Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Ikony dla kontynentów
komnata: Jarmark Cudów

Hellburn PW
30 stycznia 2022, 14:44
Cześć

Może nie jest to dokładnie przedstawienie mojego projektu, ale w jakimś sensie nawiązuje to do twórczości fandomu, toteż temat ląduje właśnie w tym dziale. :)

Gdyby kontynenty z M&M: Enroth, Antagarich, Jadame, Axeoth miały otrzymać swoją ikonkę, łatwo rozpoznawalny symbol, emblemat dosłownie na kilkanaście pixeli - to co by to mogło być? O ile to możliwe, fajnie by było, gdyby wszystkie ikony były spójne, "w tym samym stylu".

Rozważałem kilka rozwiązań:
- Pierwsze litery nazw kontynentów w czcionkach do nich nawiązujących - E, An, J, Ax
Problem mam przy czcionkach. Najlepiej wypadałby tutaj Axeoth, gdyż można by było to zapożyczyć z logo "Legends of Axeoth", w drugiej kolejności Jadame (literka zabrana z mapy). Schody zaczynają się przy Enroth i Antagarichu... Jak tak teraz pomyślę Antagarich mógłbym pozyskać z logo Arcomage - ale wciąż pozostaje Enroth, na które nie mam pomysłu.

- Ikony stworzeń
To rozwiązanie z jednej strony bardzo mi się podoba, bo ikony pozwalają na większą swobodę, jednakże mam wrażenie, że ciężko by było znaleźć coś jednoznacznie interpretowalnego dla danego kontynentu... no może gryf dla Antagarichu (ikona z MM7).

- Ikony gier
Rozważam to ze względu na tarcze Ironfistów oraz Gryphonheartów. Jednakże Jadame ani Axeoth nie zupełnie kojarzone z czymś podobnym. EDIT: Zapomniałem o ikonie H4, witrażotarczy - jednakże odbiega ona trochę stylem od poprzednich ikon... i nadal pozostaje kwestia Jadame.

Może macie jakieś sugestie, lub własny pomysł na taki zestaw?

Pozdrawiam!

Tarnoob PW
30 stycznia 2022, 16:16
Kurczę, też nie mam pomysłu. Może jakieś kółka, nawiązując do symboliki kontynentów na fladze olimpijskiej albo na fladze Ziemi i ludzkości? Najmniejszym złem wydają się właśnie jakieś literki w kółkach, z trochę narzuconymi kolorami. Moje propozycje:
1. Enroth – czerwony; trochę od loga MM6 i portretu pana Archibalda;
2. Antagarich – niebieski, przez skojarzenie z symbolami Erathii;
3. Jadame – pomarańczowy, przez logo MM8;
4. Axeoth – czarny, przez logo Heroes IV.

Krój liter niech będzie jednolity – jedność w różnorodności. Skoro są różnice w konkretnych literach i ich kolorach, to niech chociaż krój będzie jeden, dla jasności, że to jest jeden zestaw; podobną rolę pełnią w sumie kółka. Możliwości są różne; można się pokusić o któryś krój z logotypów HoMM1–4 i MM6–9.

EDIT: mniej-więcej o coś podobnego mi chodzi; ten krój liter to Apolonia. Zgaduję, że taka kombinacja może się kojarzyć trochę akademicko, ze stronami sieciowymi Royal Society i JStor.

Zachari PW
30 stycznia 2022, 23:54
Moim zdaniem najlepiej gdyby tego typu ikonki symbolizowały władców najbardziej kluczowych rejonów danego kontynentu na których to zazwyczaj głównie skupia się fabuła np. Enroth - dynastia Ironfist, Antagarich - dynastia Gryphonheart itp. także tutaj moja propozycja:

1. Antagarich – Tu moim zdaniem najbardziej pasuje z oczywistych powodów tarcza z gryfem na niebieskim tle z ikonki Heroes 3.

2. Enroth – Tutaj dałbym ikonkę z Heroes 2 czyli tarczę z lwem herbowym, ale może żeby bardziej się odróżniała zmieniłbym jej tło na czerwone (wyglądała by trochę jak tarcza lwiej odwagi z heroes 3 ale mi ten artefakt nie wiem czemu jakoś zawsze kojarzył się z kontynentem Enroth)

3. Jadame – Tu już pomysłów mniej to co powinno reprezentować kontynent to herb Gildii kupieckiej aczkolwiek nie wiem czy takowy istnieje.

4. Axeoth – Chyba najcięższy zawodnik zważając na to że fabuła Heroes IV nie skupia się na jednym regionie a wszystkie traktuje z jednakowym szacunkiem i poświęca im podobną ilość czasu. Tym co najbardziej zapamiętałem z tej części była Palaedra i Wielkie Arkana, problem w tym że żadne z nich nie miało flagi czy herbu i można byłoby zrobić jakąś fanfikową wersję jak np. tarcza z archaniołem dla Palaedry ale chyba się to niestety mija z celem a szkoda bo mi osobiście ten koncept bardzo odpowiada.

Kastore PW
31 stycznia 2022, 01:26
Zachari:
3. Jadame – Tu już pomysłów mniej to co powinno reprezentować kontynent to herb Gildii kupieckiej aczkolwiek nie wiem czy takowy istnieje.
Fani Ssetha Tzeentacha

Yaaqob PW
31 stycznia 2022, 12:14
Hej, hej, hej, a co z Ardonem? Chętnie zobaczyłbym jakieś projekty, które go eksploatują jako czwarty kontynent na Enroth.
#JusticeForArdon

Tarnoob PW
31 stycznia 2022, 17:43
Jestem za. Jeśli ikoną nie byłby skrót „Ar” – może na jakimś brązowym tle – to mogłaby być maska pana protagonisty Allerona; w końcu są mu poświęcone dwie z trzech gier na tym kontynencie.

Hellburn PW
31 stycznia 2022, 18:10
To już może ktoś inny sobie wykorzysta, ponieważ mnie interesują tylko 4 wspomniane kontynenty ]:->

Póki co poprzestałem na literach, które - chyba - udało mi się dopasować do Might & Magicowiego stylu.

Hellburn PW
2 stycznia 2023, 22:22
Nie chcę tworzyć kolejnego tematu, a pragnę poruszyć w miarę *podobną* kwestię.
Gdyby - wzorem Heroes 4 - przyporządkować pewnych konkretnych bohaterów do kampanii H3 (jako ich pewnego rodzaju symbole), to jak byście ich ustawili?

Obecnie skłaniam się ku następującemu: https://imgur.com/a/1Lm9qlE - w formie screenshotów, gdyż tak było mi wygodniej :D.

Also - Waszym zdaniem, który z portretów Kaśki / Gem / Gelu zawartych w linku jest najlepszy ma najmniej wad? Czy któryś z puli wszystkich obrazków wymagałby jeszcze poprawy / doszlifowania / zmiany?

Oczywiście będę wdzięczny za każdą opinię, sugestię uwagę.

Andruids PW
2 stycznia 2023, 23:56
Ogólnie strasznie byle jak poukładałeś te grafiki. Ale jak zacząłeś od Cienia, to będę pisał od tyłu.

Cień śmierci:

1) Nowy początek - pasuje, chociaż ładny jest też obrazek Gem z cutscenki. Ale tak samo jak jej avatar z kampanii, wymagałby powiększenia i poprawek, więc zostańmy przy waniliowym avatarze.

2) Eliksir życia - super, ale przesunąć rudzielca w prawo, żeby mordka była na środku.

3) Tnij i Siecz - bez zarzutów.

4) Narodziny Barbarzyńcy - dałbym waniliowego Yoga, jeśli Gem i Crag też będą.

5) Bunt Nekromanty - pasuje, ale tak samo Fineasz Vilmar.

6) Nieświęte Przymierze - tu dałbym szkieleto-Sandro.

6) Ulotna Moc - może podzielony na pół człowiek/szkielet Sandro z menu głównego Cienia Śmierci? Jako że to bonusowa kampania, pokusiłbym się o takie odstępstwo.

Ostrze Armageddonu:

1) Ostrze Armageddonu - bardzo dobre.

2) Igranie z Ogniem - weź Adrienne z arta promocyjnego.

3) Pogromca Smoków - weź Dracona z arta promocyjnego.

4) Smocza Krew - weź Mutare z arta promocyjnego.

5) Festiwal Życia - weź dzikusa z arta promocyjnego.

6) Nieroztropny Kaprys - waniliowego Sir Krzysia.

Odrodzenie Erathii:

1) Niech Żyje Królowa - tutaj złączyłbym Christiana z jakąś Sorshą na kolażu podobnym do "Podziemii i Diabłów"/"Wojennego Zamętu"/"Nasion Niezgody", albo dał jakichś dwóch innych losowych bohaterów Zamku.

2) Podziemia i Diabły - OK.

3) Wojenny Zamęt - OK.

4) Oswobodzenie - nie mam pomysłu, ale nie pasuje w sumie żaden bohater, łącznie z Kasią. Może po prosu kolaż dwóch losowych bohaterów Fortecy?

5) Niech Żyje Król - no tu Fineasz po prostu się nie nadaje. Są grafiki liszów w dobrej rozdzielczości, które obrazowałyby Nicolaia Ironfista, choćby ten na pudełku Cienia Śmierci.

6) Pieśń dla Ojca - tu absolutnie i zdecydowanie Kasia. I lepszy jest jej portret z edycji HD.

7) Ziarna Niechęci - OK.

W Hotowskie kampanie nie grałem, poza "Pod Piracką Banderą", ale tu chyba wszystko gra.

Ale nie wiem czemu dałeś murzyna zamiast głównej bohaterki "Jedności".

Hellburn PW
8 stycznia 2023, 20:48
Pisząc "art promocyjny" masz na myśli grafiki zamieszczone w tym dziale? W "Jedności" wstawiłem Pherlona, bo w sumie nie grałem w to ani trochę - myślałem, że to on jest głównym bohaterem, nie Genevieve :D.

Dzięki za sugestie, postaram się to lepiej dopasować.

Andruids PW
9 stycznia 2023, 00:13
Hellburn:
Pisząc "art promocyjny" masz na myśli grafiki zamieszczone w tym dziale?
Generalnie tak. Nie popatrzyłem, że postacie na arcie stoją zbyt blisko siebie. Mutare jeszcze by siadła, ale reszta wymagałaby nie tak drobnej edycji.

Hellburn:
W "Jedności" wstawiłem Pherlona, bo w sumie nie grałem w to ani trochę - myślałem, że to on jest głównym bohaterem, nie Genevieve :D.
A ja grałem, a nawet przeszedłem. Główną bohaterką jest zdecydowanie Gienia.
temat: Ikony dla kontynentów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel