Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 11 - 12 - 13

Alamar PW
6 lipca 2007, 12:16
Kilka ciekawostek z plików MM7 (m.in. rzeczy, które nie znalazły się ostatecznie w grze):

1. zadania:
- Killed specific monster (awans na arcymistrza walki bronią)
- Completed fountain quest (awans na arcymistrza magii wody)


2. Obszary:
- Tatalia - "human territory" - ludzkie terytorium?
- Elemental Earth, Elemental Air, Elemental Fire, Elemental Water ("Repeatable map - needs special coding") - pewnie zabrakło czasu
- White Cliff Cave - "good place to put gold from robbed bank" - hmm, czyżby więc złoto z banku, które znika przy niewykonaniu zadania z gobelinem, było w grotach w Harmondale?
- Erathian Sewer - "Golem guarded treasure"
- The Maze - "minotaur maze used by the warlocks to breed new minotaurs"
- Hall under the Hill - Faerie mound with shrunken dwarves - pomniejszone kurduple???
- Wiz Castle - Wizard's castle (council of wizards) - to co, król czy jednak rada magów tam rządzi?

TOLBERTI PW
6 lipca 2007, 23:39
Mapy lokacji w mm6 po odpowiednim dopasowaniu łącza się w jedną całość, czego dowodem jest powyższy link.

vinius PW
7 lipca 2007, 11:50
Tak, ale patrząc na nie, czy możemy powiedzieć, że to całe Enroth? Wszak odwiedzamy tylko stolice krain.

Alamar PW
7 lipca 2007, 12:06
Tak i nie - teoretycznie jest to niemal cały kontynent (brakuje części zachodniego wybrzeża i dalekiej północy), ale porównując MM6 do H2, można śmiało stwierdzić, że mapki z MM6 są tylko umowne - rzeczywiste Enroth jest o wiele większe (no bo jak wytłumaczyć choćby taką rzecz, że przebycie biegiem jednej z krain zajmuje około 3 godzin gry, zaś przekroczenie ich granic to już pięć dni?).

vinius PW
7 lipca 2007, 12:10
A próbował ktoś łączyć mapy z H1 lub H2? Zdawało mi się, że tak... mniejsza z tym, lepiej się opierać na mapkach papierowych, dodawanych do gry.

Alamar PW
7 lipca 2007, 12:22
Połączyć mapki z H2 jeszcze jakoś by sie dało, zwłaszcza znając geografię i rozlokowanie poszczególnych ras czy sił politycznych z MM6 (choć w większości byłoby to zgadywanie), ale już z H1 taka sztuka byłaby trudniejsza.

Przez te 30-40 lat, które dzieli H1 i MM6 nie dość, że sytuacja polityczna się zmieniła, to i również geografia mogła ulec zmianie. Poza tym, nie wiadomo skąd przybyli poszczególni lordowie na kontynent (tzn. czy ze wschodu, zachodu, a może południa Enroth; gdzie było miasto Gateway, dzięki któremu wylądowali, gdzie dokładnie wylądowali), gdzie się znajdował Archipelag Starożytnych, itd.
Nawet coś takiego jak umiejscowienie zamków władców jest trudne (choćby zamek Slayera - znajdował się na mroźnej północy, za pustynią, a na południe od tego obszaru był trawiasty teren - jedyny obszar pustynny z MM6 to Dragonsand, a na południe od niego nie ma zieleni, tylko ocean).

Zapomniałbym - przecież w H2 masz mapkę kontynentu Enroth - jej tytuł podałem już w tym temacie. :P

TOLBERTI PW
8 lipca 2007, 13:35
http://demilich.250x.com/mm/enroth_big.jpg
Mapka powyżej jest czytelna i nie ma zagnieceń, dlatego też warto porównać ją z tą, co link podałem parę postów wcześniej (inne mapy w wyszukiwarce grafiki google są ruskie albo nieczytelne).

AlamarAlamarWidocznie zbyt krótko szukałeś - map tego typu jest sporo w necie.

Ginden PW
13 lipca 2007, 22:14
Inteligencja komputera czasami poraża. Kupię sobie fireballa i będzie niezły fun.
http://img76.imageshack.us/img76/8240/aiyf2.jpg

Alamar PW
15 lipca 2007, 22:11
Ciekawostka z gry Two Worlds - spójrzcie na nazwę (i wygląd) przeciwnika.

vinius PW
16 lipca 2007, 10:01
Ach, ci Polacy... nic oryginalnego nie wymyślą. :)

Micki PW
14 sierpnia 2007, 12:23
Chciałem ukraść wazę z posiadłości Markhama. Miałem ją jako kursor, i wtedy strażnicy pozabijali mi drużynę. Pojawiłem się w Harmondale... z tą wazą jako kursor.
Niezły sposób na niektóre questy.

Ginden PW
20 sierpnia 2007, 20:08
W nawiedzonym domu w dolinie kurhanów nie trzeba klikać po bibliotece: na bokach łóżek są przyciski otwierające drzwi i dające okrężny dostęp do tamtej strefy.

Field PW
20 sierpnia 2007, 20:33
W Might & Magic VIII aby uzyskać promocję na lisza, trzeba najpierw pogadać niby z Latheanem, a potem z Vetrinusem. Cóż. Jeśli się przyjdzie do Latheana z księgą Khela, ale bez naczyń, będzie zrzędził. Jak się przyjdzie i z jednym i z drugim, też będzie zrzędził (twierdząc, że nie posiadasz księgi Khela). Cóż, takiemu to nigdy nie dogodzisz... :)

Alamar PW
10 września 2007, 18:04
Ciekawe narzędzie do podglądania map w MM6-8. Należy je wypakować do katalogu z grą i po przeczytaniu readme (żeby wiedzieć co wcisnąć), można choćby podziwiać labirynty w MM6 (Tomb of VARN).

http://angel-death.newmail.ru/MM/mm_mapviewer.rar

matgaw PW
12 września 2007, 20:35
Jakiś czas temu czytałem ten temat i nigdzie, na żadnej stronie o MM tego nie znalazłem...

W MM7 gdy na przywołanego żywiołaka światła rzucimy czar rozproszenia magii, to pozostanie on w danym miejscu na zawsze. Mało tego - tym sposobem można zlikwidować ograniczenie ich ilości (o ile dobrze pamiętam).

Ginden PW
15 września 2007, 22:15
W plikach MM7 znajdują się animacje kury, psa, kota, chomika i drakena (MM6). Występują one gdzieś?
EDIT: mógłby mi ktoś znaleźć kowadło z szmaragdowej wyspy w plikach gry?

AlamarAlamarA nie jest ono przypadkiem obiektem 3D a nie bitmapą? Jeśli tak, to raczej w plikach tego nie znajdziesz.

Acid Dragon PW
16 września 2007, 01:00
Nie przypominam sobie, by chomik miał taki długi ogon ;P. To mysz, albo kiś inny gryzoń. Drakenów nie ma, musiały Ci się ze smokami pomylić.

I nie, tych stworzonek nie ma w grze. Pewnie były to zwierzątka, które miały urozmaicić nieco miasta w grze - ot, dla ozdoby. W sumie szkoda, że tego nie zrobiono. Wszak nie widzę żadnych technicznych ograniczeń - algorytm losowego poruszania się i reagowania jak u NPCów i byłyby gotowe. Nie wiem dlaczego ostatecznie nie włożono ich do gry. Byłoby sympatycznie :).

AmiDaDeer PW
16 września 2007, 13:47
Możliwe też, że to były jakieś wyjątkowe postacie, które trzeba było odczarować, by wykonać jakieś zadanie, ale ostatecznie z nich zrezygnowano (możecie mnie uznać za nie-powiem-kogo :P).
Ale - gdyby udało się te stworzonka wprowadzić do gry (oraz z nimi porozmawiać :P), to by było całkiem fajnie.

matgaw PW
19 września 2007, 13:39
Próbowałem raz je wstawić na mapę, jednak bez skutków. Różne metody stosowałem, ale najczęściej kończyło się na tym, że nikogo zobaczyć nie szło.
Choć mam wrażenie, że przy jednej próbie faktycznie czasami "haczyłem" o coś i nie mogłem przejść w jakimś kierunku, jednak żadnej widocznej postaci przede mną nie było. Coś musi być nie tak z tymi plikami...

Ginden PW
19 września 2007, 14:40
Ja się tak spytam głupio... Jak się edytuje pliki tekstowe z MM7? W przypadku kur i innych zwierzątek, nie mają one może definicji w kodzie (tzn. została tylko grafika)?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 11 - 12 - 13
temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel