Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 21 - 22 - 23

Chris PW
4 września 2012, 15:26
Cześć poszukuję tego moda

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=24842

Dałem radę pobrać tylko z tego linka na górze w formie zip zmieniłem rozszerzenie na h5u, wrzuciłem do usermod i nie działa ;/. Mam wersje 3.1 Dzikie Hordy. Ma ktoś jakiś pomysł albo namiary na download działającej wersji? Pozdro

TopFunny525 PW
4 września 2012, 16:42
Nope, sprawdziłem wszystkie downloady. I żaden nie okazał się dobry. Nie wiem gdzie jest jakakolwiek działająca wersja. I obawiam się, że jedynym sposobem może być kontakt z autorem...

Chris PW
4 września 2012, 19:36
No to ładnie :) poczekam może jeszcze ktoś się odezwie a jak nie to napiszę do tamtego gościa ale dzięki za szybką odpowiedź :)

Jeddite PW
30 września 2012, 19:05
Jest taki mod - Cytadela Mod, ale nie działają linki. Czy ktoś mógłby zreuploadować?

TopFunny525 PW
3 października 2012, 11:13
Jeśli ktoś jeszcze chce upiększyć piątkę, to zapraszam do tematu na HC, gdzie jest podana bardzo duża lista modyfikacji, znajdują się tam link do np.: Porzuconego moda GOTP :).

Click

desmond PW
5 stycznia 2013, 14:58
Na hc pojawił się mod, który wprowadza parę elementów z H6 do H5. Jest to m.in. możliwość konwersji miast stosownie do swojej frakcji, czy też wprowadzenie stref wpływów (czyli trzeba zając miasto, żeby zdobyć pobliskie kopalnie). Można też tworzyć sojusze w trakcie gry.

Travis PW
5 stycznia 2013, 17:14
Sprawdzał ktoś tego moda ?
coś mi nie działa ...

Hayven PW
20 kwietnia 2013, 18:28
Czym mogę otworzyć i zedytować plik H5_Game.exe?

Bezimienny111 PW
20 kwietnia 2013, 18:39
Podstawowe pytanie, co chcesz uzyskać z takowej edycji. Myślę że do otworzenia wystarczy jakiś edytor heksadecymalny - ale pytanie czy coś przez niego zedytujesz.

Irhak PW
20 kwietnia 2013, 18:50
Cytat:
Czym mogę otworzyć i zedytować plik H5_Game.exe?
Zwykłym hex editorem. Ale musisz wiedzieć (lub się domyślać), które hexy odpowiadają za co, żeby nie zniszczyć sobie pliku.

Hayven PW
20 kwietnia 2013, 19:07
Załóżmy (słusznie, zresztą), że nie znam języka heksowego. Poproszę więc o namiary na jakiś konkretny program, który mi otworzy ten plik i jednocześnie przetłumaczy te heksy :P

A co chcę zmienić? Otóż chcę się dobrać do danych terenów (tiles), których jeśli tam nie ma, to... Nie ma ich chyba nigdzie :P

Warmonger PW
20 kwietnia 2013, 19:11
Cytat:
Poproszę więc o namiary na jakiś konkretny program, który mi otworzy ten plik i jednocześnie przetłumaczy te heksy :P
To się nie da. Program jest skompilowany, sam musisz dojść, co znaczą pojedyncze wartości. najlepiej znając język, w którym program został napisany i zasadę działania kompilatora ;)

Hayven PW
20 kwietnia 2013, 19:20
Hmm... żadnego podglądu, nic? Ale w ogóle zna ktoś konkretny program i mógłby dać mi linka? ;)

Irhak PW
20 kwietnia 2013, 19:59
Tutaj masz jeden. Jakiś tam podgląd też jest :P

Chad PW
6 maja 2013, 13:52
link w pierwszym poście do Cytadeli nie ma działającego linka do pobrania, ale na szczęście znalazłem gdzies tego linka: http://dfiles.eu/files/lbm69wx10
Nie wiem tylko czy działa ^^"

desmond PW
21 sierpnia 2013, 11:45
Dobra wiadomość dla fanów piątki (są tu tacy poza mną i Hayvenem? ;) )
Sylan, autor moda Cytadela, powrócił po 2 latach niebytu i oto efekty:




Więcej info w Tawernie

desmond PW
10 grudnia 2013, 20:51
Na HC pojawił się mod wprowadzający stały tryb jednoczesnych tur w multiplayerze. Ta wiadomość z pewnością ucieszy liczne grono tutejszych fanów tej kultowej już części herosów ;)


Pointer PW
6 marca 2014, 18:35
Mam pytanie. Jak otworzyć plik .h5u? Chciałem zobaczyć konstrukcję pliku modyfikującego statystyki jednostek, np. MOD_inferno_v.4.0.h5u, żeby spróbować trochę zmienić statystyki innych jednostek, jednak nie wiem jak otworzyć plik. Jeśli chodzi o modowanie h5, to dopiero raczkuję, dlatego prosiłbym o w miarę szczegółową instrukcję, jak coś takiego zrobić. Z góry dzięki.

desmond PW
6 marca 2014, 19:45
Otwierasz je dowolnym programem typu winzip (polecam 7-zip).
Dla przykładu podam jak zmienić statystyki jakiejś jednostki, dajmy na to chłopa.
Wchodzisz do katalogu gry, potem folder data, otwierasz plik data.pak (również 7-zip), wchodzisz w: GameMechanics\Creature\Creatures\Haven i wypakowujesz plik peasant.xdb. Plik ten możesz edytować dowolnym programem do edycji tekstu (polecam notepad++) i łatwo się połapać co jest co. Jak już go zmienisz (wcześniej odznacz „tylko do odczytu”) to spakuj to zipem (rarem nie działa), nazwij np. mod.h5u i wrzuć do katalogu usermods.
Pamiętaj żeby przed spakowaniem zachować ciągłość katalogów, tj. w tym przypadku GameMechanics\Creature\Creatures\Haven\peasant.xdb, a nie żeby archiwizować wyłącznie plik peasant.xdb, bo inaczej nie zadziała.



Pointer PW
6 marca 2014, 20:22
Ok, dzięki bardzo, spróbuję coś podziałać :)

EDIT: Zrobiłem wszystko krok po kroku zgodnie z Twoją radą. Niestety, po wrzuceniu do folderu UserMods gra się nie uruchamia. Tutaj wrzucam moda, którego próbuję zrobić. Proszę o pomoc, dlaczego nie działa.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel