Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Reinkarnacja
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Ursus PW
6 czerwca 2022, 11:59
@Pointer @Darkem Chociaż wg tego posta Acid Dragona konstytucja Groty przestała obowiązywać to odsyła ona do ogólnych reguł Netykiety, która stanowi, że zakazane jest pisanie kilka razy z rzędu. Rozumiem, że użytkownik King Majesty zabiega o Odznakę Kronikarza I Stopnia, ale ciągłe zakładanie nowych tematów zaburza czytelność całego forum, przez co wartościowe i merytoryczne tematy pozostają przytłoczone.

Górski Krasnolud PW
6 czerwca 2022, 14:49
Pisałem do Acida na Messengerze, ale totalnie zlał temat. Prosiłem, żeby przejrzał te tematy, że nie mają prawie żadnej styczności z Heroes (sorki, ale wpisanie, że ktoś jest podobny do Solmyra, czy że jest się wcieleniem z The Forge to idiotyzmy, a nie nawiązania do Heroes).
Również apeluję o zdjęcie tych tematów z głównej, kiedyś nawet mnie to trochę bawiło, ale nie kiedy tematów jest ponad pięć, czy więcej, i zaśmiecają totalnie forum.
Pisałem, że mimo być może mniejszej ilości użytkowników, dalej są osoby odwiedzające tę stronę. I chciałyby one, aby Kwasowa Grota nadal funkcjonowała w ładzie i porządku.

Pointer PW
6 czerwca 2022, 15:41
Może i chce zdobyć odznakę Kronikarza, ale wydaje mi się, że taka odznaka powinna być przyznawana za określoną liczbę sensownych postów, a nie pisanych na siłę. Bo tak patrząc, to choćby tego posta mógłbym rozbić na kilka, pisząc w każdym jedno zdanie. W tej sytuacji uważam, że pierwszym krokiem powinno być działanie Strażników, którzy posklejają dodane pod rząd posty owego irytującego spamera, w celu umniejszenia jego niepoprawnych zapędów do zdobycia odznaki. Jak zobaczy, że pisząc 5 postów pod rząd i tak zyskuje jeden, bo zostaną sklejone, to może się nieco uspokoi. Inna sprawa, że te najbardziej bzdurne i idiotyczne mogłyby zostać po prostu usunięte/wypalone przez Acida. Nie mówiąc już o tym, że przydałoby się jakieś ostrzeżenie, a w przypadku dalszych tego typu zachowań, ban.
Swoją drogą jakby jakieś głosowanie było czy referendum na Grocie, to byłbym za przywróceniem konstytucji i sądu.

Darkem PW
6 czerwca 2022, 16:46
Cóż, Grota umiera. Nowi fani odeszli na grupy na FB - głównie przez atmosferę i wieczną krytykę ze strony stałych bywalców. Po miesiącach posuchy obserwujemy przesadę w drugą stronę - zbyt dużą akceptację i bark działania ze strony moderatorów, gdy pojawia się ktoś nowy. Może dlatego, że nie jesteśmy już jako społeczność tak zainteresowana tematem i zaangażowana w życie strony/forum?

Pointer PW
6 czerwca 2022, 17:02
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, ze Grota umiera. Moim zdaniem jest to po prostu zmiana jej głównych założeń i bywalców. Pomijając takie istoty jak King Majesty, na Grocie pozostali głównie ludzie, którzy nie tylko grają w heroski itp, ale przede wszystkim robią coś w kierunku rozwoju tych gier, skoro twórcy już położyli na swoich produktach lachę. Mam tu na myśli moderów, twórców grafik, muzyki itp. Natomiast gracze faktycznie wynieśli się na fb, dlatego też jak coś konkretnego tu ktoś stworzy (np. nowy mod), to od razu powinien wrzucać link do posta grotowego na hirawkę itp na fb.

Górski Krasnolud PW
6 czerwca 2022, 22:43
Również uważam, że Grota nie tyle co umarła, a wręcz przeciwnie - funkcjonuje ona dość ciekawie, lecz w postaci nieco innej, niż tej znanej nam wszystkim. Jest na pewno znacznie mniej ludzi, ale jeśli mam być szczery, to daje fajne uczucie "bliskości" z tymi użytkownikami, którzy wciąż tutaj piszą (ja tam uwielbiam zaglądać i pisać w wątku z Cytadelą) i tak po cichu sądzę, że to właśnie ona będzie tym modem z wszystkich zapoczątkowanych na Kwasowej, który faktycznie ujrzy światło dzienne. Jasne, dyskusja wygląda zupełnie inaczej, niż np. w Oasis, gdzie nowy post pojawiał się średnio co 7-10 minut po ukazaniu się nowości od autora, ale to, że Heroes jest już po prostu marką nieco zapomnianą nie da się zmienić, i to, że mimo słabszego okresu tej oficjalnej części Might and Magic, to bardzo fajnie, że są fani, którzy przejęli ster po Ubi w Heroesowych nowościach.

EDIT:
boardgames, Ursus, Pointer, Darkem, i ja, musimy uważać, bo możemy zostać uznani przez Oro za jakiś spiskowców :P

Kastore PW
6 czerwca 2022, 22:46
Co to ma być? Jakiś ptak gada sam ze sobą.

Górski Krasnolud PW
6 czerwca 2022, 22:54
Nie wiem Kastore, o czym mówisz

Oro, serio masz 34 lata?

Andruids PW
7 czerwca 2022, 00:36
Ptak event, ptak event.

Sir Galuf PW
7 czerwca 2022, 08:54
Mnie też trochę zaczęły przeszkadzać tego typu wątki - wchodzę na Grotę, widzę, że ktoś napisał coś na forum (mam już nadzieję na jakąś ciekawą dyskusję o hirkach jak za czasów mojej "młodości" :p) - a okazuje się, że to tylko kolejne brednie jakiegoś spambota (lub bardzo dziwnego osobnika) - faktycznie w ostatnim czasie, czujność Strażników jest uśpiona w porównaniu z tym jak to wyglądało jeszcze 4 lata temu

Ursus PW
7 czerwca 2022, 11:12
Najbardziej racjonalnym wyjściem byłaby interwencja któregoś ze Strażników odpowiedzialnych za Podziemną Tawernę (Hubertus, Rabican albo Bychu (on był z tej trójki aktywny bodajże jeszcze w 2021)) albo Starożytnego, np. Alamara, bo on jest chyba odpowiedzialny za ogólne funkcjonowanie forum, a ponadto był w tym roku aktywny, czyli mógłby zadziałać.

Markham98 PW
7 czerwca 2022, 12:25
Wprawdzie się za bardzo nie udzielam - jedynie sporadycznie, ale od lat jestem bardzo związany z Grotą i jest to jedna z niewielu stron, które regularnie sprawdzam czytając wpisy na forum czy czekając na nowe newsy o serii, chociaż ciągle przyglądam się z cienia - nie piszę jak kiedyś. Przyznam, że wpisy tego typu jak użytkownika King Majesty zaśmiecają forum oraz obniżają wartość strony i pokazują jakiś kryzys - bierność moderatorów, nie wiem z czego to wynika. Rozumiem, że każdy ma życie prywatne i jest dorosły, ale wystarczy raz interweniować, tym bardziej że są od pewnego czasu takie bezsensowne wpisy. Kiedy je przeglądałem to komuś się bardzo nudzi i tworzy tylko dla siebie. To prawda, że pozostali stali bywalcy, którzy nieraz może zbyt napastowali nowych użytkowników, no ale też pamiętam czasy, kiedy moderatorzy poprawiali nawet przecinki czy błędy ortograficzne, a takie zachowania były szybko temperowane - od razu ban. Mam podobne odczucia jak koledzy wyżej, aż specjalnie po długim czasie się zalogowałem - musiałem dać wpis hahaah. Cieszę się, że moje zdanie nie jest odosobnione. Oby sytuacja się poprawiła - przynajmniej z King Majesty.
PS. Pozdrawiam i doceniam @Nicolai, że dalej publikuje newsy :D za chęci oraz zdyscyplinowane - dzięki Tobie ta wspaniała strona jest bardziej żywa.

Kammer PW
7 czerwca 2022, 16:45
OK, chłopaki.

Myślałem, że Powrót Oro będzie jakimś takim miłym powrotem do Starych Dobrych Czasów, ale chyba źle myślałem.

Oro został zbanowany, zaraz tematy poczyszczę (ten jeszcze chwilę zostanie, by było wiadomo co i jak).

Pozdro.

Górski Krasnolud PW
7 czerwca 2022, 16:53
Szacunek w opór Panie Kammerze za reakcję na prośbę mieszkańców Groty.

Andruids PW
7 czerwca 2022, 17:05
Przyznaj się, czekałeś ze skasowaniem aż wszystko przeczytasz : p

Alistair PW
7 czerwca 2022, 18:46
W sumie sam nie wiedziałem, czy mam tego typa szanować za wyobraźnię, czy go nie znosić. Bardzo podobne posty widziałem w Jaskini Behemota. Mam wrażenie, że koleś się marnował. Mógłby książki pisać, może byłby z tego jakiś pożytek.

Kammer PW
7 czerwca 2022, 19:32
To ptak? To Sinodzioba? Nie, to Wasz ulubiony Starożytny!

Trochę szkoda mi pisać tu łuższy post, wszak temat i tak pójdzie do wywałki, no ale...

Wiadomo, Konstytucja i Sąd były spoko, to, co było problemem to preferencyjne traktowanie userów i trolle.

Powrót do tamtego systemu nie ma za bardzo sensu, trzeba budować na tym, co się ma i chyba nie tak źle nam to wychodzi, co?

Czy Grota umiera? Chyba trochę tak, to jest nieodzowny element życia strony związanej z jakąś franczyzą, kiedy franczyza ginie, giną i strony pod nią podczepione.
Większość ruchu jest pewnie skanałowana na Hirawkę, ale, bądźmy szczerzy, jej wartościowych posterów idzie policzyć na palcach jednej ręki.
Są jeszcze Discordy, ja mam przyjemność kierować jednym, jest fajnie, ale tematy hirkowe nie mają przebicia już.
I nie zapowiada się, by to się miało zmienić -- nowych gier z franczyzy za szybko nie będzie, HotA wyjdzie najszyciej w 2056r...

Hayven PW
7 czerwca 2022, 20:24
Cytat:
Czy Grota umiera? Chyba trochę tak, to jest nieodzowny element życia strony związanej z jakąś franczyzą, kiedy franczyza ginie, giną i strony pod nią podczepione.

Nie płaczcie, że coś się kończy; cieszcie się, że było.

A póki co, jak widać, wciąż jeszcze jest; a to, że się zestarzała i Grota, i Might&Magic, i my sami? Niech tak i będzie! Czas płynie, rzeczy się zmieniają, zmienia się ich funkcja. W Grocie może i jest dość cicho, ale milczenie nigdy nie trwa długo – jak na ten moment, to i to jest bardzo dobry wynik.

Kastore PW
7 czerwca 2022, 21:17
Zostanę ostatnim użytkownikiem bez ptaka na awatarze.

Darkem PW
7 czerwca 2022, 21:58
Bo to piękny awatar jest!
strona: 1 - 2 - 3
temat: Reinkarnacja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel