Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3

flapdzak PW
5 stycznia, 13:31
Post dotyczący Cytadeli oraz tej Pani (i nie tylko) w Heroes 7 - to na końcu, jak ktoś bardziej zainteresowany tematem modeli z Might and Magic X, to można skoczyć.

Na początek - Cytadelę czeka dwumiesięczny zastój, będzie tutaj cisza do marca. Umiejętności jednostek są gotowe, w ciągu tych dwóch miesięcy skleję to w jakąś całość i tutaj wrzucę. Zrobię to kiedyś tam, jak będzie trochę czasu. :P

Cytat:
Może zabawa kolcami, jakaś narośl na plecach?
Spróbuję coś dodać - na jego plecach dzieje się już dużo, dlatego trzeba uważać, żeby nie przegiąć.

Cytat:
I mam propozycję dla drugiego championa, a skoro umiesz flapdzaku wyciągać modele ze Smite'a, to myślę, że nie powinno być żadnej przeszkody, ażeby dodać ją do gry, a jest nią Pierzasty Wąż. Gdyby dorobić by mu skrzydła, myślę, że wpasowywałby się zarówno w standardy frakcji, jak i stylistykę Heroesa VII.
Moja wiedza o modelowaniu 3D jest praktycznie zerowa, wiec dodanie skrzydeł w moim wykonaniu albo będzie wyglądać źle, albo nie będzie wyglądać wcale. :P
Sam model i tekstury - spróbuję, to na pewno. Jednak widać, że jest to stare stworzenie ze starej gry. :P
Wydaje mi się bardzo odstawać od reszty modeli sposobem wykonania i to może się nie udać.

Cytat:
Ostatnia moja uwaga, ponieważ szukasz fortu dla Cytadeli. Sam fort Nekropolis z szóstki raczej średnio się nadaje, ale co powiesz o szostkowym banku stworów "Mauzoleum"? Bardziej wygląda na mini wersję przedstawionego przez Ciebie miasta, prawda? ;)
Tego modelu również szukałem i podobnie jak pozostałych, nie znalazłem. Szukałem go wtedy pod nazwą piramidy - nie było takiego niestety. Ale fakt, traktowałem to bardziej jako siedlisko, a w powiększeniu bardziej nada się na fort, więc tylko jak się do tego jakoś dokopię, zrobię jak mówisz.
I pomogłeś mi z pozostałymi "do znalezienia". Sprawdziłem w plikach czy są jakieś modele i tekstury zawierające w nazwie mausoleum, bo sprawdzałem pyramid, dwelling, special i tak dalej, bardziej ogólnikowo - okazuje się, że tak nazwane jest siedlisko elitarne nekropoli. Po błędzie "Could not find texure greveyard.dds" okazało się z kolei, że graveyard to siedlisko stworzeń podstawowych. Także dziękuję, znalazłeś mi te siedliska. :P
Pozostaje znaleźć budynek, który zaproponowałeś jako fort. Dalej nie wiem jak się nazywa.

I teraz poza tematem.
Da radę eksportować modele razem z animacjami z mobilnej Might and Magic Dynasty oraz z X Legacy
Dynasty zawiera ulepszone jednostki Inferno za wyjątkiem Dręczyciela, który znalazł się tam w podstawowej wersji. Animacji jest tam niestety tylko kilka, a Idle, czyli te, występujące kiedy stwór po prostu stoi i czeka, są dziwnie drżące.
X Legacy zawiera wszystkie animacje dla jednostek, które się tam znalazły - jest tam cała drużyna Twierdzy, Lochu i Przystani, Gule i Duchy z Nekropolii, oraz MizuKami, Kapłanki, Kensi i Kensei, i Akasha oraz Kiriny z animacjami Idle, IdleBridge i IdleSpecial.
Po skrinach zamieszczonych przez AcidDragona w newsie dotyczącym jego moda, widać, że jest tam też Wanizame.
Próbowałem coś z tym porobić i wersje moich efektów są dwie - "w porządku" i "coś bardzo jest nie tak".
"W porządku" wyeksportowana jest Tancerka Czakramów. Wszystko ładnie, animacje są w blenderze poprawne (z Assetstudio eksport do .fbx -> plik do blendera i eskort do .fbx -> edytor H7. Inaczej nie działa), ale po ponownym wyeksportowaniu pliku do .fbx i załadowaniu go do edytora, wartości Keyframe każdej animacji są takie same.
Inaczej mówiąc - niektóre animacje zanim się zakończą są ucinane, a niektóre zamarzają w połowie. Nie przeszkadza to jakoś bardzo, jednak animacja move, to porażka.
Podgląd PEŁNEJ animacji (dla 3 poszczególnych)
W konsekwencji, move nie zapętla się w łagodnych przejściach, tylko musi dojechać z zamrożonym modelem do końca animacji. Co ciekawe, po załadowaniu podwójnie wyeksportowanego .fbx do blendera, animacje są normalne i mają różną długość.

Może ktoś wie jak to naprawić? Być może problem leży w samym edytorze, albo w importowaniu tych animacji.

"Coś bardzo jest nie tak" występuje niestety częściej niż zamrożenie modelu. Modele się rozkrzaczają już na etapie blendera. W Scene hierarchy wiele jest podobnych punktów - kensei, kensei_Elite, inny kensei... Cyklop miał około sześciu i każdy się psuł. W Blenderze widać, że szkielet leży lekko poza modelem, to może być powód, jednak nie wiem jak to przemieścić.

I znowu, jak ktoś zaznajomiony z modelowaniem 3D, mógłby zerknąć i ruszyć modding H7 do przodu. :P

To chyba wszystko.

EDIT: Mam już jakiś sposób na zamrożenie animacji. Gorzej z drugim problemem, bo im więcej modeli próbuję wyeksportować, tym mniej mogę zaimportować - albo zepsuty model, albo losowy komunikat "import failed"
strona: 1 - 2 - 3
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela