Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9

flapdzak PW
12 grudnia 2021, 09:29
@J. M. Sower
Z tym sprawa chyba załatwiona, tak jak zaproponował Kammer, skorzystam z grafik z HD Edition

@Górski Krasnolud
Tak, Camazotz przejmie rolę Wiwerny, która na ostatniej prostej, została wykluczona z głównego lineupu :P
A siedziała tam od pierwszej wersji.
Co do Heroes 7.5, to jeden z twórców tego moda, zaproponował dołączenie Cytadeli. Myślałem o tym trochę i na ten moment, moja decyzja jest taka, że dopóki Cytadela byłaby "dodatkiem" do tego moda, pobieranym z innego źródła, to ok. Sam jednak, nie chciałbym, aby frakcja nad którą pracuję sam przez wiele godzin, stała się wbudowaną częścią czyjegoś moda :P
Ale nie ma co na razie tematu ciągnąć, Cytadela wciąż jest na samym początku rozwoju.


Kolejna jednostka, po sytuacji z Gnollem, również powielająca jakiś gatunek :P
Modowi przyświecał pomysł przeniesienia frakcji z Heroes 3 do 7, dlatego Bazyliszki zostały uwzględnione, z takiego powodu, że wyglądają inaczej, niż te z Twierdzy. :P

Bazyliszek / Większy Bazyliszek





Gify Bazyliszka

Demorator PW
13 grudnia 2021, 09:36
Bazyliszek jest cudowny! Chciałbym zagrać w RPGa w którym takie bazyliszki biegały by po dżungli.

Darkem PW
13 grudnia 2021, 16:37
Śledzę projekt z wypiekami na twarzy i przyznam, że wyczekuję kolejnych postów prawie tak bardzo, jak newsów związanych z oficjalnymi grami. Wiem, że korzystasz z materiałów z innych gier, ale są dla mnie na tyle nierozpoznawalne, że mam niczym niezmącone wrażenie nowości.

Jeżeli będziesz potrzebował pomocy z grafikami 2D, to zgłaszam chęć pomocy - dorzuciłem swoje 3 grosze do AC moda i grosik do hoty. Drobne zmiany w teksturach mogłyby wzmocnić obecny już efekt wow. Gratki i życzę wytrwałości!

flapdzak PW
15 grudnia 2021, 19:29
Dziękuję :)
Obecnie jestem na etapie zdolności rasowej i jej ikon - jakoś idzie, jednak zakładam, że jednostki będą trudniejsze do zrobienia. W razie czego odezwę się, dziękuję. :)


Przedostatnia jednostka, czyli najsilniejsza elita - lekko zmutowane gorgony.

Gorgona / Wielka Gorgona




Gify Gorgony

Alistair PW
15 grudnia 2021, 22:25
Lekko zmutowana elita to w tym przypadku wersja Minotaura. To oczywiście nie zmienia tego, że jednostka wygląda świetnie.

flapdzak PW
16 grudnia 2021, 00:27
Przyznam, że też to widzę.
Jest parę czynników, które wpłynęły na taką decyzję - głównym powodem są braki w zasobach - używam tylko stworzeń dostępnych W hirołsach i Smite, gdzie brakuje porządnego modelu byka dla Gorgony, a korzystania z dodatkowych źródeł wolałbym uniknąć, ponieważ rozbieżność w stylach modeli może być spora i nie orientowałem się co i jak można wziąć z innych produkcji. Na ten moment brakuje też ciekawych zamienników, które wskoczyłyby na miejsce nad-elity. Ogólnie z dodaniem czegokolwiek mam mieszane uczucia, bo nie doszukałem się innej jednostki, która przypasowałaby do frakcji - z Camazotzem się udało. Dlatego dodanie słabszej jednostki też nie rozwiąże problemu, ponieważ ani Bazyliszki ani Camazotz nie wyglądają na dużo silniejsze. Być może marudzę, ale nie znalazłem modelu, który odpowiadałby mi, jako autorowi. :P

Na swój sposób, nawet uważam za interesujące posiadanie dwóch takich jednostek - Minotaur i Gorgona, po dwóch różnych stronach.


Wybaczcie za fioletowego Minotaura - wiem, ze jestem jednym z niewielu na Kwasowej Grocie, którym podobał się styl poprzedniej części. Chcę tylko pokazać różnice między Minotaurami żyjącymi w jaskiniach, a tymi mieszkającymi na bagnach.

klimat93 PW
16 grudnia 2021, 06:36
Nie no wygląda to elegancko.
Ale 2 pytanka: po pierwsze czy atakuje podobnie jak w 3(czytaj posiada umiejętność oddech śmierci)?
I zabierzesz hydrę z lochu czy planujesz jakieś inne stworzonko?

flapdzak PW
16 grudnia 2021, 12:00
Jeszcze nie wiem jak zrobić podobną umiejętność - z perspektywy takiego prostego modowania w edytorze, nie jestem pewny, czy to w ogóle możliwe - będę próbować.
A Hydry - nie chcę modyfikować obecnych już frakcji, a że jedynym modelem Hydry jaki posiadam, jest ten z Lochu, raczej odpada wprowadzenie tej jednostki jako recoloru.

Jest na razie jeden czempion w opcji inne stworzonko. :P

Vusapion PW
16 grudnia 2021, 12:24
W sumie jest opcja dać umiejętność, że zabija zawsze dodatkowo 1 stworzenie w oddziale. Nie będzie tym samym, ale na bezrybiu i rak ryba.

flapdzak PW
16 grudnia 2021, 12:56
Planuję tę umiejętność, jak nie uda się zrobić czegoś bardziej podobnego do oryginału.

Górski Krasnolud PW
16 grudnia 2021, 23:01
Z początku byłem mocno zniechęcony do takiej człekokształtnej Gorgony, ale:

- screen z Minotaurem mnie mocno uspokoił
- No i w sumie wygląda po prostu czadowo!

Także ciekaw jestem, co wymyślisz na siódmy poziom! Gorynycz, Gargantuan, inna wersja Hydry, Pierzasty Wąż, T-Rex, Stegozaur... pomysłów jest bardzo duzo, zobaczymy jak z możliwościami

Jestem pod wrażeniem, i po prostu nie mogę się doczekać efektu końcowego. :)
Gdyby nie studia i praca, które zabierają praktycznie cały mój czas, chętnie bym bardzo pomógł w modzie D: Ale na razie muszę pozostać w roli "kibica" a patrząc na jakość Twojej Cytadeli jest to czysta przyjemność :)

Pointer PW
18 grudnia 2021, 22:03
Na wstępie pragnę pogratulować pracy i jej zaawansowania. Kawał solidnej roboty i oby tak dalej. Sam myślałem właśnie nad Cytadelą w h7, więc jeśli chcesz jakiejś pomocy czy współpracy, to ja chętnie, więcej szczegółów napisałem Ci na priv.

Cytat:
Planuję tę umiejętność, jak nie uda się zrobić czegoś bardziej podobnego do oryginału.

Myślę, że to dobry pomysł, choć można by się pokusić o to zbliżenie do oryginału trochę. Myślę, że przynajmniej częściowo da się to zrobić.

Cytat:
Z początku byłem mocno zniechęcony do takiej człekokształtnej Gorgony, ale:

- screen z Minotaurem mnie mocno uspokoił
- No i w sumie wygląda po prostu czadowo!

Mnie na początku też to odrzuciło, ale postanowiłem zgłębić nieco temat. W mitologii pojawia się stworzenie o nazwie Katoblepas, które pasuje do wyglądu "Gorgony" z h3 zdecydowanie bardziej niż mityczna Gorgona. Z drugiej jednak strony sam Katoblepas, to niekoniecznie byk, stąd też w swoim modzie stworzyłem tą jednostkę z wierzchowca Lochu, dając ją właśnie do tej frakcji jak jedną z nowych alternatyw. Ale wracając do Gorgony... Znalazłem też taki opis, zapewne wzięty z uniwersum D&D, co za tym idzie pasujący do Gorgony z h3. Wynika z niego, że Gorgony potrafią chodzić na tylnych nogach, ale preferują czworonożny sposób poruszania się. Pomimo znacznych rozmiarów przedzierają się przez leśne ostępy ze znaczną szybkością, miażdżąc swym cielskiem krzaki i przewracając małe drzewa. A zatem mogą chodzić na tylnych nogach, więc niech sobie będą te przerobione minotaury... Ale też wzmianka o szybkim poruszaniu, co odróżnia je od mitycznych Katoblepasów. A zatem obie te jednostki będą mogły pojawić się w grze, co też mnie niezmiernie cieszy na przyszłość, o ile oczywiście autor projektu nie wyrazi sprzeciwu w potencjalnym dodaniu Cytadeli do mojego moda lub też w kwestii ewentualnej współpracy w tworzeniu obu modów.

W kwestii samej grafiki tych dwunożnych Gorgon sugerowałbym jednak nieco bardziej kamienną teksturę skóry. Na razie jest zbyt "żywa".

Z uwag do grafik, to Bazyliszek wydaje mi się być nieco za chudy.

Cytat:
Także ciekaw jestem, co wymyślisz na siódmy poziom! Gorynycz, Gargantuan, inna wersja Hydry, Pierzasty Wąż, T-Rex, Stegozaur... pomysłów jest bardzo duzo, zobaczymy jak z możliwościami

Dinozaury w Cytadeli jakoś mnie nie przekonują... Za to chętnie bym zobaczył w którejkolwiek części herosków frakcję złożoną w całości z prehistorycznych stworzeń.

Cytat:
Co do Heroes 7.5, to jeden z twórców tego moda, zaproponował dołączenie Cytadeli. Myślałem o tym trochę i na ten moment, moja decyzja jest taka, że dopóki Cytadela byłaby "dodatkiem" do tego moda, pobieranym z innego źródła, to ok. Sam jednak, nie chciałbym, aby frakcja nad którą pracuję sam przez wiele godzin, stała się wbudowaną częścią czyjegoś moda :P

Wydaje mi się, że jest to technicznie niewykonalne w h7 niestety. Można zrobić oczywiście niezależną paczkę z plikami dotyczącymi Cytadeli, czyli jednostki, bohaterowie, budynki, umiejki czy sama frakcja, ale samo jej dodanie do gry wymaga ingerencji w plik H7Config, co za tym idzie dodanie jej np do Heroes 7.5 czy też do mojej paczki modów wymagałoby stworzenia tego pliku zawierającego już odniesienie do Cytadeli (sporo zmian) lub też już w samej Cytadeli stworzenia pliku H7Config zawierającego odniesienia do zmian z modów, z którymi miałaby być kompatybilna (jeszcze więcej zmian). Co więcej, wszelkie odniesienia dotyczące np Cytadeli w momencie kiedy nie byłaby integralną, zainstalowaną już częścią gry z automatu zostałyby przez edytor "wyzerowane". A zatem jeśli chcesz by Cytadela była kompatybilna z którymś z większych modów, a nie zmuszać graczy do wyboru: Cytadela LUB Heroes 7.5 LUB Pointer's Mod Pack, musisz przemyśleć swoje zdanie.

Swoją drogą zastanawia mnie fakt skąd pojawia się takie myślenie... Tworzymy coś z założenia dla graczy (bo przecież gdybyśmy tworzyli tylko dla siebie, to nie wrzucalibyśmy linków do pobrania), więc po co utrudniać im cieszenie się wszystkimi modami na raz? Nie czerpiemy z tego kasy, więc de facto jaka różnica czy ktoś pobierze czyjegoś moda z linku wrzuconego przez autora czy też wraz z innym modem, do którego ów pierwszy mod został dołączony? Zwłaszcza jeśli w opisie linku czy w jakiś sposób w samym modzie pojawi się informacja o tym kto jest twórcą poszczególnych jego części? Ze Slyenem wyjaśniliśmy już sobie te kwestie w odniesieniu do Inferno i Towera, więc mam cichą nadzieję, że nie będzie problemu z dogadaniem się z autorami innych frakcji (Cytadela, Wrota Żywiołów czy Świątynia). Moją przewodnią myślą tej wypowiedzi jest zatem: AUTORZY WSZYSTKICH MODÓW: ŁĄCZMY SIĘ!

flapdzak PW
21 grudnia 2021, 11:09
Dziękuję Wam za miłe słowa i chęć pomocy. :)
Jeszcze daje radę to jakoś ogarnąć, zobaczymy co będzie później. :P

Cytat:
W kwestii samej grafiki tych dwunożnych Gorgon sugerowałbym jednak nieco bardziej kamienną teksturę skóry. Na razie jest zbyt "żywa".

Z uwag do grafik, to Bazyliszek wydaje mi się być nieco za chudy.

Gorgony miały już kilka kamiennych wersji - każda wyglądała niestety źle i płasko - wiem, że normalmap nie rozwiąże wszystkich podobnych problemów, ale nawet to nie ratowało tekstury :P
Dlatego zostało tylko to świecące, które pierwotnie miało otaczać kamienie. Wyglądało to jednak niekoniecznie dobrze.
U Bazyliszka, w ingerencji w tekstury, to średnio jest co dodać - kawałek wachlarza (?) mógłby już zbyt upodobnić jednostkę do ulepszenia. Pozostaje w tej sytuacji program do obróbki modelu 3D, nie wiem, czy to będzie jednak najlepszy pomysł. Zwłaszcza, że nawet po najmniejszych zmianach, animacje dokonują dziwnej rotacji na modelu. :P

Cytat:
Wydaje mi się, że jest to technicznie niewykonalne w h7 niestety. Można zrobić oczywiście niezależną paczkę z plikami dotyczącymi Cytadeli, czyli jednostki, bohaterowie, budynki, umiejki czy sama frakcja, ale samo jej dodanie do gry wymaga ingerencji w plik H7Config, co za tym idzie dodanie jej np do Heroes 7.5 czy też do mojej paczki modów wymagałoby stworzenia tego pliku zawierającego już odniesienie do Cytadeli (sporo zmian) lub też już w samej Cytadeli stworzenia pliku H7Config zawierającego odniesienia do zmian z modów, z którymi miałaby być kompatybilna (jeszcze więcej zmian).

Myślę, że jest to w Heroes 7 wykonalne, co więcej, dosyć proste. :P
Dodanie frakcji z osobnego pliku ograniczy się do zmodyfikowania 3 plików - dwa z nich są modyfikowane tylko i wyłącznie w chwili dodania nowej frakcji, co nie dzieje się za często, a plik H7config - też rzadko się go używa, zawiera informacje o bohaterach, jednostkach, artefaktach - dlatego przy każdym dodaniu herosów, czy nowych przedmiotów, trzeba byłoby tam Cytadelę dokleić, i załączyć jako opcjonalny plik.
A z tym roboty też nie jest za dużo - tyle kliknięć ile jednostek i bohaterów. :P

Ale o tym szerzej, porozmawiamy, kiedy mod będzie zbliżał się ku końcowi, na razie jest za wcześnie. :P


Kolejna rzecz - wspomniałem w jednym z początkowych postów, że mam w zasobach wyodrębniony jeszcze jeden model, dla ewentualnego drugiego czempiona, nieruszany, ponieważ nie byłem pewny, czy będzie pasował. Sprawdziłem to i wiecie co? Nie pasuje. :P

Mam też jeszcze jeden model dla elity (na razie bez tekstury, z tym to będzie szukania...), którego nie miałem podczas tworzenia jednostek - jednak on nie załatwi sprawy Gorgony, ponieważ podobnie jak Nietoperz i Bazyliszek, nie wygląda na nadelitę. Mógłby za to zastąpić wybór między czempionami, wyborem między latającym Camazotzem, a jednostką strzelającą.
Co myślicie o takiej alternatywie?

I na koniec, przed Świętami nie będzie nowego postu (z konkretami oczywiście, jakby coś, to odpowiem), dopiero po.
Dlatego już teraz, życzę Wesołych Świąt wszystkim! :)

Pointer PW
21 grudnia 2021, 11:33
Cytat:
Myślę, że jest to w Heroes 7 wykonalne, co więcej, dosyć proste. :P

Wykonalne, ale pamiętaj, że gracz chce ściągnąć paczkę i grać, a nie grzebać w edytorze. Dość proste to jest dla nas moderów, choć też nie tak proste jak to opisałeś. Szczerze powiedziawszy, wiązałoby się to z tym, że za każdym razem kiedy ktoś z moderów mając zainstalowaną Cytadelę chciałby udostępnić swój mod dla graczy, musiałby usuwać elementy z Cytadeli z H7Config, po czym wrzucać je z powrotem. Problem pogłębia się gdy do plików Cytadeli odnosiłyby się jakieś elementy nie będące bezpośrednio jej częścią składową, a stworzone przez kogoś innego. Mam tu na myśli np jakieś nowe artefakty, czary itp. Chociażby artefakty, które są zakazane dla wybranych frakcji. Jeżeli chciałbym, żeby mój artefakt był zakazany dla Cytadeli, musiałbym w samym pliku tego artu zmieniać to za każdym razem kiedy włączałbym lub wyłączał Twoje miasto, bo inaczej ta linijka pliku mi się wyzeruje. Podobnie jest ze zintegrowaniem Cytadeli z AC Modem. Przy założeniu, że miałaby się ona wpisywać w heroski jak najbardziej podobnie do innych frakcji to należą się jej jakieś alternatywy. Zatem są dwie opcje: musiałbym zmieniać swoje jednostki w neutrale na czas wyłączania Cytadeli, albo też je wyłączać, mimo że są częścią mojego moda, a nie Twojego. Z kolei jeśli domyślnie zrobisz Cytadelę z alternatywami, to nie będzie pasowała do czystego h7. Więc jednak to aż tak prosto nie działa.

Cytat:
dwa z nich są modyfikowane tylko i wyłącznie w chwili dodania nowej frakcji

Które pliki masz tu na myśli?

flapdzak PW
21 grudnia 2021, 12:07
Cytat:
Wykonalne, ale pamiętaj, że gracz chce ściągnąć paczkę i grać, a nie grzebać w edytorze.
Dlatego te pliki, również byłyby gotowe do pobrania. :P
Ale faktycznie, o artefaktach nie pomyślałem. Z drugiej jednak strony...

Cytat:
Przy założeniu, że miałaby się ona wpisywać w heroski jak najbardziej podobnie do innych frakcji to należą się jej jakieś alternatywy.
Z tym mam największy problem. :P
Jednym z głównych powodów, jest to, że pracuję nad daną frakcją, pod którą się podpisuję i nie chciałbym, żeby później podlegała modyfikacji w innym modzie - prywatnie, czemu nie - do dalszego rozprowadzanie, to już średnio. Długo pracowałem nad tym, żeby wszystkie jednostki jakoś do siebie pasowały, dodanie przykładowo skrzata, czy nawet jednostki bliższej Jaczuroludziom, będzie dla mnie odstępem od czego, czym ta Cytadela od początku miała być i nad czym pracowałem, by była. I między wierszami, to wciąż będzie Cytadela by flapdzak, mimo, że nie jest to ta sama frakcja, do której dokładałem starań.

Będę musiał jeszcze to wszystko przemyśleć.

Co do plików:
H7AdventureGeneralAi, 0_RandomCreatureStack i H7_RandomCreatureStack.
Czyli łącznie z Config, jednak 4 - nie wiem, z którego z tych dwóch ostatnich korzysta gra, zakładam, że jednak H7*, dla pewności ustawiałem dwa.

flapdzak PW
27 grudnia 2021, 10:11
Pierwszy i jak na razie ostatni czempion Cytadeli.
Z racji, że Krakeny mogą nie pomieszkiwać na bagnach, jednostka nazywa się trochę inaczej.

Bagiennik / Moczarnik




Gify Bagiennika

Oto i cały skład Cytadeli :)

I udało się zrobić Gorgonom podobną umiejętność, trochę naciąganą, ale jest.

Pointer PW
28 grudnia 2021, 22:18
Tak szczerze mówiąc to Krakena bym zostawił jako Krakena i nie wrzucał go tutaj. Pomyśl czy po Cytadeli nie wziąć się za Cove ;)

Ale ulepszenie ładne, to muszę przyznać, trzyma klimat.

Kastore PW
29 grudnia 2021, 00:27
Fajny pomysł, tylko dałbym jakąś fajniejszą nazwę, bo co to w ogóle ma być bagiennik i moczarnik?

flapdzak PW
29 grudnia 2021, 11:10
@Pointer
Jeszcze nie planuję nic poza Cytadelą, a hipotetycznie jeśli bym zaczął coś nowego - nie wiem, czy byłoby to Cove jako Cove - w końcu to też jest modyfikacja. No ale gdyby jednak, z pewnością coś by się znalazło na jednostki. W Smite pełno jest pirackich postaci. No i jest Wąż Morski. :P


@Kastore
To ma być coś w oparciu o fantastyczne stworzenia.
Słowiański Bagiennik był pierwszym co mi przyszło do głowy, a że byłem pewny, że Moczarnik to jego jakiś kolega, jak Utopiec i Topielec, nazwałem tak ulepszenie.
Po sprawdzeniu okazało się, że ulepszamy demona do chomika, ale to jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę tę wersję. :P
Ale propozycje mile widziane.


Druga rzecz - dodatkowe jednostki.
Szaman jako zastępstwo za balistę i namiot medyka, a Wiwerna za katapultę.
Model Wiwerny z Lochu, to zwykły rekolor, który nawet nie jest jakiś dokładny - tak. :P
Ta jednostka i tak pojawia się raz na wiele bitew, więc jakoś bardzo się tym nie zajmowałem, ale coś musi być. :P




Trzecia rzecz:
Potrzebna pomoc przy odnalezieniu kilku modeli i tekstur. Zewnętrzny wygląd miasta, który zobaczyć można w pierwszym poście to przerobiona Nekropolia z Heroes 6. Chciałem zobaczyć co można zrobić z siedliskami i fortem, również z budynków Nekropolii z szóstki.
Problem pojawia się, że nie mogę ich znaleźć, a z fortem i jego teksturami porobiły się dziwne rzeczy. Jakby ktoś miał chwilę i zobaczył jak te pliki się tam nazywają, byłbym wdzięczny. Inne frakcje mają zwykłe dwelling, a Nekropolii mi nie wyszukuje.

Górski Krasnolud PW
3 stycznia 2022, 10:47
Post po dłuższej przerwie, odnoszący się do bagiennika, oraz "machin oblężniczych" :)
Wg mnie tekstury naprawdę świetne, i niejako (bardzo luźne skojarzenie) daje vibesy podobne do czwórkowego Gargauntana.
Ale wg mnie, jeśli Bagiennik miałby zostać w Cytadeli, wypadałoby bardziej pogrzebać, i skupić się na jego grzebiecie i tułowiu, chodzi mi o ulepszenie.
Odnoszę wrażenie, że kiedy dochodzą mi już na macki na pyszczku, to faktycznie staje się bardziej morski, niż bagienny.
Może chociaż miałbyś ochotę flapdzaku rozważyć moją opcję, i spróbować z wyżej podaną propozycją. Może zabawa kolcami, jakaś narośl na plecach? Ogólnie koncept fajny, ale wg mnie wymagający pewnych korekt. :)

Zaś co do Znachora/Szamana nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Powiem więcej, kolejny Jaszczuroczłek daje poczucie, że to właśnie "gady" są głównymi mieszkańcami frakcji, a przecież o to chodzi. :)
Wiwerna, jak na razie całkiem fajna, ale jednak miło byłoby znaleźć jakiś jej substytut. Postaram się coś poszperać.

I mam propozycję dla drugiego championa, a skoro umiesz flapdzaku wyciągać modele ze Smite'a, to myślę, że nie powinno być żadnej przeszkody, ażeby dodać ją do gry, a jest nią Pierzasty Wąż. Gdyby dorobić by mu skrzydła, myślę, że wpasowywałby się zarówno w standardy frakcji, jak i stylistykę Heroesa VII.

Ostatnia moja uwaga, ponieważ szukasz fortu dla Cytadeli. Sam fort Nekropolis z szóstki raczej średnio się nadaje, ale co powiesz o szostkowym banku stworów "Mauzoleum"? Bardziej wygląda na mini wersję przedstawionego przez Ciebie miasta, prawda? ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel