Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23

Andruids PW
27 lutego 2019, 03:50
Podziękowania należą się autorowi wrappera i Hellburnowi, który niedawno informował o tym rozwiązaniu na fanowskiej grupie facebookowej serii Heroes. Ja tylko podałem dalej.

Kgkg90 PW
4 stycznia 2020, 19:49
Witam wszystkich. Opowiem krok po kroku problem z grą między mną a kolegą poprzez GameRanger. Zatem dawno temu kupiliśmy te same wersje gier z kolekcji klasyki, mianowicie Heroes III Restoration of Erathia i przez co najmniej 10 lat graliśmy bez większych problemów. Oczywiście były trudności w połączeniu po każdej zmianie systemu bądź komputera, ale zazwyczaj wyłączenie firewalla, zgodność z xp i dostęp administratora rozwiązały problemy. Nie tym razem, a problem jest bardzo dziwny i nie mogę znaleźć na niego odpowiedzi... Zatem, robię hosta, dołącza mój kolega, startuje grę i długo nic się nie dzieje, więc abort i start od nowa, ok uruchamia się, widzę że dołączył kolega i wysyła mi wiadomość, ja owe wiadomości odbieram, odpisuję ale on tego nie widzi i w ogóle piszę że niby jestem ale nic sie nie dzieje. W międzyczasie spróbowałem wybrać mapę i wystartować grę ale niestety pozostaje na screenie wysyłanie 98% i koniec. Jeśli kolega opuści grę gra startuje. Gdy on robi hosta, gra startuje ale ja nic nie widzę co robi w menu, tylko jego wiadomości, on moich nie. Gdy wystartuje mapę analogiczny problem 98% i nic. Jak wnioskuję ten problem leży po mojej stronie, bo ja zmieniłem system po awarii dysku.
Aha odkąd mamy problemy z połączeniem na górze chatu widnieje napis "Pobieranie nagłówków map" o to wszystko.

Wszystko zrobiłem jak dawniej i nie działa. Kontaktowałem sie z dostawcą internetu i mam otwarte porty w routerze dla GameRanger.

Ehh kolega nawet nie chce słyszeć o zmianie gry na hd czy coś, więc zostaje naprawa tego tematu.

Macie może jakieś rady co robić w takim wypadku?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Drwal PW
4 stycznia 2020, 19:51
Nie korzystałem od dawna z Game Ranger, ale ...
Ściągnijcie sobie Horn of the Abyss + HD mod i tam macie lobby do bezproblemowego grania przez sieć.
Nie wyobrażam sobie bawić się w GM mając tak kapitalne narzędzia.

Kgkg90 PW
4 stycznia 2020, 20:05
Problem w tym że kolega nie chce żadnych dodatków... Dla niego musi być podstawka i koniec. Trochę dziwny typ, ale właśnie za tą nietuzinkowe podejście go lubię.

Może ktoś ma jednak jakiś pomysł jak to połączenie naprawić bez modów i dodatków?

avatar PW
4 stycznia 2020, 22:33
Kupić RoE ze Steama. Ubisoft wbudował tam własne lobby.

Kgkg90 PW
5 stycznia 2020, 01:48
A możesz podać linka do heroes 3 RoE na steamie bo od godziny szukam i nic tam takiego nie ma. Może nie wiem jak szukać. Swoją drogą już mam tyle wersji herosa 3 wykupionych że szok. I teraz kup kolejną. Normalnie maszynka do pieniędzy.

VIP PW
5 stycznia 2020, 14:02
Swego czasu kojarzę hamachi do takiego połączenie, ale to było dawno temu. Program stawia VPN i jesteś podłączony z kolegą jak w LAN. Nie wiem jak aktualnie wygląda licencja programu itp. i czy coś się nie zmieniło.

@avatar wspominał o tym:



Kgkg90 PW
5 stycznia 2020, 18:08
Fakt, nie otworzyłem tego na steam bo myślałem że hd ma dodatki, przepraszam.
No więc kupiłem to ustrojstwo, jak wszedłem w multiplayer i zrobiłem hosta i gra się wyłączyła z błędem "The program has encountered an undefined behavior". Już mi głowa pęka od tych herosów. Kolejne pieniądze w błoto. Już straciłem wene na granie a ubisoft dostanie popalić odemnie za crapa. Dziękuję wszystkim za pomoc.

khorneopole PW
23 stycznia 2020, 01:11
IrhakIrhak Z tematu "Ściągnąłem z Waszej stronki zestaw map Desecrated Land"

... i szczerze mówiąc nie wiem, co z tym dalej zrobić.

Oczywiście całość wypakowałem (do folderu, gdzie mam zainstalowaną podstawową grę), oczywiście posiadam HoMM 2 Gold, ale co dalej?

Pytam, bo mapek po uruchomieniu gry nie widzę, a strasznie chciałbym sobie przypomnieć dawne dzieje. ;-p

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

uhm PW
23 stycznia 2020, 11:33
W folderze classic masz mapy stworzone przez graczy. W original - mapy zrobione w edytorze, są tak beznadziejne jak to tylko możliwe. Jeśli chcesz zagrać w jakąś mapę, kopiujesz plik z rozszerzeniem .mp3 z jednego z tych folderów do folderu "maps", tam gdzie masz zainstalowaną grę np. u mnie to wygląda tak: "GOG Galaxy\\Games\Heroes of might and Magic 2\Maps". Mapy nie są ułożone w grze według nazwy pliku, tylko według nazwy w edytorze, dlatego czasem trzeba ich w grze poszukać.

Z tego co pamiętam, przejrzałem kiedyś wszystkie mapy z Desecrated Lands i chyba tylko trzy jako tako przypadły mi do gustu, przynajmniej były ładne :P Dwadle to Dawn, Kings Islands i The Evil Witch. Reszta baaaardzo średnia.

A tutaj coś na dłuuugie, zimowe wieczory :P :
https://drive.google.com/file/d/15IN2LB0wiJUJW9u8Lb30ryCbCsLTmGNA/view
Unknown_Hero zebrał wszystkie mapy do H2, które kiedykolwiek zostały upublicznione. Oznacza to zarówno dobre jakościowo, jak i zupełne kaszany. Łącznie jest ich około 1500 ;)

Bezimienny111 PW
25 maja 2021, 09:51
Dwa problemy:
HoMM2 - gra uruchamia się. Wszystko działa ładnie do momentu interakcji takich jak, podniesienie czegoś z mapy, zakończenie walki(tj jednostka wroga znika z mapy), wybudowanie budynku w mieście ( moment odświeżenia ekranu miasta, by pojawił się nowy budynek). Gra zamraża się. Jedyna reakcja to alt+f4 i pojawienie się okienka czy chcesz zamknąć grę.
Wrapper nie pomógł.Gra w oknie/pełny ekran te same efekty. Tryby zgodności nic nie dają. DxWind bez zmian. Ustawienie koligacji na jeden rdzeń nic.
Windows 10;
Do głowy przychodzi mi tylko jeszcze aktualizacja Windowsa i sterowników grafiki bo dawno tego nie robiłem. (Będę jeszcze stawiał dziś wirtualkę z XP)

HoMM - problem jak wyżej, tylko że, wystąpił on raz. Drugi raz gra robi powrót do pulpitu w momencie, gdy powinno powinno pojawić się menu.

Miał ktoś podobną sytuację?

mrocznymag322 PW
26 maja 2021, 19:11
Po co do 2 wrapper? Już od dawna istnieje HD mod do 2 części który pomaga uruchomić grę w Windowsie 10 i także zawiera wiele różnych bajerów. A co do 1 części niestety nie pomogę ci bo chyba taki bajer do jedynki jeszcze nie powstał. :(

avatar PW
26 maja 2021, 22:07
Hd-mod do h2 nie jest hd-modem, lecz pisaniem kodu gry na nowo z obsługą nowych rozdzielczości. Czyli to jeszcze wciąż wybrakowany klon H2. Coś jak vcmi do h3.

Bezimienny111 PW
27 maja 2021, 10:35
Dokładnie tak, dlatego też, póki co, nie brałem pod uwagę pisanego od nowa silnika.
Cóż, na wirtualce z XP obie gry działają bez najmniejszego problemu.

Kertra PW
15 listopada 2021, 19:58
Witam. Nie wiedziałem gdzie założyć temat, więc wiecie, ale...

Dark DragonDark DragonTemat przeniesiony we właściwe miejsce.


Postanowiłem sobie przejść na luzie "Odrodzenie Erathii". Czytałem wiele postów, jak ludzie zgłaszali błąd w kampanii "Oswobodzenie". Pomyślałem, że sprawdzę i rzeczywiście jest moim zdaniem błąd. Najprawdopodobniej jest to przeoczenie twórców i zaraz wyjaśnię dlaczego:

W drugiej misji strażnicy wymagają: Orderu Męstwa za Magiczny Znak, oraz Amuletu Życia za Lunetę.
W trzeciej misji natomiast strażnicy wymagają: Orderu Męstwa za Amulet Życia, oraz Teleskopu za Teleskop!
Teleskop i Luneta są potrzebne do czwartej misji (można mieć albo Lunetę, albo Teleskop), ale Magiczny Znak jest w ogóle nie potrzebny, bo żaden strażnik graniczny go nie wymaga i to jest podejrzane, więc po co on niby jest? Poza tym Magiczny Znak przechodzi pomiędzy misjami!

Wynika na to, że strażnik graniczny, który pilnuje i wymaga Teleskopu, powinien wymagać od nas Magicznego Znaku, dzięki czemu możemy zdobyć Teleskop!

Dzięki temu błąd zostałby naprawiony i wszystko byłoby w końcu logiczne!
Jestem na 100% pewny, że to miało tak być, dlatego np. jest wybór, którą misje możemy najpierw wykonać. ;)

Osobiście naprawiłem to sobie, bo naprawdę tak to powinno być. ;)

Szaman PW
9 marca 2022, 17:41
Jeśli istnieje temat/dział gdzie można zgłaszać takie "bugi" to proszę przenieść temat.

Mam dość "dziwny bug", tak mi się zdaje albo ja nie potrafię liczyć.

do rzeczy:
Mam 43 wysokich elfów w armii z czarem błogosławieństwo. Jeden wysoki elf maxymalnie może zadać 5 pkt obrażeń.

Czyli 43x5=215 obrażeń

U mnie gra podaje taki wynik

Czy gra mi dobrze liczy obrażenia? Używam najnowszego HD-Moda z funkcję +HD.

Kastore PW
9 marca 2022, 18:18
To na pewno bug, a nie jakieś obliczenia uwzględniające obronę przeciwnika, złamaną strzałę i mur?

avatar PW
9 marca 2022, 19:25
A co podaje H3 Assists?

Hayven PW
9 marca 2022, 19:45
Atak elfa: 9 + 1(statystyki Gem) + 1(trawa) = 11
Obrona celu (szkielet): 4
Premia do obrażeń za różnicę ataku/obrony: (11-4)*5% = 35%
Kara za dystans: połowa obrażeń
Kara za mur: połowa obrażeń

43 * 5 = 215

(215 * 135%) / 4 to 72.5625, co w zależności od kolejności działań i rodzaju zaokrągleń wykonywanych przez grę może dać 72.

Podobnie, dla ożywieńców (gdzie premia za atak/obronę wynosi 30%, bo różnica o 1 punkt mniejsza niż w przypadku szkieletów):
(215 * 13%) / 4 to 69.875, co może się zaokrąglać w dół do 69.

Także gratuluję: odkryłeś, że złamana strzała redukuje obrażenia za atak dystansowy o pół, mury o kolejne pół, a nadwyżka ataku nad obroną ma w HoMM istotne znaczenie :P

Kalohn PW
9 marca 2022, 20:29
:
co w zależności od kolejności działań i rodzaju zaokrągleń wykonywanych przez grę może dać 72.

72,99999 dałoby ten sam wynik. Obrażenia są zaokrąglane w dół.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel