|
|
|
|
Witaj Nieznajomy!
|
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronikkomnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI) |
wróć do komnaty
|
| strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 | |
![]() Kastore
|
Cytat: Da się gdzieś pobrać te kampanie jako pliki .h3c? Nie chcę pobierać .exe z nimi, bo mnie drażni, że indie projekty są najczęściej napisane tak, że instalują jakieś śmieci nie wiadomo gdzie.
Jako autor "ulepszonych" kronik się wypowiem |
![]() Begrezen
|
Paracelsus: Cieszy mnie to - dam znać jak już mapa będzie gotowa do testów! Ja chętnie pomogę. Sam pomysł poprawienia kampanii z Chronicles bardzo mi się podoba. Andruids: Przed chwilą zauważyłem post dokładnie o tym na hirawce, i już myślałem, że będzie to takie trochę rozwodnione przedsięwzięcie, prowadzone przez kogoś zupełnie zielonego w temacie, ale widzę teraz, że jednak odpowiednia osoba się za to zabiera. Także już się nie martwię! Tak, dodałem też posta na hirawce by wiadomość dotarła do większej liczby osób. I tak, jakieś pojęcie na temat tworzenia map mam (ok. 10 lat stażu xD), wiedzę o kronikach również (swego czasu stworzyłem nawet quiz na temat fabuły kronik, który nadal można obejrzeć na kanale YT jaskini behemota. Kastore: Da się gdzieś pobrać te kampanie jako pliki .h3c?" Wrzucałem tutaj linki do pobrania kilka lat temu i powinny nadal działać. Z tymże pierwsza z kronik nie będzie działać zgodnie z zamierzeniem poza modem polonizującym - VIP dodał tam na moją prośbę skrypt blokujący możliwość korzystania z księgi zaklęć (dokładnie ten sam, który jest w kampanii Yoga z SoD), bo pasował idealnie - Tarnum Barbarzyńca nienawidzi magii :P. Pobierając sam plik .h3c nie będzie tego skryptu, czyli księga czarów będzie dostępna i poziom trudności znacznie się obniży. Już nie pamiętam jak było z pozostałymi kronikami, czy były jakieś dodatkowe zmiany, ale bezpieczniej jest mimo wszystko korzystać z moda. |
![]() Paracelsus
|
Heroes Chronicles dostępne na GoGu nie instalują żądnych śmieci. |
![]() BrzoZZerS
|
@Begrezen pomysł większej mapki, nawet w formie SP Scenario byłby super. @VIP miałeś w planach Piracką Kronikę a tu jeszcze po drodze Factory i Bulwark wpadł. HotA crew się rozpędza ewidentnie, choć zamiast nowych miast zdecydowanie balans magii i nowe zaklęcia by się przydały IMO. A pomysł na modyfikację Miecza Mrozu wpadł naturalnie bo zawsze lubiłem fabułę w uniwersum H3. |
![]() VIP
|
@BrzoZZerS Zaklęcia można dodać jakie chcesz jest odpowiednia wtyczka do tego ;) P.S. Jest kilka pomysłów - można pewnie, to nawet dodać do HotA w ramach kampanii. @Kastore Możesz pobrac 8in1 z GoG jako jedna paczka i później Projekt Kronik. Chyba, że masz na myśli projekt? Instalator jest taki sam jak dla HotA, wiec nie ma z tym problemu, a to co dotyczy projektu i jest instalowane, to i tak trafia tylko do głównego folderu z grą. Edit. Jeśli chodzi o projekt, to ostatnio nad takimi ciekawostkami pracuje (multum roboty), tak jak zawsze wszystko opcjonalne (screeny development): |
![]() Patricida
|
Patricida: Mam jednak problem z fazą taktyczną - zamiast przycisków wyboru następnej jednostki i wyjścia z fazy, mam jedynie małe czarne kwadraty podpisane jako "def not found"... Znalazłem rozwiązanie mojego problemu! Wcześniej instalowałem kronikowego moda na polskiej wersji HoMM3 z GoGa i to kilkukrotnie na 2 różnych kompach, a błąd nadal występował. Tym razem jednak pobrałem wersję angielską HoMM3 Complete, zainstalowałem spolszczenie od Indigera, a następnie kronikowego moda. Po instalacji zduplikowałem plik Heroes3.exe i zmieniłem nazwę na h3blade.exe... I teraz guziory na ekranie taktycznym pięknie się pokazują. Może kiedyś kogoś ta relacja uratuje... |
![]() Indiger
|
Z nieznanych mi przyczyn HD mod nie dodaje czasem tych polskich przycisków, dlatego do spolszczenia H3 Complete dodałem folder _HD3_Data, który zawiera te przyciski, stąd się wyświetlają. |
![]() Patricida
|
Też nie rozumiałem przyczyny problemu, szczególnie że u mnie na czystym sod lub hocie z HD Modem taki problem nigdy nie występował. Nie wiem czy jest to coś na co VIP ma wpływ w kontekście Kronik ale tak czy owak liczę, że mój przypadek pomoże komuś w potrzebie ;) |
![]() VIP
|
Dziwne, bo tak naprawdę Kroniki to 'SoD', hmmm. Pisałem na kanale discord do autora HDmod może coś popatrzy. Nie wiem jak wywołać ten błąd, też mam polską wersje z GOG i u mnie pobrał HDmod te pliki. Jeśli dobrze pamiętam, to nie dawno HDmod zmieniał coś ze strukturą folderu _HD3_Data Można dodać do mojej łatki, ale pytanie czy struktura znowu się nie zmieni, hmm Edit. A jak cofniesz aktualizacje HDmod i ponownie zaktualizujesz. Nadal błąd? Albo tą wersja dostarczona z instalatorem projektu? |
![]() Patricida
|
Okej, zainstalowałem w osobnym folderze HoMM3 w wersji polskiej z GoGa. Po zainstalowaniu kronik wersja HD Moda to 5.5 R76 i wspomniany wcześniej błąd znowu występuje. Po zaktualizowaniu do 5.6 R19 widzę, że działa :o Patrzę teraz w changelog HD Moda i widzę, że tego buga załatano nieco ponad tydzień temu więc to dość świeża sprawa.. To by miało sens, bo te parę miesięcy temu gdy zgłaszałem problem, to aktualizowanie HD Moda czy reinstalacja Kronik/SoD nic nie dawała... No nic, dzięki @VIP że przyjrzałeś się temu :) Niemniej efektem ubocznym było dowiedzenie się o różnicach między SoD a Complete i tego, że istnieje spolszczenie (bardzo fajne swoją drogą!!). |
![]() VIP
|
Fajnie :) Po dłuższych pracach chciałbym podrzucić screeny nowości z biblioteczkami dla Kronik i również Complete ;) Dodano: * Przycisk dla wymiany w zamku, * Przycisk dla wyboru 'akcji' ALT w bitwie (wliczając przerobienie pod każdy widok: kolejka / bez / taktyka. Oczywiście te funkcje mamy dla jednostek strzelających, obu harpii, czarodziejskich smoków, pit lordow i archaniołów * Teksty wyliczające specjalność w opisach KAŻDEGO hero * Tryb G w bitwie dla magogów / liszy / arcy liszy * Poprawki - przy update napisz więcej info *** Wszystkich screenów nie wrzucałem - za dużo, ale sporo roboty :) *** Obrazki zapożyczyłem od HotA :P 1. ![]() 2. ![]() 3. ![]() 4. Nie wychwyciło kursora przy screenie. Aktualnie będzie (chyba) księga zaklęć z powodu 'blokady' ustawienia współrzędnych dla nowych kursorów przez HDmod ![]() 5. ![]() 6. ![]() 7. ![]() Dzięki za pomoc w testowaniu @Indiger i kodzeniu @Majaczek (@Yuji Sakai) |
![]() Kastore
|
Chciałbym na wstępie powiedzieć, że bardzo lubię indie projekty programistyczne.![]() Nie pamiętam, kiedy ostatnio odpaliłem program, który mnie zasypuje tyloma warningami po naciśnięciu na cokolwiek. ![]() Na szczęście uczę się hiszpańskiego (nie wybierałem hiszpańskiego nigdzie). ![]() ![]() Czy to będzie na egzaminie? ![]() Tu jest bardzo ciekawy motyw - wymaga starszej wersji HD Moda... ![]() ...i jak się naciśnie "Tak" to wyskakuje taki niemiły komunikat: ![]() A jak się naciśnie "Nie", to instaluje tę wersję HD Moda za każdym razem. Jak już się zainstaluje, to naciśnięcie "Tak" nadal pokazuje niemiły komunikat. Wczytywanie autozapisu jest zbugowane. ![]() Ale to nie ma znaczenia, bo jak kliknąłem na datę w GUI gry, to scrashowało mi cały program, po czym postanowiłem napisać powyższe omówienie. |
![]() VIP
|
Nie mogłem wcześnie odpisać, bo miałem całkowitą awarie komputera :(. 1. "Chciałbym na wstępie powiedzieć, że bardzo lubię indie projekty programistyczne." Jest tu jeden warning, który jest rzeczowy. Nie widzę innej opcji zweryfikowania zakupienia gier. HotA robi podobnie z H3 Complete. W każdym razie nie musisz instalować osobno jest do tego jeden instalator 'wszystko w jednym' (pisałem wcześniej). Poza tym instalator prowadzi za rękę inaczej miałbym za dużo pingów (jak kiedyś) z pytaniem o to samo. 2. "Nie pamiętam, kiedy ostatnio odpaliłem program, który mnie zasypuje tyloma warningami po naciśnięciu na cokolwiek." To są jednorazowe i konkretne komunikaty. Możesz nie używać i wyłączyć zaciąganie globalny wyników. Gracza ma klarowność co się dzieje - pełna kontrola. Ten drugi informuje czy dokonano zmian HD+ o tym niżej. 3. "Na szczęście uczę się hiszpańskiego (nie wybierałem hiszpańskiego nigdzie)." Wybrałeś instalator hiszpański 'ES' z PL ENG, a do tego w instalatorze jak i w opisie była informacja, że to wersja hiszpańska (parę razy). Nie wiem co mogę jeszcze zrobić duży napis na środku ekranu :PPP 4. Czy to będzie na egzaminie? jw. (pingi) 5. "Tu jest bardzo ciekawy motyw - wymaga starszej wersji HD Moda..." Tak, aby Chwała Wojny wspierała sam tryb HD+. Jest to moje dawne odkrycie (mówiłem o tym publicznie), ale HDmod zablokował w nowszych wersjach. Jeśli nie chcesz grac w HD+, graj na najnowszym HDmod ze zwykłym HD. 6. "...i jak się naciśnie "Tak" to wyskakuje taki niemiły komunikat:" Wybrałeś wersje Hiszpańską, to jak chcesz grac w wersje angielską wszystkich Kronik (nie ma zasobów)? Doinstaluj wersje angielską. 7. "Ale to nie ma znaczenia, bo jak kliknąłem na datę w GUI gry, to scrashowało mi cały program, po czym postanowiłem napisać powyższe omówienie. " To są bolączki Ery/Wog, to już kwestia autora my głównie tłumaczyliśmy (nie ma jak fixowac). W każdym razie żadne z tych problemów nie występują w oryginalnych Kronikach. |
![]() Kastore
|
VIP: Przed zainstalowaniem tego moda zainstalowałem każdą z Kronik do tego samego folderu. Nie ma żadnego powodu, dla którego weryfikacja miałaby nie przejść.W każdym razie nie musisz instalować osobno jest do tego jeden instalator 'wszystko w jednym' VIP: Nie wiem, co to znaczy, że high score jest globalnie aktualizowany. Naprawdę potrzeba takiego komunikatu? Natomiast nie ma żadnego powodu, żebym musiał uruchamiać jakiś mod do H3 jako administrator. Pierwszy raz się też spotykam z tym, żeby plik .exe H3 wymagał manualnego ustawienia trybu zgodności. Bez ustawienia tego trybu też wszystko działa.To są jednorazowe i konkretne komunikaty. VIP: Bo chciałem mieć wszystkie języki. To jest chyba logiczne, skoro na preview na Moddb w wersji hiszpańskiej GUI jest po angielsku i ma trzy opcje języków oraz patrząc na to, że wersja angielska ma ok. 400 MB, polska 500 MB, a hiszpańska 600 MB - to wygląda jakby każda kolejna zawierała poprzednią. Po co w ogóle w takim razie w GUI np. wersji hiszpańskiej są inne języki, skoro powodują błędy?Wybrałeś instalator hiszpański 'ES' z PL ENG, a do tego w instalatorze jak i w opisie była informacja, że to wersja hiszpańska (parę razy). VIP: Mówiąc szczerze, nie chciało mi się nawet ogarniać, co ten komunikat ode mnie chce, bo jest tam coś o przekopiowywaniu ustawień HD Moda w eksploratorze plików, ale po co w takim razie w ogóle jest ten launcher kronik? Jak on i tak tylko sypie błędami i nie ma żadnej kontroli nad pojedynczymi kronikami. Za każdym jak klikam w jakąś kronikę, to i tak uruchamia mi się HD Mod dla tej Kroniki. Dla Kronik Begrezena są potrzebne tylko pliki .exe, więc po co mam w ogóle używać tego launchera Kronika, zamiast od razu uruchamiać te Kroniki w launcherze HD Moda?4. Czy to będzie na egzaminie? VIP: No ale to nie będzie działać bez tego HD+? Ja sądzę, że jak ktoś lubi HD+, to sam sobie zachowa starą wersję HD Moda, ale całą resztę graczy to nie obchodzi. Po co robić z tego problem i wymuszać instalację starej wersji HD Moda? Jeżeli Chwała Wojny działa na najnowszym HD Modzie, to powinna być tylko informacja, żeby zinstalować HD Moda i tyle, a nie wymuszać, że moja wersja HD Moda jest zła i że mam instalować jakaś starą.Tak, aby Chwała Wojny wspierała sam tryb HD+ VIP: Przecież mam La gloria de la guerra.exe, dlaczego w ogóle występuje problem, że brakuje wersji angielskiej? Jeśli to jest wersja tylko hiszpańska, to chyba program powinien o tym wiedzieć i mi nie sypać błędami i nie wymuszać instalacji HD Moda za każdym razem. Swoją drogą, jak się zainstaluje tego HD Moda to za każdym razem jestem w stanie grać, więc to wygląda tylko na problem z tym launcherem.
Wybrałeś wersje Hiszpańską, to jak chcesz grac w wersje angielską wszystkich Kronik (nie ma zasobów)? |
![]() VIP
|
Przed zainstalowaniem tego moda zainstalowałem każdą z Kronik do tego samego folderu. Nie ma żadnego powodu, dla którego weryfikacja miałaby nie przejść. GOG pozmieniał ścieżki swoich instalatorów przy słownikach przez co wydana była szybko poprawka z wersją 2.6.2 naprawiająca owe ścieżki. Tak jak mówisz nie ma opcji, aby nie działało ponieważ każdy kronika sprawdzana jest 1:1 tak samo. Nie wiem, co to znaczy, że high score jest globalnie aktualizowany. Naprawdę potrzeba takiego komunikatu? Natomiast nie ma żadnego powodu, żebym musiał uruchamiać jakiś mod do H3 jako administrator. Pierwszy raz się też spotykam z tym, żeby plik .exe H3 wymagał manualnego ustawienia trybu zgodności. Bez ustawienia tego trybu też wszystko działa. Każdy z graczy może zagrać i zgłosić mi postęp po czym pojawia się w zakładce najlepszych wyników. Jak inaczej dowiesz się, ze ktoś pobił twój rekord? Wejdziesz w 18 kronik? Tak przynajmniej pokaże się komunikat dla nowych danych. Jako "Administrator" - mówisz o GoW? Dałem takie info, ponieważ u graczy rozwiązuje problem z uruchomieniem. Nie wiem, pewnie to jest właśnie bolączka Era/Wog. Inne kroniki jak i Launcher nie wymagają żadnych praw. Bo chciałem mieć wszystkie języki. To jest chyba logiczne, skoro na preview na Moddb w wersji hiszpańskiej GUI jest po angielsku i ma trzy opcje języków oraz patrząc na to, że wersja angielska ma ok. 400 MB, polska 500 MB, a hiszpańska 600 MB - to wygląda jakby każda kolejna zawierała poprzednią. Po co w ogóle w takim razie w GUI np. wersji hiszpańskiej są inne języki, skoro powodują błędy? Jeśli masz wszystkie zainstalowane, to nie powinno być żadnych problemów z zasobami. Kiedyś były wszystkie języki razem, ale nie każdy chciał instalować wszytko, więc zostało odseparowane. Czasu już nie miałem, aby jeszcze wspólne zasoby dokleić - inne priorytety. m.in funkcje HotA. Mówiąc szczerze, nie chciało mi się nawet ogarniać, co ten komunikat ode mnie chce, bo jest tam coś o przekopiowywaniu ustawień HD Moda w eksploratorze plików, ale po co w takim razie w ogóle jest ten launcher kronik? Jak on i tak tylko sypie błędami i nie ma żadnej kontroli nad pojedynczymi kronikami. Za każdym jak klikam w jakąś kronikę, to i tak uruchamia mi się HD Mod dla tej Kroniki. Dla Kronik Begrezena są potrzebne tylko pliki .exe, więc po co mam w ogóle używać tego launchera Kronika, zamiast od razu uruchamiać te Kroniki w launcherze HD Moda? To są tylko informacje, a nie dokumentacja co mamy zrobić. Wszystko dzieje się automatycznie. Co do nowości musiałbyś przeglądnąć listę zmian. Za dużo tego jest - nie starczyłoby mi dnia. Projekt ma ponad 5 lat. W skrócie ulepszone kroniki, funkcje HotA, skróty, SoD_SP, globalne wyniki, unikatowe zasoby, ułatwienia, poprawki graficzne/tekstowe/zasobów, wprowadzenia, reklamy i więcej... No ale to nie będzie działać bez tego HD+? Ja sądzę, że jak ktoś lubi HD+, to sam sobie zachowa starą wersję HD Moda, ale całą resztę graczy to nie obchodzi. Po co robić z tego problem i wymuszać instalację starej wersji HD Moda? Jeżeli Chwała Wojny działa na najnowszym HD Modzie, to powinna być tylko informacja, żeby zinstalować HD Moda i tyle, a nie wymuszać, że moja wersja HD Moda jest zła i że mam instalować jakaś starą. Nic nie musisz, to jest opcja a nie zmuszanie. Wyłącz tryb HD+ obok GoW i tyle "X/HD+". Poza tym nie kojarzę czy jest gdzieś jawnie wersja HDmoda do wczytania, aby sprawdzać przy zapytaniu gracza. Przecież mam La gloria de la guerra.exe, dlaczego w ogóle występuje problem, że brakuje wersji angielskiej? Jeśli to jest wersja tylko hiszpańska, to chyba program powinien o tym wiedzieć i mi nie sypać błędami i nie wymuszać instalacji HD Moda za każdym razem. Swoją drogą, jak się zainstaluje tego HD Moda to za każdym razem jestem w stanie grać, więc to wygląda tylko na problem z tym launcherem. Wybranie języka w Launcherze uruchamia exe z tego języka. Nawet jest o tym komunikat w grze. Nie ustawiasz w Launcherze języka angielskiego, aby grać po hiszpańsku to nie logicznie. Pierwszy raz się spotykam z takim stwierdzeniem, że to błąd. Ew. mogę sprawdzać jakie kroniki są doinstalowane i przekierowywać do pobrania. Jeśli chodzi o jakiś inny problem potrzeba mi step-by-step. |
| strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 | |
| temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik |
wróć do komnaty
|
powered by phpQui
beware of the two-headed weasel