Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Dwa nowe mody w produkcji
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

avatar PW
8 sierpnia 2006, 08:33
Dungeons & Dragons Mod

O ile powyższe dwa mody to pełnoprawne modyfikacje, którymi można już grać, to ten opisywany poniżej jest (zgodnie z tematem wątku), dopiero w produkcji a może nawet w sferze idei.
Projekt ten ma wszelkie cechy zapaleńców, którzy regularnie pojawiają się na forach i rzucają hasło: Mam wspaniałego pomysła, a wy za mnie zróbta całą resztę!. Czyli rzecz, nad którą nie warto dłużej się zastanawiać bo i tak umrze śmiercią naturalną. Ot, coś w stylu moda Hobbita, który na tym forum zelektryzował opinię publiczną nie tak dawno temu. Dlaczego więc o nim piszę? Dwie rzeczy:
* gość już przygotował jakieś pliki (porządnie wykonane), udostępnił do wglądu, znaczy że włożył swoją pracę i energię i mu się naprawdę chce - a to duży plus w przypadku takich projektów.
* Darkloke jest już autorem mini-modu. Szerzej o nim pisałem w tym miejscu (news z dnia 29.10.2004). Czyli kolejny powód, że gość nie ma słomianego zapału.

Ale do rzeczy. O co chodzi/ma chodzić w tym modzie?

Ogólnie chłop chce wprowadzić do świata Heroes zasady panujące w uniwersum D&D. Może nie wszystko, ale pewne jego aspekty, czyli

1. Praca nad przearanżowaniem wszystkich parametrów i zdolności stworzeń
2. Przegrupowanie stworzeń w zamkach I zmiana ich poziomów
3. Dodanie/zastąpienie kilku stworzeń potworami ze świata D&D

Szczegółowe informacje na powyższe punkty są dostępne pod tym linkiem.

Autor udostępnił taki jeszcze obrazeczek
Wygląd Tower

Oraz udostępnił projekty nowych stworzeń (w postaci pików def)

CNAGAG
ZM150Z
SMCATA
DHUNTER
(nie oglądałem dwóch poprzednich ale ta nowa katapulta jest zajefajna i chyba sobie ją wsadzę... w herosy:))


Na koniec jedna uwaga. W plikach są zwykle podane namiary do autorów modów. Jeśli ktoś czuje się na siłach niech śle korespondencję do twórców, bądź na anglojęzycznych forach wygłasza swoje opinie. Dzięki temu kolejne wersję będą coraz lepsze, a mody projektowane będą miały szansę ujrzeć światło dzienne.

Trang Oul PW
8 sierpnia 2006, 10:35
Nowa naga i anioł pochodzą z MM7/8.

Seener PW
8 sierpnia 2006, 13:56
Szczególnie podoba mi się pomysł z przesunięciem miejskiego portalu na 5 poziom zaklęć i oślepienia na trzeci. Za tym pierwszym to już od jakiegoś czasu oponowałem. Było by fajnie gdyby jeszcze po próbie źciągnięcia tych modów (jednego z nich) nie wyskakiwał komunikat, że nie można wyświetlić strony...

avatar PW
9 sierpnia 2006, 08:01
Pewnie mówisz o WoG Mod 2.1 (że strona nie chce ci się wyświelić). Cóż plik leży na stronie http://games.groups.yahoo.com/group/wakeofgodsmaparchive.

Aby dobrać się do działu FILES trzeba niestety się zarejestrować.

tomek_ka PW
7 grudnia 2006, 23:06
może jakieś nowe wieści o nowych modach ?? 4 miesiące i nic ?! :(

avatar PW
11 grudnia 2006, 16:28
Nowe wersje części wyżej opisanych modów wyszły. Można je znaleźć szperając w podanych linkach - tylko co z tego, jak są po rosyjsku, a siatkarze wygrali..? :P

Zombie PW
14 lutego 2008, 13:18
bardzo mocno proszę abyś mi wysłał e-maila z WoG mod 2.1 ja na yahoo nie mogłem się zarejestrować. wyślij jak najszybciej bardzo proszę.

Kulex PW
14 lutego 2008, 20:07
Może ktoś podać działające linki do Gods mod i Wog mod?

marek11 PW
18 lutego 2008, 10:52
Ja też mam problem z ściągnięciem tych modów. A tak wogóle to jest szansa na to aby umieszczano nowo powstałe mody w dziale download groty?

avatar PW
18 lutego 2008, 14:17
Można, ale z drugiej strony... po co? Jeśli chodzi o ten mod, to jak dobrze wiesz - jest on w produkcji, czyli nieukończony, czyli w wersji alfa, pre-beta itd, czyli ktoś go umieścił w celach testowych a po drugie - jest to mod po rosyjsku! Znajdzcie mi osoby, które znają biegle ten język, by w niego zagrać i mają odpowiednie czcionki w H3, które wyświetliłyby cyrylicę a nie "krzaczki"...

Kulex PW
18 lutego 2008, 16:01
http://www.google.com/language_tools?hl=en
W Wordzie się otworzy skrypty.

avatar PW
18 lutego 2008, 16:57
A masz wbudowanego Worda do H3?

Kulex PW
18 lutego 2008, 17:15
Chodzi mi o to, że otworzę Microsoft Office Wordem skrypty ERM, wybiorę kodowanie Cyrylica i będę tłumaczył.
Więc umieść tu działający link, to ja przetłumaczę.

avatar PW
19 lutego 2008, 22:03
Umieszczam działające linki

Gods Mod 3.2
http://rapidshare.com/files/93243616/GodsBeta3_1_.2.rar

Gods Mod 4.0
http://rapidshare.com/files/93244143/ADW_v4.0b.exe


Co prawda temat tego modu skończył się w 2006 roku, ale niech będzie...
I odradzam tłumaczenie translatorem.

p.s. a linki z pierwszego postu działają - trzeba być trochę sprytnym :)

Kulex PW
21 lutego 2008, 09:35
Proszę jeszcze o WOG moda.
Co do tłumaczenia translatorem, to ja uważam na to, że on przestawia i zmienia nawiasy i przestawia znaki % przy zmiennych (czy to się nazywa zmienne?).

avatar PW
21 lutego 2008, 10:22
Wpisanie w google hasła WoGmod w dwie minuty pozwoliło mi znaleźć stronę twórcy moda. Jest ona tu:
http://doom3d.uw.hu/html/wog.en/dld.htm

A tłumaczenie translatorem odradzam z innych względów...

Kulex PW
21 lutego 2008, 11:03
Z jakich innych względów odradzasz takie tłumaczenie?

marek11 PW
21 lutego 2008, 14:34
Wypróbowałem oba mody o ile ten ze strony doom3d jest fajny, pojawiają się dodatkowe wogo-opcje co urozmaica rozgrywke to gods mod w jezyku rosyjskim wymaga sporo cierpliwości żeby się połapać co jest co przez dziwne znaki zamiast komunikatów i czasem napoczątku gry pojawiają się jakieś informacje o błędach. Ciekawe czy rosjanie finalną wersje zrobią w j.ang...

Kulex PW
21 lutego 2008, 15:03
Ja zrobię w języku angielskim.

avatar PW
21 lutego 2008, 15:16
Dlaczego odradzam korzystanie z translatora? Z kontekstu twoich wypowiedzi wynika, że nie bardzo znasz język rosyjski i zdajesz sie całkowicie na tłumaczenie translatorem. A więc efekt końcowy będzie niegramatyczny, niepoprawny, bez kontekstu itd... Dlaczego uważam, że nie znasz rosyjskiego? Gdybyś znał - łatwiej by ci było przetłumaczyć z rosyjskiego na polski a nie angielski - google nie potrafi tłumaczyć ros->pl (pomijajać inne technikalia, czyli jak przetłumaczyć teksty, które nie sa w plikach tekstowych i nie da się ich otworzyć w Wordzie), dlatego sądzę... że nie uda Ci się. Smutne, ale ja za długo w tym siedzę i podświadomie wyczuwam ludzi, którzy porywają się z motyką na słońce.

I nie ma co liczyć na finalną wersję God modu. Jak wspominałem - na ichniejszych forach ostatnie posty są z 2006 roku, czyli wskazuje to, że projekt poszedł do piachu.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Dwa nowe mody w produkcji

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel