Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Transkrypcje utworów z HoMM i MM
komnata: Podziemna Tawerna

Hayven PW
19 kwietnia 2017, 13:56
Witam! Nie przypominam sobie, czy taki temat już istnieje (cóż, najwyżej mnie Bychu zabije :P), a nie chcę podpinać się pod temat o muzyce w serii, bo wtedy post zaginie.

Otóż chciałbym napisać o nader przyjemnym zjawisku, jakie miałem niedawno okazję zauważyć - mianowicie, w roku zeszłym ukazało się w Internecie (a przynajmniej w YouTubie) wiele zapisów nutowych utworów z HoMM i MM na fortepian, których na próżno szukałem w latach poprzednich. Część z linkowanych nagrań jest co prawda starsza, jednak np. kanał malte lol to świeżynka. Nie będę też zamieszczał tych, które mi się nie podobają :P

W przypadku utworów na YouTube nuty powinny znajdować się w opisach odpowiednich filmów.

Temat śnieżny z Heroes II (niby z fletem, ale flet można olać :P)
Cytadela z Heroes III
AI Theme z Heroes III
Ład z Heroes IV
Wersja na gitarę z tabulaturą, może komuś się przyda :)
Przystań z Heroes V (wydaje mi się, że nie jest to aranżacja doskonała, ale można wrzucić; przy okazji... Hobbit? To nie Twoje? :P)

Temat śnieżny z Heroes III na flet

Zapisy utworów wykonanych przez Paula Romero podczas koncertu w Budapeszcie kilka lat temu:

Przystań z Heroes V, Forteca z Heroes III, Barbarzyńca z Heroes I
Twierdza z Heroes III, Trawa z Heroes V
Ghost of the Past, czyli temat Sławoja z Heroes VI
Nekropolia z Heroes III, temat morski z Heroes III - już jest link do pobrania
Wedle tytułu, "temat dynastii Gryfów z Heroes VI"
Menu główne z Heroes I, temat Biary z Heroes V, temat na terenie trawiastym z Heroes II, pewien bardzo znany temat z Heroes IV, temat czarodziejki z podstawki Heroes II (chociaż moim zdaniem bardziej Napisy Końcowe z Heroes V, ale jak kto woli), Akademia z Heroes V, Akademia z Heroes IV, temat morski z Heroes IV
Kilka utworów z Heroes VI (Ghosts of the Past, temat Sanktuarium, temat Nekropolii)

Ze względu na swój charakter powyższe notacje nie zawierają wymienionych utworów w całości, a raczej aranżacje pewnych ich fragmentów.

Dorzucam parę swoich transkrypcji, opartych o oryginalne pliki MIDI (jak się je konwertuje na sensowny format, wszystko się psuje i po otworzeniu dostajemy zapis w najlepszym razie średnio czytelny, więc nie jest to takie proste), większość z nich jest już dość stara i gdybym miał je pisać na nowo, wyglądałoby to zupełnie inaczej. No, przynajmniej trochę. I są błędy, przyznaję, jednak skoro już zakładam temat, to warto dorzucić coś swojego:
Czarodziej z Wojen o Sukcesję
Czarodziejka z Ceny Lojalności (Heroes II) (nie jest doskonałe, ale jakoś nie mogę się zebrać, żeby poprawić)
Barbarzyńca z Ceny Lojalności
Menu Główne z Ceny Lojalności (tutaj jest parę błędów, przyznaję, ale ogólna idea zachowana)
Nekromanta z Ceny Lojalności
Czarodziej z Ceny Lojalności (nowe!)

Już wcześniej znalazłem parę kanałów, gdzie pojawiały się tutoriale w Synthesii, osobiście jednak nie przepadam za tą formą prezentacji, a ich autorzy rzadko kiedy zamieszczają cokolwiek do pobrania, także odnośników do tych filmów nie zamieszczam.

Hiro PW
19 kwietnia 2017, 17:20
Dziękować, cudownie!

Tarnoob PW
20 kwietnia 2017, 17:51
Wielkie dzięki. :‑) W jutubowym morzu dobrze wyłowić te filmiki, które mają linki do nut.

Hayven PW
6 czerwca 2017, 23:06
Dziś do listy dołączyła moja najnowsza transkrypcja - muzyka z miasta Czarodzieja z Ceny Lojalności.
temat: Transkrypcje utworów z HoMM i MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel