Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Miasto Gród
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Elorehald PW
3 listopada 2022, 20:59
@Hayven

Jest to prawdopodobne, bardzo prawdopodobne.

Andruids PW
3 listopada 2022, 22:59
Wiem z dobrego źródła, że prace nad miastem trwają. Ale była to z mojej strony tylko informacja dla autora miasta. Nie mam zamiaru niczego ścigać, rugać bądź zakazywać.

Jeszcze może dodam, że Leszy też występuje w Kremlinie, ale jego wygląd i poziom zupełnie odbiegają od tego planowanego w Grodzie.

Zachari PW
4 listopada 2022, 02:32
Andruids:
Wiem z dobrego źródła, że prace nad miastem trwają. Ale była to z mojej strony tylko informacja dla autora miasta.

A cię zaskoczę bo wiem o tym projekcie możliwe, że z tego samego źródła

Anarion:
A Baba Jaga?

A no niestety zajęta, ale i tak jak mówiłem nie wiem czy chciałbym zawierać tu więcej jednostek ze słowiańskiej mitologii.

Hayven:
Wodny Tancerz

Właśnie bardzo fajna jednostka i pomyślę nad tym

Andruids:
W nazwie jednostki możesz w sumie użyć samego Tiefling (Tiefling Noble -> Tiefling Duke), a "Borutów" umieszczać we wszelkich opisach fabularnych, jako zamiennej nazwy rasy pochodzącej z ich języka.

Właśnie chyba zostanę przy tym pomyśle i trochę uogólni to te istoty kulturowo.

Kastore:
[...]loksodona, ubranego po słowiańsku

I w sumie to się stanie z Tieflingami

Kastore:
Użytkownik max15znaków zrobił bardzo ładny tutorial, warto by się go posłuchać.

Właśnie wiem, tyle dobrego można z niego wyciągnąć i zamierzam się dostosować do większości zaleceń, a koncepcja dodania elementów indiańskich czy maoryckich bardzo mi się podoba, muszę popatrzeć więcej na istoty z różnych plemiennych mitologii. Myślałem wcześniej nad skinwalkerem o wyglądzie z naleciałościami nordyckimi, ale nie do końca wiem jak go ładnie graficznie wpasować. Na pewno zainspiruje się architekturą i teraz rozważam inne koncepcje wyglądu miasta, bawiąc się trochę w blenderze.



Zacząłem też podwaliny pod modelowanie jednostek ale póki co nie jestem zadowolony z efektów i nie chce ich pokazywać xd

Zachari PW
4 listopada 2022, 11:44
Może taki Water dancer na 2 lvl? tylko będę musiał jakoś wiarygodnie animację lotu zrobić




Hayven PW
4 listopada 2022, 12:14
Akurat ten z AoW2 nie tyle lata, co kica. Albo może raczej – tańczy i podskakuje.

Projekt uroczy, ale nie wiem, czy da się z tego zrobić jednostkę latająćą :)

Kastore PW
4 listopada 2022, 12:35
Chyba ten zielony powinien być ulepszonym.

Fandor PW
4 listopada 2022, 20:41
Moim zdaniem ulepszony wodny tancerz powinien pozostać w tym kształcie, w którym jest.

Ogólnie bardzo fajnie zaprojektowana jednostka (zwłaszcza ulepszenie) tylko nie wiem, czy warto na siłę robić z tego jednostkę latającą.
Można co prawda spróbować zrobić z niego jednostkę teleportującą się czy przepływającą pod/nad rzeczami, ale to trochę zdubluje Cove (mi to rybka, to lepszy projekt na jednostkę niż ich) a wiem, że tym się przejmujesz oraz trochę to jednak nie pasuje do obrazu tancerza.

Jak dla mnie możesz z tego zrobić po prostu bardzo sprawnego, szybkiego DPSa bez żadnych dodatkowych skilli, ot jakieś ala wodne szable z rąk (albo wachlarze, skrzydło-błony pod rękami, coś w tym stylu) i bardzo dużo obrażeń, bardzo szybki, ale też szybko padający.

Hayven PW
4 listopada 2022, 21:24
A, a co do nazwy, to raczej sugerowałbym coś w stylu Wodnik/Aquarius niż Wodny tancerz :P

Albo jeszcze coś innego, żeby odsunąć możliwie daleko skojarzenie z Żywiołakiem Wody.

Kastore PW
5 listopada 2022, 00:47
Fandor:
Moim zdaniem ulepszony wodny tancerz powinien pozostać w tym kształcie, w którym jest.
No nie, bo wygląda jak aksolotl, a aksolotle się nie rozwijają do końca i są białe, ale jeśli rozwiniesz aksolotla w laboratorium, to robi się ciemnozielony.

Fandor PW
5 listopada 2022, 10:14
Kostore, to jest gra fantasy, tutaj procesy biologiczne nie muszą zachodzić, szczególnie gdy mówimy o jednostkach magicznych. Taka forma jaką autor zaproponował na ulepszenie jest bardziej oryginalna, bardziej wygląda jak ulepszenie i mi się to w tej formie podoba.
Nie widzę problemu aby "Axolotl" zrobiony w H3 najpierw wyglądał jak rozwinięty w laboratorium, a potem jak nierozwinięty. Magia działa w dziwny sposób cytując klasyka.

Hayven moim zdaniem zmiana nazwy nie ma żadnego sensu. Nawet jeżeli nasz Wodnik wydaje mniej się kojarzyć z żywiołakiem wody, to w sumie tak nie jest, jego nazwa też pochodzi od wody. Plus to skojarzenie i tak nie jest złe, w MM mamy dużo stworzeń z wymiarów żywiołów np. Gogi i Iryty z wymiaru ognia w Inferno. Więc i w tym mieście może być stworzenie stamtąd. A w zasadzie są też mocno związane z żywiołami stwory, które z tych wymiarów nie pochodzą więc to też byłoby w porządku.

Warmonger PW
5 listopada 2022, 10:48
Axolotl to stworzenie wodne pochodzące z Meksyku, które nijak nie kojarzy się ani z klimatami słowiańskimi, ani tym bardziej z lataniem :v

Może Wodnik, ew. Utopiec?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodnik_(demon)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Utopiec

Kastore PW
5 listopada 2022, 13:50
Fandor:
to jest gra fantasy
To wali po oczach i pomysł wcale nie jest oryginalny, skoro jest skopiowany z istniejącego naprawdę zwierzątka.

Zachari PW
5 listopada 2022, 18:11
Dobra to myślę, że odpuszczę mu to latanie, ale zostawię tą błonę między rękami a tułowiem bo wygląda fajnie.

Kastore:
No nie, bo wygląda jak aksolotl, a aksolotle się nie rozwijają do końca i są białe, ale jeśli rozwiniesz aksolotla w laboratorium, to robi się ciemnozielony.

Dzięki za ciekawostkę Boxdel.
Myślę że to drobiazg i że nic się nie stanie jeśli zostawię w tej konwencji + utarło się, że ulepszenie jednostki jest zazwyczaj bardziej ikoniczne i miłe dla oka.

Warmonger:
Axolotl to stworzenie wodne pochodzące z Meksyku, które nijak nie kojarzy się ani z klimatami słowiańskimi, ani tym bardziej z lataniem :v

Z latania już zrezygnowałem a, co do pochodzenia to nie po to nasłuchałem się przez kilka tygodni o tym zamek szedł w kierunku większego urozmaicenia kulturowego, żeby teraz wracać znów do słowiańskości :P.

W zasadzie jest to wodnik, czy bardziej moja jego interpretacja, ale nie z takich gęstych ponurych mokradeł tylko bardziej radosnego czystego strumyczka xd.

Hayven:
A, a co do nazwy, to raczej sugerowałbym coś w stylu Wodnik/Aquarius niż Wodny tancerz :P

W sumie może jednak zostać przy Aquarius -> Water Dancer i nadać mu jakieś koneksje z żywiołem wody. Byłby wtedy czymś w rodzaju Salamandry w modzie Tritha tylko z wymiaru wody.


A co do tej całej "Słowiańskości" i ludowości to może dać płazowi motykę?




A może jeszcze wąsy?



Kastore PW
5 listopada 2022, 19:15
Zachari:
utarło się, że ulepszenie jednostki jest zazwyczaj bardziej ikoniczne i miłe dla oka
Hotowy coatl, który z tęczowego robi się ciemnoczerwony w zbroi z Shadow of the Colossus, został odebrany całkiem nieźle.

Fandor PW
5 listopada 2022, 19:53
Kastore - to wciąż jest normalne, że wybiera się istniejące zwierzęta i na nich bazuje potwory. W mitologiach też tak było, w DD też tak było. Więc biologia takiego zwierzęcia, a tym bardziej stwora na nim opartego też może być inna.

Warmonger nie wiem po cholerę się czepiasz, bardzo dobrze że autor wymyślił taką fajną jednostkę, która bardzo urozmaica jego miasto.

Zachari - musisz wybrać jakąś drogę dla tej jednostki - możesz go ubrać w łachy i zrobić z niego farmerską rasę twojego miasta, w jakiś skórzany pancerz i łuk i zrobić z niego łucznika, albo nawet zbroję i zrobić rycerza, tylko wtedy nie będzie mógł zostać w tej formie którą teraz widzimy. Na pewno byłoby to oryginalne stworzyć własną rasę bazującą na Axeolotlach jako domyślną dla miasta, jednakże moim zdaniem jest to jednostka, która świetnie się prezentuje bez żadnych dodatków, więc w kwestii uzbrojenia poszedłbym w jakieś bardziej biologiczne rzeczy - możesz mu wydłużyć jakoś te błony, żeby poprzez jakiś kolec wystawały daleko za rękę i wtedy to one byłyby bronią. Możesz po prostu dać jakieś kolce które wystają z rąk jak ostrza. Możesz też wymyślić, aby atakował ogonem, albo gryzł, albo strzelał jadem/kolcami z tych antenek (kompletnie nie mam pojęcia jak to się nazywa).

Na pewno zostawienie obecnej formy, a jednocześnie danie mu czegoś tylko w łapki będzie wyglądać źle.

Hayven PW
5 listopada 2022, 20:27
Na dobrą sprawę mógłby nawet bić przeciwników z placka (tak jak w AoW2 xd). Nie próbowałbym dawać mu broni, bo to by go za bardzo upodobniło do Jaszczuroczłeka (jeszcze zwłaszcza że to ten sam poziom).

Kastore PW
5 listopada 2022, 21:57
Fandor:
to wciąż jest normalne, że wybiera się istniejące zwierzęta i na nich bazuje potwory
Ja nie powiedziałem, że stwory mitologiczne są oryginalne. Wystarczy sobie pomyśleć, co jest bardziej "kreatywne", jednorożec czy żyrafa, żeby nie mieć złudzeń, że mitologiczne stworzenia, to najczęściej zwierzęta z jakimś jednym plot twistem.
Fandor:
biologia takiego zwierzęcia, a tym bardziej stwora na nim opartego też może być inna
To subiektywne. Jakbym bez kontekstu zobaczył taki pomysł, to pomyślałbym, że autor popełnił błąd, tak jak w sumie było.

Hayven PW
5 listopada 2022, 22:05
Cytat:
Może Wodnik, ew. Utopiec?

Utopiec to lekka przeginka w stronę tej całej słowiańskości – może po prostu Salamandra -> Wodnik?

Z drugiej strony, trochę podzielam zastrzeżenia co do ścieżki rozwoju. Bo chociaż aksolotl wygląda dostojniej, to jak się wie, że to jest nierozwinięta forma salamandry, to czuje się lekki zgrzyt.

PS. Czy tylko ja mam wrażenie, że to słowo sugeruje istnienie jakiejś ogólności, której odbicia nie widzę w rzeczywistości? Za każdym razem, kiedy ktoś mówi „słowiańskość”, mam wrażenie, że próbuje przypiąć wspólną metkę, pochodzenie i tradycyjność, jakkolwiek by ją rozumieć, rzeczom, które niekoniecznie na to zasługują.

Zachari PW
5 listopada 2022, 23:25
Dobry czyli jak rozumiem broń raczej odpada, ale co z wąsami?!

Co do ten biologicznej dyskusji to może po prostu uczynić tą zieloną formę również axolotlem i będzie w porządku?

Darkem PW
5 listopada 2022, 23:40
Zachari, pamiętaj, że to Twoje miasto - ty będziesz nad nim pracował, ty zapoczątkowałeś temat. Zamiast pytać o pozwolenie, korzystaj z tych rad, które do Ciebie przemawiają. Każdy z nas zaprojektowałby inne miasto, niektórzy mają w tym doświadczenie, inni znają się na świecie M&M, ale póki nie masz całego teamu, to ty tu jesteś twórcą i to ty masz być zadowolony z tego miasta.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [VCMI/projekt] Miasto Gród

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel