Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9

Exo PW
6 grudnia 2021, 03:53
Hereos 7.5 zwany inaczej Ultimate
To z owego moda pochodzi Inferno oraz Tower czyli dwa nowe w pełni grywalne miasta, które praktycznie nie odstaja w żadnym stopniu od reszty ktoś nie obeznany w temacie mógłby powiedzieć ze są one integralna częścią gry a nie modem.

Bardziej niż ich stronę polecałbym Discroda aby być w pełni na bieżąco z informacjami.

Problem u Pointer to zapewne brak czasu biorąc pod uwagę w jak sprinterskim tempie jest rozwijane Hereos 7.5 i jak masę fenomenalnych rzeczy mamy dodane już nawet alternatywy nie są problemem i zaczynają wchodzić z aktualizacji na aktualizacje, to mod pack jest strasznie do tylu nie umniejszam tego co Pointer dotychczas zrobił ale jedna osoba to jedna osoba a zorganizowana ekipa to co innego.

Wiadomo ze oba mody nie są w stanie ze sobą współgrać, trzeba jednego wybrać

Kammer PW
6 grudnia 2021, 12:04
Hmm, będę musiał jeszcze raz odpalić H7.5, bo jak ostatnio grałem, to i Inferno, i Wieża nie zachwycały graficznie, strasznie monochromatyczne były.

Pointer PW
18 grudnia 2021, 22:28
Cytat:
Hmm, będę musiał jeszcze raz odpalić H7.5, bo jak ostatnio grałem, to i Inferno, i Wieża nie zachwycały graficznie, strasznie monochromatyczne były.

Inferno to w zasadzie ekran miasta żywcem z h6, jednostki w dużej mierze też, więc tam bym się graficznie nie czepiał. Tower to już czysto autorska wizja twórców, choć ekran miasta nawiązuje do Towera z h3. Ale jak wspomniał Exo
Cytat:
w jak sprinterskim tempie jest rozwijane Hereos 7.5 i jak masę fenomenalnych rzeczy mamy dodane
to podejrzewam, że wersja, którą znasz, a nawet której ja używam aktualnie w PMP jest już mocno nieaktualna.

Cytat:
praktycznie nie odstaja w żadnym stopniu od reszty ktoś nie obeznany w temacie mógłby powiedzieć ze są one integralna częścią gry a nie modem

No nie do końca się z Tobą zgodzę. W Inferno niektóre rzeczy są dość mocno udziwnione, jak chociażby statystyki Ifryta (obrona 1) czy, moim subiektywnym zdaniem, nieco niepotrzebne przesunięcia już istniejących w grze jednostek w ich poziomach i statystykach (Ifryt i Sukkub). Częściowo zmieniam to w trakcie integrowania Inferno z moją paczką modów. Celowo użyłem tu słowa "zmieniam", a nie "naprawiam", bo wiem, że mogą się znaleźć gracze, którzy wolą tą oryginalną wersję z Ultimate Edition, ale nie zmienia to faktu, że widać tu odstawanie od oryginalnych jednostek. Co do Towera, to mam wrażenie, że jednostki z tej frakcji bez wsparcia swoich rodziych bohaterów i zdolności rasowej stają się nieco "bezradne". Tego zjawiska nie ma w żadnej oryginalnej frakcji. Oczywiście, że zdolność rasowa wspiera przede wszystkim rodzime jednostki, ale nie ma w żadnej innej frakcji sytuacji, w której zdolność samej jednostki opierała się na poziomie rozwoju zdolności rasowej bohatera (jeśli się mylę, sprostujcie).

Cytat:
Wiadomo ze oba mody nie są w stanie ze sobą współgrać, trzeba jednego wybrać

Staram się jak mogę i myślę nad rozwiązaniem tego problemu, ale jak słusznie zauważasz
Cytat:
Problem u Pointer to zapewne brak czasu
, jakbyś w mój kalendarz zajrzał :P

Pointer PW
2 stycznia, 10:35
Nowości na Nowy Rok!

Zapraszam do grania i testowania najnowszej wersji Pointer's Mod Pack 2.0.

Paczka nie powstałaby oczywiście w tej formie, gdyby nie zasługi innych moderów, w tym: Slyen (Heroes 7.5), Lordgraa (WPU), AcidDragon (AC Mod), Antalyan (UCP) oraz autorów innych mniejszych modyfikacji. Nie brakuje oczywiście także zmian wprowadzonych stricte przeze mnie. Wprowadziłem też parę zmian w wyżej wspomnianych modach w celu uczynienia ich bardziej kompatybilnymi ze sobą wzajemnie oraz z moimi zmianami. A oto lista głównych zmian i modyfikacji, które zawiera paczka:

1. Nowe frakcje Inferno i Tower.
2. AC Mod kompatybilny z Trial by Fire oraz uzupełniony o alternatywy dla Fortecy, Inferno i Wieży.
3. Dodatkowe nowe alternatywy dla 6 pozostałych frakcji (lista wszystkich alternatyw w tym poście.
4. Łącznie ponad 100 nowych bohaterów dla wszystkich frakcji oprócz Wieży (tu wkrótce), w tym odblokowani bohaterowie z kampanii, z Zaginionych Opowieści, niemal wszyscy bohaterowie z Heroes 6 i Heroes 5 oraz kilku z Heroes 3.
5. Kilku zupełnie nowych bohaterów mojego autorstwa z nowymi specjalnościami.
6. Odblokowane artefakty kampanijne plus trochę nowych artefaktów.
7. Debugi i nowe umiejętności jednostek z UCP.
8. Kilka czarów i artefaktów z WPU.
9. Poprawiony balans między Mocą a Magią (obniżona siła większości czarów).
10.Kilka nowych jednostek spoza alternatyw, w tym 3 z 4 neutralnych Smoków z h3: Błękitny, Kryształowy i Rdzawy.
11.Być może jeszcze parę drobniejszych zmian, o których sam już zapomniałem ;)

Liczę na odzew odnośnie potencjalnych bugów i niedopracowań, które zauważycie podczas gry. Życzę Wam wszystkiego dobrego w 2022 roku i samych wygranych partii w Heroski!

P.S. Aby zainstalować moda, wystarczy wrzucić zawartość folderu, czyli foldery CookedPC, CustomMaps i Localization do głównego folderu MMH7Game. Przed instalacją polecam zrobić kopie podmienianych folderów, inaczej nie da się wyinstalować moda.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack