Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ubisoft rebootuje Stare Uniwersum!?
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Yaaqob PW
28 marca 2021, 12:38
Wszystko zaczyna stawać się jasne...

1. Ostatnie dwie gry Ubisoftu spod marki "Might and Magic" - "Chess Royale" oraz "Era of Chaos" udostępniają bohaterów ze Starego Uniwersum.
2. Świat (k)Ashanu nie jest rozwijany; nie pojawił się żaden nowy tytuł osadzony w tym uniwersum.
3. "Era of Chaos" opowiada historię "Heroes 3"...

...4. A new Heroes' LORE is coming!
To już nie jest zwykły reboot gry przystosowany do warunków gry mobilnej. To jest "twórcze rozwijanie" lore Starego Uniwersum, jego rebootowanie/retconowanie.
P.S. Zwróćcie uwagę na motyw Jeddite i PAKTU z diabłem...

Wniosek jest prosty - Ubi nie będzie robiło nic więcej w świecie (k)Ashanu; Ubi będzie produkowało nowe tytuły (pytanie jakie? pewnie gierki mobilne) w świecie Enroth!

Hellburn PW
28 marca 2021, 12:52
Cokolwiek Ubisoft nie zrobi, kanon Starego Uniwersum zakończył się na Heroes 4. Cała reszta to fanfiction i bluźnierstwo.

Nicolai PW
28 marca 2021, 13:11
No to było potwierdzone, że jakby mieli kontynuować HoMM czy MM to fabuła nie toczyłaby się już w Ashanie, ale innym świecie. Nie mogę znaleźć wywiadu, ale takie stwierdzenie padło wprost. Czy mnie to cieszy? Niekoniecznie, Stare Uniwersum w moim zdaniu było mocno przehajpowane...

Garett PW
28 marca 2021, 16:11
Nico:
Nie mogę znaleźć wywiadu, ale takie stwierdzenie padło wprost.

To było z wywiadu z Erwanem:

Erwan:
Szczerze mówiąc, i to jest odpowiedź na oba pytania, uważamy, że czas już zostawić Ashan w spokoju i zacząć pracę nad nową fabułą. To oznacza, że Heroes Dynasty oraz Elemental Guardians są prawdopodobnie ostatnimi grami Ubisoftu umiejscowionymi w Ashanie.

Szaman PW
28 marca 2021, 16:39
Nicolai:
Stare Uniwersum w moim zdaniu było mocno przehajpowane...

Stare Uniwersum było "produktem swoich czasów". Powstawał w latach 80/90 kiedy to były modne ruchy new age. Gdzie łączono sf z religią i tak narodził się świat MM.

Podobny motyw był w serialu gwiezdna wrota:) (ach nostalgia...)

Dziś taki świat niema racji bytu.. po prostu minęła moda na takie "new age-owe" uniwersa. Ubisoft przed wszystkich patrzy okiem marketingu, więc nie spodziewał bym się "duchowej" sukcesji, wręcz mam obawy że spłaszczą ten świat to poziomu ashanu, czyli sztampowe motywy typu walki dobra/zła...

NWC zostawił dobry start do kontumacji starego uniwersum. Chętnie bym widział rozwinięcie losów nowych królestw Axeoth. Dalsze losy lorda Lysendera i Gauldotha. Książe Nicolai i Archibald z tego co wiadomo przeżyli oni rozliczenie. Więc jest nad czym pracować.


Andruids PW
28 marca 2021, 17:00
"Heroes' Lore" to nazwa jednego z trybów gry w Era of Chaos, który polega na odblokowywaniu specjalnych bitew po spełnieniu określonych wymagań, zazwyczaj związanych z grą danym bohaterem. Ten tryb miało od początku kilku głównych bohaterów (Np. Kaśka, Mullich, Gelu, Solmyr, Crag Hack, więcej sierot nie pamiętam), ale nie wszyscy. To ogłoszenie jest po prostu zapowiedzią, że posiadacze Jeddite'a również dostaną taką zabawkę. Także zluzujcie majty xD

Kammer PW
28 marca 2021, 17:01
Ot, po prostu w Ubi ktoś faktycznie dodał dwa do dwóch i doszedł do słusznej konkluzji, że nie ma co próbować wymyślać czegokolwiek nowego, lecz wystarczy wziąć parę znanych imion i je monetyzować. Myślę, że to logiczna konkluzj.

Garett PW
28 marca 2021, 20:22
Szaman:
Dziś taki świat niema racji bytu.. po prostu minęła moda na takie "new age-owe" uniwersa. Ubisoft przed wszystkich patrzy okiem marketingu, więc nie spodziewał bym się "duchowej" sukcesji, wręcz mam obawy że spłaszczą ten świat to poziomu ashanu, czyli sztampowe motywy typu walki dobra/zła...

No właśnie nie do końca nie ma na nie miejsce - Blizzard z WoWem jest coraz bardziej krytykowany, to prawda, ale Legion był bardzo chwalonym dodatkiem, a jak to nazwać jak nie sf-fantasy własnie? Przecież demony z Płonącego Legionu to dosłownie kosmiczni najeźdźcy ze statkami kosmicznymi i magią. Już nie wspominając o Strażnikach pozostawionych przez Tytanów na Azeroth, którzy pełnie dosłownie tę samą funkcję co Strażnicy w MM, a i naturę mają tę samą - tzn. są mechanicznymi formami życia.

TES też ma się dobrze ze swoimi dwemerowymi ruinami. Jasne, możesz mówić, że to "tylko" steampunk, ale high-tech w TES też się nie ogranicza do steampunku - jeden z najlepiej przyjętych dodatków do Elder Scrolls Online to Mechaniczne Miasto, gdzie mamy takie cuda jak Androidy z miotaczami ognia, raptory-cyborgi, stacje do cyborgizacji, boga z mechanicznymi rękoma czy też czarodziejkę, która jest dosłownie głową przyczepioną do korpusu robota.

Jest też Elex, czyli Gothic post-apo, który również ma fantastyczne elementy i dosłownie całą frakcję druidów, zaraz obok frakcji ćpunów zbierających złom, wyciągniętych żywcem z Fallouta, i frakcji kapłanów czczących technologię.

A skoro o Tech-priestach mowa, to nie można tu nie wspomnieć o Wojennym Młotku 40k, który wciąż ma rzeszę oddanych fanów.

Więc nie, Sci-Fi zmieszane z fantasy ma się całkiem dobrze. Żadna moda nie minęła, po prostu pojawiły się większe wymagania. Tzn. we wszystkich przypadkach które wymieniłem jest zachowana spójność artystyczna, która sprawia, że nie czujesz się jakbyś nagle znalazł się w kompletnie innej grze. Jasne, zdarzają się wyjątki kiedy designerzy za bardzo zaszaleli, ale w ogólnym rozrachunku to nic wielkiego. Z drugiej strony nie można tego samego niestety powiedzieć o MM, gdzie gra zwyczajnie znienacka wali cię obuchem po łbie i nagle przechodzisz ze starożytnej piramidy do przerdzewiałych metalowych korytarzy statku kosmicznego (żeby oni to chociaż wytłumaczyli w fabule, że piramida to późniejsza przybudówka, zrobiona już jakiś czas po lądowaniu na Enroth, ale nie, z tekstów znajdowanych wewnątrz VARNu jasno wynika, że ta piramida to dosłownie zewnętrzna część statku kosmicznego).

uhm PW
29 marca 2021, 00:39
W might and magic elementy sci-fi były smaczkiem wieńczącym dzieło i na dobrą sprawę mogłoby ich w ogóle nie być. Podobnie zresztą fabuły, przechodząc M&M6 i 7 kompletnie nie ogarniałem angielskiego, ale nie miało to najmniejszego znaczenia, bawiło mnie samo eksplorowanie, zdobywanie lepszego sprzętu i dziesiątkowanie populacji potworów. Jest mi najzupełniej obojętne czy nowa gra działaby się na Enroth, w Kashanie, czy w nowym świecie, wystarczyłoby mi że:
1. lokacje, krainy i potwory będą zróżnicowane
2. twórcy dopieszczą level-scalling (te 2 punkty to odwieczne bolączki TESów, które nie przeszkodziły zdobyć grom rzeszę fanów pomimo beznadziejnej fabuły w IV i V)
3. będzie masa różnorodnego sprzętu
4. pojawią się zagadki i sekrety od tych najbardziej oczywistych, po takie które będą odkrywane jeszcze po latach od wydania
5. kicz będzie się wylewał z ekranu, styl gry będzie kolorowy i bogaty, a zawartość niekoniecznie realistyczna i w 100% praktyczna.

Yaaqob PW
29 marca 2021, 08:08
Ja wysnułbym dwa wnioski:

1. (k)Ashan się nie sprawdził... Stare Uniwersum ma rzeszę oddanych fanów i odnosi umiarkowany sukces wśród nowych graczy (vide: "Era of Chaos"), więc...

2. Myślę, że Ubi nie ograniczy się tylko do "tłuczenia" update-ów w "Era of Chaos"... Zapewne pojawią się kolejne gry mobilne (tylko mobilne?) osadzone w świecie Enroth.

Nicolai PW
29 marca 2021, 09:40
Tylko, że Era of Chaos to gra stworzona na rynek chiński gdzie Stare Uniwersum nie ma żadnych fanów i to z banalnej przyczyny, tam MM nigdy nie dotarło. Dlaczego więc wchodząc tam porzucili Ashan i sięgnęli po Enroth? Sprawa jest prosta, nie zastanawiali się co jest lepsze i dlaczego, tylko zrobili remake tego co się najbardziej sprawdziło wraz z fabułą, która nie obchodzi 99% graczy.

Kammer PW
29 marca 2021, 09:54
Ale Stare Uniwersum nie ma rzeszy oddanych fanów, a nawet jeśli, to ci ludzie już w większości nie grają, więc nie mogą być nijak targetem.
EoCh odnosi sukces, ale jest strasznie zmonetyzowana, jak grałem, to chwila wyskakiwała zachęta, by wydać diamenciki...

AmiDaDeer PW
29 marca 2021, 19:12
Nie wszystkie decyzje Ubisoftu muszą być dyktowane tylko i wyłącznie rynkiem. Może być zwyczajnie tak, że skoro Ashan przestał się podobać ludziom zajmującym się serią (albo nawet nie podobał się od samego początku; they just rolled with it while rolling their eyes in unison), a analityczne umysły korporacji doszły do wniosku, że pod względem zysków nie zmieni się to na gorsze, to można spuścić kreatywnych developerów ze smyczy i dać się im bawić ze starym uniwersum.

Nicolai PW
30 marca 2021, 10:29
Właściwie to kto teraz zajmuje się fabułą MM? Bo Marzin został przesunięty do innych projektów a on był głównym motorem napędowym rozwoju Ashanu.

Yaaqob PW
30 marca 2021, 14:43
Zdaję się, że brand director to: Eric Damian-Vernet.

...I zostali chyba (przynajmniej częściowo) ludzie odpowiedzialni za "Heroes VII"...

Acid Dragon PW
30 marca 2021, 18:38
Cytat:
Właściwie to kto teraz zajmuje się fabułą MM?

O ile wiadomości sprzed dwóch lat są wciąż aktualne, to: nikt.
To znaczy - nie ma już centralnego zespołu w Ubisofcie, który ogólnie rozwijałby fabułę całej marki. Każda gra ma swój zespół twórców i ten zespół nie musi się już kontaktować z "centrum" w sprawie rozwoju fabuły swojej gry. Dostali zapewne wytyczne / kompendium / zasady tworzenia świata stworzone przed wielu laty, ale nie ma już jakiegoś człowieka, który by powiedział np. co się wydarzyło po Dark Messiah i że wszelkie gry mają się tego trzymać. Inaczej mówiąc - istnieje możliwość, że dwie gry stworzą sprzeczne ze sobą fabuły.

Yaaqob PW
16 września 2021, 08:10
Ubi właśnie wrzuciło nowy fluffik do "Era of Chaos" i sięgnęło do postaci Tarnuma ;-)

Tarnoob PW
16 września 2021, 10:49
Ta grafika wygląda tak obrzydliwie amatorsko, że nie chce mi się tego czytać. :-/ Może to jakaś bardzo głęboka i wielowarstwowa ironia, której nie wyczuwam.

Kastore PW
16 września 2021, 12:10
Już myślałem, że czcionka w nagłówku to papyrus.

Tarnoob PW
16 września 2021, 12:35
Obawiam się, że to właśnie ten krój (krój, bo czcionką łatwiej zabić, a polskie tłumaczenie Office’a jest skopane).
strona: 1 - 2
temat: Ubisoft rebootuje Stare Uniwersum!?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel