Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes 8?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Saki PW
10 maja 2018, 03:29
Kastore:
A nie przyszło Ci do głowy, że skoro gameplayowo te gry były tak dopracowane i mam tu na myśli wyjątkową mechanikę, niekoniecznie balans, miały piękną muzykę i ogólnie były top-notch artystycznie to może fabuła również jest zaprojektowana i przedstawiona w przyzwoity sposób? Szczerze, nie znoszę takiej butnej ignorancji, gdzie nawet nie przypuszczasz, ale stwierdzasz jednoznacznie, że to spieprzyli.

Pointer nie napisał, że fabuła została spieprzona (ani ogółem nie oceniał jakości fabuły w jakimkolwiek stopniu), tylko że jemu nie odpowiada połączenie sci-fi i fantasy. Można się z twierdzeniem "wolę czyste fantasy" nie zgadzać (chociaż nie wiem, z czym tu próbować dyskutować, po prostu pewne rzeczy jednym podchodzą, a innym nie), można mieć inne spojrzenie na sprawę, ale butnej ignorancji naprawdę próżno się w tym doszukiwać.

Kastore PW
10 maja 2018, 09:56
Nie zrozumiałeś.
Saki:
tylko że jemu nie odpowiada połączenie sci-fi i fantasy
Napisał, że nie odpowiadają mu elementy sci-fi w MM, and that's the point, zwłaszcza, że nawet nie dał temu szansy.

Pointer PW
10 maja 2018, 10:50
Heh, obaj zrozumieliście połowicznie. Ale może nie wyraziłem się dość precyzyjnie. MI nie odpowiada połączenie SF i fantasy w Might & Magic, a raczej w Heores of Might and Magic, które od dzieciaka uważałem za grę osadzoną typowo w fantasy. Pomijając fakt, że nie grałem w Might and Magic, to same Heroesy są ok pod tym względem dopóki nie pozna się lore. Bo grając na multi czy w zwykłe pojedyncze scenariusze naprawdę nie odczuwa się różnicy czy Inferno to demony czy kosmici, a mag strzela magicznym promieniem czy wiązką laserową. Dlatego napisałem, że gdy poznałem lore i przestałem żyć w błogiej nieświadomości, to przy innym spojrzeniu na te elementy gry jakoś MI to przestało odpowiadać. To jest MOJE SUBIEKTYWNE zdanie, aczkolwiek tak jak pisałem, większość moich znajomych grających w heroesy też woli je widzieć jako czyste fantasy.
Natomiast ani razu nie napisałem, że fabuła jest źle stworzona. Po prostu mi się nie podoba. Tak jak ma prawo nie podobać się komuś uniwersum stworzone np. przez Tolkiena, mimo że jest genialnie dopracowane.

Cytat:
A ja nie znam żadnego, który myślałby inaczej. Powiem więcej, nawet nie spotkałem się nigdy z choćby pomysłem, żeby do multi służyła kampania.

A tu się już czepiasz słówek i sformułowań. Chodziło mi o to, że ogólnie traktuję heroesy jako grę multiplayerową. Solo prawie nie grywam, przeważnie hot seat, czasem przez sieć (np. Mistrzostwa Polski itp.), a jeśli już zdarzy mi się zagrać samemu, to też na mapach losowych po prostu.
I tu też znam wiele osób właśnie z takim podejściem. Do tego zmierzałem. Czy teraz to jest dość klarowne czy jeszcze nie ogarnąłeś? :P

I idąc dalej tym tropem, czysto ekstremalne porównanie: ilu graczy kupiłoby h8 bez trybu multiplayer, za to z genialnymi kampaniami, dopracowaną fabułą i szczegółami w niej, a ilu h8, które miałoby płytką fabułę, niedopracowaną, za to sprawnie działający tryb multi zarówno w hot seat jak i przez sieć z generatorem map losowych opartym o dobre algorytmy?

Cytat:
Deweloperzy przede wszystkim powinni robić rzeczy z sensem i pomyślunkiem, a nie pod presją jakiejś bandy prostych chłopów ze wsi, których pomysły, często bardzo ignoranckie, postawiłeś wyżej niż "elitarystów", których opinia często jest poparta wielogodzinnymi analizami materiału.

Ok, pomijając to, że obrażasz ludzi, których nawet nie znasz, to się po części zgadzam. Tak POWINNO być. Ale spójrzmy na to realnie. Deweloper chce zarobić, to jego podstawowy cel. Więc pokażę Ci to na przykładzie branży, w której siedzę na co dzień:

Znawcy piwa, chcą pić dobre piwa, dopracowane jakościowo, w wyszukanych stylach. Dlatego rynek piw rzemieślniczych rośnie praktycznie z dnia na dzień. To trochę tak jak mody do Heoresa. Ale wciąż ponad 90% rynku stanowią piwa koncernowe, sikacze typu jasny lager, którego można kupić w każdym sklepie za około 2-3 zł, a w promocji nawet taniej. I co z tego, że "elita" chce lepszych piw, skoro to właśnie na tych sikaczach (pełnych rozmaitych wad piwowarskich wynikających z m.in. prowadzonych na szybko procesów technologicznych) browary zarabiają najwięcej. Owszem, "elitę" próbują przyciągnąć też koncerny wypuszczając takie pseudorarytasy jak seria Żywców czy Książęcych, ale to wciąż koncerniaki pełne wad, których nie kupi żaden szanujący się znawca piwa. I tu tkwi problem. Bo koncern chce wyprodukować szybko, sprzedać dużo, a jakość to kwestia drugorzędna. Dlatego w przypadku gier należy spodziewać się czegoś podobnego. Oczekiwania "elity" są mniej istotne dla wydawcy, niż, jak to ująłeś, "bandy prostych chłopów ze wsi". Tak jak nie oczekuje się, że wielki koncern piwowarski wypuści dobre jakościowo piwo w wyszukanym stylu, tak nie oczekujmy, że koncern gier wypuści dobrze dopracowaną fabularnie grę. Za to można od koncernu wymagać lepszej jakości "jasnego pełnego", dopracowanego nieco lepiej technologicznie, bez posmaków metalu czy aromatów źle przeprowadzonej fermentacji, więc można też od dewelopera oczekiwać dobrze dopracowanego trybu multiplayer bez bugów w momencie wydania.

Czy to wystarczająco dobre porównanie?

Kastore PW
10 maja 2018, 11:37
Pointer:
MI nie odpowiada połączenie SF i fantasy w Might & Magic, a raczej w Heores of Might and Magic, które od dzieciaka uważałem za grę osadzoną typowo w fantasy.
Mnie*
To można powiedzieć, że dobrze uważałeś.
Pointer:
Dlatego napisałem, że gdy poznałem lore i przestałem żyć w błogiej nieświadomości, to przy innym spojrzeniu na te elementy
Wydaje mi się, że dosyć ułomnym i zasłyszanym spojrzeniu (sic). Ale spoko, też tak miałem jak grałem tylko w Hirołsy.
Pointer:
A tu się już czepiasz słówek i sformułowań
Raczej dosyć podstawowego sensu całego akapitu.
Pointer:
Chodziło mi o to, że ogólnie traktuję heroesy jako grę multiplayerową.
A ja np. traktuję Heroesy jako grę multi- i singleplayer i nie chciałbym, żeby były odarte z któregoś z tych elementów, uważam, że byłby to strzał w stopę dla twórców.
Pointer:
ilu graczy kupiłoby h8 bez trybu multiplayer
Niewielu.
Pointer:
Ok, pomijając to, że obrażasz ludzi, których nawet nie znasz
Ależ to bardzo ważna część wypowiedzi. ;)
Pointer:
Tak POWINNO być. Ale spójrzmy na to realnie.
Sądzę, że to co powiedziałem jest jak najbardziej realne, nie chce mi się powtarzać.
Pointer:
Czy to wystarczająco dobre porównanie?
Tego typu porównania nie są merytorycznym narzędziem dyskusji. Nie możesz argumentować swojego stanowiska używając analogii, w której nie wszystkie warunki są takie same jak w sytuacji wyjściowej, a nawet jeśli użyłbyś sytuacji, w której 100% warunków jest dokładnie analogicznych co do sytuacji porównywanej, to nie jesteś w stanie stwierdzić czy te warunki wciąż będą takie same używając tych samych kolejnych analogii i narzędzi dyskusyjnych do obu przypadków. Mówiąc jaśniej, zmarnowałeś czas pisząc to wszystko.

Darth Ponda PW
21 sierpnia 2018, 18:12
Ktoś coś pisał o Blue Byte? Rzeczywiście, robią ósemkę, trafne przewidywania. Tyle że Settlersów. Plus remastery wszystkich części. Także jak ktoś miał nadzieję na nowe Heroesy to tak na rok lekko licząc powinna mu zgasnąć.

Crazy-AK47 PW
12 maja 2019, 14:53
Jeśli chodzi o Heroes 8 to ja wymagam tylko jednej rzeczy. Niech zrobię grę, która będzie grywalna i nie będzie robiona na odpierdziel jak nowsze części H6 i H7.
A czego oczekiwałbym od ósmej części Heroes?
Wymienię zalety i wady każdej części w kolejności od której zaczynałem oraz o pewnej grze, która nie jest Heroesem, ale pewne jej mechaniki mogłyby zostać przeniesione do Heroes 8. Heroes 3 zostaje tutaj pominięte bo fanatyczny kościół części trzeciej blokuje całkowity rozwój tej serii. Sorry ale to fakt, bo skreślanie każdej innej części bo nie ma numeru 3 w tytule już mówi sam za siebie. Jako oni mogą wszystko odrzucają, to ja ich wykluczam z tego zestawienia.

Heroes 5, czyli dobra podstawa i 2 potężne dodatki Kuźnia Przeznaczenia i Dzikie Hordy
Zalety:
• Liniowa kampania, która wystarczała na bardzo długo
• 8 frakcji z unikalnymi mechanikami, zamkami i bohaterami
• 2 poważne dodatki, które wprowadzały poważne nowości
• Czytelna grafika. Może cukierkowa, ale niemożliwe jest pomylenie chłopa z inkwizytorem, czy flagi z posterunkiem, jest to niemożliwe. Ludzie na nią niepotrzebnie narzekają.
• System karawan
• Miasta w 3D. Zanik miast 3D w kolejnych częściach nie jest wadąjeśli zostaną one wykonane ładnie. Ale model anioła w Ołtarzu Niebios do tej pory budzi podziw.
• System alternatywnych ulepszeń
• Bardzo ciekawy system nekromancji wprowadzony w Dzikich Hordach (brak w kolejnych częściach)
• Jednostki miały POWER w animacjach. Przykładowo uderzenie krzyżowca, w którym czuć po prostu siłę uderzenia. Wrócę do tego przy H7
• Miasta posiadały własne specjalizacje. Zniknęły one w częściach kolejnych.
• Ekrany menu są w pełni animowane i cieszą oko. (Walczący inkwizytor, Walki w kamiennych aulach, czy cyklop walczący z czerwonymi fanatykami)
• System run krasnoludzkich.
• Generator map losowych i Edytor map.
• Mentor pamięci, który pozwala resetować umiejętności bohatera.
Wady:
• Sztuczna inteligencja miała i ma swoje odpały
• Kamera w podziemiach dostawała pie*dolca
• Słaba optymalizacja jak na tamte czasy

Heroes 4. Czyli dziwny skok w czasie.
Zalety:
• Genialny soundtrack, któremu żadna część nie dorównuje
• Ciekawy system wyboru między budynkami (W Heroes7 słabo to wykonali)
• System wyboru, rekrutacji bohatera jak dla mnie najlepiej wykonany spośród wszystkich części
• Bogata księga zaklęć pomimo że część zaklęć była do niczego, przykładowo dalej nie znalazłem zastosowania dla lotnych piasków
• System więzienia, wrócę do tego przy częściach kolejnych
Wady:
• System walki, który jest do dupy
• Bohaterowie mogą poróżować bez armii i tworzyć razem super OP 7 osobową armię
• Jednostki mogą podróżować po mapie bez bohatera
• Rekrutowaliśmy jednostki codziennie, a nie raz na tydzień
Inne:
• Mikstury (Gdyby działały jak runy z Heroes 5, to byłby świetny system)

Heroes 6. Czyli dziwny potwór doktora Frankensteina
Zalety:
• Nowa frakcja Świątynia
• Poprawiono system walki turowej
• Pola bitwy była bardziej różnorodne.
• Jednostki mają POWER jak w H5. Uderzenie krytyczne wampira, czy Minotaura do tej pory robi wrażenie.
• Wprowadzono ładowane umiejętności rasowe podczas walki przykładowo nekromacja, pozwalająca wskrzeszać istoty podczas walki.
• Większość bohaterów kampanijnych ma własne modele. Wrócę do tego przy H7
• System premii rodowych, których zabrakło części kolejnej
• Jednostki miały swoje własne aktywne i pasywne umiejętności (dosłownie każda)
• Wprowadzono walki z Bossami
• Wprowadzono cooldown na umiejętności by zapobiec spamowaniu tymi mocniejszymi umiejętnościami (ale limit użyć już taki fajny nie jest)
• Dodano zwoje z zaklęciami i mikstury many
• Bardzo ładne modele jednostek
• Miasta pomimo, że w 2D są bardzo ładne i możne je ustawić na tapetę
Wady:
• Kompletne wywalenie na graczy na premierę gry. Chyba aferę z brakiem ekranów miast na premierę zna każdy
• Zanik cutcenek na rzecz czytanych dialogów
• Kamera jest statyczna nie może być obracana myszką
• Mamy tylko 6 frakcji... Gdzie sylwan, forteca i akademia? Gdzie???
• Zredukowano ilość surowców do 4. What? What the fu...???!!!
• Zlikwidowano posterunki i karawany
• Walki są dość powolne
• Portale miejskie to istna patologia w połączeniu ze sztuczną inteligencją komputera
• Bohaterowie mogą poruszać się bez armii co w połączeniu z powyższym prowadzi to takich patologicznych sytuacji, że głowa mała (Przykładowo AI kupuje 10 bohaterów i wysyła ich na wszystkie strony świata i musisz ich łapać jak pokemony). Dlatego jestem za powrotem systemu więzienia z H4, by ograniczyć takie zachowania AI.
• System broni rodowych. Sorry ale grindowanie jednej broni aby uczynić ją lepszą jest bzdurą, gdyż Heroesy to nie jakieś MMO
• Conflux i wymagane łącze z internetem by móc korzystać z części opcji.
• System rozwoju bohatera i zdobywania zaklęć błaga o pomstę do nieba.
• Podczas szybkiej walki komputer robił sztuczne straty. W H5 było podobnie, ale tutaj to zaczęło być upierdliwe. Wrócę do tego przy H7
• Wprowadzanie niepotrzebnego patosu do fabuły. Heroesy to bardziej bajkowe uniwersum
• Dodatki wykonane na odwal się, gdyż nie wprowadzały wiele nowości jeśli porównamy do H5
Inne:
• Forty i strefy kontroli (zostały one rozwinięte w H7)
• System reputacji, który na nic nie wpływa. Gdyby chociaż wpływała na dyplomację, to byłoby ok, ale tak to nie wiadomo na co i po co. Wrócę do tego przy pewnej grze.
• Wprowadzono możliwość plądrowania łupienia kopalni, tylko że były to umiejętności, na które trzeba było zmarnować punkty umiejętności i miały coolodown. Zostało to częściowo poprawione w H7
• Soundtrack, który miejscami był bardzo dobry, a miejscami monotonny. Choć muzyka miasta przystani mogłaby spokojnie pozostać na stałe w serii. Po prostu wykonana w stylu Heroes'a
• Pojawiły się znaczniki misji na mapie, które pokazują gdzie masz iść. Moim zdaniem nie powinni w ogóle tego wprowadzać (w H7 też to wprowadzili)

Duel of Champions, czyli ukazanie potencjału Ashanu
To jest karcianka, a nie Heroes, ale ma wspólne uniwersum: Ashan. Dlaczego o niej wspominam? Bo wykorzystane w niej karty mogłyby zostać wykorzystane do stworzenia nowych jednostek czy pod-frakcji. Na przykład na frakcję Przystani składało się kilka księstw Gryfa, Wilka, Byka, Sokoła, Kruka, Jelenia, Jednorożca czy Charta. Albo akademia była podzielona na domy Anima czy Materia. Albo Sanktuarium, gdzie Nagi mogły być z Hashimy, Sayamy lub Shanriyi. Bum z jednej frakcji zrobionoby 3.
Ja tylko podaję przykład jak rozwiązać problem z dodawaniem nowych frakcji. Po prostu stworzyć podfrakcje w obrębie jednej frakcji i tyle.

Heroes Online. Heretycka abominacja z bardzo dobrą mechaniką
Heroes Online był typowym przesiąkniętym P2W crapem, ale miał jedną mechanikę która była bardzo dobra i nie da się jej zaprzeczyć. Chodzi mi o system walki. Pola zamieniono na heksy i wprowadzono system oskrzydlania przeciwnika. Będę szczery system sprawdzał się genialnie. Dodatkowo oddziały, które posiadaliśmy miały pewne ograniczenie. Nie mogliśmy wystawić więcej niż np. 150 zbrojnych na jednym polu. Moim zdaniem ta mechanika się dobrze spisywała, bo nie prowadziła do zbierania chorych ilości jednostek na polu bitwy. Moim zdaniem obie mechaniki mogłyby zostać przeniesione głównej serii. Najgorsze jest to, że najlepszy model (nie system) walki, został zmarnowany w grze przeglądarkowej.
Zalety:
• System walki został usprawniony. Hexy i system oskrzydlania dobrze się ze sobą spisywał, a katapulty mogły atakować także jednostki.
• Istniał limit wystawiania danego typu jednostek na polu bitwy. Zapobiegało to tworzeniu nie wiadomo jak wielkich kosmicznych armii.
Wady:
• P2W, które doprowadził do zamknięcia tytułu

Heroes 7, czyli recykling Frankensteina
Zalety:
• Usprawniono system stref kontroli i połączono go z systemem zarządcy
• Możemy plądrować kopalnie w dowolnym momencie
• Bardzo ładne miasta w 2D
• Poprawiono system karawan, teraz są one przechowywane w oddzielnej zakładce w mieście, zamiast blokować się przed miastem jak w H5. (Ale czemu kamera musi podążać za każdą karawaną z osobna? Przecież to przeciąga tury i musimy słuchać tą upie*dliwą muzyczkę)
• Dobrze zrobiony system gildii magów oraz spora ilość zaklęć mniej i bardziej użytecznych, oraz mamy sporo zaklęć używanych na mapie przygody (Dokładnie 9 zaklęć na 7 szkół magii, plus okrzyki wojenne).
• Wprowadzono osobne umiejętności dla bohatera dyplomaty (Ale koszt ich przyłączenia jest z kosmosu)
Wady:
• Kampania i scenariusze robione na odwal się i nie mają wspólnego punktu zaczepnego. Po prostu się ze sobą nie wiążą. Nie ma jakiejkolwiek spójności
• Twórcy mieli wyjebane na graczy na premierę bardziej niż przy części 6
• Konsultacje z graczami, a raczej ich brak. Sorry ale wybieranie, które miasto ma pozostać, albo decyzja czy mamy zmienić model jednostki, czy przekopiować z części poprzedniej, mówi samo za siebie.
• Sztuczna inteligencja osiągnęła wyższy poziom głupoty, nawet względem poprzedniczek. Dodatkowo połączyli to z syndromem typowego kacapa. Jak masz pokonać jakiego Herosa i bronić stolicy, to co robi AI? Rush B owym super OP bohaterem na twoją stolicę. Dobrze że portali nie wprowadzili z H6
• Brak cutscenek. Wszystko robione pod czytane dialogi. Przynajmniej w H6 one się pojawiały. Sorry ale sztywne figury jednostek z poruszającą się kamerą w H7 to nie cutscenki, a abominacje
• Wspominałem o wprowadzaniu patosu w H6, tutaj poszli o krok dalej.
• Koszmarna optymalizacja
• Grafika gorsza względem H6
• Soundtrack, który jest irytujący. W H6 przynajmniej czasem był monotonny, ale pewne kawałki były świetne zaś w H7 po prostu irytuje. Włącz sobie muzykę miasta Przystani z H6 i H7 i po prostu porównaj, różnica niebo a ziemia. Albo muzyka w oczekiwaniu na turę przeciwnika...
• Jakaś połowa modeli został żywcem przekopiowana z H6. Ogólnie to całe H7 to jeden wielki recykling
• Jednostki nie mają POWERA, po prostu nie czuć mocy uderzenia. Mam wrażenie że jednostki atakują powietrze.
• System oskrzydlania, który został lepiej zrobiony w HO. W grze przeglądarkowej... Dodatkowo oblężenia wypadają blado, bo mury mają wysokość zwykłych jednostek...
• Brak możliwości tworzenia własnego bohatera, oraz tylko bohaterowie rady mają własne modele...
• Trzeba instalować fanowskie łatki by gra była względnie grywalna.
• Mówiłem o oznaczaniu celów na mapie w H6, to w H7 poszli o krok dalej, bo jeśli masz pokonać danego bohatera, to symbol korony za nim lata po całej mapie, nawet jeśli nie jest odkryta...
• Interfejs, który jest uwsteczniony nie tylko pod względem H6, ale nawet H5
• Podczas szybkiej walki komputer robił sztuczne straty, ale stały się o wiele bardziej dotkliwe niż w H6, bo praktycznie każdą walkę trzeba było rozgrywać ręcznie...
• System wyboru między budynkami wykonano słabo, gdyż wybór między fosą a zbiornikiem z zasobami jest bzdurny, bo i tak na fosę nie da się wejść z własnej woli... A wybór miedzy zwiększeniem przyrostu sworzeń A lub B jest też słabo wykonany, bo siły neutralnie się mnożą jak cholera (Choć istoty, które mają się do nas przyłączyć, w ogóle się nie powiększają :thinking:)
• Zanik większości dobrych mechanik z części poprzednich.
Inne:
• Straż lokalna, która nie pozwala wrogim bohaterom bez armii zajmować naszych miast. Ale nie możemy ich wystawiać, gdy mamy 7 jednostek (Tak wiem jest umiejętność, która zwiększa ten limit o 2, ale i tak większa część straży lokalnej nie uczestniczy podczas walki więc dupa). Jakby trochę bardziej by ją usprawnili, albo usunęli ten limit to dałbym to do zalet. Po prostu ciekawy pomysł.
• System tworzenia i niszczenia przejść/mostów/barykad. Fajny koncept, ale był obecny tylko w kampanii i nie miał jakiegokolwiek wpływu na zwykłych mapkach.

Age of Wonders 3. Czyli Synteza Cywilizacji z Heroesami
Część osób mówi, że to bardziej Cywilizacja niż Heroes, ale nie zmienia to faktu, że niektóre mechaniki mogłyby zostać przeniesione prosto do serii Heroes. Gra miała swoją premierę rok przed Heroes 7. Rzeczy, które mogłyby zostać przeniesione, to możliwość tworzenia własnego bohatera z prawdziwego zdarzenia, modyfikacja jego wyglądu, klasy i specjalizacji. Różnorodne pola bitwy, które czasem wpływają na korzyść jednej strony, a jeśli atakujemy jakiś budynek, to widzimy go w tle, albo walczymy bezpośrednio na nim. System walki, który jest fajnie zrobiony, choć parę rzeczy w nim brakuje np. Tury taktycznej. Jednostki strzeleckie mają własny system zasięgu, na który wpływa odległość, osłona i linia widoczności. System kapitulacji/Odwrotu polegający na rzeczywistym wycofaniu jednostek, co uniemożliwia komputerowi dokonywania masowych ucieczek. Oraz jednostki broniące się nie mogą się wycofać. Co z AoW3 można by przenieść? Magię globalną, czyli magię stosowaną na mapie przygody, które można byłoby rzucać też na miasta. Dorzuciłbym do Heroes'a także budynki specjalne dla miast, jeśli w obrębie jego strefy kontroli, znajduje się dany budynek. Dodałbym w serii Heroes możliwość wchodzenia jednostkami na murach jak w AoW3. Czy pamiętacie system reputacji z H6? Tutaj reputacja wpływa na to jakie jednostki lepiej walczą po naszej stronie (Te oddane dobru lub złu), albo są wzmocnione/osłabione podczas trwania danego wydarzenia. Jak już przy wydarzeniach jestem, to dodałbym także inne bardziej losowe zdarzenia np. pojawia się neutralny bohater z potężną armią, który atakuje wszystko na swojej drodze.
A zatem co mogliby zaczerpnąć twórcy Heroes z AoW3?
• System tworzenia bohatera. Od twarzy, ciała po rasę, klasę, specjalizację etc. Jeśli mogli zrobić to rok przed H7 i szczątkowo w H6, to moim zdaniem powinno zosatć wprowadzone obwiązkowo.
• Zamienić pola na hexy i część mechanik walki przenieść do serii Heroes, oraz połączyć z modelem walki z HO. Przykładowo: System linii zasięgu, zasięgu ostrzału i osłon. Strefy kontroli jednostek, by pole walki nie zamieniło się w jeden wielki walc wiedeński. Ustawianie strzelców na murach, by zwiększyć ich zasięg, atak, obronę etc.
• System odwrotu, z prawdziwego zdarzenia
• Wprowadzić magię globalną, jak twórcy Heroes'a idą w te strefy kontroli, to niech wprowadzą magię z nią związaną.
• Zajebisty soundtrack. Muzyka podczas walk i niektóre utwory na mapie przygody mogłyby zostać przeniesione prosto do Heroes 8.
• Przywrócić system reputacji z H6 i sprawić aby wpływał na dane typy jednostek oraz dyplomację. Jednostki oddane dobru radzą sobie lepiej gdy jesteś dobry, zaś gdy jesteś zły to miasta oddane złu chętniej się do ciebie przyłączą
• Uczynić pola bitwy bardziej różnorodne. Heroes 6 próbował i pomysł porzucono pomimo potencjału.
• Wprowadzić budynki specjalne, które możemy wybudować tylko gdy w strefie kontroli miasta znajduję się jakiś budynek. Przykładowo gdyby w naszej strefie kontroli znalazłaby się nie wiem, flaga to moglibyśmy do 3 takich flag ustawić na polu bitwy podczas oblężenia, pod warunkiem, że wybudujemy specjalny budynek z nimi związany w mieście.

Więc do rzeczy czego bym oczekiwał od Heroes 8?
• OLAĆ FANBOYÓW CZĘŚCI 3 I SKUPIĆ SIĘ NA NOWYCH GRACZACH. TEGO BETONU NIC NIE ZADOWOLI
• Gra ma być grywalna na premierę, bez takich błędów jak na premierę H7
• Liniowa kampania, żadnych oddzielnych historii jak w H7
• Czytelna grafika, nie musi być realistyczna, może być cukierkowa, ale ma być czytelna
• Miasta w 2D lub 3D
• Proste cutscenki i zrezygnować z czytanych dialogów i tych abominacji z H7
• System alternatywnych ulepszeń z H5
• Jednostki mają mieć POWER w animacjach
• 9 frakcji na start i podzielić je na podfrakcję by rozwiązać problem z dodawaniem nowych
• Przywrócić Nekromację z Dzikich Hord
• Przywrócić specjalizacje miastom
• Przywrócić system run krasnoludzkich z Dzikich Hord
• Wprowadzić PROSTY I CZYTELNY INTERFEJS
• Wykonać soundtrack, z prawdziwego który nie będzie irytował jak w H7
• System rekrutacji bohatera z Heroes 4
• System więzienia z Heroes 4, by ograniczyć durną AI
• System mikstur na wzór run z Heroes 5
• Różnorodne pola bitwy. H6 próbowało, ale ja bym poszedł w stronę AoW3
• Ładowane umiejętności rasowe z Heroes 6
• Dodać zwoje z zaklęciami
• Dodać Edytor tworzenia własnego bohatera na wzór z AoW3
• Przywrócić premie rodowe
• Wprowadzić cooldown na bardziej potężne zaklęcia
• Przywrócić czary grupowe z Heroes 5
• Zastosować Hexy zamiast kwadratów na polu bitwy
• Wprowadzić limit wystawiania oddziałów jak w Heroes Online, by zapobiec tworzeniu niewiadomo jak kosmicznych armii.
• Wprowadzić system stref kontroli i umiejętności zarządcy z Heroes 7
• System gildii magów z Heroes 7
• Wprowadzić karawanseraj dla karawan, aby nie blokowały się przed miastem
• System straży lokalnej, ale dać możliwość ich normalnego wystawiania, bez sztucznych limitów
• Przenieść część mechanik walki z AoW3 Przykładowo: System linii zasięgu, zasięgu ostrzału i osłon. Strefy kontroli jednostek, by pole walki nie zamieniło się w jeden wielki walc wiedeński. Ustawianie strzelców na murach, by zwiększyć ich zasięg, atak, obronę etc.
• System odwrotu, polegający na wycofani swoich jednostek poza mapę, ale zablokowany dla obrońców.
• Wprowadzić zaklęcia globalne i działające na miasta jak w AoW3
• Przywrócić system reputacji z H6 i sprawić aby wpływał na dane typy jednostek oraz dyplomację. Jednostki oddane dobru radzą sobie lepiej gdy jesteś dobry, zaś gdy jesteś zły to miasta oddane złu chętniej się do ciebie przyłączą
• Wprowadzić budynki specjalne, które możemy wybudować tylko gdy w strefie kontroli miasta znajduję się jakiś budynek. Przykładowo gdyby w naszej strefie kontroli znalazłaby się nie wiem, flaga to moglibyśmy do 3 takich flag ustawić na polu bitwy podczas oblężenia, pod warunkiem, że wybudujemy specjalny budynek z nimi związany w mieście.
• Bohater ma mieć własną turę, a nie być aktywny przy pierwszej lepszej okazji.
• Dodatki z prawdziwego zdarzenia, żadnych pseudo-dodatków, czy dawania bohaterów na wyłączność dla osób, którzy kupili edycję superXXXDeluxe. Precz mi z takimi praktykami


Dydzio PW
12 maja 2019, 17:49
Najlepsze co Ubi może zrobić to sprzedać prawa do marki jakiejś firmie, która nie będzie robić z Might & Magic pośmiewiska.

Od wydania dobrego heroes 8 nie będącego skokiem po kasę po linii najmniejszego oporu większe prawdopodobieństwo widzę w:
1. Samochodach bez paliwa
2. Zrobieniu heroes 8 przez fanów w jakimś nadającym się do tego w miarę silniku, np VCMI, Unreal Engine 4.
3. Nalocie kosmitów do 2025 roku
4. Wygraniu w totolotka bez kuponu
5. Zobaczeniu latającego różowego słonia bez pomocy środków psychoaktywnych

Górski Krasnolud PW
12 maja 2019, 22:43
@Crazy-AK47

Bez wątpienia Age of Wonders III jest świetną grą, choć jeśli nie grałeś, to bardzo polecam Ci również część pierwszą tejże serii. :) Pojawiają się bardzo fajne frakcje, których w trójce niestety brak (Archonci [zwani w jedynce Gigantami :D], Jaszczury, Azracy, a w Truposzach są dodatkowo demony :), również jest podział elfów na te "zwykłe" i mroczne). Ogólnie polecam zapoznać się ze starszymi częściami AoW (mam na myśli The Wizard Throne i Shadow Magic) są tam m.in. Syroni i Demony Cienia. :)


No, ale teraz czas na moje wymagania do Heroesa VIII.

Jakie są?

Żeby w ogóle wyszła taka gra...

Fandor PW
13 maja 2019, 00:21
Po pierwsze złota łopata za odkop.
Po drugie bardzo mi się nudzi więc odpowiem na tą ścianę tekstu.
No więc jedna liniowa kampania to jest właśnie bezsens lepsza jest seria kampanii osadzona w uniwersum, ale wcale nie muszących się od razu przeplatać.
Ekran miasta 2D jest tysiąc razy lepszy.
Alternatywne ulepszenia to najgłupsza z mechanik ulepszania. Znacznie lepsze są alternatywne jednostki, podwójne ulepszenie lub system niejednorodny, gdzie mamy różne wersje - raz dwa ulepszenia, raz jedno ulepszenie, czasem brak albo jakaś alternatywa.
Gra w nowoczesnej grafice nie wypuści Ci od razu 10 miast, to nierealne. Sam wolę dostać 3/4 rasy, ale żeby podstawowa wersja gry była dobrą platformą do serii kolejnych dodatków - lepiej aby skupiono się na stabilności, gameplayu eliminacji wszystkich bugów i tego, aby w każdym kolejnym dodatku można było dodawać nowe miasta i nowe ciekawe kampanie i mechaniki, żeby było widać że gra się rozwija. W sensie Ubi bardzo krótkowzrocznie podszedł do H6 i H7. Po prostu trzeba stworzyć coś na długi okres rozwoju, a Ubi nie lubi takich inwestycji.
Dobra zmieniłem zdanie, jednak mi się nie chce mam ciekawsze rzeczy do roboty ale szkoda mi to kasować więc niech już zostanie.

Crazy-AK47 PW
13 maja 2019, 13:58
@Górski Krasnolud

Akurat w poprzedniczki AoW nie grałem ale na Steamie istnieją mody dodające Archontów jako oddzielną rasę (w normanej grze występujące jako zwykłe siedliska), czy wspomniane mroczne elfy. Ja wspominam o AoW3, gdyż jej mechaniki i rozwiązania można byłoby przenieść wprost do serii Heroes i połączyć z mechanikami, które już w serii wystąpiły. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że gdyby powstało AoW4 to byłoby lepszym Herosem niż Heroes 8 jeżeli by owo powstało.
Oczywiście AoW3 ma swoje mankamenty jak nijaki rozwój bohatera, czy brak tury taktycznej na polu walki. Ale sama gra to rekompensuje, a część problemów jest już rozwiązana w modach.
strona: 1 - 2
temat: Heroes 8?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel