Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Stan fandomu?
komnata: Podziemna Tawerna

Yaaqob PW
27 maja, 10:12
Cóż... Wrzucę kilka spraw w jeden temat... ;-)

1. Konwent JB 2021 – u naszego sojusznika Behemota właśnie ogłaszają, że w tym roku konwent się odbędzie.
Jak tam z udziałem Grotowiczów? Ktoś się wybiera? :-) ;-)

2. Czy znacie jakiekolwiek inne konwenty fanów „Might and Magic”? Czy coś takiego kiedykolwiek odbywało się w USA? Fani He-Mana mogą spotykać się na Power-Conie... A fani M&M?...

3. ...Właśnie – czy ktoś się orientuje czy w USA w ogóle istnieje fandom M&M? ;-D W różnego rodzaju wywiadach i informacjach prasowych (choćby z Gregiem Fultonem) podkreśla się, że ,,żywy fandom” istnieje w Europie środkowo-wschodniej. Zresztą większa część znaczących portali o tematyce M&M, modów gier, fanartów etc... powstaje właśnie w Europie (Rosja! <3).
Linki stron anglojęzycznych z Celestial Heavens
Linki stron w różnych językach z Celestial Heavens
Mobilne gry M&M znajdują też dużą rzeszę odbiorców w Chinach. A jak jest z USA? Ciężko to sprawdzić przy dostępnych mi narzędziach analitycznych... ;-)

Acid Dragon PW
29 maja, 18:02
Jeśli chodzi o spotkania fanów na żywo, to Konwent organizowany przez Jaskinię Behemota to jedyne takie cykliczne wydarzenie o jakim wiem. Bywały też pojedyncze spotkania (np. różnego rodzaju Might & Magic Days lub koncert Paula Romero) zarówno w Polsce jak i za granicą, ale od wielu lat nic takiego nie jest już organizowane. Czasami organizowane były też (przed pandemią) lokalne spotkania "turniejowe" dla graczy związanych ze sceną mistrzostw Heroes III w lokalnych klubach dla graczy spod znaku Cybermachiny. Może takie spotkania powrócą po zniesieniu obostrzeń.

Konwent organizowany przez Jaskinię to zawsze sympatyczna okazja do spotkania się zarówno obecnych jak i byłych fanów HoMM. W tym roku jest przeniesiony do nowej lokalizacji, być może bardziej dostępnej niż poprzednio (bo bliżej centrum Polski) - w miejscowości Rogów (woj. łódzkie).
temat: Stan fandomu?