Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem z VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

przystan PW
17 lipca 2018, 21:13
Mam problem z VCMI. Gra jeszcze się nie uruchomiła, a wyskakuje crash. Odsuwając informacje o crashu znalazłem to:
Data in pikeman is invalid!
at /graphics
Required entry animationTime is missing
at /graphics
Required entry timeBetweenFidgets is missing
at <root>
Required entry faction is missing

I ja nic z nim nie zrobiłem! (Dowód: Heroes III bez VCMI działa poprawnie)
Mógłbym coś porobić, ale nie wiem gdzie. Same skrypty powinienem dać radę, ale ci którzy wiedzą więcej niech coś napiszą.

17 lipca 2018, 21:23
Napisz, skąd pobierałeś VCMI, którą wersję, czy w launcherze coś klikałeś...

przystan PW
18 lipca 2018, 08:29
nie pamiętam skąd pobierałem, ale wcześniej śmigało dobrze, i tak nagle, pyk! i już nie działa. jak chodzi o jakieś wersje, to nie wiem gdzie to można sprawdzić teraz, a niezbyt to mnie wcześniej interesowało. Klikanie w launcherze nic nie robiło, chyba że chodzi o inny launcher niż ja myślę. ech... bez 2 punktów u góry raczej nic nie zrobię, bo nie rozumiem jak, a nie każdy VCMI ma takie same błędy. Jest jednak baaaaaardzo stary temat na Akademii Wojny "jak edytować jednostki?" tam dali mi link.

(Tak, mam Woga i Hotę w folderze VCMI, ale to jest inny problem, wcześniej oba działały)

Warmonger PW
18 lipca 2018, 09:06
Wywal wszystko i zainstaluj nowe VCMI w nowym folderze SoD / Complete. I lepiej następnym razem notuj, co instalujesz, bo nikt telepatycznie tego nie naprawi.
temat: Problem z VCMI