Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 11 - 12 - 13

Tichondrius PW
10 lutego 2007, 12:58
Sorry, że zakładam nowy temat (wiem,wiem,wiem jest już taki) Ale ten ma dotyczyć tylko i wyłącznie odkryć czy coś działa z tych Pseudo Sposobów.

Ja odkryłem, że działa np. erupcja wulkanu za pomocą boi.
Trzeba kliknąć więcej razy niż jeden raz!

No tak proszę też o podawanie wersji.

Moja to 1.0.0.1

[Admini, ten temat może pomoc w dojściu do wersji, w której coś działa, a w których coś nie działa więc dlatego nowy temat. Może to jednak nie są bujdy!]

Ale chodzi tu o pierwszą część questu z fletem:
http://www.angelfire.com/ns/flute/spoilers.html

AlamarAlamarPrzeniesione do bardziej odpowiedniego tematu.

Waspwort PW
16 kwietnia 2007, 16:15
Niestety muszę zapytać o to, gdzie są te mapy (For blood and honor i Day od destroyer). Jak je chciałem znaleźć w google, to pojawiło mi się 140 tysięcy stron, w większości były to strony z M&M VII i VIII, a nie poszukiwana przeze mnie mapka_:(
Dlatego tez proszę o pomoc i wyrozumiałość.


Tak dałem, jednak nic to nie dało. Dobra nie muszę mieć tych mapek.
AlamarAlamarA dodałeś w okienku wyszukiwania takie słowa jak "heroes", "map" czy "download"?

Waspwort PW
25 kwietnia 2007, 11:40
Do czego służy pomieszczenie na przeciwko wejścia do ścian mgieł? Idzie sie ścieżka w Celeste otwierając drzwi po prawej stronie można wejśc do pomieszczenia z wejsciem do Ścian Mgieł, a jak się otworzy drzwi po lewej stronie, to można wejśc do takiego pustego pomieszczenia i tam nic nie ma.
Czy tam faktycznie miało cos być, czy ot po prostu pomieszczenie i tyle?

I jeszcze jedno pytanie. W Dolinie Kurchanów znalazłem stos drewna. Jest on pod któryms z mostków nad brzegiem rzeczki (to jest chyba najmniejsza srodkowa wyspa). Stos jest podpisany jako drewno, ale nie da rady go podnieść. Nie byłby taki niezwykły, gdyby nie fakt, że jest to jedyny taki objekt w M&M. Do czego słóży ten stosik? Czy on wogóle do czegos słóży?

Smok Bananowy- Adam PW
25 kwietnia 2007, 12:58
Mapek z mm7 możesz z MM7 vieverem poszukać.
Oprócz tego jak ktoś przeszedł już grę i chciałby poszaleć proponuję otworzyć MM7 viewera i wejść w folder "save". Tam otworzyć byle jaki sejw i odszukać plik party.bin. Można dzięki niemu dodać sobie poziomy, złoto, czary, umiejętności itp. Niestety, nie mam możliwości wrzucenia obrazka, ale dzięki temu mogłem czarodziejem mieć wszystkie magie (powtarzam wszystkie, Światła i Ciemności też) na poziomie grand master. Można dodać doświadczenia, artefakty, przedmioty, zmienić klasę wiek, wygląd itp. Miłego eksperymentowania.

To ty je kasowałaś? Ja myślałem, że mam jakiś błąd. Tak to bym nie pisał więcej chyba. POza tym moja ortografia jest bardzo dobra;p
(Alamar: Śmiem wątpić - obejrzyj wszelkie swoje niepoprawione posty w Firefoksie 2.x, a o apostrofach poczytaj sobie w przyklejonym temacie.)


Apropo studni. Tam nie dodasz sobie wszystkich skillów, magii (ciemności i światła razem), czarów, artefaktów, zmieniać wygląd itp. No i nie dodasz sobie 999 999 999 złota i nie dasz EXP-a do 1491 lvl-u, bez ryzyka wymazania.

AlamarAlamarNie łatwiej ściągnąć sobie edytor lub odwiedzić studnie w Eeofolu?

Kl3kot PW
6 maja 2007, 20:21
AlamarAlamarZainstaluj Firefoksa 2.x, skoro masz problemy z napisaniem poprawnie choć jednego zdania.
Odpowiedź na pytanie - link do ukrytych skarbów w MM6 - pierwsza informacja o New Sorpigal (jak nie znasz angielskiego, to słownik do ręki lub skorzystaj z translatorów on-line).
I mam nadzieję, że coś Cię ustrzeli podczas lotu. ;P

Waspwort PW
6 maja 2007, 22:05
Wewnątrz krateru Góry Grzmiącej Pięści PODOBNO ma być jakieś sekretne laboratorium. Znalazłem w tymże kraterze dwie rzeczy. Księżycowy kamień (niebieski odczynnik; moc=20) znajdujący się jakby za ścianą krateru (ale jest widoczny mag. okiem i widać go przez ścianę). Kiedy wcześniej (zanim tam poleciałem) pytałem o to "laboratorium". Strażnik Alamar mówił, że ma tam być kamień i jakiś grzybek. No to grzybka u mnie nie ma.
Dodatkowo znalazłem w kraterze fragment ściany o magicznych właściwościach (jest po przeciwległej względem odczynnika części krateru). Działa on w następujący sposób:
1. Gracz nawiązuje interakcję z fragmentem poprzez naciśnięcie spacji
2. Gracz ginie śmiercią natychmiastową.

Czy nie wie ktoś o co chodzi z ta ścianą? Dodam, że nie dotykam lawy (lot), (ani nic sobie nie robię złego) kiedy badam ścianę.


Dziękuję za odpowiedź. Aktywacja lawy. Brzmi dziwnie...
Sprawdziłem i faktycznie nie chodzi tu o ścianę krateru, a o lawę.
Nie rozumiem tylko, dlaczego ktoś pisał coś o laboratorium?


MM7 Przechodze czwarty raz. Nowy... no raczej nie jestem.
Po prostu zaciekawiło mnie to.
AlamarAlamar...żeby nowi gracze MM7 mogli się na to "nabrać".

Alamar PW
6 maja 2007, 22:35
Dotykasz lawy wciskając spację.
Przydarzyło mi się ta sama sytuacja kilkakrotnie i udało mi się ustalić, że jednak spacja "aktywuje" lawę, a nie ścianę, dlatego jest filmik o śmierci (na skutek błędów w budowie podziemi lub innych miejsc - "nakładanie się grafik").
A w kraterze miał być odczynnik (księżycowy kamień - pomylił mi się z grzybkiem).

Kl3kot PW
7 maja 2007, 11:10
Jak leciałem wysoko, to strzelały we mnie jakieś fireballe, ale trafiłem tam, dzięki Alamar :P.

PS sorry za błędy :P.

TOLBERTI PW
7 maja 2007, 14:58
Jak latać wyżej niż przewiduje ustawa?
Ktoś podał link do czegoś po angielsku, ale lepiej by było, żeby ktoś to przetłumaczył.
Translatory działają dziadowsko!

Rabican PW
16 maja 2007, 22:52
Dość ciekawy link :)

Pozdrawiam serdecznie.
Rabican, Hirudineae Extraordinare

ponury PW
10 czerwca 2007, 13:36
A wiecie chyba, że w Mieczu Olbrzyma są piraci o nazwiskach twórców gry.

I jeszcze ciekawostka. Poprzez MM7View można podmieniać postacie, którymi się gra i stworzenia w grze.

Alamar dasz mi link z tym modem, co zamienia kurdupla na Kreegana. Proszę.

AlamarAlamarNo coś ty? Naprawdę? Pewnie zaraz powiesz, że w MM6 w kapliczce na pustyni Dragonsand też są postacie o takich nazwiskach, podobnie jak w Świątyni w butelce w MM7? :P
I nie tylko postacie można podmienić, ale i artefakty, filmiki, częstość respawnów, itd.
Więc może następnym razem nie podawaj rzeczy oczywistych, a poczytaj temat/opis programów.
I nie, nie podam - nie pamiętam gdzie to było.


Alamar, nie mów że tam nigdy nie byłeś!!
Może ktoś nie wiedział.
Szkoda :( .

TOLBERTI PW
24 czerwca 2007, 01:57
ostatnio grając w mm7 zauważyłem, że Rolanda można cały czas uwalniac od diabłów a on na złośc graczom i tak tam wróci. Inaczej rzecz biorąc po wyjściu z krainy olbrzymów można wrócic do Koloni Zod i gościa jeszze raz uwolnic. nawet pokazuje się sekwencja jak skazuja archibalda na wygnanie. Dośc dziwny i zabawny błąd.

Avathar PW
26 czerwca 2007, 17:02
Znalazłem ułatwiającego życie bug. W części 6 (nie wiem czy w innych działa) trzeba ustawić meteor shower lub starbust pod szybkim czarem (domyślnie s), użyć czaru fly, wznieść się na maksymalną wysokość, namierzyć kursorem (na pasku informacyjnym musi wyświetlić się jego nazwa) wkurzającego tytana lub smoka, ewentualnie innego dziabonga i nacisnąć s. Może być nawet na granicy widoczność, stać w miejscu, nie atakować, może nawet być poza zasięgiem każdego czaru - z tą sztuczką zawsze trafisz, ale tylko dwoma powyższymi czarami :p

AlamarAlamarThank you, Captain Obvious!


sklejone

W MM6, w Blackshire, w podziemiach wypełnionych meduzami (świątynia jakaś tam na wyspie po środku jeziora, w najdalszym pomieszczeniu na północnym wschodzie, za ukrytą ścianą znajduje się najtwardszy przeciwnik w grze - niejaki Q, bodajże ze Star Treka. Nie wiem ile ma punktów życia, ale walczyłem z nim pół godziny. Wygrałem tylko przez stosowanie sztuczki z przenikaniem przeciwników przez ściany i walką na rogu korytarza. Broni kilku skrzyń zawierających najlepsze czary z każdej szkoły oprócz dark i light, a przy sobie ma przedmiot ukazujący aktualne HP każdego przeciwnika (jak się sprawdzi PPM).

AlamarAlamarMogłeś poczytać trochę postów w tym temacie...

Avathar PW
27 czerwca 2007, 16:09
Nie wiem czy jest to bug, czy celowe niedopatrzenie, ale w mojej wersji MM6 (ze Świata Gier Komputerowych) ukryta w Dragonsands skrzynia (ta, którą trzeba odnaleźć poprzez obelski) przy każdym kolejnym otwarciu "wypłaca" 250.000 złota, mimo że przedmioty z niej można wziąć tylko raz.

Tichondrius PW
27 czerwca 2007, 16:33
Avathar, ta skrzynia to obelisk tzn. skarb obelisków [Nie pamiętam nazwy]. I to jest zamierzone i to nie jest niedopatrzenie. Bo po pewnym czasie skrzynia przestaje wypłacać.

PS. Avathar, jeżeli masz wersje z ŚGK to w tej wersji jest poradnik do MM^ bardzo dobry tam możesz trochę o tym poczytać.

Alamar PW
28 czerwca 2007, 13:50
MM1 w nieco rozszerzonej i dziwnej wersji - klik.

vinius PW
28 czerwca 2007, 14:09
interesujące :) ciekawi mnie tylko, że skoro pisze tam dużo więcej o starożytnych, to czy Ktoś zdobędzie się na naukę japońskiego i przejdzie tą wersje gry ;)

Cichy PW
28 czerwca 2007, 15:03
Proszę bardzo: jest napisane chyba :P
Japoński z Wikibooks
Kurs
Szkoła
Google nie gryzie :D!

A co do tłumaczenia, to na pewno ktoś się znajdzie. A jeśli nie, należy skorzystać z powyższych linków :] .

Avathar PW
28 czerwca 2007, 20:10
Tichondriusie! O tym, że skrzynia ujawnia się po odnalezieniu wszystkich obelisków, jak i o poradniku wiem. Co do czasu, w jakim przestaje wypłacać, to zastanawia mnie, kidy tak się dzieje, bo ja nazbierałem tak ze 90 milionów - potem mi się znudziło...

PS. A czy wiecie o tym bugu z Hall of Fire Lord w Bootleg Bay? Gdy po wykonaniu questa przyszedłem do niego po nagrodę, to po każdym naciśnięciu przycisku "quest" dostawałem doświadczenie cały czas!

AlamarAlamarA patch tego przypadkiem nie naprawił, jak również i skrzynię od obelisków?

Ginden PW
2 lipca 2007, 13:43
Arcymistrz walki wręcz w MM7 nazywa się... Norris.

AlamarAlamarEkhm... tak trudno zerknąć na początek tego tematu i kliknąć pewne linki?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 11 - 12 - 13
temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel