Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Sanktuarium w Heroes 5
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Akad PW
17 lutego, 19:40
Od jakiegoś czasu zajmuję się rekreacją miasta Sanktuarium do Heroes 5. Posiadam już 5 jednostek i odrobinę ekranu miasta. Niestety nie posiadam zdolności dzięki którym mógłbym stworzyć nowe modele, a nie wiele modeli z Heroes7/Heroes6 wpasowują się do klimatu Sanktuarium. Czy jest może ktoś chętny by mi w tym pomóc?

Kolejny problem jest taki, że wyciąganie modeli z Heroes 6 wraz z animacjami jest niemożliwe jak na razie. Musiałem pójść alternatywnymi ścieżkami: Mizu-Kami i Kenshi pochodzą z MMX, Kapłanki i Kappy z Heroes 7, a Kiriny zostały zrekreowane przez twórców modyfikacje Heroes 7.5 którzy dali mi pozwolenie na ich użycie.

Modele jednostek:
https://www.youtube.com/watch?v=4XmvdJLPeNA

Akad PW
23 lutego, 16:53
Zacząłem prace nad ekranem miasta. Jak na razie jest meh... potrzebuje pare poprawek.

https://www.youtube.com/watch?v=Q91liSS4SAI

Gravius PW
23 lutego, 21:58
Jeśli masz taką możliwość, to zrób bardziej lazurową wodę, żeby bardziej odróżniała się od nieba

Jorosan123 PW
23 lutego, 22:31
Zapowiada się dobrze

Górski Krasnolud PW
24 lutego, 08:36
Nie chcę Kolegi zniechęcić, ale... czy nie powstały już trzy przedstawienia Sanktuarium w Heroes V? To z Skull of Shadows, z Kompendium Miast oraz Księgi Czarodzieja?

Akad PW
24 lutego, 09:00
Tak powstały. Oryginalnie ten projekt miał być jedynie rekreacją moda sanktuarium dla 5.5. rozmawiałem z twórcami 5.5. Jeden z nich zaczął pracować nad możliwością dodania dziewiątego miasta. Jeżeli się uda to ten projekt będzie większy niż reszta.

ShEv441 PW
2 marca, 10:44
Zapowiada się fajnie. Oglądałem wcześniej jakieś filmiki na yt z tego miasta, ale zniechęciły mnie właśnie bardzo prowizoryczny ekran miasta i bugi.
Jeśli dasz radę poprawić te mankamenty, to będzie super.

Mój feedback :
- faktycznie kolor wody mógłby być bardziej lazurowo, błękitny
- główny budynek wygląda jakby zapadnięty pod wodę, możnaby go podnieść wyżej nieco
- obecnie trochę mało budynków - domyślam się, że to Work in Progress. Może ten główny budynek rozbić na kilka części i ustawić je obok siebie podobnie jak teraz. Każdą nieco powiększyć i wtedy zyskasz kilka budynków więcej.
<img>https://ibb.co/7J6HRNH </img>

- jest trochę budynków wziętych 1:1 z mapy przygody jak stajnia. Fajnie jakby wziąć te modele i je przerobić trochę np zmienić kolor przynajmniej, jakoś zmodyfikować jej dach lub dodać obok niej jakiś inny budynek, aby wyglądała przynajmniej na 1 rzut oka jak inny obiekt.

- ogólnie pozostałe budynki można wziąć z H6 z mapy przygody i je wkleić bezpośrednio (siedliska Sanctuary) lub nieco poprzerabiać inne siedliska:
-myślę, że siedliska inferno mogłyby fajnie wyglądać jakby zamienić lawowe elementy na niebieskie jak woda.
Także inne budynki z mapy przygody mogłyby fajnie zagrać np wziąć z 2-3 kopalnie złota/kryształów i wsadzić je w jakąś górę skał, aby stanowiły całość jako 1 obiekt.

Albo wziąć te posągi nag i jakoś postawić obok nich budynek, aby wyglądało to bardziej jak świątynia gdzie te jednostki są rekrutowane.


- przy ekranie rekrutacji, fajnie jakby zamienić potem te ikonki twarzy jednostek na budynki, podobnie jak jest w pozostałych miastach.
- przy rekrutacji coś jest nie tak z kątem kamery podczas prezentacji niektórych jednostek. Kappa i Kenshi wyglądają jakby byli malutcy

- nie jestem za bardzo fanem jednostki na 4 poziomie - wygląda zbyt podobnie do tych nag z 6 poziomu i ogólnie kolejna jednostka z wężowym ogonem. Fajnie jakby wstawić tutaj zupełnie inną jednostkę z H7 czy coś. Może już ten jaguar Twierdzy albo Tygrys z neutrali, Te koty też są z dżungli i może wtedy miasto by było trochę bardziej zróżnicowane jak w H3.


To tyle, z pozytywów bardzo fajnie że podjąłeś się takiego projektu. Sporo jednostek wygląda naprawdę dobrze - te kapłanki i nimfy wodne wyglądają lepiej, niż w jakiś pierwotnych iteracjach moda jakie oglądałem kilka lat temu.
Szansa na dodanie 9 miasta brzmi rewelacyjnie. Bardzo lubię H5 i super jakby udało się dodać całkowicie nową frakcję, bez podmiany starej. Powodzenia !

ShEv441 PW
15 czerwca, 11:54
jak idzie progres?

Akad PW
20 czerwca, 12:28
Aktualnie nie idzie. Póki co projekt musiał zostać wstrzymany ponieważ ciężko jest tworzyć coś nowego. Ciągle mam wrażenie, że to co tworzę nie jest wystarczająco dobre. Na razie chcę się po prostu uczyć robić modele, tekstury i tego typu sprawy by mod wyglądał jak najlepiej.
temat: Sanktuarium w Heroes 5

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel