Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: HoMM5: Farmers of Hate [Kuźnia Przeznaczenia]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

vinius PW
1 września 2006, 21:41
No, niby podobno. < pogłoski >Ale zaklęcia także mają trwać do końca tury.< /pogłoski >

Co do scenerii - Hobb słusznie zauważył. Fire dragon w zamku Królowej Śniegu?

MCalebCholera jasna! Vinius! Czy przeczytałeś ten odnośnik, co go dopisałem w poście Hobbita? Specjalnie dla ciebie dam tu cytat. Alamar napisał: "No i patronem kurdupli jest smok ognia - więc niby pasuje ta "ognista salamandra". Do tego ognie w kuźniach i trzeba także ogrzać czymś te twierdze w skałach."
A teraz pozwolisz, misiu, że przybiję Cię zardzewiałymi gwoździami nad wejściem do Sali Bohaterów! Pierwszy gwóźdź, zgodnie z zaleceniem cytowanego pójdzie "między nogi"! Oraz, wciąż stosując się do zaleceń, będę pudłował w tego gwoździa bardzo często.

PS. to nie ma nic do rzeczy i szukajta dziry w całym. Nie uważam wyjasnienia Alamara za oficjalne wyjaśnienie Nivalu. Zastanawiam się ciągle czego krasnale, mimo zalokowania pod ziemią (jak np. Inferno) (i niewazne w jakim otoczeniu)... hmm... poplątałem się w zeznaniach. Kurdę. Nieważne, wiadomo, że racja jest po mojej stronie :P

MCalebJeszcze raz, tym razem tylko fragment cytatu "patronem kurdupli jest smok ognia".
Jest to oficjana odpowiedź Ubivalu. No i po czyjej stronie jest tu racja?
No i nie wierć się tak jak Cie przybijam, bo przez to bardziej pudłuję.

Dobra, już siedze cicho. Nie chodziło mi o patrona, mam pytanie, czy oni ogrzewają smokami i kuźniami ziemię :P ale koniec dyskusji, zbyt inteligientna. Uff..

Qui PW
1 września 2006, 23:54
Cóż, po prostu ci bardzo inteligentni ludzie z Nivalu nie mieli pomysłu na jednostkę 7-go levelu, więc
któryś bystrzak podczas burzy mózgów po spożyciu któregoś z rzędu kielicha wstał, łupnął pięścią w stół i zagadał:

-Łamożebytak dać tam ten... tego nooo... sosomka?

Na co reszta ekipy odpowiedziała:

-Łeeeej! (tłumaczenie: tak :P)

Po czym wychylili kolejną kolejkę.
A potem ktoś się zastanowił chwilę, i rzekł:

-Eeee! Łacotoza rodzaj tygo ssomonka bydzie?

Pomysłodawca zaskoczony trudnym pytaniem podrapał się w czerep, podumał chwilę, i w końcu triumfalnie odparł:

-Łognisty! Bo mie w gardle pali!

Ekipa znowu wzniosła okrzyk zgody:

-Łeeeej!

I poszła kolejna kolejka na cześć geniusza, który rozwiązał ich problem :P.


A serio, to już lepiej kolejny smok niż jeszcze jeden krasnolud, tym razem wyjatkowo duży... co by poniekąd przeczyło jego krasnoludowatości :P. Tak czy siak, niech Nival lepiej zacznie robić symulator bierek podwodnych, a świat MM zostawi w spokoju. Już dość narobili.

Adziq PW
2 września 2006, 06:55
Ty nie wiesz co oni jeszcze mogą wymyślić :). Zawsze mogli pojechać z zamkiem smoków :P. 1 poziom i popnad 200 energii lol XD.

Mayday PW
2 września 2006, 11:55
Taaa... kolejną rasą mają być Nagi. Niech zgadnę: 7 poziom- smok wodny?

AmiDaDeer PW
2 września 2006, 13:01
Miasto nag? A co tam wymyślą? 1 poziom - naga mniejsza, 2 poziom - naga średnia, 3 poziom - naga przeciętna, 4 poziom - naga zwykła, 5 poziom - naga wyższa, 6 poziom - supernaga, 7 poziom - naga heros? To by było głupie :P.

MCaleb: Zapomniałeś o ulepszeniach, Hobbicie. :P
Poza tym tak właśnie działają miasta ludzi, elfów, mrocznych (czy jak im tam :P) elfów, że o nekro nie wspomnę - same ożywione umarlaki. :P

Lord Pawello PW
2 września 2006, 14:39
A spodziewasz się czegoś mądrego ze strony tfurców ?

Adziq PW
2 września 2006, 14:56
Ja nie. B jak na razie odkąd zajeli się światem might and magic to się skupili na grafice, a nie na grywalnościi urozmaiceniu gry. Aż na moim kompie ledwo chodzi przez tą grafikę!

MCaleb: Proszę poprawić ten post, by można było go spokojnie przeczytać. Do poprawy błędów, jeżeli będą wątpliwości, polecam Worda, albo Open Office'a.

Mayday PW
2 września 2006, 15:11
Hobbycie, dramatyzujesz.
Jak wygląda miasto ludzi?
Człowiek z widłami, człowiek z łukiem, człowiek z mieczem, gryf, człowiek w długim płaszczu, człowiek na koniu i człowiek ze skrzydłami- to jest dla Ciebie urozmaicenie?

Nagi w mitologii, z której się wywodzą (bodajże indyjskiej czy cuś) wyglądały jak węże z kobiecymi głowami- w trójce wszyscy wiemy co było, w piątce będzie to rasa gadopodobna-zgaduję, że coś w rodzaju Nag z Warcrafta. O ile miasto Ludków o Czerwonych Czapkach nie przypada mi do gustu, o tyle tutaj można liczyć na większe urozmaicenie. Trzeba jednak przyznać, w trójce było to wszystko znacznie lepiej przemyślane :(

Aha, i bardzo się cieszę, że wraz z pierwszym dodatkiem wprowadzą nowy rodzaj terenu: lochy (z murowanymi ścianami), przyda się do mapek fabularnych :)

vinius PW
2 września 2006, 16:26
Zaraz... to nie jest żart z tymi nagami!?

MCaleb: Zapewniam Cię, misiu, że pojedynczy znak zapytania i pojedynczy wykrzyknik w zupełności wystarczy!

Mayday PW
2 września 2006, 17:14
The mortal races are created as “servants of the Dragon Gods”, and placed upon the earth. Each chooses its gift and its patron.
The radiant Angels choose ELRATH, the Dragon of Light.
The mysterious Faceless choose MALASSA, the Dragon of Shadow.
The quiet and meditative Elves choose SYLANNA, the Dragon of Earth.
The proud and sturdy Dwarves choose ARKATH, the Dragon of Fire.
The wise reptilian Nagas choose SHALASSA, the Dragon of Water.
The curious, restless Humans choose last and select SYLATH, the Dragon of Air.
Smouldering with jealousy, URGASH, the Primordial Dragon of Chaos creates the Demons in an attempt to surpass his sister's achievements.

Prędzej czy później- jak widać powyżej- powinny się pojawić. Mamy już miasto Elratha (Haven), Sylatha (Academy), Urgasha (Inferno), Sylanny (Sylvan), Ashy (Necro- wbrew pozorom), Malassy (a może melasy? ;) czyli Dungeon), będzie Arkath (krasnoludy), to zostaje jeszcze Shalassa (nagi).

vinius PW
2 września 2006, 18:11
No, więc sprawa rozwiązana. Tak więc może będzie zamek bagienny?
"wise reptilian Nagas". od razu skojarzyło mi się z jaszczurami :P

Ale nie zapominajcie, że niegdyś wszyscy ludzie czcili Sylath.

Alamar PW
2 września 2006, 20:07
Co do obecnego stanu "kto w co wierzy", to Sylatha czcą m.in. barbarzyńcy z północy oraz mieszkańcy wschodnich wolnych miast:

Sylath is still very popular among the Northern Barbarian tribes and Eastern Free Cities however (not united enough to form a faction).

A co do patrona kurdupli:
ARKATH, The Dragon of FIRE
The bronze-red dragon Fire is rash, hasty, and ill-tempered. Selfish and hot-headed, ferocious in combat, he is ruled by his passions and impulses.
He is mostly worshipped by the thrillseekers, of those who see life as a constant struggle and burn it at both ends, but also of those who, like the blacksmiths, shed their sweat and blood as offering to the fire.
Arkath is the patron deity of the Dwarves.


(jak ktoś chce się dowiedzieć więcej o smokach Ashan, to link jest w Tawernie w temacie o...smokach)

EDIT:
Spis jednostek wg. poziomów oraz ich zdolności (są to informacje nieoficjalne) oraz co nieco o runach (j.w.).

Adziq PW
1 października 2006, 21:30
Coś odnośnie nag: chyba miasta nag nie będzie, ponieważ w folderze z edytorem, a dokładniej z neutralnymi stworami znalazłem plik o nazwie "naga". Moim zdaniem to będzie jakaś "nieznana" jednostka w młotkach przeznaczenia.
Ps. Tym "młotkiem" to niech się w łeb walną. Może dostaną olśnienia i wymyślą jakieś lepsze miasto.

Alamar PW
5 października 2006, 22:21
Szkice jednostek oraz "nowe" nazwy niektórych z nich.
Dodatkowo na amerykańskiej stronie Ubisoftu są biografie przedstawionych dziś bohaterów krasnali.

Adziq PW
13 października 2006, 18:31
To mają być szkice?! To dzieło pięciolatka! Niech oni mnie nie drażnią, bo wpadne do nich i nie będzie już tak miło!

MCalebMCalebZrób lepsze, wyślij do ubivalu i zatrudnij się na ciepłą posadkę rysownika. Życzę powodzenia.

Acid Dragon PW
17 października 2006, 00:25
Tak właściwie nigdy nie wstawiłem ani jednego posta odnośnie HoF. A więc mam do powiedzenia to:

Krasnale są wstrętne..... i beznadziejne.... i pasqdne...... i oślinione....

Dziękuję za uwagę. Prawdopodobnie będzie to mój jedyny komentarz odnośnie tego dodatku.


PS. text UT o rosyjskich najszybszych zegarkach i największych krasnoludkach na świecie chyba ma szansę kultowym się stać ;).

Adziq PW
17 października 2006, 18:55
Widzę że acid po prostu kocha krasnoludy :P.

Alamar PW
19 października 2006, 20:57
Okazało się, że okładka na głównej stronie Groty jest już nieaktualna ;). Poniżej "prawdziwa" okładka dodatku do HV:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
pochodzi ona stąd

Qui PW
20 października 2006, 00:43
Do okładek mają taki sam talent jak do gier... Jak już mają być te krasnoludy to niech dadzą cholernego krasnoluda na okładkę, a nie wieśniaka, któremu hipopotam przebiegł po twarzy. Chyba że te młoty przeznaczenia to to, co wybiło mu zęby. Pierwsza kampania: poszukiwanie ortodonty :P.

Altair PW
20 października 2006, 00:48
A mnie się podoba! Nawet "ładniejsza" od tej poprzeniej.
Widać, że Ubi idzie w dobrym kierunku. ;)
Każdy następny dodatek lepszy(?) od poprzedniego. ;P


PS. Choć ja bym ten dodatek raczej nazwał Fork of Fate ;P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: HoMM5: Farmers of Hate [Kuźnia Przeznaczenia]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel