Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30

Wyjątkowo PW
19 października 2020, 18:24
Chyba kpicie. Oryginał! Wersja Ubi Gog ma byc podstawa! Nigdy w zyciu! Zawsze podstawa jest oryginał.
Skoro milion mozliwosci niech istalator sprawdza po prostu czy sa:
bitmap.lod
lbitmap.lod
lsprite.lod
sound.snd
sprite.lod
VIDEO.VID
...

Bez tego zadna kronika nie pojdzie. Proste i na wszystkie wersje nawet rosyjskie.

DragonKing PW
20 października 2020, 15:39
Nie jestem zaznajomiony z tematem i średnio rozumiem o co dyskusja, ale jest jasno i klarownie powiedziane, że GoG ma więcej graczy niż "oryginał". Proszę, zamiast zaczniesz prawić o tych swoich oryginałach, to popatrz na dobro ogółu, a nie tylko swoje. Wersja z GoGa, ma po prostu więcej graczy i jest popularniejsza.

Hellburn PW
20 października 2020, 16:54
Podpisuję się pod powyższym postem, ACZKOLWIEK, nie powinno być chyba problemu z ewentualnym "dostosowaniem instalatora" do poprzednich odsłon gry.

Wyjątkowo PW
20 października 2020, 17:09
Co wy wygadujecie. Nie macie sie czym zajac! Po co nonsenowna dyskusja! Co to za mod co nie pasuje do oryginalu? Nie zrobilismy jakichs nowych Herosow na Unrealu tylko stare dobre, a gog padnie i nie bedzie pasowac do jakiejs innej! Skrajny idiotyzm to robic na jedna nieoryginalna wersje. Mowilem jak zrobic na kazde kroniki nawet chinskie prosto i nikt nie zagra kto nie ma ich na dysku. A jak ktos jest hakerem to i tak nie poradzimy. Dajcie spokoj z absurdalna dyskusja. Dziwie sie ze komus sie chce walczyc zeby tylko do goga pasowalo i nic wiecej.

Kammer PW
20 października 2020, 17:17
Jak mówiono powyżej -- to właśnie ta GOG-owa wersja jest najpopularniejszą, ba, nawet na torrentach to właśnie ten wariant jest rozpowszechniany. GOG to ogromna firma, nie padnie z dnia na dzień.

Zresztą, jak podałeś sposób, to zupełnie nic nie stoi na przeszkodzi, byś sam ogarnął taki instalator, prawda? Jestem pewien, że VIP się z chęcią Ci udostępni niezbędne materiały.

uhm PW
20 października 2020, 18:49
Heroes chronicles na promce na gogu kupiłem kiedyś za mniej niż dychu, więc wystarczy poświęcić tylko cztery harnasie. Atutem jest też to, że na gogu są wszystkie kroniki, a w Polsce niemal nikt nie dysponuje czterema późniejszymi kampaniami.

Wyjątkowo PW
20 października 2020, 20:25
Ale wam odwalilo! Walczcie walczcie mocniej zeby nie pasowal do niczego tylko do goga.
Takie drobiazg.... Jestem tworca tego dziela nieprawdaz. Nie wyrazam zgody zeby moja darmowa praca wymuszala zakup wersji gog i zwiekszala im zyski co gorsza nawet tych co juz Kroniki kupili. Nie interesuje mnie czy ktos ma wersje po dziadku kupiona w sieci swoja stara polska rosyjska chinska. Ma dzialac na kazdym wydaniu jakie bylo jesli nie bylo skrajnie dziwaczane typu pozmieniali nazwy plikow czy inaczej pakowali. Takich nie ma.
To jest wlasnie to forum. Czeste napady bezsensownego destrukcyjnego szalu niszczacego projekty. Zeby jeszcze mieli z tego korzysc.
Kompletnie destrukcyjny atak na dobra sprawe...

uhm PW
20 października 2020, 21:03
Nie wiem po co ta złość, bardzo wielu moderów starych gier, nie tylko heroesów, swoje dzieła dedykuje wersjom gogowym. Są one po prostu ogólnodostępne i kompatybilne z nowymi systemami. Ba, niektóre laptopy nie posiadają nawet stacji CD, więc odpada na nich gra w kroniki, no chyba że kupię sobie do tego celu oddzielnego laptopoa ;P Gog jest stabilny, powszechny, więc jeśli komuś nie będzie chodzić chińska wersja kronik albo polska płyta się rozsypie w pył ze starości, to może mieć pretensje tylko do siebie. Wersja wirtualna będzie wieczna, nawet jeśli na torrentach ;P Postępu nie zatrzymasz.

DragonKing PW
20 października 2020, 22:11
To zabawne, że nazywasz tą dyskusję bezsensowną, podczas gdy my przedstawiamy Ci sensowne argumenty, a Ty tylko plujesz nam w twarz, powtarzając w kółko te same teksty. Czego nie rozumiesz w zdaniu: GoG jest popularniejszy? Czy Twoim jedynym argumentem, jest zgodność z oryginałem? Weźmy pod uwagę hipotetyczną sytuację.

Mamy restaurację A, która zarabia 100% pieniędzy z restauracji w tym mieście, bo jest tylko jedna(jest to jedyna restauracja, więc ze wszystkich restauracji w mieście ona ma wszystko, gdyż innej nie ma.). Ma w ofercie dania x, y, z.

No i po kilku latach powstaje restauracja B, która, jak się okazuje spycha restaurację A, na drugie miejsce. Jeśli chodzi o zarobki restauracji w mieście to jest to 80% dla B i 20 % dla A. B zarabia 4 razy więcej. W ofercie ma te same dania, jednak większą popularność zawdzięcza temu, że są o wiele tańsze.

No i Ty masz pewną kwotę do podarowania jednej z restauracji. Masz wybrać tą, która wg. Ciebie ma lepszą przyszłość, rozwój i karierę. Nwm jak ty, ale ja bym postawił na restaurację B. Jasne, jest podróbą restauracji A, ale ma o wiele większą popularność, gdyż jest to to samo, tylko, że z tańszą ceną. Powiedz mi, czy w takiej sytuacji, pakowałbyś tą kwotę do restauracji A?

Pozdrawiam, przepraszam za dość zawiły i odchodzący od tematu komentarz, ale naprawdę, nie wiem, jak wytłumaczyć tą kwestię.

VIP PW
20 października 2020, 23:43
Spokojnie czemu takie napięcie zaraz :P. Głównym zamysłem jest to, że podana wersja moda została przeznaczona dla graczy którzy kupili oryginalne kroniki (piractwo ble :P). A w aktualnych czasach to nawet za grosze niektóre gry można kupić (promocje) :P. Jedynie gdzie widziałem cyfrowo to na GOGu i nie wiedziałem, że może to spowodować wymianę zdań :/. Nie neguje kto jest autorem każdego z zasobów. Nawet dokładnie starałem się opisywać :).

Tak jak pisałem ewentualnie potrzebowałby testera do tej wersji instalatora i nazwy wartości (bardziej łopatologicznie takie nazwy "zmiennych" i co przyjmują w "folderze" rejestru). Jeszcze raz wytłumaczę wykorzystuje m. in. ścieżkę, aby dostać się do folderu instalacji kronik, ponieważ każdy instaluje sobie gdzie chce (nic nie jest narzucone) -> dlatego napisałem te buttony do sprawdzania co robią to za nas.

Wyjątkowo PW
21 października 2020, 11:49
Nie zlosc tylko przerazenie glupota. I szok! Jak mozna lekcewazyc oryginalnych tworcow gry i to sa rzekomi weterani Herosow!?! Nie rozumiecie ze oryginal jest wartoscia sama w sobie?! Po co ludzie kupuja wersje pudelkowe do tej pory od innych?!
Idiotyzm tej dyskusji jest niebywaly. O czym wy gadacie? Czy ja chce zeby nie pasowalo do goga?! To wy chcecie zeby nie pasowalo do oryginalnej! O co wam chodzi?! Chcecie robic mody ktore nie da sie zainstalowac to robcie! Jak robimy oryginalne tylko lepsze to maja byc oryginalne! A w ogole to rozwazalismy z Vipem te kwestie a wy sie wcieliscie w sposob idiotyczny! Zebyscie jeszcze cos madrego pisali.
...

Jak mowilem starczy sprawdzic czy sa pliki glowne i ewentualnie 6 razy exe bo dwie darmowe.
To jest w kazdej wersji. Jak bedzie sprawdzal rejestr to moga byc klopoty. Jedni maja NWC inni pewnie Ubisoft czy tam gog a nie wiadomo czy nie CDP. Nie znam wszelkich kombinacji.

DragonKing PW
21 października 2020, 13:44
Czy Ty nie rozumiesz, że my wcale nie chcemy, aby nie pasowało do oryginału, tylko twórca napotkał pewne trudności? Jak tak chcesz grę od oryginalnych twórców, to pragnę Cię uświadomić, że gra została stworzona przez Rosjan, więc zamiast grać na tłumaczeniu, to kup sobie "oryginalną wersję h3". Bawi mnie Twoja postawa. Co z tego, że wersja z GoGa nie jest od oryginalnych twórców? Czy to sprawia, że gra się gorzej? Oczywiście, że nie. Ale, z tego tytułu, że wersję z GoGa ma więcej ludzi, spolszczenie zostało zrobione na wersję właśnie na niego. Zanim zaczniesz atakować praktycznie każdego kto zabrał głos w tym temacie, sam zastanów się nad sensem swoich postów. Twoje zdanie "żebyście jeszcze coś mądrego pisali", okazało niesamowity brak szacunku do rozmówcy i poniekąd głupotę, wszak ty piszesz dużo głupsze rzeczy niż ktokolwiek inny w tym temacie. Podejrzewam, że większości naszych postów, nawet nie przeczytałeś. Jeśli rozważaniami z Vipem, nazywasz to, co faktycznie pisałeś, no to gratulację, brak czytania ze zrozumieniem, pycha, arogancja i brak zrozumienia najprostszych tematów. Pozdrawiam serdecznie i polecam zająć się czymś lepszym niż ośmieszanie się w Internecie. Żegnam.

Kammer PW
21 października 2020, 16:17
KammerKammerPanowie, trochę nie podoba mi się, że rozmowa eskaluje w kierunku awantury. Sugerowałbym spuszczenie nieco z tonu albo danie sobie spokój z tą rozmową -- żadna ze stron raczej nie przekona drugiej, co widać po dotychczasowych postach.

DragonKing PW
21 października 2020, 16:22
Wg. mnie, taka logika, już przy samym początku rozmowy, nie ma najmniejszego sensu. W takim przypadku, każda dyskusja byłaby bezcelowa, bo ktoś po paru postach zgadł, że nikt nikogo nie przekona:P. Poza tym, jak mam reagować, na to, że ktoś otwarcie pluje mi w twarz i powtarza te swoje bzdury?

VIP PW
21 października 2020, 16:48
Nie jestem zwolennikiem kłótni :P. Zgoda buduje :). Jedyne co mogę powiedzieć to to, że jeśli GOG padnie to i tak mamy "kopie zapasowe" udostępnione przez samego GOGa :). Nie ma co drążyć tego tematu. Lookne i zastanowię się nad tym.

---

Bardzo bym prosił o wypowiedzi na temat ewentualnych błedów kronik, aby można było je poprawić :)

Inna sprawa jaka przyszła mi do głowy to jaką macie opinie co do zapisów w kronikach? Czy wolelibyście osobne podfoldery z gry (czy starczy jak jest aktualnie podział)? Taki pomysł mi wpadł do głowy. Tylko nie sprawdzałem, bo chyba GOG wrzuca w chmurę tylko folder "games"'

Kammer PW
21 października 2020, 17:34
Nijak, jeżeli żadna strona nie jest w stanie przekonać drugiej, a rozmowa tylko i wyłącznie zmierza do eskalacji negatywnych emocji, to ta rozmowa nie ma żadnego sensu.

DragonKing PW
21 października 2020, 18:20
Pytanie tylko, w jaki sposób, po kilku postach stwierdziłeś, że żadna ze stron nikogo nie przekona. To, że rozmowa, jest bardziej "agresywna" wynika z wyboru jej rodzaju, rozmówca wybrał taki sposób konwersacji. Bo np. przy mojej dyskusji w temacie Dworu, ja sądziłem, że Salamandra powinna zjechać o co najmniej 1 poziom, a najlepiej dwa i dalej tak sądzę, ale starałem się używać samych argumentów, po prostu moim zdaniem wyglądało to niestetycznie. Nie jest to jednak czas i miejsce na dyskusję w tym temacie, po prostu przedstawiłem swoje argumenty i zdanie. Tutaj kolega, choć może i przytacza jakieś argumenty, to są one schowane za ścianą obelg i wyzwisk typu:"Chyba kpicie" i tym podobne. Nie rozumiem dlaczego miałem przerwać dyskusję, bo Ty bo zaledwie kilku postach, stwierdziłeś, że za żadne skarby nie będę w stanie go przekonać. Ja nie jestem zwolennikiem kłótni, ja po prostu obrałem taki sam styl rozmowy, jak rozmówca. Myślę, że dalsze refleksje na temat tego, czy ta dyskusja ma sens, możemy zachować dla siebie, bo wiadomo, że nie przekonasz ani Ty mnie, ani ja Ciebie:P. Pozdrawiam

Wyjątkowo PW
21 października 2020, 22:39
To sie zrobilo spamowanie i demolka tematu a zwlaszcza tego dziela. To jest sprawa tworcow i koniec. Vip nie robi zadnych problemow wy wnosicie tylko zamęt. Ja juz koncze z wami i nie bede odpowiadal bo to jest sama glupota. Nie ma nawet o czym dyskutowac. To ma byc szeroko dostepne. Ja i wielu innych prawdziwych graczy ceni tylko wydania NWC. I ja robie na nie. Nie zabraniam portu na gog. Ale podstawa jest oryginal. Koniec absurdu.
Zajmuje sie odtad tylko poprawianiem Kronik. Bo jest co.
1 Lepsze filmiki
2 Lepsze nagrania glosow
3 Uzupelnienie Drzewa i Ksiezyca do pelnego poziomu pozostalych.
4 Loadmenu dla Miecza Mrozu. Jedyna Kronika bez malowanego ekranu wczytywania.
Cztery punkty niby ale duzo pracy.

VIP PW
22 października 2020, 21:02
Okej.

Wstępnie mam pomysł na podział zapisów SoD/Complete od Kronik. Kroniki będą mieć swój własny folder -> każda z osobna ("1","2",... [mogę użyć tylko jeden znak w hex edycji]) w games a co za tym idzie GOG wrzuci pewnie to w chmurę (dlatego jest w tym folderze -> (minus) można zobaczyć przez Complete) + kroniki zobaczą tylko swoje zapisy + HDMOD prawidłowo pokaże/wygeneruje podane zapisy.

Dzięki temu nie powinno być pomyłki przy zapisach. Jedynie Ulepszona Kronika od Standardowej ma wewnątrz swoje foldery (już to ładnie wcześniej zrobiłem), które powinniśmy dobrze wybrać, ponieważ nazwy scenariuszy mają taką samą nazwę. Można to rozwiązać kolejnymi folderami, ale to już wydaje mi się, że nie ma sensu (?). Za duży spam folderami + możemy wykorzystać jeden znak, aby działała np. chmura.

Wyjątkowo PW
23 października 2020, 22:55
A jak z zapisem wyniku?! Kazda kronika miala swoj ale nie widze sensu. Fajnie miec jeden zapis wynikow aby porownac wyniki z roznych kampanii. Poza tym fajnie wyglada gdy 8 kronik razem a moze i wiecej jak beda nowe.
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel