Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Zagadki Sfinksa
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Alamar PW
4 maja 2006, 18:44
Nie, nie chodzi o kolejny temat dotyczący zadawania zagadek (jaki jest w Tawernie), ale o to, co można znaleźć w (polskim) demie HV (a dokładniej to w jednym z plików).
Otóż jest tam 30 zagadek sfinksa i każda ma 3 odpowiedzi (czyżby koniec z ręcznym wpisywaniem, a "w zamian" wystarczy kliknąć na odpowiednią odpowiedź - czyli coś na kształt znanego nam w kraju Idiotele?).
Ponizej owe zagadki - pochodzą z dema PL, więc tłumaczenie może jeszcze ulec zmianie (a czasami niemal powinno):

1. Jaki ród stworzył pierwszą dynastię rządzącą na obszarze, który teraz jest Świętym Imperium Gryfów?
2. Kto był Siódmym Smokiem?
3. Kto był pierwszym i największym czarnoksiężnikiem w Ashan?
4. Co to jest Serce Gryfa?
5. Kto jest ojcem Nikolaja?
6. Jaki jest najpotężniejszy artefakt, który może zdobyć jedna ze stron?
7. Ile Smoków Żywiołów przewodzi i rządzi w Ashan?
8. Kim jest Asha?
9. Co to jest Talonguard? (a tego nie można było przetłumaczyć?)
10. Tieru żyje …
11. Irollan jest …
12. Kto zabił więcej demonów?
13. Które spośród stworzeń Srebrnych Miast jest najpotężniejsze?
14. Które odbicie Ashy czczą Nekromanci?
15. Co to jest Sheogh?
16. Smoki Cienia są dziećmi…
17. Kuchnia mrocznych elfów słynie z… (trucizn?)
18. Co dzieje się, kiedy któryś z elfów osiąga dojrzałość? (a podobno gra jest dozwolona dla 13-to latków)
19. Gdzie elfy spisują swoje opowieści?
20. Który spośród metali wydobywanych przez mroczne elfy jest najrzadszy?
21. Jakiego koloru są włosy Izabeli?
22. Do czego może służyć Sekstans Morskich Elfów? (czyżby zapowiedź nowego miasta w dodatku?)
23. Co jest rytualną bronią Wiedźm mrocznych elfów?
24. Co wyróżnia Nur spośród bohaterów Akademii?
25. Jaką unikalną zdolność posiada Agrael?
26. Markal zawsze nosi czaszkę …
27. Raelag zostaje Lordem …
28. Król Alaron utracił poparcie …
29. W jaki sposób Freyda związana jest z Godrykiem?
30. Co jest ulubionym zasobem Demonów?

P.S.
Odpowiedzi nie sprawdzałem (na razie) - poza dwoma pierwszymi (żeby się zorientować na jakiej zasadzie może "działać" nowy Sfinks).

vinius PW
21 maja 2006, 21:22
Do czego może służyć Sekstans Morskich Elfów? (czyżby zapowiedź nowego miasta w dodatku?)

Swoją droga pryzpomniało mi się, ze był taki słynny atwork - miasto(?)-zapora wodna. może o to chodzilo?

Alamar PW
21 maja 2006, 21:27
Chodziło Ci o ten concept art?
Bardziej mi to pasuje na krasnoludy (śnieg, kamienne budynki plus jakieś machiny na murach) niż na kolejne elfy.

MCaleb PW
21 maja 2006, 21:34
Mi osobiście wydaje się, że w dodatku do piątki dadzą właśnie miasto krasnoludów. Potwierdzają to jeszcze dwie rzeczy - artefakty oraz to, że w kampanii mówią o Krasnoludach. Osobiście mam nadzieję, że tak się stanie, choć jest to w chwili obecnej zagadka ;)

vinius PW
21 maja 2006, 21:40
Tak, o to mi chodzi.

co do zamku to możemy kierowac się tylko po poszlakach, a według mnie najsłuszniejszą jest taka, że w historii kAshan, o ile sie nie mylę, to ważną rolę odegrają orkowie.

Jest jednak koncepcja łącząca zamek orków i krasnoludów - pamiętacie King's Bounty? No, powinniście wiedzieć, co mam na myśli mówiąc zamek Hills.

Alamar PW
21 maja 2006, 22:49
Opowiedzi na niektóre pytania (niekoniecznie poprawne ;) ):

4. Co to jest Serce Gryfa?
- smakowity przysmak

5. Kto jest ojcem Nikolaja?
- Piotr Wielki

9. Co to jest Talonguard?
- lakier do paznokci mrocznych elfów

10. Tieru żyje …
- z rządowej emerytury

14. Które odbicie Ashy czczą Nekromanci?
- Królika Zabójcę

17. Kuchnia mrocznych elfów słynie z…
- zdolności do silnej reakcji po spożyciu

21. Jakiego koloru są włosy Izabeli?
- jest łysa

22. Do czego może służyć Sekstans Morskich Elfów?
- do przyozdobienia biurka

23. Co jest rytualną bronią Wiedźm mrocznych elfów?
- miotła

25. Jaką unikalną zdolność posiada Agrael?
- lecą na niego wszystkie dziewczyny

27. Raelag zostaje Lordem …
- fanklubu Drizzt(a)

MCaleb: O RLY? Znowu piłeś ten podejżany napój leczniczy od orków czy co?

RLY? Co to znaczy? I nic nie piłem. :P
Te odpowiedzi są wyciągnięte z HV - nie jest tak źle z poczuciem humoru autorów, jak myślałem.
Ze znajomością fantasy polskiego tłumacza, jest już gorzej (choćby odpowiedź na pytanie nr 27).

MCaleb: W takim razie ja odpadam... a ten napój leczniczy, to chyba autorzy pili :P

Dark Dragon PW
13 października 2006, 17:50
@ Alamar możesz dać więcej odpowiedzi na te zagadki?
Autorzy Heresa V mieli niesamowite poczucie humoru.

Agrael PW
3 września 2007, 15:51
Mam prośbę, jeśli ktoś źle odpowiedział na pytanie Sfinksa niech napisze co się stało.
Jak ja źle odpowiedziałem to walczyłem ze swoim sobowtórem(dokładnie z klonem Malustara, sfinks stał po drodze do laski niebiańskiego światła? w każdym razie jakiejś laski:), który miał taką samą armię jak ja, takie same umiejętności i takie same czary.Ale wygrałem, pomógł mi mój zmysły strategiczny (i odrobina szczęścia).

Alamar PW
3 września 2007, 18:34
Jak źle odpowiesz (ciekawe jakim cudem - a nie, to "Legendy", więc istnieje szansa na pomyłkę), to istotnie walczysz ze swoim sobowtórem.

Kathrin PW
6 września 2007, 15:16
Też bym chętnie poznała odpowiedzi na pozostałe pytania, zwłaszcza intryguje mnie "W jaki sposób Freyda związana jest z Godrykiem?" (wyblinka, związ wantowy?:), związanie bezwarunkowe jak w szachach? ). Mnie to poczucie humoru autorów pasi:)

Ginden PW
6 września 2007, 16:10
Freyda jest córką Godryka.

Alamar PW
6 września 2007, 16:11
O ile pamiętam, to zawsze odpowiedź A jest prawidłowa - przynajmniej tak jest w plikach.

Jeśli chcesz Kathrin, to Ci wyślę spis pytań i odpowiedzi (z zaznaczeniem prawidłowych) z podstawki HV.
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel