Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 57 - 58 - 59 ... 82 - 83 - 84

Kammer PW
20 listopada 2021, 16:20
Dzięki za link -- zastanawiam się, na ile ta osoba jest wiarygodna... Z drugiej strony ponad 11k postów nie bierze się znikąd.

Droopy PW
20 listopada 2021, 21:55
Ja jedynie co mogę zdradzić z rozmów z jednym z członków HOTA crew Lazy jest osobą która od dawna jest w Hota oraz między innymi to on odpowiada za nowy ekran miasta Fabryki on miał znaczący głos w dyskusjach na temat Fabryki. Wiem także że chciał wprowadzić Forge zamiast Fabryki. Coż nic więcej do dodania :) myślę że ciężko powiedzieć czy warto jest na co czekać.

AmiDaDeer PW
21 listopada 2021, 14:21
Gwoli ścisłości:

1. Jako że link do samego posta się nigdzie nie pojawił w tym wątku, to macie go tutaj. Ogólnie polecam udostępniać oryginalną treść po rosyjsku, by każdy mógł to zweryfikować, zamiast polegać wyłącznie na tym, co wypuści z siebie internetowy translator...

2. ...choćby i dlatego, że ten, kto napisał tego posta, to nie kto inny jak Lientiaj, swego czasu znany jako don_ko - jeden z głównych grafików Hoty. Przedstawianie go jako Lazy'ego jest efektem właśnie bezkrytycznego polegania na translatorze, który tłumaczy nicki zapisane cyrylicą, co wywołuje później tylko zamieszanie. Swego czasu zresztą z tego samego powodu zdarzało się, że na polskich i angielskich forach nick ś.p. Docenta był przedstawiany jako the Assistant Professor Picolan. To nie pomaga w klarowności przekazywanych newsów, a jedynie jej szkodzi.

Lord Hawk PW
21 listopada 2021, 14:26
Link się nie otwiera.

Jednak, nawet jeśli to wiarygodna osoba pisała, to nawet mnie to nie dziwi. Niestety ale mam wrażenie, że od momentu tego co się stało Docentowi, to jakby zespół stracił zapał, nie są już tak zorganizowani i nawet nie wiem kto tam jest teraz najbardziej decyzyjny/ma wpływ na innych członków. A jak wiadomo bez takiego nastroju i osoby, to może być różnie.
Dlatego jeśli nic nie wyjdzie na nowy rok, to oby tylko im się całkiem nie odechciało, bo jak się coś odkłada, to wiadomo jak to potem jest z tym.
I jeszcze dodam, że o ile nie jestem przesądny, to też 12 lat HOTY było zawsze pozytywne, ale właśnie 13 wszystko zmienił i po tej informacji wyżej, wcale nie zapowiada się żeby to minęło.


Edit: dzięki Hobbicus, wrzuciłeś jak pisałem i ten link działa.

Kammer PW
21 listopada 2021, 14:53
Ten link powinien działać.

Jak to jest don_ko, to to zdecydowanie sporo zmienia.

Kastore PW
16 marca 2022, 19:09
Paul Romero wrzucił na fb motyw muzyczny Fortu. Moim skromnym zdaniem jest klimatyczny, ale nie pasuje do H3, bo jako jedyny nie ma żadnej konkretnej melodii i jest w nim za duży poziom głośności wysokich częstotliwości. Nie wiem jak się to będzie sprawdzać w grze, skoro większości wejść do miasta będzie towarzyszyć głośne uderzenie w talerz perkusji. A leitmotiv Picolana pojawia się pod koniec i jest bardzo zminimalizowany.

Hayven PW
16 marca 2022, 20:56
Co to Fort?

Kastore PW
16 marca 2022, 21:48
Oficjalnie polskie tłumaczenie Factory, bo jest już Zamek i Cytadela, ale jeszcze nie ma Fortu.

Edit: Jest też na yt btw.:

Szaman PW
17 marca 2022, 00:38
"Laetus sum ego partem trium heroum potentium et magicarum expansionum esse gauisus"

Mam mieszane uczucia co do utworu, czuć tam recykling... od 0:20 słyszę w tle sanktuarium z HVI. Mógł dać coś bardziej "westernego". Może jestem "wzrokowcem" i jak zobaczę 100% ukończone tło miasta w grze i usłyszę ten utwór, to zmienię zdanie.

Porównajcie sobie...

Moja ocena na chwile obecną: Ceteris Paribus

Hayven PW
17 marca 2022, 00:41
Cytat:
partem trium heroum potentium et magicarum expansionum
część trzech dodatków do herosów mocy i magii?

Cytat:
Ceteris Paribus
Proponowałbym raczej: "ceteris par" – "równe innym". "Ceteris paribus" w standardowym użyciu znaczy tyle, co "gdy/przyjmując, że inne są równe" (ablativus absolutus), a dosłowniej "od równych innych"/"równymi innymi" (podstawowe znaczenie ablatywu), co tu nie ma sensu, bo wygląda, jakby brakowało reszty zdania ;) (Chyba że to celowe :P)

Szaman PW
17 marca 2022, 00:48
Hayven:
Część trzech herosów mocy i magii?

Spójrz na tytuł w linku od Kastora. Zwróciłem uwagę też, że źle napisane, ale nie będę poprawiał człowieka, który ma tutaj reputacje prawie boga:)

Hayven:
Proponowałbym raczej: "ceteris par" – "równe innym". "Ceteris paribus" w standardowym użyciu znaczy tyle, co "gdy/przyjmując, że inne są równe" (ablativus absolutus), a dosłowniej "od równych innych"/"równymi innymi" (podstawowe znaczenie ablatywu), co tu nie ma sensu, bo wygląda, jakby brakowało reszty zdania ;)

Kolega pewnie po filologii klasycznej:D

Kastore PW
17 marca 2022, 00:49
Szaman:
od 0:20 słyszę w tle sanktuarium z HVI
Rzeczywiście.
Szaman:
Mógł dać coś bardziej "westernego".
To chyba najczęstsze błędne wyobrażenie muzyki z tej gry. Tak jak wszystko inne, także muzyka ma pasować tylko klimatem, a nie tym, skąd jakiś motyw pochodzi w prawdziwym świecie. To nie jest tak, że motyw Confluxu brzmi arabsko a Bastionu japońsko.
Hayven:
Proponowałbym raczej: "ceteris par" – "równe innym". "Ceteris paribus" w standardowym użyciu znaczy tyle, co "gdy/przyjmując, że inne są równe" (ablativus absolutus), a dosłowniej "od równych innych"/"równymi innymi" (podstawowe znaczenie ablatywu), co tu nie ma sensu, bo wygląda, jakby brakowało reszty zdania ;)
Umiesz już łacinę w stopniu komunikatywnym?

Hayven PW
17 marca 2022, 00:55
Cytat:
Spójrz na tytuł w linku od Kastora.

Ależ właśnie do tego się odnoszę, i próbuję rozgryźć, co autor miał na myśli xD

Cytat:
Laetus sum ego partem trium heroum potentium et magicarum expansionum esse gauisus

Jestem szczęśliwy że mogłem cieszyć się częścią trzech dodatków bohaterów potęgi i magii?

(Ale gaudeo > gavisus chyba zwykle nie łączy się z biernikiem tylko wprowadza jeśli już to zdanie podrzędne...?)
Ech, bywa, przynajmniej nie wydaje mi się, żeby to było z translatora, a tyle jestem w stanie docenić :)

Szaman PW
17 marca 2022, 01:04
Kastore:
To nie jest tak, że motyw Confluxu brzmi arabsko a Bastionu japońsko.
W Confluxie niektóre budynki mają, które można nazwać "arabskie" kopuły. W Bastionie ratusz jest wzorowany na japońskiej architekturze, ba! Gildia magów tam to pagoda...

My tu o języku klasycznym i orientalnej architekturze. A Pan Romero chyba popełnił Faux-Pas. No chyba że ja czegoś nie wiem:)

Hayven PW
17 marca 2022, 01:13
Cytat:
Looks really bad
Ej, to niemiłe.

Szaman PW
17 marca 2022, 01:19
Hayven:
Ej, to niemiłe.

Przedsmak tego co czeka DoR Team. Raczej większa rzesza ludzi nie przełknie tych "mikołajków".

Kastore PW
17 marca 2022, 03:36
Szaman:
A Pan Romero chyba popełnił Faux-Pas.
Scancelluj go.

Droopy PW
17 marca 2022, 16:59
Wydaje mi się że ta muzyka może być coś w rodzaju motywem głównym kampanii Fabryki ewentualnie może będzie użyta w formie trailera ostatecznego Fabryki. od 1:28 można usłyszeć raczej to czym mniej więcej będzie fabryczny motyw przewodni.

AmiDaDeer PW
17 marca 2022, 19:03
Szaman:
Raczej większa rzesza ludzi nie przełknie tych "mikołajków".
Chyba już od czasów promowania Hoty wiadomo jest, że ekstrapolowanie opinii grotowiczów na całość fandomu to naprawdę słaby pomysł. :P

Alistair PW
17 marca 2022, 19:07
@Kastore - akurat łacinę w stopniu komunikatywnym to Polacy mają opanowaną do perfekcji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 57 - 58 - 59 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel