Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Heroes3] Forge - oficjalny temat muzyczny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Xfing PW
16 lipca 2017, 21:39
Słyszałem co prawda na YouTube kilka tematów przeznaczonych do Forge, jednak o ile się nie mylę, wszystkie były fanowskie. Czy przed anulowaniem miasta został skomponowany oficjalny temat dla Forge?

Kastore PW
16 lipca 2017, 22:10
Nie.

Drwal PW
16 lipca 2017, 22:42
Niektórzy twierdza, że jeden motyw obecny w kampanii miał być podkładem dla Forge. Nie mam dziś dostepu do kompa, jutro napiszę ktory. :)

Xfing PW
17 lipca 2017, 01:53
Tego się obawiałem, że nie :(

Nie powiem, żeby te fanowskie były złe - w dużej mierze wręcz wydawały się spójne z kompozycjami Kinga i Romero. Jednakże dla Forge spodziewałbym sie mimo wszystko czegoś nieco innego. Powinno zdradzać futurystyczne elementy w dźwięku, jakaś elektronika czy coś. Dobrymi punktami odniesienia są ścieżka, która np odtwarza się u Wyroczni i w centrum kontrolnym w MM6, albo ta z Lincolna w MM7 - oczywiście muzyka miast z Heroesów 3 zawsze była bardziej dynamiczna i miała bardziej zarysowaną strukturę oraz szerszą instrumentację i większy ładunek emocjonalny, niż ścieżki z M&M 6-8, które musiały być troszkę bardziej stonowane, żeby nie dominować uwagi gracza (podobnie jak muzyka na mapie przygody z Heroesów).

No i oczywiście temat Forge powinien być do tego odpowiednio złowieszczy, gdyż jest to miasto, któremu zależy wyłącznie na podboju a jego liderzy uważani byli nawet za Archibalda za zbyt złych :D Dotychczasowe propozycje tematów nie spełniają tego warunku. Moim zdaniem klimat soundtracku tego miasta powinien już być bliższy np temu:

https://www.youtube.com/watch?v=TOo0kEGYd1U

Nie mówię oczywiście o instrumentacji - ta powinna pozostać spójna z resztą gry, nie licząc oczywiście wstawek elektronicznych, które byłyby chyba wręcz potrzebne.
temat: [Heroes3] Forge - oficjalny temat muzyczny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel