Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Dlaczego gracze komputerowi tak słabo grają na WOGU?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Narodowiec PW
10 czerwca 2017, 23:20
Dlaczego gracze komputerowi tak słabo grają na WOGU?Wie ktoś czego i jak to naprawić?To nie jest dla mnie źadne wyzwanie nawet na najtrudniejszym poziomie.

Kastore PW
10 czerwca 2017, 23:26
No grają słabo, co poradzić. Lepiej zagraj w Hotę, tam AI zostało wyraźnie usprawnione w stosunku do podstawowej gry. I tak nie jest żadnym wyzwaniem, ale lepszy rydz niż nic. ^^

Szaman PW
10 czerwca 2017, 23:54
To zależy gdzie ten stopień trudności ustawiasz, w zakładce WOG czy w zakładce wyboru map... z drugiej strony jak za łatwo to zrób edycje map... dał komputerowi po 1000 surowców, wybudowane miasto na max z grallem i możesz kozaccy xD

Warmonger PW
11 czerwca 2017, 08:40
Bo w wogu mechanika się zmieniła, a AI pozostało stare i nie rozumie sytuacji.

voncur PW
11 czerwca 2017, 09:10
Przecież AI w h3 zawsze ssało.
Ale jakie cuda potrafiło w wogu.
Do tej pory pamiętam jak zmieniał giermków, a jak hasał z armią szamanów, co był nie do ruszenia.

A w hocie, to zdarza się że przez dwa tygodnie zamku nie buduje, jak zrobić mapkę z dwoma zamkami startowymi, to grę crashuje xD

Dydzio PW
11 czerwca 2017, 11:19
Twórcy woga zaniżyli jeden parametr AI "think radius", chyba były jakieś mody do przywrócenia tego... Nie pamiętam jakie było uzasadnienie tego działania ale chyba myśleli, by w wogu AI było bardziej przystosowane przez to pod mapy własne "z fabułą" z ERM gdzie AI ma grać niestandardowo

James_Dean PW
11 czerwca 2017, 16:06
Wystarczy w ustawieniach WOGa ustawić poziom, z jakim AI zdobywa doświadczenia... Już przy normalnym trzeba się trochę sprężać, bo nieraz spotkanie z wojskami wroga okazuje się epicką bitwą, w której nawet najniższe koszą nasze szeregi...

Magiellan PW
11 czerwca 2017, 19:28
Nie wiem czy to sprawa opcji wog czy czegokolwiek innego, ale przecież komputer w WOGu gra dobrze. No może nie tyle gra co po prostu cheatuje... Ale jednak. Przecież ile razy komp w WOGu odstawiał maniany, że przychodził na mój główny teren na samym początku drugiego miesiąca i dajmy na to ma 50 sztuk najsilniejszych jednostek i to od razu po 3 ulepszeniu (a co?)... Albo, że na samym początku dostaje jakiś kozacki artefakt i praktycznie od początku epizodu ma bohatera po 20 czy nawet 30 wszystkich statystyk... A swoją drogą z ciekawości kiedyś jak grałem epizod i właśnie zobaczyłem, że jakoś na początku 2 miesiąca komp ma po 20 czy 30 statystyk, to wziąłem i sprawdziłem. Wczytałem epizod w trybie multiplayer i co się okazało... Że komputer ma już gościa na 70 poziomie... Także akurat co jak co, ale moim zdaniem w WOGu to stosunkowo trudno się gra z komputerem, bo strasznie oszukują... Już momentami tak kantują, że aż się odechciewa grać... Ale przynajmniej jest ciekawiej i trzeba się nieźle nakombinować, żeby wygrać.

cyklop321 PW
15 czerwca 2017, 10:57
Teraz pytanie z innej beczki czy ERA i WOG mają taki sam poziom trudności graczy komputerowych czy są różne?
temat: Dlaczego gracze komputerowi tak słabo grają na WOGU?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel