Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Edytor Map H5
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3

Korios PW
26 stycznia 2007, 14:24
Mam instrukcję do robienia "fills".
Otwórz "resoruce" i kliknij "Close mod".
Następnie w "Select tables" zaznacz "Fill preset".
Musi być otwarte "Game detabase window" i tworzymy nowy obiekt.
Klikamy na "Selection property window" i dajemy "layers", a następnie "objects".
Jeśli chcesz mieć śnieżne krzaki to muszą być informacje takie same jak w "Rirch test", tyko obiekty inne.

Korios PW
26 stycznia 2007, 17:22
Mam instrukcję do robienia "Effect".
Otwórz "resoruce" i kliknij "Close mod".
Następnie w "Select tables" zaznacz "Effect".
Tworzymy nowy obiekt i dodajemy "Instances"
Potem dodajemy "Particle" i "Textures"
W przypadku "guard":
ilość tekstur oznacza ilość światełek lecących do góry, a wygląd tekstur oznacza wygląd światełek.
Screen przerobionego "curse"

http://img373.imageshack.us/my.php?image=curse1pr5.png
http://img413.imageshack.us/my.php?image=cursezj5.png
Czaszki zostały dodane w "Models".

DArkon PW
30 stycznia 2007, 22:36
Jeśli chcecie polską wersję Edytora map do Heroes 5 to piszcie na ten post http://www.forum.acidcave.com/topic.php?TID=536 tu się wszystkiego do wiecie odnośnie polskiej wersji edytora jak i nowych wersji UnOff Pacza.

Korios PW
8 lutego 2007, 16:12
Jak jestem w właściwościach tekstury,to jak nacisnę prawy przycisk myszy i "Show hidden" to pokazuje mi się "DestName", a w innych teksturach jest w tym okienku ścieżka pliku .dds.
Jak robić te pliki?
Jak je umieszczać w teksturach?

MCaleb PW
8 lutego 2007, 16:32
Sam się naszukałem już dawno informacji o tym rozszerzeniu.
Okazało się, że to format 'made by' nVidia.

Plugin do PhotoShopa można ściągnąć tu, a tu znajdują się "DDS Utilities", ale nie testowałem ich.

>>> Jak robić te pliki?
Pliki te są zwykłymi teksturami (obrazkami) o odpowiedniej kompresji i rozszerzeniu.

>>> Jak je umieszczać w teksturach?
One teksturami.

Acid Dragon PW
8 lutego 2007, 16:57
tak właściwie, to te ddsy otwiera standardowo irfan view ;)

MCalebMCalebA czy tym samym programem da się je zedytować i zapisać (ew. przekonwertować)?

Acid DragonAcid DragonNajwyraźniej nie, gdyż nie ma możliwości zapisania do tegoż formatu.

Dark Dragon PW
3 marca 2007, 11:36
Kilka pytań:

Jak zrobić, aby bohater nie musiał mieć miasta?

Jak zrobić, aby jednostka po pokonaniu zamieniła się w obiekt (np. "Cross_01")?

Jak zrobić, aby siedlisko po zdobyciu przez bohatera zniknęło lub zamieniło się zgliszcza?

Gdzie się dodaje zadania główne i poboczne?

Oraz 1 problem:

Mapy źle mi się zapisują, nie można ich otworzyć. Każda taka mapka zajmuje 1kb.

Agrael PW
3 sierpnia 2007, 12:51
Mam pytanie czy któryś z pośród was ma w swoim edytorze map czołg taki prawdziwy, bo ja mam jest w zakładce artefakty, ale jeszcze nie sprawdzałem co daje podczas gry, jak się dowiem dam znać

A i jeśli ktoś ma go u siebie niech napisze, a jak nikt nie ma, to wstawię screena.

Field PW
3 sierpnia 2007, 14:09
Ten czołg to easter-egg w kampanii Haven. Nie martw się, nic nie daje :)

Lord Dracon PW
27 maja 2010, 17:56
Czy ktoś wie jak stworzyć nowy artefakt?

Matheo PW
21 marca 2012, 08:22
Hm.. Ja mam pytanie. Da się dodać siedliska stworzeń na mapie? Mam podstawową wersję gry. W zakładace z obiektami ich nie ma. Strzelam że da się jak się ma Dzikie Hordy ;-) Dobrze mówię?

TopFunny525 PW
21 marca 2012, 22:34
I nie tylko dzikie hordy, jak masz kuźnie przeznaczenia to też masz. Ale niestety, dobrze mówisz gdyż w podstawowej piątce nie ma edytora map. Tak więc sądzę, że musisz tworzyć tylko i wyłącznie w KP bądź DH.
Pozdrawiam.

Markham98 PW
8 listopada 2013, 20:08
Zawsze chciałem tworzyć scenki filmowe. Edytor Heroes V to zapewnia. Co należy zrobić, aby uaktywnić taki panel? W poradniku do edytora nie nalazłem czegoś takiego. Jeśli chodzi o wersje gry to dysponuję najnowszą, wraz z Dzikimi Hordami.

Hayven PW
8 listopada 2013, 20:13
W Tawernie powinien być poradnik. Jestem leniwy, więc sam sobie go poszukaj, sorry ;)

Markham98 PW
8 listopada 2013, 20:24
Tak, wiem. Niestety, mi tak nie działa. Wszystko zostaje po staremu, gdy tylko zmienię wers w notatniku.

Acid Dragon PW
8 listopada 2013, 20:37
Byłoby świetnie, gdyby ktoś odpowiedział tutaj, ale biorąc pod uwagę dotychczasową liczbę znawców edytora Heroes V w Kwasowej Grocie, to chyba jednak najlepiej by było, jakbyś z tym pytaniem udał się bezpośrednio na forum Tawerny.

Aczkolwiek z chęcią się w tej kwestii pomylę ;).

Menelag PW
8 grudnia 2013, 18:39
Jeśli masz system Vista lub nowszy to pliki notatnika przed edytowaniem skopiuj gdzieś poza folder główny gry - do Moich Dokumentów na przykład. Dopiero po skopiowaniu edytuj plik, a następnie przenieś go do folderu z grą (zamień ze znajdującymi się tam pikami).

RECONDO PW
29 września 2019, 14:17
Czołem koledzy. Nie jestem pewny czy w tej głuszy nie jestem przypadkiem sam ale czy zna ktoś patent jak spolszczyć angielską wersję edytora map do wersji Dzikie Hordy?

Hayven PW
30 września 2019, 02:04
Kiedyś gdzieś była dostępna łatka spolszczająca, ale nie wiem, czy jeszcze mam gdzieś stary laptop, na którym *powinien* być instalator, a w internecie nie mogę nic znaleźć (poza wygasłymi linkami do strony, na której były kiedyś jakieś pliki).
strona: 1 - 2 - 3
temat: Edytor Map H5

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel