Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wpadki Cenegi (antologie)
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Alamar PW
10 sierpnia 2007, 20:03
Muzyki nie ma na 100% MM7 Mirage (2CD, kartonowe opakowanie) - MM6 i MM8 niezależnie od firmy powinny mieć muzykę.

Teraz antologia Cenegi (MM6-9 na 1 DVD) - z tego co się orientuję, to ta wersja nie ma muzyki, choć parę osób już stwierdziło, że jednak muzykę mają.
Albo więc trafiłem na złą partię (i nie tylko ja), albo w "nowszych wydaniach" antologii Cenega coś poprawiła (albo ktoś po prostu miał farta). Sprawa do dalszego zbadania w dalekiej przyszłości.

Prosiłbym jednak przy opisywaniu braku muzyki lub jej istnieniu w antologii o podanie wersji gry (jeśli jakaś tam jest - p-klik na pliki exe) - może rozwieje to niektóre wątpliwości.

EDIT:
Ewentualnie jeszcze daty utworzenia plików exe i audio.snd.

Field PW
10 sierpnia 2007, 20:30
Mam antologię, mam muzykę. Wersji nie pamiętam, bo pożyczyłem bratu ciotecznemu, ale zupdate'uję posta jak tylko się da ;)

Calltopower PW
10 sierpnia 2007, 20:39
Mam na dysku mm8 wersji Cdprojektu- Nowa extra klasyka i Cenegi-antalogia. W obu nie ma muzyki . Sprawdziłem wersje gier, w obu 1.00. Porównałem pliki poszczególnych gier i wyszło, że wersja Cenegi jest tą od CDprojektu. Nawet instrukcje w pdf'ie są identyczne, tylko u Cenegi jest wycięta ostatnia strona z prawami autorskimi. Sprawdziłem płytki Cdprojektu na drugiej jest autorun i folder Anims z plikiem Magicdod.vid, a jeśli dobrze zrozumiałem to powinny być też soudtracki.

Przy okazji rozwiązałem problem wersji Cenegi, gdy zainstaluje się patch Moka. Wtedy gra wymaga drugiej płytki. Rozwiazanie jest proste nagrać płytkę z folderem Anims i tym większym plikiem. Sprawdzałem i mm7 jak i mm6-hula jak ta lala :) ósemce też pewnie ten trik działa.
Edit
Sprawdziłem płytkę nr 2 Cdprojektu jeszcze raz rozmiar 171mb. W Winampie dodałem płytkę do odtwarzania-nic nie wykrył, potem zmieniłem płytkę na nagraną z soudtrackami z 6. Winamp ruszył i zaczął odtwarzać. Zamknąłem Winamp i włożyłem płytkę nr 2 z ósemką. Włączyłem Winampa i tam była zachowana playlista z soudtrackami z 6. Kliknąłem by odtwarzał i skubaniec zaczął, w głośnikach rozległa się muza z mm8! Co jest?! Sprawdziłem płytkę programem AudioGOGO do zgrywania muzy do formatu mp3 i o dziwo mogłem zgrać soudtracki z mm8. Pierwszy soudtrach miał 171mb i to są te dane co mogę przejrzeć czyli autorun i folder Anims, reszta to muza z mm8. Teraz mam kilka pytań.
1. Dlaczego gdy przeglądam normalnie płytkę nie widzę soudtracków?
2. Czy przez to że nie ma skrótów do soudtracków na płytce gra nie odtwarza mi muzy?
3. Jeśli ktoś ma mm8 z Cdprojektu czy mógłby sprawdzić czy na płytce są widoczne soudtracki oraz jeśli tak to czy ma muzę w czasie grania, a jeśli nie ma to tez czy wczasie grania ma muzę?
4. Jeśli ktoś ma muzę w kronikach Cenegi to niech powie kiedy kupił owe kroniki? MOżliwe że Cenega wydała w późniejszym terminie poprawione Kroniki z muzą.

Ginden PW
7 listopada 2007, 18:08
Płyta: 1.99 GB (pewnie błąd obliczeń)
MM6 Instalator: 454 MB, modyfikowany 7 lutego 2007
MM7 instalator: 623 MB, 9 luty 2007
MM8 instalator: 586MB, 9 luty 2007
MM9 instalator: 1, 04 GB, 9 luty 2007
Legends: 350 MB, 9 lutego 2007
CoMM: 280 MB, 9 lutego 2007
Podejrzewam, że część Antologii ma zainstalowany patch Moka (premie za pewne artefakty, szok psychiczny, poprawiony dziennik zadań, zniekształcone TXT). Muzykę mam.

Naruto-kun PW
7 marca 2008, 17:45
Ja mam wersje bez muzyki plus brak filmików w Crusadersach. O ile brak muzyki w MM mnie nie martwi bo mam wszystkie te gry. O tyle jeśli okaleczenie Crusadersó to co innego... Antologię kupiłem tylko dal CoMM i LoMM. Dlatego też (i nie zamierzam tgo ukrywać) Crusadersów w wersji ENG ściągam właśnie z jednego z warezowych serwisów. Uważam, że mam do tego pełne prawo skoro wydawca sprzedaje mi okrojoną grę i bynajmniej nie ma zamiaru tego faktu zmienić. Co nie zmienia faktu, że jestem częściwo zadowolony z Antologii, bo mogłem w ten sposów zdobyc CoMM i LoMM, których brakowało mi w kolekcji.

Ginden PW
7 marca 2008, 19:22
Brak muzyki? Masz 98 czy XP? Kiedy przerzuciłem się na XP podobny problem zniknął (głosy postaci i kroki). Jeśli masz XP, to sprawdź datę i wrsję: są dwie Antologie.
EDIT: Nie przyznawaj się do tego lepiej. Z serii XoMM ściągnięte mam tylko Shifters, a brakuje mi 2 dodatku do H4 i drugiego dodatku do H5.

vinius PW
7 marca 2008, 19:31
Mas Shiftersów? Nieźle! Nie wiem, czy lewe źródła zainteresowałyby Acida, ale bądź, co bądź - to pewnego rodzaju rarytas, o którym kidyś na tym forum juz pislaiśmy :)

Naruto-kun PW
7 marca 2008, 20:39
Nie mam muzyki na żadnym z systemów. I mam oba zaisntalowane :)Tzn oba Windowsy... Zresztą z MM muzyka mi nie potrzebna bo już miałem wcześniej wszystkie części MM od 1 do 9. Brakowalo mi do kolekcji CoMM i LoMM, dlatego kupilem Antologię. Obecnie brakuje mi Shifters i Warriors na PS2 (ale i tak mam za słaby sprzęt, żeby poszło na emualatorze PS2) i Quest for the Dragonbone Staff. Mam Warriorsów na PSX (oryginalne). Kupione kiedyś tam już nawet nie pamiętam gdzie. Za to jakby ktoś miał książki MM, np Sea of Mist, to byłbym wdzięczny za pożyczenie, może jakiś skan lub ksero.

TOLBERTI PW
8 marca 2008, 00:09
Z tego co mi wiadomo jeśli jesteś LEGALNYM posiadaczem oprogramowania komputerowego w tym gier możesz ściągać kopię tejże gry jedynie w celach osobistych. Natomiast nie możesz pożyczać ani zajmować się dystrybucją.

A nie lepiej książka w formacie *.pdf ?

Naruto-kun PW
8 marca 2008, 15:40
Tak czy siak jest mi to obojętne, czy mogę czy nie ;) A masz książkę w pdf? Ja szukałem ale są tylko na aukcjach amerykańskich, bądź na Amazon lub u amerykańskiego wydawcy i w cenie ok 100 zł + przesyłka ze stanów, czyli raczej jets to mało opłacalna opcja.

Acid Dragon PW
8 marca 2008, 21:01
Cytat:
Z tego co mi wiadomo jeśli jesteś LEGALNYM posiadaczem oprogramowania komputerowego w tym gier możesz ściągać kopię tejże gry jedynie w celach osobistych. Natomiast nie możesz pożyczać ani zajmować się dystrybucją.

To absolutnie nieprawda.
Owszem, można wykonać kopię posiadanego oprogramowania w ramach dozwolonego użytku osobistego, ale jej sporządzenie również musi być legalne. Legalne nie jest natomiast ściąganie gier z nielegalnych źródeł, gdzie umieszczono je w sieci bez pozwolenia autorów i takie działanie może podlegać karze za tzw. paserstwo.

TOLBERTI PW
9 marca 2008, 16:50
Jeśli tak to zwracam honor Smoczy władco. Książki po polsku jeszcze nie widziałem i nie mam.

Gandalfica PW
23 lipca 2008, 15:56
Sorki za odgrzewanie :P
Otóż, Cenega poprawiła Antologię i teraz cała muzyka, filmiki są. Stara wersja (płyta) waży 3, 12 GB, nowa 3, 34 GB.
Poprawka, błąd był : P

MCaleb PW
23 lipca 2008, 17:00
Czyli innymi słowy ogólnopolska akcja "Chcesz muzykę? Kupuj Antologię po raz drugi!"?

Mam starą wersję. Dziękuję, postoję.

Gandalfica PW
24 lipca 2008, 16:18
Jest tylko jeden problem - czy muzyka w nowym wydaniu jest dobrze dopasowana!

Zu PW
8 lipca 2009, 19:39
Pozwolę sobie odświeżyć temat...

Patrzyłem na linki do soundtracków z MM6-8 i ŻADEN z nich nie działa. Czy mógłbym poprosić kogoś o uploadowanie ich z własnych zasobów i zamieszczenie linków tutaj (najlepiej na tym serwerze: http://www.megaupload.com/ )? Miło by było, gdyby ktoś zamieścił później te linki w plikach na stronie Kwasowej Groty, o ile nie byłoby z tym żadnych problemów...

Field PW
8 lipca 2009, 23:40
O ile dobrze wiem, na pliki nie masz co liczyć na serwerze Groty, czy też nawet na odsyłacze do nich, bo jest to nielegalne (nie wygasły prawa autorskie do gry).

Z ciekawości przeszperałem neta. Faktycznie - krucho :/

Rabican PW
9 lipca 2009, 00:46
Też to zauważyłem i nawet zgłaszałem Alamarowi. Jak widać sytuacja nie uległa poprawie. Osobiście mam OST-y od Acida, spróbuję upnąć na dniach. Jakieś priorytety?

Pozdrawiam serdecznie.
R.

EDIT: Gomene~, z powodów prawnych i technicznych (w takiej właśnie kolejności) zmuszony jestem anulować powyższą ofertę. Życzę miłego dnia.

Zu PW
9 lipca 2009, 00:50
Na tę chwilę mam już soundtrack z ósemki, cały (przynajmniej tak mi się wydaje, bo odnoszę wrażenie, że czegoś tam brakuje... wziąłem go z Galbadia Hotel, dawno temu). Zatem największy priorytet to w tej chwili szóstka i siódemka. :)

Field PW
9 lipca 2009, 12:58
Mam całą VI. Jakoś uploadnę dziś albo jutro. A przy okazji Alek dostanie zaległą paczkę ;)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Wpadki Cenegi (antologie)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel