Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 11 - 12 - 13

Shael PW
19 grudnia 2012, 22:25
Czy wiadomo, czy w częściach od VI do VIII było coś wycinane ? jakieś zadania/lokacje etc. które ostatecznie nie weszły do gry ?

Alamar PW
19 grudnia 2012, 23:54
Kilka rzeczy:
- To co mamy w MM8 (wymiary żywiołów) pierwotnie miało się znaleźć w MM7, być może jako osobny dodatek.
- Z MM7 wycięto zadanie związane z arcymistrzem walki bronią, który mieszka w Eeofolu. Pozostała tylko grafika jego lokacji oraz opis zadania sugerującego, że wpierw trzeba było zabić konkretne potwory.
- Podobnie sprawa ma się z arcymistrzem wody, który ostatecznie znalazł się w Harmondale. Pierwotnie trzeba było dla niego odnaleźć Fontannę Młodości, a pewnie i on sam gdzie indziej mieszkał (podobnie jak inni arcymistrzowie - czyżby w owych wymiarach?).
- Część Nighonu, w tym i mantykory, ostatecznie nie znalazła się w grze (mantykory jedynie na arenie).
- W Piwnicy z Winami wycięto "superwampira" z jego unikalną peleryną - z tego co wiem, były problemy techniczne z tą postacią.
- Druga część fabuły MM7 (ta po wybraniu sędziego) ma się niezbyt do wprowadzenia z instrukcji czy samego filmiku z sędzią - jakby coś z niej wycięto.
- W MM8 ostały się tajemniczy kamienny krąg w Murmurwoods i korona druida, co sugeruje, że i sam druid był pierwotnie planowany.

Acid Dragon PW
20 grudnia 2012, 00:41
Poza tym, co wspomniał Alamar to widać też brak Megadragona z MM7. Wystąpił nawet w intro (tzn - tym drugim intro, przed przybyciem na Szmaragdową Wyspę), ale z gry go - chyba w ostatnim momencie - usunięto.

Alamar PW
20 grudnia 2012, 01:15
Przy okazji MM6:
- Usunięto pomysł z mapami - nie wiem, czy chodziło o ich kupowanie w krainie, czy też trzeba było posiadać je w plecaku, by automapa działała (coś jak w Wizardry 7), ale ostatecznie mapy mapę w menu.
- Usunięto też wytrychy, łopatę, plecaki czy linę - można się domyślać, że miały one pozwolić włamywać się do choćby skrzyń, wspinać się czy wykopywać skarby.
- Z Opuszczonej Świątyni w Nowym Sorpigalu usunięto zadanie z odnalezieniem guana nietoperza - widocznie noszenie g... przez drużynę nie spodobało się komuś. :P

Shael PW
20 grudnia 2012, 10:12
Sporo tego, fajnie jakby można było choć część przywrócić . Acidzie o jakie intro Ci chodzi? bo tak nie za bardzo teraz sobie je przypominam.

Acid Dragon PW
20 grudnia 2012, 10:47
http://www.youtube.com/watch?v=oHYh6ZEWJAM&list=PL9106C379E9FFD849

Kastore PW
13 kwietnia 2013, 22:57
Ostatnio odkryłem ciekawego buga w MMVI. Otóż, po włożeniu do napędu płyty z HoMMII i odpaleniu MMVI... muzyka totalnie zbzikowała :P. Zamiast normalnego soundtracku z MM rozbrzmiewa (w zależności od miejsca) losowa muzyka z HoMMII.

Hayven PW
14 kwietnia 2013, 11:38
Może to działa jak swego rodzaju mod, ponieważ tematy muzyczne mają takie same nazwy? Ale w ogóle to fajnie :D Muszę sprawdzić :D


Morglin PW
27 października 2013, 12:56
Might and Magic II na SNES zostało wydane w dwóch różnych wersjach. Jedna z nich, która ukazała się w Europie, raczej jest wszystkim znana. Za to druga nie opuściła nigdy Japonii. Z tego co zauważyłem, oglądając screeny, to od wersji pecetowej różni się wyglądem walk i mangową grafiką.

PS: Jeśli ktoś wie, skąd zdobyć ROM wersji japońskiej, to proszę o wysłanie mi wiadomości pocztą "Hermes". Wiem, że to nie jest legalne, ale patrząc na niektóre rzeczy umieszczone w skarbcu, raczej mogę o to poprosić.

Acid Dragon PW
27 października 2013, 14:25
Zezwalam na podanie linku do publicznej wiadomości.

Ta gra w tej wersji od dawna nie jest już sprzedawana, a Ubisoft odkąd przejął prawa do marki, nie zrobił za bardzo nic, by jakkolwiek ograniczyć lub zapobiec rozpowszechnianiu jej, a taka postawa oznaczać może tzw. "ciche przyzwolenie".
W razie czego, odpowiedzialność za to biorę na siebie.

Acid Dragon PW
3 lutego 2014, 11:49
Ciekawostka z samego końca MMX, czyli z napisów końcowych, do której pewnie dojdzie 0.01% graczy.

Po 5 minutach wolnego przewijania się tekstów, po wymienieniu tłumaczy z 10 krajów, marketingowców, PRowców oraz pani Jadzi z baru mlecznego, jest tam też smok:



Ciągle - to miło ze strony autorów :). Choć na ostatnim miejscu, to jednak być wymienionym w oficjalnej grze Might & Magic to zawsze zaszczyt.

J. M. Sower PW
3 lutego 2014, 13:09
Mam małe pytanko. Co to za pomnik pod koniec tego filmiku?
http://www.youtube.com/watch?v=9xSiQpgByOk&list=PL9106C379E9FFD849
Zawsze się zastanawiałem odkąd pierwszy raz to ujrzałem i nigdy nie mogłem wpaść na coś sensownego, mimo iż przykładowo aktualnie gram w siódemkę, a ten etap rozgrywki mam już dawno za sobą.

Acid Dragon PW
3 lutego 2014, 13:48
Jeśli miałbym strzelać, to prawdopodobnie jest to grób ojca Katarzyny, króla Nicolaia Gryphonhearta.

Miałoby to sens, że myśląc o nim i wskazując jego grób, Katarzynie przypomina się kim jest ich prawdziwy wróg (Nekromanci).

Niemniej jednak, w grze raczej nie ma pełnego wyjaśnienia tej sceny.

Kammer PW
3 lutego 2014, 14:09
Acid, jakoś tak bez poszanowania alfabetu Cię wpisali. Jakby nie patrzeć powinieneś być pierwszy :P

Acid Dragon PW
3 lutego 2014, 14:21
Tak, ten alfabet tak trochę poprzestawiany jest miejscami ;). Być może w pierwotnym źródle tej listy widnieję nie jako Acid Dragon, a pod prawdziwym imieniem, którym się posługuję w komunikacji z Ubisoftem (a wówczas faktycznie byłbym dokładnie między "Kal" i "Kar"), aczkolwiek że wszystkich wpisywali wg nicków, to i moje imię na nicka zamieniono.

Zresztą, dlaczego miałbym zabierać pierwsze miejsce na liście założycielowi Celestial Heavens? ;).

Kammer PW
3 lutego 2014, 14:38
Ilu przedstawicieli Celestial Heavens zostało zaproszonych na Gamescon po dyskietkę do M&M X? A ilu z Groty?

Teoretycznie imię pasuje, ale skoro wpisują po nicku...

Alamar PW
3 lutego 2014, 20:27
Cytat:
Ilu przedstawicieli Celestial Heavens zostało zaproszonych na Gamescon po dyskietkę do M&M X? A ilu z Groty?
Z tego co pamiętam, to tylko jeden (podobnie jak od nas i jeszcze z jakiejś strony).

Expert3222 PW
12 lutego 2014, 00:38
Nie wiem czy to bug, ale w strefie wylęgu da się przeskoczyć magogi, tylko trzeba skoczyć wcześniej niż każe logika.

Alamar PW
12 lutego 2014, 19:46
To nie typowy bug, ale raczej exploit (wykorzystanie mechanizmu gry dla korzyści gracza). Przechodzenie Strefy Wylęgu bez zabijania stworów już nieraz się zdarzało graczom i nie ma w tym nic nagannego.

Garett PW
10 marca 2014, 16:59
Grając dzisiaj w MM6 znalazłem ciekawy bug, otóż jeśli rzucimy ochronę przed trucizną w sytuacji gdy już jesteśmy otruci to idąc do świątyni gra "nie widzi', że jesteśmy zatruci więc możemy się wyleczyć w cenie jak za same obrażenia.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 11 - 12 - 13
temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel