Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 28 - 29 - 30

Kastore PW
1 września 2021, 23:32
No to ja mam wiedzę na ten temat i w światach fantasy obie formy są poprawne, ta bardziej zwierzęca i ta ludzka, ale kogo, co (widzę)? – Gnolle, brzmi mi ładniej, niż kogo, co (widzę)? – Gnolli.

Alistair PW
2 września 2021, 10:49
No i luzik. Nie można było tak od razu?

VIP PW
2 września 2021, 22:00
@Alistair

Z tą odmianą popytam jeszcze jak to jest, aby gafy nie strzelić, ale jeśli chodzi o reszta to u Cb jest 2x "i" hmmm to miałeś na myśli? W polskim chyba tak nie pasuje :P hmmm nie wiem, a "naturalne" to dlatego, że w ang wersji (znalazłem wczoraj) z tego co zrozumiałem chodzi pewnie o "instynkt" i do tego chciałem nawiązać.

Alistair PW
2 września 2021, 22:37
Akurat naturalna niechęć jest w porządku. Tu akurat mój błąd, bo zwyczajnie pominąłem ten wyraz przy pisaniu. Moje przeoczenie. Co do dwóch "i" - jedno można zamienić na "oraz". W języku polskim może być 2x "i", ale przed drugim stawia się przecinek (przed pierwszym się nie stawia). W poprawionym tekście akurat bardziej przeszkadzało mi "poprowadzi je do ich odległej ojczyzny na bagnach, musi nie tylko walczyć...". Po prostu dwa odrębne zdania z innymi czasami nie brzmią tu dobrze. Sorki, ale nie jestem za bardzo w stanie wyjaśnić w czym widzę problem, pisarz ze mnie żaden. Może ktoś bardziej ogarnięty miałby lepszy pomysł na poprawę zdania.
W sumie chyba warto byłoby spojrzeć na oryginalny tekst, ale robi się późno i nie mam teraz głowy do rozmyślań.

VIP PW
2 września 2021, 22:47
I tym co zrobiłem też się posiłkowałem "poprowadzi" (dla jednej konwencji) :P.
https://www.youtube.com/watch?v=lFMUtsrj2vI

Alistair PW
2 września 2021, 22:52
Sorry, ale byłem w trakcie edycji swojego posta. tego później usunę.

VIP PW
2 września 2021, 22:56
Trzeba sie zastanowic na spokojnie :). Spoko.
Ang:

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=46774&pagenumber=2

Alistair PW
2 września 2021, 23:34
Jednak wychodzi na to, że dobrze napisałem - "uwalniając Jaszczuroludzi i Gnolle, i prowadząc ich do ojczyzny, (w skrócie) musi nie tylko walczyć (i tak dalej). Może zamiast dwóch "i" napisać "uwalniając Jaszczuroludzi wraz z Gnollami"

tomciopogromcio PW
3 września 2021, 11:13
Witam,


Chciałbym prosić o pomoc w instalacji bo już nie mam pojęcia jak to zrobić. Miałem heroes 3 Złota edycja bez żadnych modów tylko czysta oraz heroes chronicles antologia. Jak chciałem "to" zainstalować wykrywało mi tylko 4 chaptery z 6 co jest logiczne, więc później jeszcze zainstalowałem wersję z GOGa (w między czasie pograłem trochę w wojownicy pustkowii i podbój podziemi nie mogąc się doczekać i nie chciałbym stracić tych zapisów i wyników w tabeli wyników). Wersję z GOGa zainstalowałem w innym folderze. Próbując teraz zainstalować "to" i tak nie wykrywa wersji z GOGa, a NWC nadal 4/6. Więc w kolejnym korku próbowałem pobrać 5 i 6 z oryginalnej strony, instalcja niby poszła, ikonka na pulpicie nowa się pojawiła, ale nie wiem gdzie to się zainstalowało i skrót na pulpicie również nie wie i nie mogę go uruchomić, oraz "ta" instalacja nadal wykrywa tylko 4/6. Nie wiem czy macie na to jakiś pomysł jeszcze? (Mój kolejny pomysł to taki że ogram całkowicie Wojownicy Pustkowi i Podbój Podziemii na Antologii później ją odinstaluje i wtedy dopiero zainstaluję instalację z tego tematu na wersji GOGa (czy wtedy ją wykryje??) - chyba że jak teraz usunę antologię i zainstaluję tą instalację na wersji z GOGa to zapisy gry i tabela wyników znajduje się w jakimś folderze abym mógł przekopiować i będą działać dalej???)


I jeszcze pytanie czy najpierw muszę instalować tego jakiegoś HDModa jak chcę go mieć czy on się już znajduje w tej instalacji?


A i jeszcze jedno takie drobne pytanko, czy gdzieś można znaleźć wszystkie teksty fabularne w każdym scenariuszu? Bo grę przechodzę chyba trochę za szybko i wszystkie mi się nie zdążają otworzyć (albo ktoś kto je zna może powie, że nic ciekawego w nich nie było dla fabuły??) ;)

mrocznymag322 PW
3 września 2021, 18:29
Zaczynając od drobnych pytań. Nie w tej paczce nie ma HD moda (który powiedzmy szczerze, w dzisiejszych czasach jest niemalże niezbędny, aby cieszyć się komfortową rozgrywką na współczesnym sprzęcie). Jego trzeba instalować osobno. Tak są tam ważne teksty fabularne więc nie możesz grać zbyt szybko. Najlepiej zanim ukończysz scenariusz zapisz rozgrywkę i przeskipuj kilka ładnych tygodni aby przeczytać kolejne teksty, tak na wszelki wypadek. Co do twojej prośby, na początku tego tematu masz stosowny filmik o tym jak można to wszystko zainstalować dokładnie. Przeanalizuj go sobie DOKŁADNIE. Jeśli dalej nic nie będziesz wiedział to zapytaj się samego autora (lub mnie jak chcesz :p), W czym trzeba ci pomóc. Pozdrawiam. :)

tomciopogromcio PW
4 września 2021, 10:26
Nie mogę zrobić dokładnie jak na filmiku:

1. Nie mam heroes complete tylko złotą edycję
2. Nie chcę instalować Hoty
3. Mam XP u mnie to sprawdzanie poprawności wygląda trochę inaczej - dwa razy trzeba nacisnąć tak lub nie.


I z tego co widzę jedynie co zrobiłem inaczej a mogłem tak samo to to, że na filmiku nie instalowali z GOGa chapteru 5 i 6, to ta czynność powoduje, że mi wersji z GOGa nie wykrywa? Ale ja tych chapterów z innych źródeł nie mam i też bym chciał je ograć.

VIP PW
4 września 2021, 21:29
* Zapisy bodajże nie będą kompatybilne (high score chyba jest ten sam jak przekopiujesz).
* Projekt zawiera HDMODa jego instalacja jest wywoływana na końcu instalacji kronik (jest on wymagany żeby projekt wgl działał)
* Projekt sprawdza takie kroniki jakie pisze tam i pisze jakich brakuje czyli wszystkie oprócz księżyca i drzewa (wydane były za darmo)
* Teksty można skipować dni w zwykłej lub zagrać w Ul. wersje
* Najlepiej nie mieszać -> NWC to NWC, GOG to GOG (inaczej chyba strukture tworzy - sprawdź wszystkie kombinacje sprawdzenia) - chyba nie robiłem takiego buttona do integracji obu.

tomciopogromcio PW
5 września 2021, 00:13
Sprawdziłem wszystkie kombinacje, w tej chwili GOGa nie odnajduje a NWC odnajduje 4/6, czyli odinstalować całkiem antologię aby odnalazło GOGa? Czyli skoro zapisy nie są kompatybilne to pozostaje mi zrobić tak jak npisałem na początku dograć już na Antologii 2 pierwsze chaptery i potem odinstalować Antologię.

VIP PW
5 września 2021, 09:59
Czyli oczekuje po antologii pewnie płyt CD (NWC) z buntem i mieczem, a GOG instalowałeś te 6 razem czy pojedynczo?

Edit.

Sprawdziłem high scory są kompatybilne, ale w antologii/GOG generuje osobny zapis dla każdej kroniki. W Projekcie masz wszystkie w jednym, co jest według mnie lepsze ze względu na więcej miejsc (11).

Zapisy nie kompatynilne

Nic nie szkodzi jak przejdziesz kronikę przejść kolejną na Projekcie (nie w środku gry, bo zapisy).

VIP PW
5 września 2021, 13:33
@Alistair



Pytając i analizując dość długa ta wersja wydaje mi się już najlepsza. Chciałem, aby była jedna konwencja z intrem, a to polskie intro już na pamięć umiem i nie pasuje mi w głowie z "i prowadzi" heh :P. Tak jak mówisz najbardziej będzie Gnolle i Jaszczuroludzi.

tomciopogromcio PW
5 września 2021, 14:26
Instalowałem z GOGa od razu wszystkie 8 na raz.

VIP PW
5 września 2021, 14:54
A sprawdzałeś osobno np. dla buntu czy złapie GOG 1/6 - może z tym jest problem, że na XP coś nie łapie "razem" dla GOG? Zrobiłem wsparcie dla XP i testowaliśmy z graczem wersje GOG i było git. @Baronus sprawdzał dla wszystkich wymaganych płyt NWC i też było git. Hm.. może faktycznie jakiś problem jest z "całościowym".

tomciopogromcio PW
5 września 2021, 15:19
No więc to jest tak:


1 krok Wybieram Polski


I dalej rózne warianty:
2. Tak (instalacja pojedyncza)
3. Tak (GOG) = błąd instalacja została przerwana z powodu anulowania lub braku odpowiedniej ścieżki


2. Tak
3. Nie (NWC) = Zweryfikowano 4/6; przeprowadź instalację the world tree i the fiery moon



2. Nie (instalacja całościowa) = błąd instalacja została przerwana z powodu anulowania lub braku odpowiedniej ścieżki



Przy czym nadal zaznaczam że w tej chwili mam zainstalowane zarówno 4 Polskie chaptery z Heroes Chronicles Antologia jak i 8 angielskich z GOG i obie działają i się uruchamiają normalnie. Ścieżka do Polskich D:Gry/Heroes 3 Chronicles/Heroes Chronicles, ścieżka do GOG D:Gry/Heroes Chronicles



I pobierałem rozdziały 5 i 6 ze strony NWC i instalacja się uruchamiała ale nie wiem gdzie to się instaluje (skrót na pulpicie tworzy się do nieistniejącego folderu i rozdział 5 i 6 się przez niego nie uruchamia).


A i jeszcze podam że mam Złotą edycję, nie Heroes Complete i jej ścieżka to D:Gry/Heroes of Might and Magic III - Zlota Edycja - zainstalowałem w między czasie HDMod w tym folderze a poza tym jest to totalnie czysta złota edycja bez innych modów ani niczego innego.

Alistair PW
5 września 2021, 15:38
Tylko, że właśnie to zdanie (będę pisał skrótowo) "poprowadzi..., musi..." brzmi dla mnie źle, dlatego przerobiłem to po swojemu. Ale to tylko moje zdanie. Jeśli Tobie i innym to nie przeszkadza, to niech tak zostanie.

VIP PW
5 września 2021, 15:51
@Alistair

Spoko rozumiem, nie ma problemu. Dziękuje za załatanie :). Dodałem Tarnuma, bo zazwyczaj jego imię jest wykorzystywane :).


@tomciopogromcio

"Przeprowadź instalacje brakujących rozdziałów (Perform installation of missing chapters) (nd./NA Heroes Chronicles - The World Tree i Heroes Chronicles - The Fiery Moon)" Chodzi o to, że tylko te płatne kroniki nie dotyczy The World Tree, The Fiery Moon.

Z tego co widzę wersji GOG nie łapie. Spróbuj przeinstalować wersje GOG, bo może zmieniłeś/kopiowałeś cosik dla testów: całościowo (1) lub pojedynczo (2). [Dla pewności pojedynczo]

strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel