Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Moc przeciw Magii - mini klon Heroesa
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2

Mad Hatter PW
25 września 2018, 19:53

Głosowanie

Mad Hatter PW
7 grudnia 2018, 19:44
Wracam po długiej przerwie:

W marcu planuje oficjalnie ruszyć z otwarciem studia oraz odbędzie się premiera 8 grzechów a dwa tygodnie później planowane jest premiera MvsM.

Kastore PW
8 grudnia 2018, 13:51
Ale małe.

Mad Hatter PW
20 stycznia, 20:31

Kastore:
Ale małe.
Rozdzielczość gry podczas nagrywania wynosi 320x240, co za tym idzie rozdzielczość grafiki to 160x180.
Zostałem tym zainspirowany starymi grami takie jak Warcraft 1:

= EDIT =
Do 8 Powstał zwiastun ale niech moderatorzy zdecydują się czy to nadaje to opublikowania tutaj.

Mad Hatter PW
3 lutego, 16:03
Za radą kolegi "ZapomniałemHasła" (kolega usuną swój post) wrzuciłem projekt do tego Reddita ale na razie jakieś 0 zainteresowanie.

Nowy Devlog 8:

senyszynlover PW
3 lutego, 16:22
Miałem małą sprzeczkę z administracją, banują mnie tu ciągle (za niewinność).

Przykro mi, ale nie znam się na promowaniu gier. Wiem tylko, że niezależnych produkcji wychodzi teraz tak wiele (w 2017 roku ukazało się ponad 7000 gier na Steamie), że ciężko się z czymkolwiek przebić.

Przyszły mi jednak do głowy jeszcze dwa pomysły. Pierwszy to próba skontaktowania się z jakimś wydawnictwem. Nie wiem, jak to wygląda zagranicą, w Polsce słyszałem tylko o 11bitstudios, które jest nastawione na indyki, ale nie śledzę tej branży, więc pewnie jest tego więcej. Musisz poszukać.

Druga opcja, to próbować kontaktować się z jakimiś Youtuberami, którzy zajmują się recenzowaniem/gameplayowaniem indyków. Może ktoś pokaże lub zrecenzuje twoją grę za darmo, może komuś będziesz musiał zapłacić? Nie wiem. W każdym razie, powodzenia.

Kastore PW
3 lutego, 17:18
Trzecia opcja to zwiększenie rozdzielczości tej gry, żeby cokolwiek było widać.

senyszynlover PW
3 lutego, 17:46
Raczej nagrywanie na pełnym ekranie lub w większym oknie. Gry na NES-a np. miały rozdzielczość nieco ponad 200 pikseli, czyli też były "małe":

Kastore PW
3 lutego, 17:55
Jezus, każdy o tym wie, Morglin.

senyszynlover PW
3 lutego, 18:00
No nie powiedziałbym, że w 2019 technikalia konsoli z początku lat 80. są wiedzą powszechną.

Mad Hatter PW
10 lutego, 20:33
Nowy Devlog:

Kastore:
Trzecia opcja to zwiększenie rozdzielczości tej gry, żeby cokolwiek było widać.
Zdarzają się takie gry o bardzo niskiej rozdzielczości, chyba że dla ciebie jest za małe, w sensie powinienem nagrywać gdy gra jest rozciągnięta na cały rozmiar wideo.

senyszynlover:
Przyszły mi jednak do głowy jeszcze dwa pomysły. Pierwszy to próba skontaktowania się z jakimś wydawnictwem. Nie wiem, jak to wygląda zagranicą, w Polsce słyszałem tylko o 11bitstudios, które jest nastawione na indyki, ale nie śledzę tej branży, więc pewnie jest tego więcej. Musisz poszukać.

Dzięki za radę, ogólnie gra ma się pojawić na:
- GameJolt;
- itch.io;
- IndieDB;
- Steam(Z poślizgiem);
- GoG (jak się uda);
Bedę się jeszcze przymierzał do EpicStore ale jeszcze nie znam warunków.

Miałem zamiar również zrobić Devlog o MvsM ale na razie brakuje mi czasu więc opowiem wam co planuje.

Jeśli chodzi o głosowanie to wychodzi na to że raczej będzie klasyczne Fantazy ale dostaje prośby o zrealizowanie obydwu wersji.
Zrobię tą wersję jako pierwszą na która ludzie najwięcej zagłosowali a druga wykonam tylko wtedy gdy sprzedaż nie będzie zadowalająca.

Czym będą się różniły:
Mechanika i nacje będą prawe identyczne, nacisk zostanie położony na kompletnie inne tło fabularne oraz inne mapy.
Osoba która zakupi obydwie wersję będzie zdolna do połączenia ich zyskując przede wszystkim więcej map.

Co do ulepszeń
Do wersji 1.0 chciałbym zrealizować projekt w miarę minimalistycznie, po tym zacznę powoli je rozbudowywać.
Ja sam nie przepadam za ulepszeniami z H3, bardziej mi się podobały te z 2 części, w swojej projekcie widzę to tylko jako domenę nacji Mocy, w ramach "zbalansowania" względem narodów Magii, czi dostaną 4 szkołę magii, Magię przywoływania.

Ostatnia sprawa tyczy się Dowódców.

Zastanawiałem się nad porzuceniem elementów RPG, więc dowódcom będzie można kupować oraz ulepszać umiejętności w zamian za surowce.
Przy czym umiejętności są podzielone na 3 wiersze:
1. Umiejętności pasujące do naszej nacji (np Bestie będą miały te związane z zadawanymi obrażeniami);
2. Umiejętności neutralne (albo ekonomiczne);
3. Umiejętności przeciwne do naszej nacji (np wracając do Bestii to wszelkie zdolności defensywne);

Każdy "zakup" bądź ulepszeni powoduje że następna taka akcja będzie droższa, a umiejętności z wyższych wierszy będą nie tylko droższe pod kątem ilości ale również typów.

W przypadku ulepszeń dowódców będzie wymagana akademia - 3 poziomowa struktura w którym jak można się domyśleć poziom budowli to dostęp do danego wiersza.
strona: 1 - 2
temat: Moc przeciw Magii - mini klon Heroesa