Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 - 30

Begrezen PW
27 lutego 2023, 05:11
druga kronika zaktualizowana link

- w 1 misji zmniejszono liczbę przyłączających się pikinierów oraz wzmocniono strażników kopalni złota
- w 3 misji dodano kilku lepszych bohaterów dla kompa, wzmocniono niektórych strażników, zaktualizowano teksty o strażniku soja, ponadto w strefie z sandro są teraz wiatraki, dzięki czemu AI nie stoi w miejscu i zbiera jednostki z siedlisk. dodałem też portal wejscia/wyjscia, co by łatwiej było transportować wojsko z głównego zamku na front.
- w misji 4 dodano więcej bohaterów graczowi komputerowemu
- w misji 5 dodano niedostępne miasto w podziemiach dla komputera, aby zdobycie artefaktu było jedyną opcją zakończenia misji
- w misjach 5-8 wzmocniono bohaterów startowych komputera, ponadto każdy wykupiony bohater komputera ma zapewnione 100k expa na start
- w misji 6 dwa neutralne miasta złych frakcji stały się miastami komputera, wzmocniono też niektórych strażników oraz poprawiono wejście przy wschodnim garnizonie, które było niefortunnie zablokowane
- w misji 7 usunięto pobocznych kapitanów tarnuma (bo ta mapa była za szybka i za łatwa), wzmocniono strażników kluczowych obiektów, zmieniono garnizon do strefy komputera na antymagiczny (+zmiana jednostek w garnizonie z zamkowej na inferno/lochową), wzmocniono bohaterów komputera
- w misji 8 dodano dodatkowe przyrosty armii dla każdego miasta przeciwnika oraz wzmocniono strażników kluczowych obiektów
- zmieniono premie początkowe w niektórych misjach na bardziej użyteczne
tyle mniej więcej zmian

Begrezen PW
5 marca 2023, 04:16
trzecia kronika zaktualizowana link

zmiany
-poprawiono kilka literówek w tekstach
-w misji 1 i 2 określono i jednocześnie zmniejszono liczbę dołączających się gnolli, ponadto część gnolli jest teraz ulepszona
-w ostatnich misjach każdy bohater bota z karczmy ma określony lvl na start
-w misji 7 zwiększono cotygodniowy okup/haracz, jaki trzeba płacić barbarzynskim najemnikom
-w misji 8 dodano startowe wojsko przeciwnikowi oraz wzmocniono strażników, dodano quest z butami lewitacji oraz zablokowano możliwość wykupywania bohaterów przeciwnika
-...

btw Niven ma nadal portret młodego christiana z kampanii, nie tego zwykłego. bo to bardzo młody król :)

Nicolai PW
7 marca 2023, 13:32
Swoją drogą podobnież w tych częściach Kronik, które wyszły w Polsce są błędy w statach zupełnie jak w H3HD, bo korzystali ze starych plików tekstowych, które miały nieaktualne wartości. Może warto zrobić tutaj małego patcha?

VIP PW
10 marca 2023, 21:17
W takim razie nie mam jak pomóc (najlepiej przeanalizować co gracze pisali - jest to podstawa, a duzo tego nie było). Wersje są takie jakie dostałem 1:1 i dostosowane pod projekt funkcje (pewnie Tarnuma), avatary itp., jeśli maja być kompatybilne powinny zostać sprawdzone i dostosowane - dlatego najlepiej te co są w projekcie. Nie mam szans analizować wszystkiego, bo jest tego za dużo, więc podane wersje nie będą kompatybilne z projektem. Rok minął i nie pamiętam wszystkich zmian.


----

@Nicolai

Jeśli chodzi o patch @Hellburna to od samego początku projektu został dodany do wszystkich kronik + coś tam też fixowałem w changelog na pewno jest :), bo rozumie, że chodzi o te stare staty jednostek itp?. GoW chyba się nie wlicza - nie pamiętam - możliwe, że tam inaczej są przez autora ustawione albo i nie.

Jeśli chodzi o coś innego daj znać :).

Bloodwyn66 PW
12 marca 2023, 19:58
dzień dobry koneserzy hirołsów, przybywam tu z pytaniem: czy istnieją gdziekolwiek solucje/poradniki/podpowiedzi do ulepszonych kampanii? przyznaję z ręką na sercu, że utknąłem na piątym poziomie trzeciej kampanii i nie potrafię z niego wybrnąć, nawet jeśli gram na pionie. jeżeli komuś udało się przejść ten poziom, to bardzo proszę o udzielenie jakichkolwiek podpowiedzi, gdyż zastosowany przez autora chwyt dania komputerowi mnóstwa więcej siedlisk od tarnuma, oraz silna armia blokująca przejście do miasta przeciwnika znacznie utrudnia przejście tego poziomu ani na speedrun, ani na zbieranie wojsk :(

Begrezen PW
13 marca 2023, 02:12
ebebe:
dzień dobry koneserzy hirołsów, przybywam tu z pytaniem: czy istnieją gdziekolwiek solucje/poradniki/podpowiedzi do ulepszonych kampanii? przyznaję z ręką na sercu, że utknąłem na piątym poziomie trzeciej kampanii i nie potrafię z niego wybrnąć, nawet jeśli gram na pionie. jeżeli komuś udało się przejść ten poziom, to bardzo proszę o udzielenie jakichkolwiek podpowiedzi, gdyż zastosowany przez autora chwyt dania komputerowi mnóstwa więcej siedlisk od tarnuma, oraz silna armia blokująca przejście do miasta przeciwnika znacznie utrudnia przejście tego poziomu ani na speedrun, ani na zbieranie wojsk :(

na discordzie hoty pytales o to samo i dostales odpowiedz, wiec tutaj juz nie bede sie powtarzal, ale generalnie to nie zmieniałem nic w liczbie dwelli kompa, poza jednym - ma dodatkowe siedlisko kawalerii, a wczesniej nie mial wcale. ale gamechangerem to raczej nie jest xd po prostu nie można zbyt długo zwlekać z atakiem, bo komp z kazdym nowym tygodniem zyskuje przewagę...

Begrezen PW
26 marca 2023, 23:32
kolejna, 7 kronika zaktualizowana link

-zmieniono niektóre premie początkowe na bardziej sensowne
-ograniczono niektóre zaklęcia w początkowych scenariuszach
-zbanowano sety artefaktów - łuk strzelca, moc ojca smoków, miasto dobrobytu, które nie wiadomo czemu twórcy kronik zostawili włączone w każdej misji, i odblokowano wiele słabszych artefaktów, które nie wiadomo czemu były zbanowane
-w misji 2 przyspieszono pojawianie sie zdarzen fabularnych
-każdy bohater wroga od 3 misji ma jakiś poziom na start
-w misji 3 zmieniono strażników misji, którzy teraz wymagają pokonania określonych bohaterów wroga, by przejść do klucznika/celu misji, ponadto wzmocniono garnizony gracza oraz armię początkową bohaterów lochu na powierzchni; strażnik klucznika jest teraz trochę mocniejszy
-w misji 4 zmieniono położenie artefaktu wymaganego do otworzenia przejścia do strefy wroga, dodano strażnika misji do stajni pod miastem, który wymaga surowców (boost dla graczy grających niżej niż 200%)
-w misji 5 dodano klucznika dla komputera, zmieniono armie początkową sorshy - archy na anioły, krzyżowców na mieczników, zmieniono chatkę wiedzmy przy miescie startowym, która teraz zawsze daje taktykę
-w misji 7 dodano straznika do konsy, magiczne zrodlo na magicznej ziemi
-w misji 8 zbanowano magiczny portal w gildiach, dodano zwój z portalem do zdobycia, dwie biblioteki, wzmocniono istniejące garnizony i dodano nowe, wzmocniono też kilku strażników istotnych obiektów, wymuszono na graczu zdobywanie artefaktów z questów w celu zdobycia mocy ojca smoków, mutare jest teraz zamknięta na dwóch strefach, dodano rafy na wodzie które chronią bastion przed szybkim wjazdem komputera od strony morza, portal przejscia łączący strefy gracza zamieniono na portal wejscia/wyjscia, dodano bohaterom komputera kilka umiejetnosci startowych, zbanowano Valitę (z powodu fabuły), artefakty potrzebne do łuku strzelca są teraz bronione, usunięto lub zmieniono położenie kilku studni, wzmocniono strażników kons na biomie, dodano kulę osłabienia do zdobycia w "sekretnym miejscu" niewidocznym gołym okiem, ponadto zaszło kilka zmian graficzno-wizualnych xD

no to chyba tyle zmian, jeśli o czymś nie zapomniałem

Andruids PW
27 marca 2023, 03:46
Potrzebowałem ostatnio zwiększyć rozdzielczość kilku portretów Tarnuma do 512+ pikseli, i skorzystałem w związku z tym z algorytmu stabilnej dyfuzji. Gdyby ktoś chciał skorzystać z uzyskanych przeze mnie efektów, to wrzucam je tutaj.





Erui PW
27 marca 2023, 09:39
Fajne portrety. Tarnum Krzywousty ;).

VIP PW
27 marca 2023, 18:18
Super :) Rozszerzony Tarnum w podboju i szarzy :) Jaka jest roznica w mieczu i buncie? Bo może czego nie widze :P. Wojownikow i 2x wladcow tez masz w planach :D ?

Serd PW
27 marca 2023, 23:37
Piękne portrety, Andru. Świetna Robota :) Można spytać jakim programem robione?

Andruids PW
28 marca 2023, 00:16
VIP:
Jaka jest roznica w mieczu i buncie

Po prostu większa rozdzielczość (400x394 -> 600x591). Druid i Rycerz też przed rozszerzeniem zostali podbici o 150%.

VIP:
Wojownikow i 2x wladcow tez masz w planach :D ?

Ich arty są w zadowalającej mnie rozdzielczości, więc nie miałem zamiaru ich ruszać. Przydałyby Ci się do czegoś takie rozszerzone wersje?

Serd:
Można spytać jakim programem robione?
Stable diffusion, Automatic1111 webui, Midjourney, bóg bez oblicza ma wiele imion.

Begrezen PW
28 marca 2023, 03:29
op:
Można spytać jakim programem robione?
Stable diffusion, Automatic1111 webui, Midjourney, bóg bez oblicza ma wiele imion.

a dałoby rade stworzyć portret tarnuma w wersji "pirata" z cove? bo przydałby się taki portret dla kroniki fanowskiej, która jest w planach xd

avatar PW
28 marca 2023, 07:36
W rozdziałce herosowej istnieje już od bardzo dawna.

VIP PW
28 marca 2023, 15:51
@Andruids

Tak zapytałem, bo generuje wiecej "contentu" i myslalem co by zdziałał jeszcze :)

Begrezen PW
28 marca 2023, 17:32
no ale to jest meh bo jakie to ma mieć uzasadnienie fabularne? stracił oko na jedną kampanię a w h4 je odzyskał? xd

avatar PW
28 marca 2023, 18:37
W Fabryce mu zregenerowali ;P

Hayven PW
28 marca 2023, 19:06
Cytat:
no ale to jest meh bo jakie to ma mieć uzasadnienie fabularne? stracił oko na jedną kampanię a w h4 je odzyskał? xd

A kto powiedział, że stracił jakieś oko?

Begrezen PW
28 marca 2023, 19:36
op:
A kto powiedział, że stracił jakieś oko?

ten portret tak mówi. bo sensu w zasłanianiu zdrowego oka to chyba nie ma zbyt wiele.

jbnp5 PW
28 marca 2023, 19:53
Begrezen:
sensu w zasłanianiu zdrowego oka to chyba nie ma zbyt wiele.

O dziwo miało to zastosowanie podczas abordażu. W przypadku braku oka powszechniejsze było zastosowanie sztucznego.
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel