Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10

Joker222 PW
3 marca 2021, 11:47
Oki pointer Nice i also don't like umbramancer because the units are ugly.any way some of them You can add as neutral pls? 🙏🙏
Still have a question what AC You will use for Necropolis and Inferno?

And the Heroes from Necropolis You need to add for Inferno Malik, Rashka and more of them are Inferno Heroes?

Joker222 PW
3 marca 2021, 11:50
One more thing i need a link for your mod 0.65 version because it says the file is deleted😔🤔

Pointer PW
3 kwietnia 2021, 22:50
Wielkanocny Zajączek kica do Was z prezentem ;)

Oto Pointer's Mod Pack 1.0, a w nim:

1. Nowa frakcja Inferno, dzięki doskonałej robocie Slyena, jednak nieco przebudowana dla potrzeb alternatywnych jednostek.
2. AC Mod w wersji kompatybilnej z Trial by Fire oraz z nowym Inferno.
3. Dodatkowe alternatywy względem oryginalnego AC Moda w sześciu miastach z podstawowej wersji H7.
4. Kilka nowych czarów i rozwiązań z The Shadows Over Ashan znanego także jako WPU.
5. Umiejętności i zmiany wprowadzone przez Unofficial Community Mod.
6. Odblokowani bohaterowie kampanijni oraz z Opowieści Axeoth w mapach typu Skirmish.
7. Nowi bohaterowie rodem z WPU, Heroes 6 i Heroes 5.
8. Odblokowane artefakty kampanijne oraz dodane kilka nowych artefaktów.
9. Nowe jednostki, w tym Jednorożec, 3 Smoki neutralne z h3, Katoblepas, Złe Oko czy Jaszczurzy Wojownik.
10. Nowe klasy bohaterów, m.in. bohaterowie ze Świątyni, aktualnie dostępni w Sylvanie.
11. Nowe specjalizacje bohaterów.
12. Osłabione działanie zaklęć w celu poprawy balansu między bohaterami Mocy i Magii!!!
13. Nowe zdolności jednostek.
14. Nowa zdolność: Interferencja, rodem z HotA, wciąż w fazie dopracowywania, ale i tak znacząco poprawia balans między Mocą a Magią.
15. Kilka innych drobnych zmian.

Mod jest w fazie ciągłego dopracowywania i rozwijania, więc liczę na Waszą pomoc w wyszukaniu błędów i niedociągnięć. O niektórych sam wiem, już nad nimi pracuję, m.in. błędne wyświetlanie polskich czcionek w nowododanych elementach ;)
Podobnie jak poprzednio, mod wychodzi akurat na Święta, a zatem ponownie zapraszam do testowania w ramach przerwy od świątecznego objadania ;)

EDIT: Zawartość folderu Pointer's Mod Pack 1.0 (czyli CookedPC, Custom Maps i Localization) należy umieścić w folderze \Might & Magic Heroes VII\MMH7Game.

Można to zrobić w dwojaki sposób, albo w folderze Dokumenty\My Games, albo w miejscu wybranej instalacji herosków w ścieżce \Ubisoft Game Launcher\games\
Ważne jest by nie było innych modów wgranych w drugim z tych miesc, bo mogą się "gryźć" wtedy. Nie mam pojęcia z którego folderu gra bierze informacje priorytetowo.

Kammer PW
4 kwietnia 2021, 23:07
Imponująca robota!

Kilka rzeczy wynotowałem na bieżąco:
1. Podczas wybierania miasta startowego jest obecna wyszarzona Świątynia, trzymam kciuki za zrealizowanie jej; :D
2. Jednostki Inferna wyglądają całkiem spoko, acz Kuba ma cokolwiek niepasujący wygląd i widać, że Laceratorzy i Biesy są zrobieni z modelu kappy. Nie narzekam, wychowałem się na WoG-u, mnie to nie razi, po prostu daję feedback;
3. Vendela w ekranie ekwipunku ma model rycerza Nekro, a za jednostkę oblężniczą ma wiwernę jaskiniową;
4. No właśnie, trochę nazw jest wymieszanych, przeplata się polski z angielskim;
5. Mam wrażenie, że coś nie jest z ultymatywną zdolnością demonologii. Moja bohaterka, z Magią na 4, przywołała coś takiego. To chyba powinno być nieco mocniejsze, czyż nie?
6. Zdolność Baalów chyba się buguje z Płaszczem Sheoghu -- Baal nie otrzymuje obrażeń od ataku, ale płaszcz też nic nie zadaje, jest komunikat "niewrażliwość";
7. Nie jestem przekonany, by Demonologia dawała bonus do ataku, ale brama jest całkiem fajnie zrobiona, można są nawet rzucić na baalów, ale przywołuje tylko jednego. Mam wrażenie, że i tak to jest silne; :D
8. Chyba dobrze, byś dołączał krótkie readme, jak zainstalować, bo ja zawsze zapominam;
9. Żywiołaki Ciemności mają świetny model, ale ich strona w Heropedii nie działa, w opisie rekrutacji w mieście dalej są sukkuby, zaś ikonka braku morale jest czerwonym kwadratem.

Etharil PW
5 kwietnia 2021, 12:45
Bugi:
Koszmar i Piekielny Centaur nie otwierają swojego statblocku w heropedii
Smok Pustki to Smok Pustki w Angielskiej wersji razem z polskim lore entry
Piekielny Centaur ma 2 szarże - jedną angielską i jedną francuską
Leczenie Kyuubiego jest globalne i działa na martwe jednostki
W umiejkach jednostek inferno częssto się pojawiają białe boxy zamiast %
Ekssplozywny Atak Baala nie pokazuje ile zadaje dmg ani ile jednostek rani
"Expert" a nie "Ekspert" po angielsku
Opisy umiejek w Demonologii wymagają dużego retuszu
Nie wiem, co to jest "dommage", ale sugeruję zjeść twarożek przed pisaniem. :P

Jak coś znajdę więcej to napiszę.

Pointer PW
6 kwietnia 2021, 12:19
@Kammer

Ad.1: Mam nadzieję na jej zrealizowanie i już całkiem konkretne wizje na jej line-up itp. Drażnią mnie już Syreny w Twierdzy i mam nadzieję, że wkrótce będą mogły się przeprowadzić do nowego domu ;)

Największy problem to grafika ekranu miasta i właśnie za ten element jestem najbardziej wdzięczny Slyenowi w Inferno.

Ad.2: Z tym modelem Kappy to chyba raczej masz na myśli Demony i Biesy? Większość jednostek jest autorstwa Slyena, ja dorzuciłem kilka z nich. Mieliśmy nieco inne wizje na tą frakcję, więc tworząc ostateczną wersję musiałem nieco pomieszać w jednostkach. Slyen nie tworzył też żadnych alternatyw. A co do WoGowego sposobu tworzenia... No cóż, może kiedyś w końcu podszkolę się w grafikach 3D ;)

Ad.3: Jednostka oblężnicza u wszystkich bohatrów ujednolicona, w najbliższym pakiecie poprawkowym pojawią się już u wszystkich katapulty Inferno.

Ad.4: Inferno jako miasto jest autorstwa Slyena, który jest Francuzem, więc całe paczki w edytorze są stworzone po francusku, a tego języka ni czorta nie znam. Na szczęście stworzył paczkę lokalizacyjną po angielsku, co już daje pewien punkt wyjścia. Spolszczę Inferno wkrótce. Co do pozostałych angielszczyzn w modach, to wynika to z faktu, że ja z kolei tworzę swoje mody właśnie po angielsku, by były dostępne z założenia nie tylko dla polskich graczy i pasowały do oryginalnych plików gry. I jak na razie spolszczyłem jedynie jednostki i interferencję. Reszta czeka w kolejce. Problematyczne są niektóre umiejętności z UCP, bo ich plik lokalizacyjny jest chyba niedokończony.

Ad.5: Cała zdolność demonologii jest autorstwa Slyena, też jeszcze jestem na etapie poznawania jej. Zwrócę na to uwagę, aczkolwiek nie wiem czy Slyen ma na to jakąś wizję i sam to poprawi, czy mam się w tym grzebać. Ale zakładając grywalność moda, nie będę czekał na ruch autora i sam poprawię zdolności wg swojego uznania.

Ad.6: j.w.

Ad.7: Co do bonusu do ataku, to zapewne wynika to z faktu, że taką opcję łatwo zaimplementować bez wątpliwości czy będzie działać, w odróżnieniu od bardziej skomplikowanych mechanizmów jak np. w przypadku interferencji, której nadal nie jestem pewien czy działa tak jak powinna (w związku z tym wszelkie informacje zwrotne w tej sprawie mile widziane). Ale chętnie poprawię robotę Slyena w tej kwestii, czekam na pomysły co mogłaby dawać Demonologia :)

Ad.8: Instrukcja instalacji dodana w poście powyżej.

Ad.9: Już działąją w Heropedii, opis rekrutacji poprawiony, ikonka i umiejka nieco zmieniona. Poprawiona wersja w najbliższej paczce :)

@Etharil

Ad.1: Naprawione, poprawiona wersja w najbliższej paczce :)

Ad.2: j.w.

Ad.3: Nie wiem z czego to wynika. Brakuje mu za to umiejętności jeszcze jednej, którą powinien mieć. Pokombinuję nad tym.

Ad.4: Już nie jest globalne. Na martwe działa, podobnie jak działa czar Leczenie.

Ad.5: Wygląda to na nieodczytywanie jakichś znaków w danej czcionce. Te białe kwadraty pojawiają się też w miejscach polskich znaków w nowododanych jednostkach/opisach. Jak na razie nie wiem z czego to wynika, że w oryginalnych działa, a tutaj nie.

Ad.6: Podobnie jak w pkt. 5 u Kammera. Ale sprawdzę o co chodzi i spróbuję to naprawić jakoś.

Ad.7: Dotyczy specki Jedusora jak rozumiem? Naprawione, poprawiona wersja w najbliższej paczce.

Ad.8: Zajmę się tym, dzięki.

Ad.9: Twarożek zjedzony. :D Naprawione, poprawiona wersja w najbliższej paczce.

Dzięki za informacje zwrotne, czekam na więcej :)

klimat93 PW
7 kwietnia 2021, 14:47
Nareszcie będzie można zagrać Inferno :)
Genialna robota a Ubi mogłoby się może czegoś od Ciebie nauczyć :P
Jest tylko jedna rzecz która mnie zastanawia a mianowicie
Dlaczego Inferno? Już wyjaśniam o co mi chodzi czemu akurat tego konkretnego miasta zdecydowali się nie zrobić twórcy (pewnie się nie dowiemy), ale jeśli mnie pamięć nie myli Inferno było od części 1 w każdej następnej aż do 7 gdzie z jakiś powodów zdecydowali się go nie tworzyć.
Jak myślicie chodzi o kampanie dla demonów - nie mieli pomysłu.
Sorki za odejście trochę od tematu :)

Kammer PW
7 kwietnia 2021, 14:51
Inferna nie było w częściach 1. i 2. oraz, częściowo, w 4.

A Ubi nie dodało tego miasta, gdyż po prostu przegrało ono w głosowaniu: punkt 3..

klimat93 PW
7 kwietnia 2021, 15:03
Cóż może jakby dali Inferno normalnie zamiast robić głosowania to by było lepiej dla gry :)
Wiesz jeśli chodzi o 1 i 2 to spoko dawno nie grałem więc myślałem że było.
4 bez komentarza, ale w Legendarnej 3, Bardzo dobrej 5(moje ulubione miasto zaraz koło necro) i nawet 6 było. Więc dla mnie wygląda to tak że są 4 miasta podstawowe Przystań vs Inferno, Magowie vs Necro.
Miasta dodatkowe elfy,mroczne elfy,orkowie,krasnoludy.
Na samym końcu miasta pokroju Wrót żywiołów z 3 czy Cove z Hota, Albo Świątyni zmierzającej w formie moda do heroes 7

Kammer PW
7 kwietnia 2021, 15:23
Ogólnie te głosowania to były fenomenalne porażki.

Ale tak, nie ma co Pointerowi spamować w kanale.

klimat93 PW
11 kwietnia 2021, 08:01
Błędy (niedociągnięcia)/ kwestie balansu:

1.W Nekropolii w opisie budynku zwiększającego przyrost lamasu widnieje dopis o zwiększeniu populacji niszczycieli.

2.Przydałoby się przerzucić mistycznych strzelców z akademii do nekro by były tam przynajmniej 2 jednostki strzelające lub jakąś dorobić bo pod tym względem miasto kuleje (niech żyje Heroes 5 i strzelające szkielety :).

3.Może warto byłoby się przyjrzeć umiejętności Żywiołaka Wody lodowe więzienie
z początku umiejętność super, wykluczanie jednostki z bitwy się przydaje ale później kończy się na spamowaniu D na żywiołaku.

4.Inferno:
4.1 Kyubii osobiście uważam że można by mu zostawić tego OP heal-a przerabiając go na jednostkę do walki w zwarciu.
4.2 Sukuby/Lilimy Zdolność novy powinna zadawać obrażenia od magii Pierwotnej zresztą myślę że nie tylko u nich.
4.3 Pit Lord i jego "połowa" zasięgu strzału, wiem zadaje obrażenia obszarowe ale czy to tak powinno być że "całą" strzałę dostaje jak jednostka wroga jes 3-4 pola od niego, podczas gdy inne jednostki z "połową" zadają pełny DMG z 8 pól (mogę się trochę mylić ale wydaje mi się że ma mniejszy zasięg).
4.4 Devil ja wiem że aktywowana zdolność do ataku z daleka zalicza jednostkę jako strzelającą, ale od tej jednostki jest tak beznadziejna że ciężko ją jako taką traktować.
Na razie to chyba wszystko.

Vexes PW
12 kwietnia 2021, 10:38
@Pointer

Nie wiem z której wersji moda Slyena korzystałeś, ale dość mocno poszedł z nim do przodu więc możesz sprawdzić, bo część rzeczy które np. chcesz naprawić on może już zrobił. Link do strony moda:

https://ym1mxe.webwave.dev/

Pointer PW
13 kwietnia 2021, 10:02
@Vexes

Korzystałem ze starszej wersji, ale wiem, że już ją uaktualniono. W nowej paczce pojawi się większość zmian wprowadzonych w nowszej wersji przez Slyena.

Vexes PW
13 kwietnia 2021, 13:37
@Pointer

Teraz chyba skupia się na drugiej części moda, dodaje tam jakieś jednostki i kombinuje z innymi rzeczami, więc z samym Inferno mało robić. Choć coś dam ostatnio dodał. Ale Ma zamiar skończyć Inferno, tylko chyba jak skończy tę drugą część, więc można śledzić jego działania, bo a może coś doda co będzie odpowiadać do twojego moda.

Górski Krasnolud PW
14 kwietnia 2021, 17:05
Jak kwestia wygląda z ekranem miasta? Został zapożyczony z szóstki, czy robiony jest autorski?

Vexes PW
15 kwietnia 2021, 10:22
@Górski Krasnolud

W samym modzie dodającym Inferno jest to ekran miasta z Heroes 6. A skoro Pointer korzystał z tego moda to jest to ten sam ekran. Zresztą sam pisał, że ekran miasta no największy problem i cieszy się że Slyen to zrobił.

https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=3914&pid=159991#159991

https://ym1mxe.webwave.dev/?wwShowPage=ae8fd6019c9a3ab0f43bd8db607aaa93b905dbcd9db3f4fc7737c3c0c5ad46f8

Górski Krasnolud PW
16 kwietnia 2021, 18:27
@Vexes
Pojawienie się Inferno w Heroes VII bardzo dużo dla mnie znaczy, i dziękuję Tobie jak i Pointerowi za rozgłośnienie projektu Sylena.
Gdy chodziłem jeszcze do szkoły (zamiast na nadgodziny :P) zawsze najchętniej grałem Inferno, toteż modyfikacja dodającą demony podwójnie cieszy.
Mam kilka pomysłów, jakie można by wprowadzić do DLC Hades, ale widziałem, że twórca czyta sugestie innych graczy na Moddb, toteż dzisiaj w nocy założę tam konto i dodam od siebie kilka słów, co można jeszcze zmienić.
Cóż, czekam na dalszy rozwój, aż całość będzie wyglądać jeszcze ładniej 😉😈 i za jakieś parę aktualizacji pobiorę sobie rozszeżenie Sylena, i napiszę recenzję, tak jak zrobiłem to z Xel Town, którego autorem jest Lordgraa. 😉

Vexes PW
16 kwietnia 2021, 19:33
@Górski Krasnolud

Nie musisz robić tak konta, znaczy nie żebym zniechęcał tylko jeśli chcesz napisać do teamu to najlepiej na discordzie bo jest otwarty. Tam cały czas są jakieś dyskusje na temat moda, przyszłych planów etc. Każdy może wejść i napisać. Link na pewno jest na HOMDdb w poście poświęconym Hades Exctra Content, czy w wersji samego Inferno czyli Hades Mod też jest nie wiem.

Dobra nie ważne znalazłem XD
https://discord.gg/YwUJRjaR3E

Zapraszam ;)

Górski Krasnolud PW
21 kwietnia 2021, 20:59
Dobra, wszystkie zlecenia na skanerze zrealizowane, paletki ustawione, a że druga zmiana, to jakoś ostatnia godzinka musi zlecieć. 😁 Siła Reach Trucków nad czołówkami...

... a wracając do tematu.

Chciałbym napisać do Discordzie, ale nie mogę go pobrać na swój telefon (mam Huawei, przynajmniej się nie da przez AppGalery) a z lapkiem u mnie teraz cienko, bo średnio mam dostęp.

Dlatego jeśli istniała by taka możliwość, mam kilka propozycji do miasta, w sensie jest ich dużo, ale tutaj trzy najważniejsze:

1. Ekran miasta jest zapożyczony z szóstki. Wg mnie odejmuje to powiew świeżości dla tego moda, zamiast tego na miejscu Sylena spróbowałbym stworzyć ekran na bazie krajobrazu, który też by pasował, też jest z Heroesa VI, ale mamy okazję go znacznie rzadziej obserwować. Chodzi o background z Fortu Inferno, jest on bardzo ładny i fajnie by było go wykorzystać.

2. Model na mapie przygody, to samo, uważam że fort bardziej wpasowałby się wielkością do reszty miast z Heroes VII, poza tym w siódemce miasto zostało pozbawione swojego krateru wrzącej lawy, co bardzo ujemnie wychodzi w końcowym efekcie.

3. Pomysł na dwie jednostki - Upadła Anielica na bazie Sary z Heroes VI (widziałem na Yt że model Michała udało się wprowadzić do siódemki, więc z Sarą może też by wypaliło)
Czerw Otchłani, wykorzystując model "katapulty" Xel Town z Shadow over Ashan.

I w trakcie pisania wpadło mi kilka innych pomysłów :P Ale to chyba trzy najważniejsze 👌

Vexes PW
21 kwietnia 2021, 22:49
@Górski

Od razu odpowiem na to co wiem. Punkt 1 i 2 odpada, ponieważ a) ekran miasta można było użyć bo był przystosowany do zmian konkretnych budowli, ich pojawianie się itd. a i tak Slyen miał problem np. z implementacją nowych budynków mimo że ekran był do tego przystosowany i wszystko nie chodzi mimo że zaimplementowane jest poprawnie i w testach edytorowych chodzi. b) podobnie z modelem 3d który dzięki różnym wersją działa mniej więcej poprawnie, choć są z nim problemy, część się udało rozwiązać a część wciąż nie jak właśnie krater, który teoretycznie jest, ale nie jest widoczny. Używanie rzeczy z 6 jest problematyczne, a używanie tych które do pewnych rzeczy nie są przystosowne jest raczej nawet awykonalne. a przynajmniej tak twierdzi Slyen po swoich próbach. Więc to że jest to wtórne można mieć jedynie ból do Ubi które nie zaiplementowało Inferno w H7. Reszta jest na takim poziomie na jakim modyfikowanie i używanie rzeczy z HVi jest możliwe.

Co do 3 punktu moge jedynie rzec tak. Na pewno będzie ale jeszcze w jakiej formie to wszystko zależy od LoreGuy'a na ile przekona Slyena do swojej wizji. Co do rzeczy z Xelu nawet nie wiem o co chodzi XD.

To tylo co wiem ze śledzenia moda i discorda. Mam nadzieje że pomogłem. Jak coś to pisz, ja jestem na tej grupię to mogę się odezwać, że przesyłasz takie propozycje ;D
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel