Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Stabilna dyfuzja - królicza nora
komnata: Jarmark Cudów

Andruids PW
10 marca, 00:52
W końcu przestałem zwlekać z nieuniknionym i położyłem łapska na tym niesamowitym narzędziu. I stało się dokładnie to, czego się obawiałem. Mianowicie, bawię się doskonale i trudno mi przestać o nim myśleć. Ale stało się też coś nieprzewidzianego. Kiedy liznąłem temat miesiąc temu (głównie przez korzystanie z darmowych stron oferujących małe możliwości algorytmu i pobieżne przeglądanie nitek na 4chanie) nie było jeszcze tylu narzędzi i funkcjonalności, pozwalających z łatwością generować wybrane postacie, koncepcje, style, i dających taką kontrolę nad pozami, kompozycją i perspektywą, a nawet pozwalających tworzyć całkiem składne animacje. A nowości zdają się pojawiać jak grzyby po deszczu! Dlatego czuję, że dużo ciężej było mi wejść w temat teraz, niż gdybym zrobił to jakiś czas temu, a próg wstępu zdaje się tylko rosnąć... No ale nieważne. Przecież ja w ogóle nie o tym.

Chciałem podzielić się dziś z wami małym cyklem, który powstał przy okazji mojego oswajania się z LoRA ((Low-rank Adaptation for Fast Text-to-Image Diffusion Fine-tuning).

#0 - "Wilk i Jaskółka" - oryginalny obrazek, który stał się bazą do powstania pozostałych.#1 - Generyczne Fantazy - stworzone za pomocą modelu DreamShaper, z którego najczęściej korzystam.#2 - Baalbuddy - wiem że nie przypomina do końca komiksowego pierwowzoru. Do tego musiałbym użyć zupełnie innej grafiki albo kazać wygenerować jakąś od zera za pomocą funkcji txt2img. Podczas dzisiejszych kombinacji nauczyłem się, że wiele LoR nie pozwala uzyskać upragnionych efektów z byle czego (ale niektóre tak, i te są najfajniejsze).#3 - Elden Ring - ponownie, ściągnięty przeze mnie wytrenowany "szczep" nie daje automatycznie renderów z gry, a tylko pomaga w oddaniu klimatu kojarzącego się ze światem.#4 Cowboya Bebopa pomijam, ponieważ nie chcę w szerokim gronie chwalić się swoją porażką. Ale ambicja boli coraz bardziej. Duża szansa że wrócę jeszcze z udanym obrazkiem.

#5 - Puella Magi Cirilla Magica - tu poszło zadziwiająco sprawnie, nic tylko snuć wizje, jakie przygody mogłaby mieć Czarodziejka Ciri.

#6 - Black Souls - seria dwóch gier (trzecia w drodze!) w programie RPG Maker o charakterystycznym surowym stylu.#7 Pokemon GO - jeden telefon na ludzi... a drugi na potwory (kieszonkowe).#8 Pokemon White (Wolf) - kolejna LoRA stworzona do generowania nowych obrazów, a nie przekształcania istniejących. Bardzo trudno było mi uzyskać efekt w jakimkolwiek stopniu przywodzący na myśl kreskę mistrza Sugimori. I żeby była jasność - kazałem maszynce wygenerować nastolatkę - nie dziewczynkę w wieku przedszkolnym!#9 - Geraruto to Chirira Monogatari (by Studio Ghibli) - z tego jestem najbardziej zadowolony.#10 - Witchtaker - podobnie jak Madoka, wspaniała zabawka, dała upragniony efekt prawie od razu.#11 Grafiki mającej przywodzić na myśl twórczość Zdzisława Beksińskiego też nie pokażę, bo jeszcze ktoś się obruszy, że w ogóle nie podobna (bo faktycznie nie jest).

#12 - Ostateczna Fantazja - i ostateczna LoRA. Nie musiałem jej nawet męczyć parametrami, poprosiłem o 12 różnych grafik i wypluło mi między innymi zaginioną okładkę Final Fantasy 6-II White Cold Walker na SNES-a (Limited Deluxe Edition). Ogółem, bardzo fajny szczep.To na razie wszystko. Nie wiem czy będę wrzucał tu coś jeszcze, i czy będę kontynuował cykl Geralta i Ciri. Dlatego zapraszam wszystkich do wzięcia bazowej grafiki i zrobienia z nią czegoś kreatywnego. Albo podzielenia się ze wszelkimi innymi ciekawymi tworami sztucznej inteligencji. Wrzucajcie co popadnie (znaczy... co jest warte zobaczenia) - królicza nora nie ma dna!

Hayven PW
10 marca, 07:13
Cytat:
dziewczynkę w wieku przedszkolnym!

Ale wyszła chyba co najmniej tak z 10-letnia? Znaczy... nie wiem. To jest problem z AI - nie wiadomo, czy jest sens zastanawiać się, co autor miał na myśli, bo autor nie myśli; ale z kolei z drugiej strony naśladuje pewne wzorce, których już można próbować się doszukiwać...

Co nie zmienia faktu, że trochę niepokojące jest odmłodnienie Ciri (która w oryginale z wyglądu mogłaby być choćby i 50-latką) na większości obrazków. Ciekawe, czy i co ono mówi o maszynkach do generacji obrazków, o Wiedźminie CD-P i o naszym społeczeństwie :)
temat: Stabilna dyfuzja - królicza nora

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel