Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9

Fandor PW
7 sierpnia 2022, 03:02
Chłopaki, weźcie zmieńcie te avatary, bo się zastanawiałem po cholerę Pointer pisze 4 posty jeden pod drugim.

Niech będzie, że jestem bucem, złodziejem i co mi tam jeszcze można zarzucić, ale ja bym miał gdzieś prawa autorskie.

Do jasnej cholery, to jest modyfikacja. Nikt na tym nie zarabia. Wręcz przeciwnie, będzie to reklama zarówno dla H7 jak i Smite'a bo ja np grałem w niego bardzo dawno temu przez chwilę i nie przypominam sobie wielu z tych avatarów i to w jaki sposób ich użyłeś mocno mnie zaintrygowało i rozważam powrót, żeby je wypróbować. Myślę, że wiele osób nie znających tej gry mogłoby generalnie chcieć jej spróbować dzięki takim modom.

klimat93 PW
7 sierpnia 2022, 09:12
Zgodzę się z Fandorem nie rozumiem ich reakcji ani ich nie obrażasz, ani nie zarabiasz na ich pracy (chyba że jest coś o czym nie wiemy).
Żal im dupę ściska że robisz lepszą robotę niż Oni czy jak?
W ten sposób właśnie zabija się kreatywność w Polsce i na świecie.

Andruids PW
7 sierpnia 2022, 12:50
Jeśli dostał pismo C&D, to niewiele można już zrobić, a konsekwencje robienia będą bardzo nieprzyjemne. W takich sytuacjach lepiej nie chwalić się postępami do czasu ukończonych prac, ale szczerze, mocno mnie zdziwiło, że duża korporacja, inna niż Nintendo, przejęła się tym, że jakiś niezależny modder używa ich assetów w grze, w którą gra kilka osób (i z jakiegoś powodu Czesi). Ostatecznie, z tego co kojarzę, mod jest ukończony, a link do niego wisiał przez jakiś czas, więc osoby niepowiązane mogą utworzyć mirrora, i na to już nikt nic nie poradzi : p

Exo PW
7 sierpnia 2022, 19:26
Chwila..
Czegoś tu nie rozumiem, przecież H7.5 korzysta z smite modeli itp, ile dusza tylko zapragnie i żadnych problemów nie maja z tytułu praw autorski, także niech no ktoś to wytłumaczy jak może?

Kammer PW
7 sierpnia 2022, 19:39
Hi-rez jeszcze nie wie o istnieniu H7.5. :D

Pointer PW
7 sierpnia 2022, 21:30
@Kammer

Wie, dlatego właśnie wyszła ta cała sytuacja, z tego co rozumiem. Ale może się mylę...

Kammer PW
7 sierpnia 2022, 22:32
OK, teraz jestem skonfundowany...

Górski Krasnolud PW
7 sierpnia 2022, 23:07
Dziwna jest dla mnie taka polityka firmy. Przecież gdyby podkreślić, że modele pochodzą ze Smite'a, to jedyny efekt, jaki mógłby nastąpić po takowym "zabiegu" to zwiększenie się graczy w Smite, dzięki czemu, że być może dzięki modyfikacji usłyszał ktoś o tym tytule, a wcześniej nie mógł mieć z nim w ogóle do czynienia.
Na miejscu flapdzaka spróbował bym się dogadać z:

A) Hi-Rezem, aby pozwolili na korzystanie z ich modeli, można chociaż spróbować im całą sytuację objaśnić
B) Teamem Heroes 7.5. (jeśli się uda z Hi-Rez), aby pomogli w niedokończonych elementach Cytadeli (np. ekran miasta/ekran budowy/brakujące grafiki)

Hayven PW
8 sierpnia 2022, 15:25
A czy aby na pewno wiemy, że twórcy Smite'a powiedzieli w tej sprawie choć słowo? Odnoszę wrażenie, że ktoś czegoś flapdzakowi nagadał i chłopak się przestraszył, że zaraz do niego zapukają smutni panowie w garniturach. Albo trochę mocniej niż zapukają gniewni panowie w kaskach.

@flapdzak jak to było? Co tam się dokładnie zadziało na Discordzie?

flapdzak PW
9 sierpnia 2022, 14:47
Nie mam oficjalnego pisma o zaprzestanie prac nad Cytadelą, co jednak nie zmienia faktu, że polityka firmy nie jest zgodna z wykorzystywaniem ich treści w takich celach - i to powierdzone, nie nagadane.

A skoro oni nie chcą takich modów, to nie będę w to szedł na siłę.

Inaczej na to patrzy Ubisoft, więc ewentualnie można byłoby podmienić jednostki Cytadeli na szóstkowych Orków, którzy poza Centaurem są w komplecie W MMX.

Z oryginalnej Cytadeli zostałby tylko Jaszczuroczłek, a i mozna wykorzystać Wiwernę z Lochu. Z samym eksportem postaci z Twierdzy raczej nie powinno być problemu. Tylko kwestia, czy kogoś by taka aktualizacja interesowała. :P

Pointer PW
9 sierpnia 2022, 15:28
Z tymi szóstkowymi orkami to pomysł jest całkiem dobry, ale ja bym wtedy się zastanowił czy tak wprowadzona Cytadela nie powinna nieco ingerować w line-up Twierdzy. Zwłaszcza mam tu na myśli Gnolle i Gobliny. Myślę, że w tej sytuacji należałoby Gnolla zabrać do Cytadeli, a do Twierdzy wstawić Goblina, bo tam było jego miejsce odkąd heroski istnieją. Co do pozostałych jednostek, to jak widziałbyś line-up tak zbudowanej Cytadeli?

Górski Krasnolud PW
9 sierpnia 2022, 16:20
legal@hirezstudios.com

To jest mail, na który można się skontaktować z studiem Hi-Rez, i otrzymać pisemną zgodę na wykorzystywanie ich różnych zawartości w swoich projektach. Warto byłoby chociaż spróbować, w końcu wystarczy ich jedno "tak" (a zgaduję, że średnio ich obchodzi mała grupa ludzi), i śmiem postawić tezę, że otrzymanie ich zgody na kontynuowanie tak bardzo "lokalnego" (bo głównie dla ludzi, którzy przeglądają Grotę) moda jest kwestią wytłumaczenia im całej sytuacji. Skoro istnieje taki adres mailowy, to znaczy, że samo studio nie wyklucza możliwości udzielania zgody na wykorzystywanie ich prac. Wszystko pewnie zależy od kontekstu.

Pointer PW
9 sierpnia 2022, 17:35
Mam plan, żeby się z nimi skontaktować w sprawie Cove, a przy okazji może coś ugram dla Cytadeli.

Alistair PW
9 sierpnia 2022, 18:19
Zamiast się za dużo zastanawiać, to proponuję ich zapytać. Nikt nie naśle nagle z tego powodu antyterrorystów. Szkoda rezygnować tylko z powodu obaw. A lepiej zapytać niż działać za plecami. Nie będzie zgody, to wtedy można uszanować ich zdanie i nie wykorzystywać ich materiałów.

Pointer PW
9 sierpnia 2022, 21:50
Tylko dobrze jest w ramach tego pytania coś im zaoferować w zamian, pokazać, że mogą cokolwiek na tym zyskać... dlatego trzeba to ładnie ująć jakoś

Fandor PW
11 sierpnia 2022, 14:08
Przede wszystkim, jeżeli się nie mylę, to studio nie ma żadnych możliwości aby prawnie kogoś zaatakować za wykorzystanie ich prac w głupim modzie.
Gdyby ktoś z twórców modyfikacji do H7 próbował zarabiać na swoich modach, to inna para kaloszy, a tak, to co najwyżej można być nielubianym przez studio i nic więcej.

klimat93 PW
11 sierpnia 2022, 19:26
Fandor:
Przede wszystkim, jeżeli się nie mylę, to studio nie ma żadnych możliwości aby prawnie kogoś zaatakować za wykorzystanie ich prac w głupim modzie.
Gdyby ktoś z twórców modyfikacji do H7 próbował zarabiać na swoich modach, to inna para kaloszy, a tak, to co najwyżej można być nielubianym przez studio i nic więcej.
Mylisz się możliwości prawne są.
Art. 116
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Niemniej jednak rzeczywiście spróbował bym się z twórcami dogadać.
Po 1 na tym nic nie zarabiasz Flapdzak.
Po 2 może dzięki tej modyfikacji więcej ludzi dowie się/przypomni sobie o Smite.

Stracić na tym raczej nic nie mogą co najwyżej zyskać.

Górski Krasnolud PW
13 sierpnia 2022, 12:41
No i jak flapdzak, będziesz pisał do Hi Rez?

flapdzak PW
17 sierpnia 2022, 12:19
Hi Rez nie udziela osobom trzecim takich pozwoleń, także po prostu dorzućmy Cytadelę do reszty podobnych modów. :P

Górski Krasnolud PW
17 sierpnia 2022, 19:33
Ale była wysłana chociaż prośba o pozwolenie flapdzak? Próbowałeś?
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel