Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Teorie szalone o_O
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13

Dark Dragon PW
11 maja 2012, 18:30
Irh może mieć rację :) Poza tym siarka z wyglądu przypomina najbardziej właśnie złoto...

orodreth PW
15 maja 2012, 12:12
Z Czarnymi Smokami to jest tak jak z innymi stworami podziemia. Ewolucja sprawiła iż Smoki aby zdobyć pokarm nauczyły się gromadzić skarby przyciągające do ich jam krasnoludy i innych poszukiwaczy skarbów. W ten sposób nie musiały się martwić o pożywienie, gdyż te same do nich przychodziło.
Podobnie ewolucja wymusiła na Meduzach wygląd ładnych kobiet, aby przyciągać wzrok wojowników dla skamienienia ich. A Minotaury tworzą labirynty aby trenować w nich swoich młodych w poruszaniu się w tunelach podziemia.

Wracając do tematu zasobów. To uważam iż siarka Czarnym Smokom może być potrzebna jako składnik osadu zębów potrzebny jako zapalnik dla gazu z ich żołądków, zapalnik zamieniający gaz w ogień. Choć z drugiej strony może też być to imitacja złota. Jeśli chodzi o hydry to siarka byłaby potrzebna jako składnik ich basenów lęgowych służący w utrzymywaniu ciepła w zbiornikach, oraz jako mutagen pomagający przy powstawaniu wielu głów.
I jeszcze wrócę do Zielonych Smoków. Więc jako że nie zjadają one sojuszników czyli elfy i krasnoludy, oraz zieją kwasem z żołądka. Nie potrzebują błyskotek. Pożywienie w lasach jest pod dostatkiem więc mogą je upolować. Dlatego Kryształy cukru wydają się najlepszym sposobem aby pozyskać ich łaskawość. Taki cukierek byłby niezłym smakołykiem dla Smoka. Podobnie rzecz się ma u Behemotów.

Dark Dragon PW
15 maja 2012, 12:15
Kryształy definitywnie nie są z cukru xD

orodreth PW
15 maja 2012, 12:30
Z tego co ja wiem, to cukier tworzy kryształy, podobnie sól.
Jest więc też inna teoria że Zielone Smoki i Behemoty do rozwoju potrzebują soli, i tą dostarczają im ich treserzy.

Alamar PW
15 maja 2012, 13:48
Cytat:
Z Czarnymi Smokami to jest tak jak z innymi stworami podziemia. Ewolucja sprawiła iż Smoki aby zdobyć pokarm nauczyły się gromadzić skarby przyciągające do ich jam krasnoludy i innych poszukiwaczy skarbów. W ten sposób nie musiały się martwić o pożywienie, gdyż te same do nich przychodziło.
Podobnie ewolucja wymusiła na Meduzach wygląd ładnych kobiet, aby przyciągać wzrok wojowników dla skamienienia ich. A Minotaury tworzą labirynty aby trenować w nich swoich młodych w poruszaniu się w tunelach podziemia.
Ewolucja czy inżynieria genetyczna czarnoksiężników?

Cytat:
Jest więc też inna teoria że Zielone Smoki i Behemoty do rozwoju potrzebują soli, i tą dostarczają im ich treserzy.
Sól czy cukier nie tworzy cennych, czerwonych kryształów wydobywanych spod ziemi w kopalniach.

orodreth PW
15 maja 2012, 14:07
W wypadku Meduz to może inżynieria jednak.
Kto by to wiedział ?

A co do Soli to w H III Kryształy są czerwone, a w H IV fioletowe. Moim zdaniem nie ma znaczenia kolor kryształu, tylko to że materiał jest kryształem czyli minerałem o odpowiednio zorganizowanej budowie.
A jeśli chodzi o sól jeszcze do niedawna czyli średniowiecze i duża część nowożytności sól była cenna jak złoto i były poszukiwanym materiałem. Dopiero w obecnych czasach staniała.
Tutaj mam teorie Kryształowego Smoka jako istoty zbudowanej z kryształów higroskopijnych czyli soli która wchłania wilgoć z powietrza i narasta. Ten narost Smokom tym by się usuwało także te generowałyby kryształy.

AmiDaDeer PW
15 maja 2012, 14:56
Alamar:
Sól czy cukier nie tworzy cennych, czerwonych kryształów wydobywanych spod ziemi w kopalniach.
W średniowiecznych realiach (a co za tym idzie zbliżonych mniej lub bardziej do tych z HoMM) zarówno sól jak i cukier były towarami luksusowymi i niezwykle drogimi. Jeżeli zaś mamy trzymać się idealnie przedstawienia graficznego, to hematyt ma właściwości barwiące względem innych skał, w tym również i soli kamiennej wydobywanej z kopalni.

Alamar PW
15 maja 2012, 16:55
Powiedzcie mi w takim razie, czy kryształy soli mają taką budowę zewnętrzną (wygląd) jak kryształy z kopalń w grach Heroes? Nie przypominam sobie takiego przypadku.

Belegor PW
15 maja 2012, 19:30
Wyglądem przypominają kwarc. Minerał ten jest wielobarwny i może rozrosnąć do tych kształtów. Szlachetne kruszcze i min. jubilerskie bym odrzucił, nie mają one takich ostrosłupów.

vinius PW
16 maja 2012, 00:05
Gdyby kryształy w Heroesach były z cukru, to by się je pozyskiwało nie w kopalniach, a w cukrowniach.

Xelacient PW
16 maja 2012, 15:03
Dawno, dawno temu w tym temacie poruszałem kwestię czerwonych kryształów i dlaczego są potrzebne przy rekrutacji jednostek (to było na stronie 4, zapraszam do lektury), pokrótce mówiąc, wyszedłem z założenia, że te "kryształy" muszą mieć jakieś specjalne właściwości, które odróżniają je od "zwykłych" klejnotów.

No i zaproponowałem teorię, że te kryształy te jakaś zestalona forma energii życiowej (a to może skrystalizowana moc szału? ;P), cała teoria jest mocno inspirowana Age of Wonders, tam były kryształy many, które są traktowane jak normalny surowiec (do rzucania zaklęć), coś w tym stylu mamy jeszcze w serii Disciples.

Zatem jeśli założymy, że mana może skrystalizować tworząc niebieskie kryształy to czemu coś takiego nie może stać się z energią życiową/mocą szału/czymkolwiek innym w efekcie dając czerwone kryształy.

Na Axeoth mamy kryształy fioletowo-różowe, na podstawie tego założyłem, że muszą mieć mniej cennego "czerwonego składnika", (co tłumaczyłoby dlaczego na Axeoth behemoty wyglądają jak wyliniałe goryle wiecie, gorsze kryształy -> mniej energii życiowej -> spadek kondycji objawiający się gorszym wyglądem. xD ).



flame drake PW
18 listopada 2012, 00:13
Wpadła mi wczoraj do głowy dość ciekawa teoria a mianowicie czy nieumarli mogliby (nie)_żyć pod wodą. Nie mają płuc więc raczej nie potrzebują tlenu więc dlaczego nie?
Załóżmy że nieumarli stworzyliby by miasto - podwodne nekropolis zamieszkałe przez obrośnięte różnymi glonami, koralami i innymi morskimi paskudztwami szkielety i lisze oraz nieumarłe ryby. Swoją drogą szkieletowe_(a raczej ościowe :) rekiny są dość ciekawe.
Co o tym sądzicie?

Dark Dragon PW
18 listopada 2012, 01:06
Nie wiedzę powodów, aby takie istoty nie mogły funkcjonować pod wodą.


Rabican PW
18 listopada 2012, 01:34
W serii gier Myth thralle, wighty i ghasty potrafią chować się pod wodą - jest to bardzo przydatne przy zastawianiu zasadzek :)

Acid Dragon PW
18 listopada 2012, 13:02
Myślę, że to jak najbardziej możliwe. Topielców wszak nie brakuje, by zasilić taką armię. Mimo to, więcej ciał jest jednak na powierzchni i może dlatego w grach MM dotąd nie zaoserwowano podwodnych nieumarłych. Aczkolwiek w HoMM odnajdywano też wiele nawiedzonych wraków statków.

Lwie Serce PW
18 listopada 2012, 14:02
Co do tych kryształów to zadziwiło mnie że są potrzebne przy rekrutacji rycerzy śmierci w WOG. Jedna odpowiedź mi się nasunęła : pancerze tychże rycerzy może są zdobione w niektórych miejscach kryształami? A Wy jak sądzicie? Oczywiście czytałem też wcześniejsze posty i teorie innych na temat kryształów.

TopFunny525 PW
25 listopada 2012, 10:41
Cytat:
Co do tych kryształów to zadziwiło mnie że są potrzebne przy rekrutacji rycerzy śmierci w WOG. Jedna odpowiedź mi się nasunęła : pancerze tychże rycerzy może są zdobione w niektórych miejscach kryształami? A Wy jak sądzicie? Oczywiście czytałem też wcześniejsze posty i teorie innych na temat kryształów.

Nie wiem dlaczego, ale nigdy z taką opcją w WoGU się nie spotkałem, może przez fakt, że gdy zdobywam nekropolię to natychmiast zmieniam ją na rodzime miasto :).

Otóż twoja teoria może być słuszna, jednak sądzę, że to może mieć częściowo związek ze zdolnością rycerzy śmierci. Czyli rzucaniem klątwy. Może to być jakaś tzw. "mroczna" odmiana kryształów, które dają im podobną umiejętność albo ją wzmacniają, przez co jest bardziej efektywna. (wiem, zaśmierdziało tutaj League of Legends :P)


Żmijec PW
9 lipca 2013, 01:19
Na M&M wikia jest ciekawy wpis.

Cytat:
Archibald nie przypomina swojego ojca Morglina Ironfista ani charakterem, ani wyglądem. Jego wygląd zewnętrzny przypomina raczej wygląd Lorda Kilburna.

Czy możliwe jest to, że Archibald był bękartem spłodzonym przez Lorda Kilburna?
Osobnik o "nieczystej krwi" nie mógłby zasiadać na królewskim tronie więc Archibald wymyślił całą zbrodniczą intrygę. Może zabijał wieszczy nie dlatego, że nie wybraliby go z powodu jego złych predyspozycji do bycia królem ale ponieważ wiedzieli o jego pochodzeniu?

AmiDaDeer PW
9 lipca 2013, 03:55
...a niektórzy wieszcze zostali przemienieni w wilkołaków i wysłani do Blackshire, gdzie poprzysięgli zemstę na ojcu Archibalda...

Alamar PW
9 lipca 2013, 16:05
Cytat:
Na M&M wikia jest ciekawy wpis.
Cytat:
Archibald nie przypomina swojego ojca Morglina Ironfista ani charakterem, ani wyglądem. Jego wygląd zewnętrzny przypomina raczej wygląd Lorda Kilburna.
Czy możliwe jest to, że Archibald był bękartem spłodzonym przez Lorda Kilburna?
Ktoś wziął na poważnie pewne posty, gdzie forumowicze robili sobie jaja.
Archibald jak najbardziej przypomina swego ojca z charakteru - w końcu przydomek Żelazna Pięść nie wziął się znikąd, tym bardziej że Morglin rządził tą pięścią przez 25 lat. Także w ostatnich listach do Ragnara, Morglin pokazał w końcu swe prawdziwe oblicze.
Acid gdzieś kiedyś wspomniał (chyba przy okazji opisu HoMM2 w komnatach Groty), jakie cechy odziedziczył po rodzicach Archibald, a jakie Roland.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: Teorie szalone o_O

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel