Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Sanktuarium w Heroes 5
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Akad PW
17 lutego, 19:40
Od jakiegoś czasu zajmuję się rekreacją miasta Sanktuarium do Heroes 5. Posiadam już 5 jednostek i odrobinę ekranu miasta. Niestety nie posiadam zdolności dzięki którym mógłbym stworzyć nowe modele, a nie wiele modeli z Heroes7/Heroes6 wpasowują się do klimatu Sanktuarium. Czy jest może ktoś chętny by mi w tym pomóc?

Kolejny problem jest taki, że wyciąganie modeli z Heroes 6 wraz z animacjami jest niemożliwe jak na razie. Musiałem pójść alternatywnymi ścieżkami: Mizu-Kami i Kenshi pochodzą z MMX, Kapłanki i Kappy z Heroes 7, a Kiriny zostały zrekreowane przez twórców modyfikacje Heroes 7.5 którzy dali mi pozwolenie na ich użycie.

Modele jednostek:
https://www.youtube.com/watch?v=4XmvdJLPeNA

Akad PW
23 lutego, 16:53
Zacząłem prace nad ekranem miasta. Jak na razie jest meh... potrzebuje pare poprawek.

https://www.youtube.com/watch?v=Q91liSS4SAI

Gravius PW
23 lutego, 21:58
Jeśli masz taką możliwość, to zrób bardziej lazurową wodę, żeby bardziej odróżniała się od nieba

Jorosan123 PW
23 lutego, 22:31
Zapowiada się dobrze

Górski Krasnolud PW
24 lutego, 08:36
Nie chcę Kolegi zniechęcić, ale... czy nie powstały już trzy przedstawienia Sanktuarium w Heroes V? To z Skull of Shadows, z Kompendium Miast oraz Księgi Czarodzieja?

Akad PW
24 lutego, 09:00
Tak powstały. Oryginalnie ten projekt miał być jedynie rekreacją moda sanktuarium dla 5.5. rozmawiałem z twórcami 5.5. Jeden z nich zaczął pracować nad możliwością dodania dziewiątego miasta. Jeżeli się uda to ten projekt będzie większy niż reszta.

ShEv441 PW
2 marca, 10:44
Zapowiada się fajnie. Oglądałem wcześniej jakieś filmiki na yt z tego miasta, ale zniechęciły mnie właśnie bardzo prowizoryczny ekran miasta i bugi.
Jeśli dasz radę poprawić te mankamenty, to będzie super.

Mój feedback :
- faktycznie kolor wody mógłby być bardziej lazurowo, błękitny
- główny budynek wygląda jakby zapadnięty pod wodę, możnaby go podnieść wyżej nieco
- obecnie trochę mało budynków - domyślam się, że to Work in Progress. Może ten główny budynek rozbić na kilka części i ustawić je obok siebie podobnie jak teraz. Każdą nieco powiększyć i wtedy zyskasz kilka budynków więcej.
<img>https://ibb.co/7J6HRNH </img>

- jest trochę budynków wziętych 1:1 z mapy przygody jak stajnia. Fajnie jakby wziąć te modele i je przerobić trochę np zmienić kolor przynajmniej, jakoś zmodyfikować jej dach lub dodać obok niej jakiś inny budynek, aby wyglądała przynajmniej na 1 rzut oka jak inny obiekt.

- ogólnie pozostałe budynki można wziąć z H6 z mapy przygody i je wkleić bezpośrednio (siedliska Sanctuary) lub nieco poprzerabiać inne siedliska:
-myślę, że siedliska inferno mogłyby fajnie wyglądać jakby zamienić lawowe elementy na niebieskie jak woda.
Także inne budynki z mapy przygody mogłyby fajnie zagrać np wziąć z 2-3 kopalnie złota/kryształów i wsadzić je w jakąś górę skał, aby stanowiły całość jako 1 obiekt.

Albo wziąć te posągi nag i jakoś postawić obok nich budynek, aby wyglądało to bardziej jak świątynia gdzie te jednostki są rekrutowane.


- przy ekranie rekrutacji, fajnie jakby zamienić potem te ikonki twarzy jednostek na budynki, podobnie jak jest w pozostałych miastach.
- przy rekrutacji coś jest nie tak z kątem kamery podczas prezentacji niektórych jednostek. Kappa i Kenshi wyglądają jakby byli malutcy

- nie jestem za bardzo fanem jednostki na 4 poziomie - wygląda zbyt podobnie do tych nag z 6 poziomu i ogólnie kolejna jednostka z wężowym ogonem. Fajnie jakby wstawić tutaj zupełnie inną jednostkę z H7 czy coś. Może już ten jaguar Twierdzy albo Tygrys z neutrali, Te koty też są z dżungli i może wtedy miasto by było trochę bardziej zróżnicowane jak w H3.


To tyle, z pozytywów bardzo fajnie że podjąłeś się takiego projektu. Sporo jednostek wygląda naprawdę dobrze - te kapłanki i nimfy wodne wyglądają lepiej, niż w jakiś pierwotnych iteracjach moda jakie oglądałem kilka lat temu.
Szansa na dodanie 9 miasta brzmi rewelacyjnie. Bardzo lubię H5 i super jakby udało się dodać całkowicie nową frakcję, bez podmiany starej. Powodzenia !
temat: Sanktuarium w Heroes 5

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel