Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Zaimki (rodzaj gramatyczny) w profilu
komnata: Przeklęta Machina

Tarnoob PW
25 stycznia, 01:33
Zabrzmię jak lewacki usański („amerykański”) zoomer, ale taka opcja serio byłaby wygodna. Czasem nazwa użytkownika nie wskazuje wprost na płeć – por. LuckyClover, AmiDaDeer, S15p... Były też przypadki, kiedy do kogoś się zwracano najpierw jednym rodzajem, a potem drugim i przez to użytkownik może być zagubiony.

Wspomniane lewactwo trochę rozczaruję, bo nie jestem za tym, żeby wpisywać dziesiątki płci, w tym xenogender jak truskawka z ksenozaimkami. Wystarczą chyba trzy–cztery opcje: męska (on), żeńska (ona), nijaka (ono) i nieokreślona (ta osoba).

Bajan PW
25 stycznia, 08:06
Pomylisz się, to się pomylisz - trudno, nic się nie stanie. Najwyżej cię z błędu ktoś wyprowadzi. Nie zawracajmy nikomu głowy z aktualizacją.

Kammer PW
25 stycznia, 09:17
Zgadzam się z Bajanem.

Dark Dragon PW
25 stycznia, 11:00
Krótko, pomysł zostaje odrzucony. Uważam, że nie jest to ani istotny, ani w jakikolwiek sposób widoczny problem na naszym forum.

AmiDaDeer PW
25 stycznia, 14:52
Faktem jest, że sam kod Groty i forum używa praktycznie wyłącznie męskich form czasowników i zaimków. W praktyce jednak, o ile komuś mającemu możliwość zmodyfikowania kodu nie będzie się nudziło, nie widzę za bardzo powodu by walczyć o zmianę języka w zależności od preferencji użytkownika - tym bardziej że język polski jest niestety bardzo upłciowiony w porównaniu z np. angielskim i prędzej czy później będzie trzeba iść na kompromisy. Jakkolwiek historia neutratywów nie jest wcale aż tak współczesna jak się może wydawać, tak wciąż nie są one zestandaryzowane nawet w mowie potocznej osób zainteresowanych tematem.
temat: Zaimki (rodzaj gramatyczny) w profilu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel