Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

Altair PW
23 sierpnia 2006, 15:41
Tak lampy dżina są bardzo przydatne (szczególnie pod koniec miesiąca.) Jeśli zaś chodzi o znicze to stosuję sposób [znaleziony w sieci przez] Alamara (zawsze kilka dodatkowych punktów biegłości). Podkowy lepiej zostawić sobie na późniejszy etap gry (gdy brakuje nam kilku punktów biegłości). Lecz na biegłości najlepsza jest studnia w Land of Giants (ochrona przed wymazaniem jest tu wskazana).

Jeśli ktoś bardzo chce to można przejść nawet tunele do Eofol na 25 poziomie. Choć bez niewidzialności to nie wiem czy dałbym radę ;)

Alamar PW
23 sierpnia 2006, 21:19
Skrzynka nad stajniami ma 3 podkowy i wcale nie potrzeba skoku, wystarczy lot. ;)

Co do Bracady i golema, to tutaj (jak i w większości "pagórków") nie potrzeba ani skoku, ani lotu. Można się wspiąć zwyczajnie (trzeba trochę manewrować i skakać klawiszem "X", ale szybko można załapać jak się wspinać).

Jeszcze kilka ciekawostek odnośnie MM7 (i MM6 oraz MM8):
W większości krain są jedna lub dwie trudno dostępne skrzynki, które zawierają cenne łupy (jak na daną krainę). Np. w Harmondale taka skrzynka jest koło wioski (tam gdzie jest studnia +10 do mocy) na wzgórzy, w Deyji na szczycie wzgórz niedaleko koło wioski z obeliskiem, w Lesie Turleańskim trochę na północ od znicza (jest tam m.in. łuk kompozytowy, kamień filozofa i czarny eliksir).
Podobnie w MM8, na wzgórzach Ravenshore są skrzynki, w Shadowspire pod Laboratorium Szalonej Nekromantki, itd.

Alamar PW
23 sierpnia 2006, 22:27
Jeśli nie zauważyłeś, to sposób w Harmondale był żartem. :P

Co do "manewrowania" - nie zawsze ma się odpowiednie czary (zagraj mnichem, rycerzem, paldynem czy/i złodziejem to zobaczysz).
Poza tym na szczyt góry Thunderfist nie wlecisz (podobnie jak na inne wysokie szczyty - choćby w Deyji). :P

W Avlee nie trzeba mieć koniecznie czaru chodzenia po wodzie - można kupić/znaleźć eliksir, zatrudnić NPC czy zdobyć odpowiedni przedmiot (np. Zbroję skórzaną Harecka).
Sposobów jest dużo - w ostateczności zawsze można skakać po wodzie (i trochę się topić), by dotrzeć na tą wyspę.
A "manewrowanie" odnosiło się ogólnie do "pagórków" a nie golema.

Alamar PW
26 sierpnia 2006, 20:13
Ten bug z niedziałającymi artefaktami "stałymi" wynika ze spaczowania polskiej gry (dokładnie to któryś angielski patch to skopał, a polska wersja miała wgrane najnowsze patche z NWC). Na szczęście patch Moka załatwia ten problem.

I pierścien driad/skrzatów nie daje +2, tylko (jak wszystkie rzeczy "of air/fire/water/earth/spirit/mind/body/light/dark magic") zwiększa daną umiejętność o połowę - jak masz np. 5 punktów biegłości w magii powietrza, to pierścień daje premię +2, jak 10 punktów to +5, itd.

Alamar PW
30 września 2006, 09:13
Mod do MM7
Co robi? Zamienia sztylet Lady Carmine na artefakt zwany Pella.

Aby uruchomić tą modyfikację trzeba ściągnąć zmieniony plik events.lod - czyli w praktyce teksty będą po angielsku. :P

I jeszcze obrazek Pelli:


P.S.
Kiedyś widziałem na CH mod, który zamieniał krasnala (ale tylko wygląd) na Kreegana - można było zagrać tą bestyjką, choć statystyki nadal miał jak kurdupel. :P

EDIT:
Jak latać wyżej w MM6-8 niż przewiduje ustawa ;)

Acid Dragon PW
30 września 2006, 13:19
Fajne :)
Dzięki Alamar.

A w opisie chyba ktoś pomylił Morgana z Morglinem ;).

AlamarDobrze, że nie nazwał go Jerychem Ironfistem. ;P

Taurus PW
2 października 2006, 21:45
Może już wiecie, ale krzyżowiec, który zleca ci misje promocji paladyna w MM7 to ten sam, który w MM8 jest przywódcą łowców smoków. Czyli Charles Quixote...

AlamarTak, don Kiszot jest i w MM7 i w MM8. Przeczytaj trochę ten temat i zobacz kto jeszcze ze sław jest w MM (angielski wymagany).

złoty smok PW
21 października 2006, 22:22
Otóż dzisiaj, gdy w ekwipunku próbowałam przesunąć księgę zaklęć (latanie, kupuję na zapas) Stalowa Kolczuga... wyfrunęła! To znaczy , nie było kolczugi widać, nie mogłam jej wziąźć , ale gdy przestawiałam inne księgi, to nie mogłam ich przestawić tam, gdzie ta kolczuga była!

Alamar PW
29 października 2006, 19:51
Might and Magic z kraju kwitnącej wiśni (na Segę) - warto popatrzeć na "unikalne" przedstawienie postaci na okładkach:


Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Alamar PW
11 listopada 2006, 17:55
Jak obejść w MM6-8 limit 13 artefaktów z ciał wrogów?

Sposób jeszcze niesprawdzony na 100%, ale chyba wystarczy:
- uzbierać 13 artefaktów z ciał,
- zapisać grę, a stany gry skopiować w bezpieczne miejsce,
- odinstalować grę,
- zainstalować, wgrać sejwy,
- zainstalować odpowiedni patch Moka - licznik limitu artefaktów powinien się zrestartować.

Nie wiem czy ten sposób zadziała, czy działa także w MM6 i MM8 (sprawdzałem na MM7). Możliwe, że aby to zadziałało, sejw nie może być z wersji gry załatanej nieoficjalnym patchem (ale raczej mało prawdopodobne - bez tego patcha MM7 nie chciało mi ruszyć).

Przetestuję to dokładniej w wolnej chwili (gdyby nie działało - używam patcha do MM7 EN na polską wersję - możliwe, że to powoduje ten błąd licznika).

Endejk PW
2 grudnia 2006, 21:42
Mi kiedyś w MM7 udało się wejść w tym pałacu w Celeste wejść do jakiegoś tunelu na wodę i skutecznie tam się kryć przed strażą pałacową a nigdy nie udało mi się tego powtórzyć...

Kaazam PW
10 grudnia 2006, 11:29
Na pustyni Bracada znajduje się studzienka spełniająca życzenie. Metodą wczytaj/zapisz można sobie podbić statystyki na dobę o ile dobrze pamiętam. Dzięki temu można słabą drużyną o wiele szybciej wymieść gryfy niż normalnie.

Alamar PW
11 grudnia 2006, 21:55
Ta studnia to słabsza wersja studni z Krainy Olbrzymów - nie wymazuje, ale tez nie daje punktów biegłości (brakuje jeszcze paru efektów). Czar Ochrona przed magią na poziomie mistrza powinien pomóc z efektywnym piciem ze studzienki.

Trang Oul PW
20 grudnia 2006, 17:42
Patrzcie, co znalazłem ;) .



Jak widać, coś musi łączyć aniołów i Kreegan.
P.S. Jeszcze istnieje Archanielski Pałasz Ciemności.

Narsil PW
20 grudnia 2006, 17:50
W M&M VIII to bynajmniej nie jest rzadkość: elficki miecz zabijania elfów to norma. :-)

Alamar PW
20 grudnia 2006, 19:12
Nic nie łączy, bo Kreegan już nie ma (pozostały po nich tylko łuki). ;)

A co do samego pałasza:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

...a raczej jakości tłumaczenia. ;P

PS. Zmniejszyłem obrazek (screen Altaira również), żeby nie rozciągało strony.

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2006, 17:33
Może to dziwnie zabrzmi, ale mi się wydaje, że aniołowie to słudzy Starożytnych :P.

Trang Oul PW
21 grudnia 2006, 18:10
A możesz to udowodnić?

AmiDaDeer PW
22 grudnia 2006, 16:24
Nie, ale w Kwasowej Grocie w dziale Forge w wywiadzie jakaś tam osoba mówi, że gdyby zdradził pochodzenie aniołów, to dostalibyśmy zawału serca.
Więc może jednak moja teoria jest prawdziwa...?

AlamarCzy w to jest Biblioteka, gdzie można podyskutować o fabule, czy też jest to temat o ciekawostkach w samej grze?


Oczywiście, że temat o ciekawostkach. To jest właśnie ciekawostka o aniołach z MM.

Alamar PW
6 stycznia 2007, 23:24
Mapy z poszczególnych części herosów, przedstawiające krainy/fabułę poszczególnych części Mocy i Magii.

H2: "Clouds of Xeen" (MM4), "Starfire" (MM2), "MMVI Enroth" (MM6), "Enroth" (jest dołączona do gry).

H3: "Błogosławieństwo Niebios" (jest dołączona do gry), "For blood and honor" (MM7), "World of Xeen" (MM4-5), "Kingdom of Harmondale" (MM7), "Day of the Destroyer" (MM8).

H5: "Isles of Terra" (MM3).


I nie zadawać pytań w stylu: "Skąd ściągnąć mapki?" - jak się nie umie korzystać z wyszukiwarki, to czas się nauczyć.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13
temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel