Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 28 - 29 - 30

Andruids PW
26 listopada 2020, 04:09


ZNALAZŁA SIĘ ZAGINIONA WERSJA

Begrezen PW
26 listopada 2020, 05:42
dlaczego nie da się zainstalować tej 9 kroniki, nie posiadając tych zwykłych kronik z goga? ;/

Wyjątkowo PW
26 listopada 2020, 09:29
Hobbit to nie jest zwykle powiekszenie. Wiem jak wyglada zwykle. Ponadto dales wieksze portrety interpolacji niz oryginalnej kroniki. Nawet dwa razy wieksza twarz. W ten sposob mozna skompromitowac wszystko. Twarz musi byc takiej samej wielkosci!!! Nie mowilem ze jakosc jest taka sama tylko JAK NA 97% DODANYCH PIXELI I ALGORYTM WYSZLO SWIETNIE. To co innego. Zauwaz przy tym ze zajelo mi to 5 minut a nie 5 dni. Trudno nie byc zadowolonym. Zeby miec oryginalny wyglad trzeba miec oryginalny portret po prostu! Trzeba sie pogodzic ze 6x powiekszenie bedzie troche niewyrazne. Jesli wolicie AI to ok ale jak mowilem wyglada jak plastik. To nie manekin tylko jednak cialo. I musi byc porowate. Dlatego dodalem 50% tej interpolacji. Wyglada to jak cialo choc troche traci ostrosci. Cos za cos.
Nie dysponujemy mnostwem czasu i ludzi aby sie bawic nad kazdym szczegolem. Zapewnie tez nie bedziemy kupowac najnowszego oprogramowania generacji twarzy!
Ale widze ze znalezliscie czy tez zrobiliscie wyrazny potret! To znakomicie! Tylko te żylki? Co to jest?! Chyba jednak bez nich bylo lepiej?!


VIP PW
26 listopada 2020, 15:27
A co do tego, że nie osobno :P. Najlepiej było skleić wszystko w jedno, ponieważ Launcher, który zrobiłem operuje na wszystkich kronikach, więc trochę bez sensu jak nie ma reszty. Poza tym można wtedy grać we wszystko. Według mnie lepiej :P. Dodatkowo musiałbym to dopisać, a na to nie było czasu :P. Z kompatybilnością NWC może kiedyś, bo nie otrzymałem struktury rejestru i nie zgłosił się tester, bo prosiłem, a nie będę strzelał :P.

Przypomnę jeszcze instrukcje, bo otrzymałem informację, że nie działa uruchomienie kroniki :P:

VIP:
Szybka instrukcja (uruchamianie tak jak zawsze):
1. Aktualizujemy HDMODa
2. Klikamy w Launcherze przycisk łatki (układanka)
3. W przypadku 9 kroniki dla pliku "Chwała Wojny.exe" musimy dodać tryb zgodności z windows xp sp3
4. Gramy :)

*** Uruchamiamy przez Mini Launcher Kronik (jak zawsze), ale to już mówiłem :P.

Wyjątkowo PW
26 listopada 2020, 16:04
Wpis do rejestru?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\New World Computing\Heroes Chronicles\WorldTree
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\New World Computing\Heroes Chronicles\FieryMoon
Itd.

Begrezen PW
26 listopada 2020, 17:57
da rade jakos przyspieszyc animacje w czasie bitwy, w tej 9 kronice? dla soda byl taki plik cranim, ktory zalatwial sprawe, ale tutaj nie dziala i trzeba sie meczyc z wolnymi animacjami :(

avatar PW
26 listopada 2020, 18:50
Coś tam się da. Oto na szybko sklecony (ale nie przetestowany) plik cranim. Musisz go wrzucić do katalogu Mods/GoW/Data. Jedynie prędkość strzelaczy jest normalna, nie umieć modyfikować tej wartości.

p.s. Prawdopodobnie nie da się ukończyć drugiej misji. Z niezrozumiałego dla mnie (jeszcze) powodu, wejście do finałowej lokacji jest zablokowane. Niestety, trzeba się posłużyć cheatem na wygranie mapy :(


mrocznymag322 PW
28 listopada 2020, 13:52
Znowu mam problem z tymi kronikami. Gdy próbowałem je zaktualizować do najnowszej wersji 2.5 beta, to na razie wszystko działo się normalnie. Kroniki się zaktualizowały mini launcher działa, HD launcher też, ale włączenie jakiejkolwiek kroniki nic nie powodowało. Po prostu włączało i wyłączało się bardzo szybko. :( Próbowałem wszystkiego. Włączyłem skróty, nic włączyłem ulepszone wersje nic, włączyłem pojedynczo każdą kronikę bez mini launchera, dalej nic, próbowałem nawet włączyć w HD launcherze. Nic to nie dało. Aha próbowałem nawet odinstalować i zainstalować od nowa dalej nic. Co mam zrobić, żeby w tę kroniki zagrać? Pomoże ktoś? Z góry dzięki za pomoc. :(

VIP PW
28 listopada 2020, 14:20
Instalowałeś na "czystej" wersji H3 Complete + HDMOD? Czy tamtej poprzedniej z v2.4? Spróbuj na "czystej".

Podobny błąd miał @Begrezen na złotej edycji z tego co mówił i wystarczyło cofnąć aktualizacje w HDMOD i na nowo go zaktualizować. Następnie postępuj jak wyżej pisałem (układanka i zgodność dla 9 kroniki).

mrocznymag322 PW
28 listopada 2020, 14:27
Instalowałem na Złotej Edycji plus HD mod. Czyli mam rozumieć, że mam w tym przypadku "na razie" nie aktualizować HD moda i będzie cacy? Ok, tylko gdzie ja znajdę wersję HD moda zgodną z tą wersja paczki?

VIP PW
28 listopada 2020, 14:30
Nie to miałem na myśli. Pomogło kliknięcie opcji "Cofnij ostatnią aktualizacje" w Launcherze HDMODa (zakładka deinstalacja), a następnie aktualizacja HDMODa :).

mrocznymag322 PW
28 listopada 2020, 14:39
Ponowna instalacja HD moda pomogła. Dzięki i zabieram się do sprawdzania najnowszych zmian. :D

VIP PW
28 listopada 2020, 14:47
Elegancko :). Ustaw sobie układankę i zgodność dla 9 kroniki, ale to pewnie wiesz :P.

Prawdopodobnie coś (skłaniam się do na pewno) HDMOD manipuluje plikami SoD, więc jeśli kronik są zainstalowane po aktualizacji może wtedy coś nie pykać :P. Dlatego zalecam, aby aktualizować HDMODa po instalacji Kronik (tak jak na instrukcji). Wtedy pewnie HDMOD bierze je pod uwagę, bo to SoD :).

Erui PW
28 listopada 2020, 17:51
A u mnie 9 kronika się nie odpala. Jest chyba u mnie jakiś problem z kompatybilnością HD modu. Inne kroniki działają dobrze. HD jest aktualny. O co może chodzić?

mrocznymag322 PW
28 listopada 2020, 18:40
A próbowałeś odpalić te kronikę ze zgodnością z Windowsem XP SP3? :P Po za tym mała uwaga, taki spoiler. Podobno 2 mapy 9 kroniki NIE DA SIĘ ukończyć, ponieważ jeden obiekt jest zablokowany, więc żeby dojść dalej z kampanią trzeba wpisać kod na zwycięstwo. :/

VIP PW
28 listopada 2020, 18:46
Z tego co widzę najnowszy update HDMODa, łatka (układanka) git i win xp jest. Próbowałeś też z tym cofnięciem aktualizacji HDMODa?

Jeśli tak i nie pomogło to ewentualnie wyłącz większe wsparcie HDMODa. Czyli wejdź do pliku konfiguracyjnego Mini_Launchera_Kronik ("Kroniki/Dane/config.ini") i ustaw wartość 0 dla pierwsze pozycji (<HD.SoD.GoW>=0). No i uruchom przez Mini_Launchera_Kronik.

W ostateczności jeśli powyższe punkty nic nie pomogły spróbuj przeinstalować HDMODa i uruchomić 9 kronikę ręcznie (klikając na nią).

Edit.
Pewnie też uroki tego, że wszystkie 8 operują na SoD, więc one działają 100%, zaś 9 na Era :/ (Kronika Beta ;P).

Erui PW
29 listopada 2020, 18:52
Ech, nic nie podziałało. Może jak dacie nową wersję (już nie beta) to się coś zmieni. Ale i tak wasze dzieło jest super.

VIP PW
29 listopada 2020, 20:33
Dzięki :).

Ale dziwne, że nawet czysta era u Cb nie działa. Hm... To co mi przychodzi jeszcze do głowy to może spróbuj dodać jako wyjątek do antywirusa, bo może zablokował go? I może jako administrator uruchomić? Ewentualnie przeinstalować wszystko :/, bo nie powinno być możliwe, że całkowicie nie działa era.

zmudziak22 PW
30 listopada 2020, 00:20
Chciałbym dodać, ze Hero of Light przerobił Drzewo życia i Ognisty Księżyc w racjonalny sposób.

Poza tym oficjalnie nie mieliśmy kampanii stricte pod Wrota Żywiołów czy Inferno.

Begrezen PW
30 listopada 2020, 01:32
x:
Poza tym oficjalnie nie mieliśmy kampanii stricte pod Wrota Żywiołów czy Inferno.
stricte moze i nie, ale przez kilka mapek gralismy majac na start wrota zywiolow w kronice wladcy zywiolow, a i raz sie zdarzylo inferno w kronice podboju podziemi. najpierw jednak skupilbym sie obecnych celach i zadaniach, kronika dla inferno czy wrot zywiolow moze poczekac, o ile w ogole kiedys cos takiego powstanie :P bo fabuly dla takich kronik ni ma komu wymyslac i pisac ;c
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel