Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Teorie szalone o_O
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14

Mayday PW
25 czerwca 2006, 10:51
Witam szanownych bibliotekarzy:) Jako nowy członek postanowiłem przedstawić ciekawą teorię, która przyszła mi do głowy. Oczywiście nie będę się przy niej upierał: jest dość szalona, ale zabawna:
Otóż biorąc pod uwagę, że wielka liczba bohaterów w HoMM to postaci, które spotykamy na XEEN, śmiem stwierdzić, że zakończenie eksperymentu XEEN doprowadziło do powstania planety z dalszych części serii :)

(A może ktoś już o tym pomyślał?)

Tak zupełnie z innej beczki, do waszego forum przyciągneła mnie pewna smutna historia: pracuję nad komiksem fantazi z domieszkami SF (przy czym ta kombinacja jest zainspirowana opowiadaniami, które czytałem jako dziecko w "Fantastyce" raczej niż serią MnM (bo choć grałem w MnM4 już jako mały szkrab, to nie doszedłem wówczas tak daleko, żeby natknąć się tam na zaawansowaną technologię). Jednakże jako swoisty trybut dla MnM jeden z bohaterów zwie się Alamar.
Jakież było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że imię głównego bohatera (Nicolai, jego mordę widzicie po lewej) również występuje w MnM. Czuję się teraz taki nieoryginalny ;)

Acid Dragon PW
25 czerwca 2006, 12:15
Dawno temu w JB z Fuuzym rozpracowywaliśmy tę i podobne teorie (jedną z nich była równie szalona, że to właśnie cały Xeen spadł na Anatagarich w intro MM6, sterowany przez hordy diabłów w jego centrum kontrolnym).

Nie pamiętam dokładnie jak obaliliśmy tę właśnie, ale pewnie miało to związek z takimi rzeczami jak rozmiar (w końcu Xeen był o wiele mniejszy) czy brak napotykania jakichkolwiek śladów na Enroth z Xeen poza właśnie samymi postaciami.

Mayday PW
25 czerwca 2006, 12:26
E, niemożliwe, Kreegan z centrum kontrolnego Xeen wytłukłem osobiście co do jednego:P Swoją drogą, zastanawiam się, czy Lord Xeen to nie była jakaś jednostka strażnicza starożytnych, pojedynczy egzemplarz której Sheltem dorwał jakimś cudem w swoje ręce. Tak czy inaczej Kreeganie chyba przeprogramowali generatory...
Swoją drogą ciekaw jestem, skąd w takim razie Corak wiedział, żeby przeprogramować kurs trzeciego promu z MMII właśnie na Antagarich, hehe:) Prorok!

Nawiasem mówiąc: próbuję dorwać ROMa MM1 na NESa, jako że nigdy w pierwsze trzy części nie grałem, ma ktoś może takowego? (i może wiecie czy miał jakieś braki w stosunku do oryginału?).

Alamar PW
25 czerwca 2006, 12:53
>>>Nie pamiętam dokładnie jak obaliliśmy tę właśnie, ale pewnie miało to związek z takimi rzeczami jak rozmiar (w końcu Xeen był o wiele mniejszy) czy brak napotykania jakichkolwiek śladów na Enroth z Xeen poza właśnie samymi postaciami.

A może dlatego, że Enroth ma własną historię, sięgającą co najmniej 1000 lat wstecz. A Xeen (jeśli popatrzeć nawet na bohaterów) "przemienił się" stosunkowo niedawno w glob (kilka do kilkudziesięciu lat).


>>>że to właśnie cały Xeen spadł na Anatagarich w intro MM6

A podobno to ja mam szalone pomysły. :P

Mayday PW
25 czerwca 2006, 13:09
>>>A może dlatego, że Enroth ma własną historię, sięgającą co najmniej 1000 lat wstecz. A Xeen (jeśli popatrzeć nawet na bohaterów) "przemienił się" stosunkowo niedawno w glob (kilka do kilkudziesięciu lat).

Ha! Na to nie wpadłem, dzięki :)

Acid Dragon PW
25 czerwca 2006, 13:10
>>>A może dlatego, że Enroth ma własną historię, sięgającą co najmniej 1000 lat wstecz. A Xeen (jeśli popatrzeć nawet na bohaterów) "przemienił się" stosunkowo niedawno w glob (kilka do kilkudziesięciu lat).

No tak, to było to ;). Teraz już pamiętam, że teoria powstała zanim ktokolwiek z nas dorwał Heroes Chronicles. Potem oczywiście upadła :).

>>>że to właśnie cały Xeen spadł na Anatagarich w intro MM6
>A podobno to ja mam szalone pomysły. :P

Hehehe - widzisz do czego dwaj młodzi fanatycy byli zdolni się posunąć ;)... mimo wszystko część z tej teorii została w moich rozważaniach do dziś. Wszak moze nie tyle Xeen, co sam statek macierzysty z centrum kontrolnym....


Oh, a co do Lorda Xeen, to chyba był jednak "zwykłym" nieumarłym, a te klony pod koniec MM5 chyba można potraktować jako easter egg ;). Chociaż kto wie..... Generalnie jednak 'Swords of Xeen' nieco opowiada o Lordzie i jego przybyciu ze świata Havec, więc to nieco wyklucza jego związki z Xeen czy centrum kontrolnym... z dwudziestej strony - SoX to dodatek stworzony nie przez NWC, ale przez fanów ;).

Mayday PW
25 czerwca 2006, 13:36
Meh, Swords of Xeen nie tykam nawet dwumetrowym kijem (raz spróbowałem i dostałem wysypki). I z całą pewnością nie traktuję zawartości centrum kontrolnego XEEN jako Easter Egg, za łatwo było tam dojść ;P (jako fan gier z serii Thief wlezę wszędzie i bez żadnych problemów, chociaż przyznam szczerze, że kiedy tam pierwszy raz wszedłem, żuchwa z głośnym stukotem opadła na podłogę. Dzięki bogu Xeenów załatwiałem wtedy już jednym ciosem, podając Xeenslayer z ręki do ręki między bohaterami przy napotkaniu większych oddziałów ;). Przypuszczalnie jednak samo centrum pozostało w środku planety nawet po transformacji (zwłaszcza, że mieliśmy okazje je wyczyścić:)

I tu kolejny przeskok: skoro Sandro (narodzony- jak mniemam na XEEN) uczynił sobie siedzibę z jaskini prowadzącej do centrum kontrolnego, to skurczybyk musi całkiem sporo jednak wiedzieć o Starożytnych. Nie wiem, czy przeszedł kiedyś przedostatni poziom (ten labirynt z Annihilatorami), ale jestem ciekaw jak można by ten wątek rozwinąć :D

vinius PW
25 czerwca 2006, 15:43
a powiedzieć wam swoją teorię? eee, lepiej nie :P

RabiWiesz co, vinius - pierwszy raz w nieżyciu w pełni się z Tobą zgadzam.

Alamar PW
25 czerwca 2006, 15:45
>>>No tak, to było to ;). Teraz już pamiętam, że teoria powstała zanim ktokolwiek z nas dorwał Heroes Chronicles. Potem oczywiście upadła :).

Nawet nie potrzebne były kroniki - wystarczyło trochę poczytać kilka wypowiedzi w MM6. :P


>>>I tu kolejny przeskok: skoro Sandro (narodzony- jak mniemam na XEEN) uczynił sobie siedzibę z jaskini prowadzącej do centrum kontrolnego, to skurczybyk musi całkiem sporo jednak wiedzieć o Starożytnych. Nie wiem, czy przeszedł kiedyś przedostatni poziom (ten labirynt z Annihilatorami), ale jestem ciekaw jak można by ten wątek rozwinąć :D

Wiesz - niezbyt ten czwarty poziom wyglądał na centrum kontrolne. ;P
Bardziej właśnie na easter egg (zresztą podobnie cały labirynt) - a Sandro okupował 2 poziom i jakoś nie znalazłem przesłanek, by uważać, że dostał się niżej (choćby dlatego, że na dole były w pełni sprawne "straże").


>>>Swoją drogą ciekaw jestem, skąd w takim razie Corak wiedział, żeby przeprogramować kurs trzeciego promu z MMII właśnie na Antagarich, hehe:) Prorok!

Jak poczytasz jego dziennik, to się dowiesz kilku ciekawych rzeczy.
Poza tym, Kastore czy Resurectra wspominali w filmiku w MM7, że kilka lat poszukiwali śladów Starożytnych, więc niekonieczni mieli od razu zaprogramowany kurs - możliwe, że tylko ogólny sektor galaktyki a na tą planetę trafili "przypadkiem".


>>>a powiedzieć wam swoją teorię?
eee...NIE!!! ;)

Acid Dragon PW
25 czerwca 2006, 16:35
>>>a powiedzieć wam swoją teorię?

Starożytni, chrońcie !

Mayday PW
25 czerwca 2006, 17:04
A tu coś, co naszło mnie przed chwilą: kto to do cholery są demonolodzy? Ludzie studiujący naturę Kreegan? :P Zaczynam mieć wrażenie, że Kreegan wymyślono dopiero po H3, żeby dorobić ciekawą teorię do miast Inferno: w końcu czy naprawdę we wcześniejszych grach spotykamy wzmianki o nich?

Acid Dragon PW
25 czerwca 2006, 17:12
Owszem, w MM6, które powstało zdecydowanie przed H3, a które jest w całości poświęcone Kreegans.

A co do demonologów - a kreegan ich wie. Może to być tylko nazwa i tyle (jak nazwa 'diabły', która nie jest właściwą nazwą Kreegans, ale której używa 99% społeczności Antagarichu :P). Może faktycznie odnosić się do studiowania natury tych kreegańskich bestii, a może też odnosić się do poszukiwania źródeł jakiegoś niematerialnego zła i demonów...

Mayday PW
25 czerwca 2006, 17:37
Ha, jakoś nic dobrego nikomu z tej demonologii nie wyszło- nie powstało nawet najprostsze zaklęcie przyzwania demona :)

Acid Dragon PW
25 czerwca 2006, 17:41
bo ja wiem - demonologom z H4 jednak się udało - nawet i demony przyzywali - lodowe co prawda, ale zawsze ;)

vinius PW
25 czerwca 2006, 17:43
hmmm... tym razem ulegnę namowom i przedstawię moją rewelacyjną i jakże rewolucyjną teorię. no cóż, złamałem się :) może to chociaż rzuci nowe światło na całą sagę MM/HoMM/KB.

Najpierw był chaos...
nie, nie. pomyłka. idziemy dalej. otóż moja teoria Xeen się nie tyczy (ale czy na pewno?)

wielu mówi, jakoby autorzy HoMM nie poradzili sobie z ilością niedokończonych wątków z H3 dlatego nagle Gelu stał się "szalony" i starł się z Kligorem. otóż kto tak myśli - myli się! bo cóż robił Gelu w czasie od zakończenia H3: AB - do H4? otóż ja Wam odpowiem. siedział na Czterech Kontynentach!
cóż to ma do rzeczy? otóż Gelu musiał być w tym czasie namówiony przez Kreegan (bo kim był ów Demon z HoMM: QftDBS jak nie Kreeganem!?) do zniszczenia świata. zapewne opóścił Cztery Kontynenty przez upadkiem Mazalaka. a potem... bum!

to się trzyma kupy, prawda ;) ?

PS. Acidzie, twierdziłeś: "Jednakże jak po raz dwieście n-ty czytam, jak elementy z KB mają się
do H5, fabuły z H3, postaci z MM czy do istnienia Wszechświata, to ja
czasem też nie wytrzymuję...".
W chwili pisania przez Ciebie jeszcze ich nie było, ale mówisz-masz ;)
tym razem sie nie bulwersuj i potraktuj teorię jako żart. może niezbyt udany, ale zawsze :P

AcidCzy ktoś jeszcze ma ochotę użyć tępego narzędzia, względnie miecza lub zionąc czymś wrednym?


ta perspektywa mnie nie rozwesela.

RabiSkoro mowa o Kreeganach... Do diabła, vinius, my pisaliśmy, że NIE chcemy słuchać Twojej teorii! Od początku wiadome było, że będzie to kolejne nawiązanie do KB, które nie będzie tu nikogo w najmniejszym stopniu obchodzić. Rozumiem, gra jest mało popularna, a wcale nie taka zła, Ty zaś nie chcesz, by została zapomniana, ale, na litość Starożytnych, są gdzieś pewne granice! Nie możesz wszędzie wciskać komentarzy o KB, bo to mija się z celem i tylko doprowadza innych Grotowiczów do frustracji, wcale nie zwiększając ich zainteresowania KB. A zwłaszcza nie rób tego w Bibliotece, jasne? [Ani w Sali Bohaterów - dop. MCaleb]Mam przynajmniej, że Alamar i Kathrina będa bardziej wyrozumiali. A w przeklętej machinie wypowiadać się nie zamierzam. Żeby mi to było ostatni raz, bo chyba nie chcesz mieć ze mną na pieńku (katowskim) i przekonać się, jak działają niektóre (jak najbardziej ostre) narzędzia.


Jezu Chryste, wiesz, ile osób mi to mówi? wybacz, ale to już na pamięć znam.

EDIT: za bardzo komus się te ramki chyba podobają :P

Mayday PW
25 czerwca 2006, 18:03
To może od razu załóżmy, że Gelu był homoseksualistą i rzucił się na Kilgore'a zazdroszcząc mu jego męskości? >;)

RabiAlbo chcąc go zgwałcić :P

J.K.Tank PW
3 lipca 2006, 02:02
Rob napisał:

,,Od początku wiadome było, że będzie to kolejne nawiązanie do KB, które nie będzie tu nikogo w najmniejszym stopniu obchodzić."

Tank odpisał:

Mnie będzie obchodzić ;p

Rabican PW
27 grudnia 2006, 03:00
Viniusie,

1. Won z mojej ramki.
2. Jeśli trzy osoby zaklinają Cię, byś nie przedstawiał swojej teorii, to naprawdę coś w tym jest.


Tanku,

bój się Boga (czy komu tam cześć oddajesz).


Pozdrawiam serdecznie.
A.

Quba Drake PW
23 września 2007, 19:40
Ta teoria może być równie szalona co prawdziwa. Na początku mamy do czynienia z jednym gatunkiem smoka, podejrzewam że smoki zielone, czerwone i czarne zostały sprowadzone na Enroth i wyparły ten gatunek smoka(jak to w przyrodzie bywa).

Druga z teorii jest też o Heroes I, otóż mamy do czynienia z czterema nacjami, może przywódcy nie byli wybrani przypadkowo, może to Kreeganie lub Starożytni zorganizowali turniej, a zwycięzca miałby być władcą kontynentu.

Rabican PW
23 września 2007, 21:00
Primo: smoki to nie norki amerykańskie. Są istotami niewątpliwie inteligentnymi i śmiem wątpić, by bezmyślnie się zagryzły w ramach konkurencji międzygatunkowej. Już prędzej zachowałyby się jak ludzie, czyli zrobiły z innych mniej rozwiniętych smoków niewolników i/ lub zwierzynę łowną.

Secundo: zwłaszcza Kreeganie to nacja słynąca z ugodowości, pokojowych zamiarów oraz skłonności do ustępstw w imię budowania społecznego ładu i dobrobytu. Z całą pewnością z chęcią oddaliby władzę nad kontynentem ludziom. Pytanie tylko, po co kilkadziesiąt lat później organizowali inwazję?

Pozdrawiam serdecznie.
R.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14
temat: Teorie szalone o_O

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel