Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [rysunki] Krasnoludzka Forteca Trolldaerona
komnata: Jarmark Cudów

Trolldaeron PW
7 września, 23:15
Tym razem postanowiłem wziąć się za krasnoludy. Jak ostatnio, moim wyzwaniem było to, żeby mniej więcej wpasować się w styl Heroes 6.

Pierwszą jednostką krasnoludów jest pikinier. Ponieważ krasnoludy są niskie, pika jest dla nich dość przydatną bronią. Nawiązując do Heroes 3, pikinier ulepsza się w halabardnika. Wyobrażam sobie, że w grze pikinier mógłby mieć bonus do obrażeń od kontrataku za każde pole, które przebiegł przeciwnik.


Kastore PW
8 września, 00:29
Ładne.

Trolldaeron PW
8 września, 13:53
Dziękuję.

Tym razem pora na jednostkę dystansową. Postanowiłem dać krasnoludom orków z Heroes 2, ale pod nazwą "dzikoczłek". Jeśli czarodzieje mogli stworzyć chomiki, które doszły aż do Grimheim, równie dobrze mogli zrobić dwunożne dziki. Myślę, że tematycznie wpasowuje się do miasta, w którym oryginalnie widzieliśmy miotaczy oszczepów.


Ursus PW
9 września, 15:16
Bardzo ładny styl. Twoje rysunki dobrze wpasowują się w ogólną stylistykę krasnoludów w świecie Ashanu, a w szczególności kojarzą mi się z tą grafiką powstałą w ramach kompendium Ashanu przy okazji premiery H6. Jak dla mnie dzik pasuje do krasnoludów, takie przykłady z brzegu to choćby to, że w filmie "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" Dain Żelazna Stopa jeździł właśnie na dziku oraz jedna z planowanych jednostek dla nieukończonej frakcji Kronverk z początkowych etapów rozwoju Horn of the Abyss.

Górski Krasnolud PW
9 września, 23:27
O ja cie sunę... to dzikoczłeki to istny majstersztyk i jeden z najciekawszych konceptów krasnoludzkich jednostek, jakie widziałem w ostatnich latach

Trolldaeron PW
10 września, 11:20
Bardzo dziękuję. Właśnie chciałem, żeby te krasnoludy pasowały do Kompendium. Same dziki też trochę mi przypominały o Bitwie Pięciu Armii. Muszę się jednak przyznać, że mocno mnie zainspirował mod New Fortress do Heroes 5. Oryginalnie bardziej myślałem o krzyżowaniu krasnoludów z nietoperzami, dając nam powrót gremlinów, ale ostatecznie, gdy zobaczyłem dziki, stwierdziłem, że jednak da się zrobić "ciekawego" topornika.

Tym razem mam coś specjalnego, co moi znajomi uznali za szaleństwo. Ogniki pojawiają się w fantasy od czasu do czasu, ale zwykle są one związane z różnymi fae czy elfami. Mimo to, skoro krasnoludy w Ashanie czczą boga ognia, a niektóre słowiańskie legendy sugerują, że krasnoludy miały ogniki w swoich tunelach, postanowiłem, że dam ogniki krasnoludom. Przyznaję, że brodate ogniki bardziej mi się podobają, niż głowy dziewcząt z WoW'a. Dość dziwnym pomysłem było danie niebieskiej barwie ulepszeniu, ale poszedłem logiką, że niebieski ogień jest cieplejszy. Poza tym, w ten sposób krasnoludy nie będą się tak stapiać wizualnie z Inferno.


Alistair PW
10 września, 15:26
Jak dla mnie bomba.

Trolldaeron PW
11 września, 14:15
Miło mi, że Ci się podoba.

Jako jednostkę kawalerii dla krasnoludów użyłem zwykłego jeźdźca niedźwiedzia w pancerzu podobnym do pancerza pikiniera. Jako nawiązanie do Heroes 5 użyłem kilofa jako broni.

temat: [rysunki] Krasnoludzka Forteca Trolldaerona

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel