Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Teorie szalone o_O
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

red dragoness PW
4 marca, 16:24
No, racja. Czyli jednak pomyłka przy teleportacji.

Hobbicus PW
20 maja, 17:35
Czas na szaloną teorię z mojej strony. No dobra, może nie tyle szaloną, co raczej... komplikującą lore i zaprzeczającą brzytwie Ockhama?

Nie jest tajemnicą, że w światach MM imiona bardzo często się powtarzają. O ile zwykle różnice między imiennikami są dość istotne i trudno tutaj cokolwiek teoretyzować, o tyle jest parę postaci, z którymi zaczyna się "mały" problem - tj. ich imiennicy są łudząco podobni do siebie. Są to:

- Kastore
- Crag Hack
- Crodo
- Falagar
- Lamanda
- Sandro
- Agar
- Yog

Z tego co wiem żadna z tych postaci (a przynajmniej większość z nich) nie ma wystarczająco wyjaśnionej historii, żeby spekulować, że mamy do czynienia z jedną i tą samą osobą. A jednak podobieństw nie da się wyzbyć. Więc może...

Zatrzymam się tutaj na chwilę i od razu uprzedzam: wiem, że wytłumaczenie "Twórcy nie dbali o spójność lore aż ta bardzo" jest o wiele prostsze i nie zamierzam go kwestionować jako oficjalnego. Ale na potrzeby szalonych teorii uznałem, że mogę to najprostsze wytłumaczenie zignorować i zaprezentować własną sugestię co do tego, dlaczego mamy do czynienia z klonami.

Jak wiemy z MM2, w świecie stworzonym przez NWC podróże w czasie są możliwe do wykonania. "Technikalia" tejże operacji z tego co pamiętam nie są dobrze wyjaśnione, niemniej wiadomo, że działa to jak "przepisywanie historii". Jedynym logicznym wytłumaczeniem takiego działania jest przesunięcie się podróżników w czasie na inny "tor" w czasoprzestrzeni - do "alternatywnej rzeczywistości", gdzie historia potoczyła się (choćby i z powodu tejże teleportacji czasoprzestrzennej) inaczej.

Jak wiemy też z ogólnego lore MM od NWC, za całokształt życia w tym uniwersum odpowiadają Starożytni dysponujący dość zaawansowaną technologią. Są (albo raczej byli) w stanie manipulować życiem na dowolnej planecie tak, żeby osiągnąć swoje własne cele (badawcze?). Przenoszenie istot z jednej planety na drugą w bliżej nieokreślonych celach zdawało się być dosyć powszechne.

Połączmy te dwa fakty. Mamy podróże w czasie i mamy ingerencję Starożytnych w świat przedstawiony. Czy mało prawdopodobnym jest scenariusz, że w wyniku obu tych operacji czasoprzestrzeń mogła się zwyczajnie załamać, skąd mogą wychodzić różne absurdalne dla nas sytuacje?

Jeżeli tak, to czy w takim razie nie jest prawdopodobnym, że niektóre postaci zwyczajnie są klonami samych siebie, niekoniecznie świadomymi tego, że zostały "sklonowane" w wyniku takich czy innych manipulacji Starożytnych?

Horseshoeing ends here.

Tarnoob PW
20 maja, 20:14
Całkiem ciekawe, ale jak sam się chyba zgodzisz – trudne do sprawdzenia. Taki rodzaj podróży wstecz w czasie (bo wprzód to „żaden” problem), połączony z klonowaniem, jest chyba w Harrym Potterze. Eric Reich, autor kanału jutubowego MinutePhysics, wskazywał to jako swój ulubiony model podróży wstecz w czasie w fantastyce.

Fandor PW
20 maja, 20:19
Ja myślę, że spokojnie można pominąć wątek podróży w czasie. Jeżeli bohaterowie-klony byli wysyłani w podróż kosmiczną bez bram z jakiegoś nieznanego powodu to docierali w różnych momentach czasu na różne planety. Mogli także po prostu być zahibernowani na swoich planetach i "ożyć" w konkretnym czasie z jakąś zakodowaną im pamięcią. Ewentualnie imiennicy mogą nosić imiona swoich przodków, a tak naprawdę być potomkami klonów które wyglądają bardzo podobnie i cechują się podobnymi charakterami.

Żmijec PW
22 maja, 19:30
W dobrym zakończeniu M&M VII spotykamy drugiego Coraka sugerując, że jest to model/seria strażników i jest ich więcej.

Także inne postacie mogą być serią strażników starożytnych.

Kastore PW
22 maja, 20:36
Co???
Przecież strażników jest max 1-2 na planetę i tylko sobie siedzą w jakiś bazach i oglądają co się dzieje ze światem. Serio uważasz, że np. taki Crag Hack jest strażnikiem?

Żmijec PW
22 maja, 20:43
No może nie dokładnie jako strażnik ale może jakaś inna funkcja/ranga.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: Teorie szalone o_O