Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 82 - 83 - 84

Nicolai PW
17 kwietnia 2020, 09:13
"Shop" to przede wszystkim "sklep" a kontekst niekoniecznie sugeruje inne znaczenie. Żeby uniknąć nieporozumień powinni napisać "workshop". No, ale pewnie macie rację i chodzi o "warsztat", który ma znacznie więcej sensu jeśli chodzi o umiejscowienie w środku lasu. Skoro kuźnia przeszła to i warsztat.

Bacus PW
17 kwietnia 2020, 09:56
Workshop- jak sama nazwa wskazuje to sklep pracowniczy/robotniczy, więc raczej taki z akcesoriami BHP, więc bardzo miły gest dla lokalnych Drwali, którzy nie muszą zasuwać do pobliskiego miasta, aby kupić nową siekierkę lub piłę w czasie wycinki.

Frederyk wygląda jak cienias, nie lubię go.



Eggyslav PW
17 kwietnia 2020, 12:56
Nope. Workshop to warsztat, miejsce gdzie naprawia się i buduje różnego rodzaju urządzenia i maszyny. Pewnych zwrotów nie tłumaczy się dosłownie drogi Bacusiu.

A tak w ogóle fraza "set up shop" oznacza w przenośni generalnie urządzenie sobie miejsca pracy.

AmiDaDeer PW
17 kwietnia 2020, 16:38
Fandor:
Ja trochę gubię sens i kreowanie lore po AB w HotA. Myślałem, że Factory zostanie osadzone w Eofolu po wygnaniu Kreegan, będą tam tereny takie jak natywny zamku i niziołki. Teraz nagle zaczynają wysyłać tam bohaterów z innych stron kontynentu jednocześnie mówiąc, że całe miasto i akcja będą podążać w stronę Jadame łącznie z płynącym tam Kastorem (tym oryginalnym, nie tą naszą lokalną wredną kopią).
Taka hipoteza nie trzymałaby się za bardzo kupy z punktu widzenia oficjalnego lore. Według fabuły AB, Eeofol po odbiciu tych terenów z rąk Kreegan i wytępieniu diabłów (przynajmniej na tyle, żeby nie stanowili dla Erathian zagrożenia) oficjalnie jest pod władaniem Erathii (konkretnie Morgana Kendala, który rządzi królestwem na czas nieobecności Katarzyny i Rolanda). Gdyby niziołki miały tam wrócić na stałe i założyć własne quasi-państwo, to Erathia raczej by zareagowała na to niezbyt pozytywnie (tym bardziej jeśli pomoc w tworzeniu takiego nowego państwa miałaby nadejść od Kastore'a, który, technicznie rzecz biorąc, jest władcą Deyji - a z nimi Erathiańczykom na pewno nie po drodze).

O ile sam byłem zwolennikiem hipotezy, że Factory umiejscowione zostanie na powierzchni Nighonu, i formułowałem ją tutaj i na innych grupkach parukrotnie, tak wrzucenie nowej frakcji na Jadame wydaje się być faktycznie najmniej kontrowersyjnym posunięciem, jako że:

1. Wiadomo było właściwie od pierwszego trailera z Factory, że ta frakcja będzie się składać w dużej mierze z byłych mieszkańców Regny (a Regna jest umiejscowiona bliżej Jadame niż Antagarichu);
2. Nagłe pojawienie się znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie miast w pobliżu ogarniętych wiecznymi konfliktami terenów Antagarichu bardzo szybko poszłoby tą samą drogą, co zdobycie Rogu Otchłani przez Jeremy'ego i Bidleya z kampanii Hoty (tj. wszyscy by chcieli zagarnąć coś dla siebie);
3. O Jadame wiemy bardzo niewiele, jako że poznaliśmy tylko skrawek tej krainy, jak i niewielki fragment jej historii;
4. Niziołki w poszukiwaniu swojego nowego domu, tak samo jak wszelacy renegaci-wynalazcy z Antagarichu, jeżeli chcieliby osiedlić się gdzieś na stałe w większych grupach, to raczej unikaliby krain, które są już zamieszkane przez inne społeczności (tym bardziej jeśli dopiero co szykują sobie warunki do produkcji własnego uzbrojenia);
5. Na Jadame doszło do zniszczenia Escatona, posłańca Starożytnych, co za tym idzie - jest to bardzo atrakcyjne dla Kastore'a miejsce do poszukiwania jakichś aktywnych pozostałości po technologii Starożytnych, skoro przetworniki oscylacyjne z zatopionego Lincolna zostały już zgarnięte przez drużynę bohaterów z MM7.

Nie wiem, czy przy fabule Horn of the Abyss nadal pracuje XEL, który ogarnia lore Might and Magic bardzo dobrze, ale nawet jeśli nie, to i tak czuję, że HotA Crew wie, co robi, a tych, którzy w to nie ufają, zaskoczy raczej pozytywnie.

avatar PW
17 kwietnia 2020, 18:19
Dość częstym zarzutem literackiego nurtu fantasy było zatrzymanie się czasu na etapie późnego średniowiecza. Czyli dostajemy świat przedstawiony, gdzie są rycerze i magia, potem mijają stulecia i dalej na świecie są rycerze i magia. Żadna myśl inżynieryjna nie powstaje, nie skutkuje nowinkami technologicznymi - ten czynnik załatwia magia i nowe skomplikowane formuły.
Świat M&M wiadomo - ma podstawę sci-fi, technologiczną. Byli Starożytni, były potężne artefakty, potem zniknęli przez co świat cofnął się w rozwoju, magia została. Ale wydaje mi się, że Hociarze chcą uniknąć stagnacji ewolucyjnej i tworzą plot story - ala leonardo da vinci - że oto na świecie powstaje coś nowego, które nie jest ani magiczne z pochodzenia, ani nie czerpie z pozostałości Starożytnych. I symptomem dla mnie jest właśnie Fryderyk i jego fascynacja aeronautyką. Gdyż nie trzeba magii by leżeć w trawie, patrzeć na ptaki czy inne harpie i zastanawiać się czemu one potrafią latać, a ludzie nie. I taka wrodzona ciekawość prowadzi do naturalnego rozwoju powiedzmy że 'steam-punku' - czyli ewolucji myśli inżynieryjnej i wykorzystania przynależnych światu praw fizyki. I wydaje mi się, że do Jadame trafił taki właśnie Leonardo da Vinci, który dzięki rozumowi i skokowi technologicznemu dał przyczynek do powstania nowej frakcji.

Nicolai PW
17 kwietnia 2020, 19:55
Eg:
A tak w ogóle fraza "set up shop" oznacza w przenośni generalnie urządzenie sobie miejsca pracy.
I tower in you ;)

Bacus PW
17 kwietnia 2020, 20:20
Cieniasolai:
I tower in you ;)

I am castling this discussion.

Eggyslav PW
18 kwietnia 2020, 10:23
What is wrong with you guys? are you having a Brain Tire Fire?

Andruids PW
18 kwietnia 2020, 11:16
I stronghold that yes.

Darkem PW
18 kwietnia 2020, 12:28
I animal to you guys: I feel train to that kind of humor, but we should stop.

Thank you from the mountain!

Kastore PW
18 kwietnia 2020, 14:24
I give a head, że HotA Crew sprawi, że będzie wszystko logicznie i cacy. Pomijając kilka drobiazgów (jak Satyr i Fangarm), to ci goście mają całkiem dobrą kontrolę jakości tego, co wprowadzają do swojego dodatku.

Bajan PW
30 kwietnia 2020, 08:52

Kastore PW
30 kwietnia 2020, 18:07
Ale fajni.

Eggyslav PW
1 maja 2020, 23:03
Jak dla mnie, Najemnik mężczyzna też mógłby mieć jakieś nakrycie głowy...

Kastore PW
2 maja 2020, 10:44
Co za dużo to niezdrowo.

Eggyslav PW
3 maja 2020, 15:23
Ale nawet jakiś prosty stetson czy dziesięciogalonowiec, albo chociaż bandana byłyby spoko...

DragonKing PW
3 maja 2020, 16:05
Według mnie jest OK. IMO nakrycia głowy są niepotrzebne. Tak jak Kastore stwierdził, co za dużo to niezdrowo. Ozdoby<przejrzystość, czapka, może nie zepsuje wyglądu wybitnie, jednak nie jest mi potrzebna.

Eggyslav PW
3 maja 2020, 19:09
Po prostu chodzi o spójność designu, każdy (humanoidalny) bohater mocy ma albo hełm, albo inne nakrycie głowy (poza Wędrowcem i Władcą Bestii, ale jeden jest żywiołakiem, drugi jaszczurem, więc są wyjątkiem potwierdzającym regułę).

Kastore PW
3 maja 2020, 20:42
No to masz bez, borze iglasty, co to za problem w ogóle.

Eggyslav PW
3 maja 2020, 22:04
Żaden problem, tylko wyrażam swoją opinię, chyba mogę?
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel