Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Hayven PW
4 października, 18:22
Cytat:
I przy okazji, w HoMM3 niektóre jednostki nie czarujące miały być jednak czarujące:

To wie chyba każdy, komu zdarzyło się śledzić grotowe kalendarze adwentowe :)

Kalohn PW
5 października, 19:43
:
Meant to be used instead of graphic of an object if game cannot find it, but without messing with game's files it doesn't appear anywhere.

Njaaa... ;)

Eggyslav PW
9 października, 20:03
Jego Kwasowość:
To ja też zapodam ciekawostkę. Dziś przez w zasadzie kompletny przypadek (pozdrowienia dla Dark Dragona) uruchomiłem "Might & Magic Showdown". O ile sama gra dalej jest niefunkcjonalna, o tyle jej demo - "Paint Workshop" ciągle działa.

Jeśli ktoś jakimś cudem je ma na Steamie, to ciągle można się pobawić w malowanie pięciu figurek. Koncept, który w normalnej grze byłby naprawdę fajny. W Heroes of Might & Magic mieć swoją własną, pomalowaną armię? Dla mnie brzmi świetnie.

Eh, ja tam jednak pozostanę przy Hero Forge, gdzie można robić figurki od zera, a nawet je wydrukować w 3d.

uhm PW
31 października, 16:05
Widzę że ktoś mi zepsuł niespodziankę szykowaną na TCRF :P Od jakiegoś czasu tworzę kompletny przewodnik po wszystkich niewyży... ekhem nieużytych assetach i materiałach promocyjnych z M&M VI-VIII i HoMM I-III. Grzebię w bebechach plików exe, porównuję sprajty, teksty w grze, a kończę przerzucając stosy magazynów z grami z lat 90' i myszkując po portfoliach artystów NWC. Na razie mogę z czystym sumieniem oddać do studiowania HoMM2, HoMM2 przedpremierowe i HoMM3 - ja do tych artykułów już raczej niewiele dodam, może ktoś inny ma nieznane materiały?:
Heroes 2
Heroes 2 - materiały przedpremierowe
Heroes 3

Stan ukończenia prac: 3/12.

A z ciekawostek z innych części, których (prawie) na pewno nie znacie. Czy wiedzieliście że...

1. W Might and Magic VI nasi bohaterowie mogli zostać zamienieni w wilkołaki?
2. W zamku Darkmoor magowie mogli poznać wiedzę niezbędna do zostania liszem?
3. W zamku Ironfist był event dwukrotnie rzucający na krainę Armageddon?
4. Na Pustyni Ironsand na ziemię mógł spaść deszcz?
5. W M&M8 nasza drużyna miała mieć możliwość rozmowy z Zanthorą - szaloną nekromantką i Zogiem Szakalem?
6. W M&M7 planowano artefakt - sztylet, który miał zadawać dodatkowe obrażenia przeciw ludziom/elfom?
7. Na Wyspach Krwawego Sztyletu siać mieli postrach piraci-czarodzieje, a z opuszczonej świątyni miały uciec na powierzchnię skrzydlate węże?
8. W HoMM1 siatka na mapie przygody miała mieć dwa razy mniej pól? (7x7 zamiast 14x14)
9. W HoMM3 mumie miały pojawić się już w RoE jako jednostka Nekropolis?
10. W HoMM2 jednostki czarodziejki miały pierwotnie zamieszkiwać biały zamek, z którego jednak eksmitował je czarodziej?

Dzisiaj tyle wam mogę zdradzić, mam też małą prośbę, czy ktoś ma może w swoich zbiorach alternatywnie pokolorowanego kapłana Baa Z m&m6 i pamięta z czyjego portfolio on pochodził? Dzięki.

Kastore PW
31 października, 18:23
Ciekawie się to czyta.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic