycznia 2007, 14:22
Czy można wysłać bohatera z armią karawaną z miasta do miasta? (tak jak było w H4).
Alamarze wczoraj próbowałam grać w "Przełęcz Smoka"; mapka fajna, ale pomimo szczerych chęci znów ukończyłam ją po przeszło dwóch miesiącach. Zastanawiam się czy tajemnica nie polega na dobrze dobranym partnerze gry, z którym musisz długo się zmagać, wykończywszy wcześniej komputerowych przeciwników. Pewnie gra jest wtedy wyrównana i trudno ostatecznie zwyciężyć.

BTW nawet chciałam dać dłużej pożyć "czerwonemu" , ale uznał, że litość go obraża:))


Korios mnie natomiast zdziwiła fabuła kampanii, a najbardziej wkurzyłam się brakiem Raelaga w ostatecznym starciu:)
No i te runy...nic nie kumam:)

Alamar PW
4 stycznia 2007, 17:27
>>>Czy można wysłać bohatera z armią karawaną z miasta do miasta? (tak jak było w H4).

Jest tylko możliwość wysłania niewykupionych jednostek z danego miasta do innego (a raczej "zamówienie" w danym mieście posiłków z innych miast).
Bohatera oraz już wykupionych jednostek nie można przesyłać (w końcu to Ubival - musieli dodać coś "oryginalnego" od siebie ;) ).


>>>Alamarze wczoraj próbowałam grać w "Przełęcz Smoka"; mapka fajna, ale pomimo szczerych chęci znów ukończyłam ją po przeszło dwóch miesiącach. Zastanawiam się czy tajemnica nie polega na dobrze dobranym partnerze gry, z którym musisz długo się zmagać, wykończywszy wcześniej komputerowych przeciwników. Pewnie gra jest wtedy wyrównana i trudno ostatecznie zwyciężyć.

Rozgryzłaś mnie - tak, gram z kolegą w ten sposób - czasem dajemy pożyć komputerowi, a czasem nie (jak jest wybitnym samobójcą - czytaj: koniecznie chce atakować).
Możesz też wypróbować sposób w jaki przechodzę kampanie HV - szybka eliminacja komputerów, aż zostanie jeden z jednym zamkiem, a później "zablokować" go drugim bohaterem, któremu co tydzień wysyłałem posiłki (by komputer bał się wychylić nosa), dzięki temu można "zwiedzać" mapkę.


>>>BTW nawet chciałam dać dłużej pożyć "czerwonemu" , ale uznał, że litość go obraża:))

Czy komputer nie powinien siedzieć w zamku i oczekiwać na "chwalebną klęskę z ręki gracza"? ;)

Kathrin PW
5 stycznia 2007, 07:53
Ten "czerwony" to nie komputer, ale mój syn; mówi, że kiedyś mnie i tak dopadnie:)

No właśnie znów o coś zapytam, jak widzę są tylko dwie mapki do grania w sojuszu (tam gdzie pisze np. 2x2x1, albo jakoś tak). "Przełęcz Smoka" do nich nie należy, czy można to jakoś zmienić/przerobić? W przeciwnym razie i tak musisz w końcu pokonać swego kolegę, czyż nie?

Alamar PW
5 stycznia 2007, 09:18
Możesz też wykopać graala - jest w "losowym" (możliwe trzy punkty) miejscu na mapce.
Co do sojuszy, to nie wiem czy i jak jest to możliwe - ale na 100% można znaleźć takie mapki w sieci.

Dark Dragon PW
30 stycznia 2007, 18:38
Crystal_Dragon i Naga zostali usunięci z dodatku. Czy są jakieś mody, które dodają ich z powrotem ? Jak oni wyglądali?

Alamar PW
31 stycznia 2007, 08:56
Nie ma, choć chyba opis specjalnych zdolności tych jednostek został, to już grafiki nie.
Ktoś kiedyś chciał nawet odtworzyć te jednostki w modzie, ale jak widzisz, żadna modyfikacja jeszcze nie powstała.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: HoMM5: Farmers of Hate [Kuźnia Przeznaczenia]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel