Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Hero Forge (Of Might and Magic)
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3

AmiDaDeer PW
16 października, 18:50
Eggyslav:
Ta jednostka to oczywiście nawiązanie (przynajmniej w nazwie ulepszenia) do gigantycznego kraba z mitologii greckiej, który obecnie jest konstelacją Raka, ale także do niesławnej, niewykorzystanej jednostki z AoB (Nawet chciałem nazwać podstawę "lobstrocity" XD).
Masz na myśli Lobstrosity, niezrealizowanego easter egga z Roe? Fun fact: jego nazwa nawiązuje do książki Stephena Kinga. Ten sam potwór w polskiej wersji został nazwany homarokoszmarem.

Eggyslav:
Żelazny Gigant/Drednot
Skoro już tłumaczymy Dreadnought dosłownie (zgodnie z polską nazwą tego rodzaju pancerników), to myślę że bardziej niż Żelazny gigant pasowałoby tu albo bardziej ogólnikowe Moloch, albo, jako nazwa własna, Dżaganat bądź coś w tym kierunku.

Eggyslav PW
16 października, 19:04
AmiDaDeer:
Skoro już tłumaczymy Dreadnought dosłownie (zgodnie z polską nazwą tego rodzaju pancerników), to myślę że bardziej niż Żelazny gigant pasowałoby tu albo bardziej ogólnikowe Moloch, albo, jako nazwa własna, Dżaganat bądź coś w tym kierunku.

Poprawione. :)

Poza kwestiami lingwistycznymi, chętnie wysłuchałbym też uwag co do nowej fakcji.

AmiDaDeer PW
16 października, 20:14
Trochę trudno mi ocenić zarówno Factory, jak i Cove, ze względu na to że z jednej strony są to reinterpretacje miast z Horn of the Abyss, ale z drugiej:

Pierwszy post:
Nie są to stricte lineupy z którejkolwiek części, a raczej synteza najbardziej rozpoznawalnych jednostek, i moich własnych inwencji, w różnej konfiguracji.

Niemniej z mojej perspektywy w Factory jest za dużo jednostek (około)ludzkich, a za mało faktycznie interesujących stworzeń/konstruktów. W Cove jest pod tym względem zdecydowanie lepiej (i doceniam obecność harpii, zwłaszcza ze względu na greckie syreny), niemniej interpretacja krakena jako Cthulhu nieco większego fangarma z Hoty jest moim zdaniem nieco bezsensowna, skoro mamy całkiem dobry design krakena w oficjalnych grach z serii.

Eggyslav PW
16 października, 21:15
Problem z Heroes Forge właśnie polega na tym że służy on jedynie do tworzenia istot antropoidalnych, i trzeba się naprawdę nagimnastykować żeby coś przekonująco zrobić. Na przykład żyrokopter jest zrobiony z gnoma na wózku inwalidzkim, z czterema rękoma, z czego dwie służą jako maszt wirnika, sam wirnik zaś jest zrobiony z kijów do krykieta. Niestety choć jest to niesamowite narzędzie, to ma swoje ograniczenia. Oryginalnie w line-upie do Factory Moloch/Drednot był steampunkowym mechem i był na szóstym poziomie, a na siódmym był parowy czołg. No, ale nie było możliwości żeby te koncepty zrealizować.

Co do Krakena, nie chciałem kopiować designu z HoMM 7 (zwłaszcza że nie ma tam jak zrobić przednich kończyn zakończonych mackami), i stwierdziłem że zrobię go bardziej w stylu Fangarma, choć w oryginalnym zamyśle miała to być klasyczna olbrzymia kałamarnica, ale jak już wspominałem, w Hero Forge się nie da.

Andruids PW
17 października, 17:32
Dobry pomysł na twarz dla Automatów. No i na śmigła dla latających krzeseł!

Eggyslav PW
17 października, 18:15
Dzięki Andru, cieszę się że ci się podobają. Następny line-up w planach to Wrota żywiołów.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Hero Forge (Of Might and Magic)