Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Portret bohatera (problem z przeźroczystością)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Ankouter PW
24 lipca 2018, 16:58
Witam, otóż mam problem: tworzę własne portrety do Heroes 3 które potem wstawiam zastępując bohaterów i wszystko mi się w tym udaje, ale jest jeden problem, chodzi o kolorystykę. Otóż gdy na moim pliku .bmp (256) gdy zastosuje kolor czarny to gra odbiera go jako przeźroczysty, widać brązowy interfejs. i tu moje pytanie do was, co robić że kolor czarny występował? używam Gimpa do edycji i indeksowania obrazów do .bmp

AmiDaDeer PW
24 lipca 2018, 17:17
Okej, opisuję to z pamięci, więc możliwe, że nie wszystko podam dokładnie, ale... Z tego, co kojarzę, pierwsze parę (8-10?) kolorów w palecie kolorów każdego portretu to kolory nieużywane przez samą grafikę, a jedynie służące do lokalizowania przezroczystości i innych bajerów (tzw. kolory specjalne).

Rozwiązaniem problemu, z tego co pamiętam, mogło być użycie H3DefToola - przekonwertuj za jego pomocą portret (nie na defa, na bmp), dodając do niego kolory specjalne. Nie powiem Ci dokładnie teraz, której opcji masz użyć (może ktoś inny mnie wyręczy?), niemniej interfejs jest dość intuicyjny. Jak nie pomoże... to nie wiem. :P

avatar PW
24 lipca 2018, 17:30
Na szybko znalazłem taki opis.

uhm PW
25 lipca 2018, 18:39
To proste. Tak jak mówi Hobbit, ściągasz najnowszego deftoola. Wybierasz Type- $47 Interface. We frames dodajesz plik bmp, który jest portretem. Wracasz do general, zaznaczasz ptaszkiem "bitmap", w tej samej linijce naciskasz trzy kropeczki i wybierasz miejsce, gdzie zapisujesz portret. Naciskasz jeden z dwóch guzików po prawej stronie (prepare pictures cośtam) i Twoja bitmapa zostanie zapisana z prawidłową paletą, musisz tylko dodać ją teraz do odpowiedniego pliku :)
temat: Portret bohatera (problem z przeźroczystością)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel